Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Polska koniunktura

Polska koniunktura

2017-12-20 Raport poranny FMCM
Główna para: Eurodolar pozycjonuje się dziś przy 1,1840. W Senacie USA przegłosowano, jak dowiadujemy się z mediów o poranku, największe w historii (a przynajmniej w ostatnim 30-leciu) cięcie podatków – słynny plan Trumpa, aczkolwiek po mocnych modyfikacjach, wprowadzonych przez senatorów republikańskich.
Mocny złoty po świetnych danych

Mocny złoty po świetnych danych

2017-12-20 Poranny komentarz walutowy XTB
Listopad okazał się zaskakująco dobrym miesiącem w polskiej gospodarce sprawiając, że tempo wzrostu PKB w ostatnim kwartale może być ponownie bliskie 5%. Dobre dane, ale też korzystne nastroje na rynkach globalnych ponownie umocniły złotego.

Finisz na horyzoncie

Finisz na horyzoncie

2017-12-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Saga związana z przyjęciem przez Kongres reformy systemu podatkowego trwa. Wczoraj Izba Reprezentantów zaakceptowała projekt. Dziś głosowanie w Senacie i … ponowne w izbie niższej. Wszystko przez fakt, że senatorowie chcą usunąć trzy zapisy i delikatnie zmodyfikować kształt pakietu cięć.
Mocniejszy PLN, rynek czeka na finał ustawy podatkowej w USA

Mocniejszy PLN, rynek czeka na finał ustawy podatkowej w USA

2017-12-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie słabszego dolara oraz mocnych danych z krajowej gospodarki. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1954 PLN za euro, 3,5438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5977 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7455 PLN w relacji do funta szterlinga.
Podwyższony wykres eurodolara

Podwyższony wykres eurodolara

2017-12-19 Raport poranny FMCM
W górę, w górę... Owszem, eurodolar powędrował dziś na północ, podobnie jak wczoraj – ale mimo wszystko nie przekroczył tego, co można uznać za konsolidacyjny obszar, obowiązujący od ok. 2 tygodni. Innymi słowy, wieczorem widzimy 1,1845 – więcej niż wczoraj w szczycie – ale przełomu nie ma. Dodajmy, że wczoraj po zwyżce wykres zawrócił na południe, tak więc dziś rano startował z okolic 1,1780.
Pierwsze symptomy kryzysu?

Pierwsze symptomy kryzysu?

2017-12-19 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Atmosfera przedświątecznego lenistwa wyraźnie odbija swoje piętno na uczestnikach rynku walutowego, którzy na przestrzeni kilku ostatnich sesji wyraźnie zawęzili obserwowaną zmienność. W trakcie wtorkowych notowań uwagę inwestorów skutecznie zwracał amerykański dług, ...
Dolar czeka na wieczorne głosowanie w Izbie Reprezentantów

Dolar czeka na wieczorne głosowanie w Izbie Reprezentantów

2017-12-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Najprawdopodobniej około godz. 19:30, lub nieco później rozpocznie się głosowanie w Izbie Reprezentantów nad wypracowaną przez obie izby Kongresu jednolitą wersją ustawy podatkowej. Jutro podobna procedura będzie miała miejsce w Senacie.
Złoty dość mocny przed kolejną serią danych

Złoty dość mocny przed kolejną serią danych

2017-12-19 Raport poranny FMCM
Główna para: O godzinie 10:00 poznamy niemiecki indeks Ifo, przy czym oczekuje się utrzymania poziomu 117,5 pkt. Kolejna porcja danych eurodolarowych pojawi się po południu: o 14:30 mamy w USA wiadomości o pozwoleniach na budowę domów i rozpoczętych budowach, a także saldo rachunku bieżącego. Do tego o 19:10 wypowie się Neel Kashkari z Fed.
Bieżące podekscytowanie

Bieżące podekscytowanie

2017-12-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Optymizm związany z ustawą podatkową USA napędza wzrosty indeksów giełdowych, ale na FX panuje flauta. W dłuższym horyzoncie ważniejsze od podpisania ustawy będzie faktyczna efektywność nowych przepisów. Na razie jednak nikt nie chce sobie psuć nastrojów przed świętami.
Ocieplenie na rynkach wschodzących

Ocieplenie na rynkach wschodzących

2017-12-19 Komentarz walutowy XTB
Grudzień jest zwykle dobrym miesiącem dla złotego i teraz jest podobnie. Pomimo podwyżki stóp w USA kapitał przed świętami płynie na rynki wschodzące, co pozwala na utrzymanie korzystnego kursu złotego w ostatnich dniach roku. Nie zmienią tego listopadowe publikacje z polskiej gospodarki.
PLN bez większych zmian, rynek czeka na ruch KE

