Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-12-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień przed świętami nie oferuje zbyt wielu okazji do zatrzaśnięcia rynkami finansowymi. Po decyzjach banków centralnych Szwecji i Japonii nie oczekuje się zmian w polityce pieniężnej. Poza tym chwilowych emocji dostarczą indeks Ifo z Niemiec, PKB z Nowej Zelandii, sprzedaż detaliczna z Kanady i zamówień na dobra trwałe z USA.
Podatkowe przepychanki szkodzą dolarowi

Podatkowe przepychanki szkodzą dolarowi

2017-12-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / PODATKI: Republikański senator Mark Rubio zapowiedział, że nie poprze obecnej wersji ustawy podatkowej, jeżeli nie znajdą się w niej lepsze zapisy związane z ulgami na dzieci. Z kolei Mike Lee wyraził podobne uwagi, ale przyznał, że nie jest jeszcze zdecydowany jak zagłosuje.

Czuć już święta

Czuć już święta

2017-12-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie 24 godziny były bogate w interesujące wydarzenia rynkowe, a jednak po FX nie widać diametralnej zmiany poziomów. To może być zapowiedź tego, co może nas czekać przez następne dwa tygodnie, kiedy aktywność zacznie wygasać. Wciąż jest pole do niespodzianek, choć raczej nie dziś.
Czy to koniec dobrej passy złotego?

Czy to koniec dobrej passy złotego?

2017-12-15 Komentarz walutowy XTB
Bardzo wyraźne umocnienie złotego w tym roku rozegrało się w sumie poza Polską – z jednej strony pewne rozczarowanie sytuacją w USA, głównie polityczną, z drugiej mocne przyspieszenie gospodarcze w Europie. Złoty był w konsekwencji jedną z najmocniejszych walut 2017 roku. Ale to paliwo może być na wyczerpaniu.
Europa w tyle z podwyżkami stóp

Europa w tyle z podwyżkami stóp

2017-12-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Niemiecka gospodarka osiągnęła dojrzałą fazę rozwoju, stwierdza Bundesbank, ale w reszcie Europy to raczej wciąż ożywienia, a nie ekspansja. Stąd opóźnienie w stosunku do USA i Chin, jeśli chodzi o zmiany w polityce pieniężnej. EBC może nie być zdolny podnieść stóp zanim nadejdzie fala gorszych warunków funkcjonowania biznesu.
W programie indeks ZEW

W programie indeks ZEW

2017-12-15 Raport poranny FMCM
Zagraniczne wieści: Będzie raczej o tych zagranicznych wiadomościach, na które dopiero czekamy. Na przykład czekamy na godzinę 11:00, kiedy to w Niemczech opublikowany zostanie indeks instytutu ZEW. Jest to wskaźnik przygotowywany przez Zentrum fur Europaeische Wirtschaftsforschung na podstawie ankiet, które wypełnia 350 menedżerów i analityków.
PLN bez większych reakcji na banki centralne

PLN bez większych reakcji na banki centralne

2017-12-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie nieco słabszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2219 PLN za euro, 3,5848 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6259 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8186 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 3,244% w przypadku obligacji 10-letnich.
Cóż uradzono, cóż postanowiono?

Cóż uradzono, cóż postanowiono?

2017-12-14 Raport wieczorny FMCM
Dzień za dniem, dzień za nami: Nikt nie zmienił dziś stóp procentowych – ani Szwajcaria, ani Norwegia, ani Turcja, ani Wielka Brytania, ani Strefa Euro. Zresztą, nikt na rynku nie spodziewał się ruchów w tym temacie.
Pod ostrzałem banków

Pod ostrzałem banków

2017-12-14 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Wczorajsza podwyżka stopy funduszy federalnych przez członków FOMC rozpoczęła przedłużone rendez-vous z bankami centralnymi. W trakcie czwartkowych notowań zmienność głównych par walutowych podbijały decyzje podejmowane na Starym Kontynencie.
FED zaskoczył negatywnie, a Norges Bank pozytywnie

