Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

O dolarze i o euro

O dolarze i o euro

2017-11-29 Raport wieczorny FMCM
Staromodne tematy: Jesteśmy staromodni, bo gdy entuzjaści najnowszych idei i gadżetów rozprawiają o potężnej wycenie bitcoina, my pozostajemy przy starym, dobrym-niedobrym dolarze amerykańskim. Wspomniany bitcoin przebił "magiczną" barierę 10 tys. dolarów i tak naprawdę nikt nie wie, czy to już szczyt hossy i ostatnie chwile puchnącej bańki – czy np. wstęp do pójścia jeszcze wyżej.
Ropa czeka na finał porozumienia OPEC

Ropa czeka na finał porozumienia OPEC

2017-11-29 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Do solidnego przetasowania sentymentu na światowym rynku ropy przyczyniły się najnowsze doniesienia z Wiednia, które ponownie spychają West Texas Intermediate (-1,6 proc.) w stronę poziomu 57,00 USD za baryłkę.

Walutowa środa

Walutowa środa

2017-11-29 Raport poranny FMCM
Sytuacja rynkowa: Eurodolar pozycjonuje się przy 1,1860-65. Tak więc dolar na razie się nie umacnia, choć para i tak sporo zeszła w dół w dniu wczorajszym, biorąc pod uwagę, że w poniedziałek notowano 1,1960. Wczoraj w Senacie występował, jak wiemy, Jerome Powell, przyszły nowy szef Fed.
Wystarczające wsparcie

Wystarczające wsparcie

2017-11-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Doniesienia z Korei Północnej o nowych testach balistycznych robią coraz mniejsze wrażenie na rynkach finansowych. Większa uwaga skupiona jest na tematach, które faktycznie coś znaczą. Negocjacje Brexitu oraz ustawa podatkowa USA wyróżniają się. Jesteśmy też o krok od końca miesiąca, co może prowadzić do zaskakujących zwrotów akcji.
Złoty próbuje wybić się na nowe szczyty

Złoty próbuje wybić się na nowe szczyty

2017-11-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Kurs EURPLN jest najniżej od czerwca, indeks rodzimej waluty testuje szczyty. Test jądrowy Korei Płn. nie pogorszył nastrojów graczy. Funt mocniejszy po przełomie w negocjacjach ws. Brexitu. Świetne dane z USA i nowe historyczne szczyty na Wall Street. Dolar także mocniejszy i jeszcze zyska.
Postęp ws. Brexitu i ustawy podatkowej

Postęp ws. Brexitu i ustawy podatkowej

2017-11-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Choć środowy poranek na rynku polskiej waluty jest dość spokojny, to z pewnością nie można tak powiedzieć o wczorajszym popołudniu, zwłaszcza w przypadku funta szterlinga oraz amerykańskiego dolara. Złoty osłabił się w stosunku do obydwu tych walut, co było podyktowane najnowszymi doniesieniami politycznymi.
PLN nieco słabszy, rynek czeka na dane dot. inflacji

PLN nieco słabszy, rynek czeka na dane dot. inflacji

2017-11-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN po wczorajszej korekcie niedawnego umocnienia. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2018 PLN za euro, 3,5446 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6009 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7431 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,318% w przypadku obligacji 10-letnich.
Powell, Korea, Brexit, różne tematy

Powell, Korea, Brexit, różne tematy

2017-11-28 Raport wieczorny FMCM
Dane makro i głosy z Fed: Jerome Powell ma w początkach przyszłego roku faktycznie zastąpić Janet Yellen na stanowisku szefa Rezerwy Federalnej. Na razie jest nominatem, proponowanym przez Donalda Trumpa, a dziś wystąpił przez komisją ds. bankowości w amerykańskim Senacie.
Brytyjski rozwód z koreańskim pociskiem w tle

Brytyjski rozwód z koreańskim pociskiem w tle

2017-11-28 Komentarz wieczorny TMS Brokers
We wtorkowym kalendarzu makroekonomicznym szczególną uwagę zwracało wystąpienie Jerome Powella, przyszłego szefa Fed, który momentami postanowił przybrać nieco jastrzębią pozę. Na koniec dnia jego wzmianki o konieczności normalizacji polityki poprzez stopniowe podnoszenie stóp odchodzą jednak do lamusa.
Obrona status quo