PLN bez większych zmian, rynek czeka na ruch KE

2017-12-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, a uwaga inwestorów na szerokim rynku skoncentrowana jest na kwestiach reformy podatkowej. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2066 PLN za euro,3,5672 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6196 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7730 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polska waluta na tle danych makro i wieści globalnych

Polska waluta na tle danych makro i wieści globalnych

2017-12-18 Raport poranny FMCM
Temat eurodolara: Neel Kashkari z Fed powiedział dziś, że podwyższanie stóp to błędny kierunek w sytuacji, gdy inflacja pozostaje niska. Ta wypowiedź nie była jednak zaskoczeniem: Kashkari uchodzi (słusznie) za głównego gołębia obecnego składu FOMC i głosował przeciwko grudniowej podwyżce.
Rajd Świętego Mikołaja czas zacząć!

Rajd Świętego Mikołaja czas zacząć!

2017-12-18 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Tradycja nudnego przebiegu poniedziałkowych sesji na rynku walutowym zostaje niewątpliwie podtrzymana. Tym razem pustkom w kalendarzu ekonomicznym towarzyszyła perspektywa nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, co przyczyniło się do wyraźnego zawężenia zmienności na głównych parach walutowych.
Dolar może tracić w najbliższych dniach?

Dolar może tracić w najbliższych dniach?

2017-12-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / PODATKI: Jeszcze w piątek po południu pojawiały się spekulacje, że senator Mark Rubio z Partii Republikańskiej zdecyduje się jednak poprzeć wypracowaną wspólnie przez obie izby Kongresu, ustawę podatkową – potwierdził to też sam zainteresowany.
Bliskie i odległe terminy

Bliskie i odległe terminy

2017-12-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsze takty nowego tygodnia przynoszą spokojny handel na rynkach finansowych. Na głównych parach walutach respektowane są dotychczasowe zakresy wahań z dolarem nieco pokrzepionym finalnymi pracami nad ustawą podatkową, podczas gdy na jenie ciąży ujemna korelacja z rosnącym rynkiem akcji. Złoty dalej dryfuje w korytarzu 4,1950-4,2250 na tle gołębich sygnałów z RPP.
Euforyczny koniec tygodnia

Euforyczny koniec tygodnia

2017-12-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Fala entuzjazmu w ostatnich godzinach handlu tygodnia decyzji kluczowych banków centralnych świata. Bańka na bitcoinie trwa w najlepsze. Indeksy na Wall Street na nowych historycznych szczytach. Złoty mocniejszy. Chwilowo może zyskać, ale w po Nowym Roku straci. Silne, średnioterminowe sygnały przewartościowania euro do dolara.
Kluczowy tydzień dla złotego

Kluczowy tydzień dla złotego

2017-12-18 Komentarz walutowy XTB
Przed nami ostatni pełny tydzień handlu na rynkach finansowych w tym roku. Najbliższe dni będą obfitowały również w wiele istotnych publikacji makroekonomicznych płynących z polskiej gospodarki, niemniej jednak to kwestia reformy podatkowej w USA powinna grać pierwsze skrzypce.
PLN bez większych zmian, rynek czeka na ustawę podatkową w USA

PLN bez większych zmian, rynek czeka na ustawę podatkową w USA

2017-12-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi podtrzymanie nieco mocniejszego PLN z piątku. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2096 PLN za euro, 3,5783 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6111 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7675 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,227% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przemysł, sprzedaż i inne polskie dane w tym tygodniu

Przemysł, sprzedaż i inne polskie dane w tym tygodniu

2017-12-18 Raport poranny FMCM
Rzut oka na eurodolara i nie tylko: Sytuację, jaka panuje na eurodolarze, dość szczegółowo opisaliśmy pod koniec minionego tygodnia roboczego, w piątek wieczorem. Ów tydzień był szczególny, bo mieliśmy posiedzenia dwóch kluczowych banków centralnych, tj. Rezerwy Federalnej i EBC. W przypadku Fed sprawa była wyjątkowo istotna, bo dokonano podwyżki stóp (przy dwóch głosach sprzeciwu) oraz zaprezentowano prognozy na przyszłe lata.
Tydzień banków centralnych dobiega końca

Tydzień banków centralnych dobiega końca

2017-12-16 Raport tygodniowy FMCM
Co za nami? Śmiało możemy mówić o tygodniu, aczkolwiek mamy dopiero piątkowy wieczór. Tym niemniej interesują nas w głównej mierze dni robocze. W naszej strefie czasowej wszystko dobiega końca, handel potrwa jeszcze dobrych parę godzin w Stanach Zjednoczonych – ale potem rynki przycichną. Nawet forex, nie mówiąc o bankach i giełdach.