FED zaskoczył negatywnie, a Norges Bank pozytywnie

2017-12-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / PODATKI: Kolejne spekulacje prasowe pokazały, że w ostatecznej wersji ustawy podatkowej stawka CIT nie zostanie zmieniona względem pierwotnej propozycji 20 proc. Najwyższa stawka PIT dla najbogatszych zostanie obniżona do 37 proc. z 39,6 proc. obecnie.
Jeden za nami, cztery przed nami

Jeden za nami, cztery przed nami

2017-12-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Podwójne rozczarowanie (CPI i Fed) osłabia dolara, co może być ostatnim zrywem zmienności przed końcem roku. Mimo wszystko maraton banków centralnych dopiero się rozpoczyna, a Europa Zachodnia oferuje dziś aż cztery decyzje. Główna uwaga będzie na ECB.
Podwyżka w USA, wyższe stopy w Chinach

Podwyżka w USA, wyższe stopy w Chinach

2017-12-14 Poranny Szkic walutowy AFS
W ślad za podwyżką stóp Fed, oprocentowanie pożyczek podnosi Ludowy Bank Chin. To pierwszy wzrost oprocentowania od marca. Dziś na ich decyzje mają okazję odpowiedzieć banki centralne Szwajcarii, Anglii i EBC.
Yellen kończy swoją misję w FED

Yellen kończy swoją misję w FED

2017-12-14 Komentarz walutowy XTB
Niespodzianki nie było, Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe po raz trzeci w tym roku, co było już w pełni zdyskontowane przez rynek. W rezultacie, zgodnie z oczekiwaniami, cała uwaga skupiła się na ścieżce podwyżek stóp w kolejnych latach oraz na zaktualizowanych prognozach makroekonomicznych.
Symfonia banków centralnych

Symfonia banków centralnych

2017-12-14 Raport poranny FMCM
Dzień decyzji: Trochę patosu i retorycznej przesady nie zaszkodzi. Ale tak naprawdę to chyba nie symfonia: a raczej kolejne występy solowe paru wykonawców. Taki przegląd banków centralnych. O czym właściwie mówimy?
Złoty bez większej reakcji na FED, presja podtrzymana

Złoty bez większej reakcji na FED, presja podtrzymana

2017-12-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na bazie spadku pary USD/PLN po FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2172 PLN za euro, 3,5678 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6222 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7902 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.
I już po wszystkim na dziś

I już po wszystkim na dziś

2017-12-13 Raport wieczorny FMCM
Co kryje się za rogiem? Eurodolar, gdy piszemy te słowa, zalicza poziomy rzędu 1,1810-15. A zatem nastąpiło klasyczne sprzedanie faktów po uprzednim graniu pod standardowy scenariusz. Dolar stracił na wartości, bo przecież jeszcze rano para schodziła do 1,1730.
Dolar pod polityczną presją

Dolar pod polityczną presją

2017-12-13 Komentarz walutowy XTB
Liderzy Partii Republikańskiej musza się zmierzyć z nową przeszkodą na drodze do uchwalenia reformy podatkowej. Porażka w wyborach do Senatu w tradycyjnie konserwatywnej Alabamie nakłada dodatkową presję na implementację nowego kodeksu podatkowego.
Jest inflacja, jest Fed i jest Alabama

Jest inflacja, jest Fed i jest Alabama

2017-12-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek dolara pogrążył się w dylematach. Wygrana kandydata Demokratów w specjalnych wyborach w Alabamie podnosi ryzyko wokół przyszłorocznych planów reform. Z drugiej strony oznaki przyspieszenia inflacji dają nadzieję na konstruktywny przekaz FOMC dziś wieczorem.
To ten dzień

To ten dzień

2017-12-13 Raport poranny FMCM
Napięcie budować czas: To ten dzień – i tak dalej. Dla większości ludzi to dzień jak każdy inny, ale my patrzymy na sytuację przez pryzmat rynku forex czy też rynku giełdowego. Cóż, niewątpliwie z tej perspektywy dzisiejsza środa jest istotna. Może nie przełomowa, ale ważna.
PLN nieco słabszy przed FED'em

PLN nieco słabszy przed FED'em

2017-12-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN, wraz z innymi walutami EM, w oczekiwaniu na wieczorną decyzję FED. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2077 PLN za euro, 3,5799 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6149 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7721 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.