Obrona status quo

2017-11-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar jest ponownie nieco silniejszy przy gorącej debacie uczestników rynku o przyszłości ustawy podatkowej. Typowy dla końca miesiąca handel zaczyna powoli przegryzać się przez rynek walutowy, przynosząc nerwowe zwroty akcji. Wtorek jak na razie jest spokojny, ale przed nami bogaty kalendarz wydarzeń.
dolar wraca do gry, kluczowe głosowania w Senacie

dolar wraca do gry, kluczowe głosowania w Senacie

2017-11-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Inwestorzy na rynku walutowym nie specjalnie reagowali na ostatnie kontrowersyjne głosowania w polskim Sejmie, jednak w przypadku głosowań amerykańskiego Kongresu jest zgoła inaczej. Po długim weekendzie ze względu na Święto Dziękczynienia prace nad Planem Podatkowym ruszają ponownie. Dolar wraca do gry, głosowania pokażą jednak na jak długo.
Co dalej z bieżącym tygodniem?

Co dalej z bieżącym tygodniem?

2017-11-28 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Eurodolar oscyluje nieco poniżej 1,19 – w każdym razie w rejonie tego poziomu. Cóż, to oznacza, że dolar mimo wszystko trochę odzyskał w porównaniu z tym, co stracił na sesji wczorajszej, przynajmniej w ciągu dnia. Wtedy bowiem w maksimach kreślono nawet szczyty rzędu 1,1960.
Wyhamowanie wzrostów PLN

Wyhamowanie wzrostów PLN

2017-11-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyhamowanie ostatnich wzrostów na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2091 PLN za euro, 3,5386 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6048 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 3,7117 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,357% w przypadku obligacji 10-letnich.
Rynek skupił garść dolarów

Rynek skupił garść dolarów

2017-11-27 Raport poranny FMCM
Jak potoczyły się sprawy? Oczywiście ostatnie dni to generalnie czas wyprzedaży waluty USA, a przez to wzrostu eurodolara – i para nadal jest wysoko – ale jednak wieczór poniedziałkowy przynosi delikatne odreagowanie, przynajmniej w relacji do dzisiejszych maksimów.
Frankowicze zadowoleni z poniedziałkowych notowań

Frankowicze zadowoleni z poniedziałkowych notowań

2017-11-27 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Poniedziałek był dość łaskawy dla osób posiadających zobowiązania we franku szwajcarskim. Na przestrzeni dnia obserwowano nie tylko stopniowe umocnienie złotego, ale przede wszystkim próbę wyraźnego przebicia przez EUR/CHF listopadowych szczytów w okolicach poziomu 1,1720.
Chwila słabości

Chwila słabości

2017-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek akcji w Azji rozpoczął tydzień w ponurych nastrojach, które mogą się przelać na Europę. Ropa naftowa odczuwa piętno awersji do ryzyka, podobnie AUD i NZD. Kalendarz w poniedziałek jest niemal pusty, więc nie będzie przeszkadzał w kształtowniku się nastrojów.
Hen, wysoko, na głównej parze

Hen, wysoko, na głównej parze

2017-11-27 Raport poranny FMCM
Sytuacja eurodolara: O tym, jak układały się losy głównej pary w ostatnich miesiącach, pisaliśmy w piątek wieczorem – dość szczegółowo. Wykres, po tymczasowym (jak się okazało) badaniu niższych okolic, nawet pod 1,16, powrócił do dawnej konsolidacji, tej z sierpnia, września i dużej części października.
Frank najtańszy od czarnego czwartku

Frank najtańszy od czarnego czwartku

2017-11-27 Komentarz walutowy XTB
Mniej niż 3,60 złotego – tylko tyle frank szwajcarski kosztował w dzisiejszych porannych kwotowaniach i był to najniższy kurs od stycznia 2015 roku, kiedy szwajcarski SNB przestał bronić swojej waluty przed umocnieniem. To efekt bardzo dobrych nastrojów na rynkach globalnych, rosnących szans na starą koalicję w Niemczech, a także atomowych danych makroekonomicznych w Polsce i Europie.
Utrzymanie mocnego PLN

Utrzymanie mocnego PLN

2017-11-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocnego złotego na większości zestawień. PLN kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2106 PLN za euro, 3,5308 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5980 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7023 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,338% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-11-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu w kalendarzu danych wyróżniają się raporty inflacyjne ze strefy euro i USA. Wydarzeniem tygodnia może zostać jednak szczyt OPEC, szczególnie jeśli podjęte tam postanowienia nie spełnią wygórowanych oczekiwań rynkowych. Koniec tygodnia to raporty o aktywności przemysłu z Polski, Wielkiej Brytanii i USA.