Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2018-02-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W obliczu napięć na rynkach finansowych w przyszłym tygodniu dane makro mogą zejść na drugi plan. Jednak mamy kilka ważnych publikacji z USA, które, jeśli wypadną lepiej, będą podsycać odwrót inwestorów w stronę dolara. Inflacja CPI i sprzedaż detaliczna będą najważniejsze. Poza tym wyróżniają się CPI z Wielkiej Brytanii, rynek pracy z Australii i decyzja szwedzkiego Riksbanku. W Polsce mamy pierwszy szacunek PKB za IV kw.
Zbliżamy się do korekty ostatnich zwyżek dolara

Zbliżamy się do korekty ostatnich zwyżek dolara

2018-02-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / BUDŻET: Senat dopiero dzisiaj rano uchwalił ustawę umożliwiającą finansowanie instytucji federalnych do 23 marca b.r., oraz podnoszącą wydatki na cele militarne i publiczne o 300 mld USD w ciągu najbliższych dwóch lat. Została ona teraz przesłana do Izby Reprezentantów. Kilkugodzinne opóźnienie sprawiło jednak, że pojawiło się ryzyko ponownego „goverment shutdown”, chociaż najprawdopodobniej na bardzo krótko.

Kolejne uderzenie na Wall Street

Kolejne uderzenie na Wall Street

2018-02-09 Poranny komentarz walutowy XTB
Na małym czarnym poniedziałku się nie skończyło, wczoraj na Wall Street znów było bardzo nerwowo. Wyprzedaż na rynku akcji i słabość na rynku obligacji zaczynają powoli być odczuwalne również na naszym rynku. Wczoraj frank był najdroższy od listopada.
Jeden z tych dni

Jeden z tych dni

2018-02-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek w dalszym ciągu próbuje znaleźć punkt równowagi po skoku zmienności na początku tygodnia i jednym z tych dni, kiedy panika bierze górę. Wall Street zaliczyło kolejną sesję ze spadkami o 4 proc. i ciągnie za sobą rynek azjatycki. Na rynku walutowym jest nieco spokojniej, choć strach w końcu dosięgnął rynki wschodzące.
Podbicie awersji do ryzyka uderzyło w złotego

Podbicie awersji do ryzyka uderzyło w złotego

2018-02-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyraźnie słabszego PLN – kolejna sesja mocnych spadków w USA wyraźnie podbiła popyt na waluty typu safe haven, a EM musiały zmierzyć się z gorszymi nastrojami. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1923 PLN za euro, 3,4224 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6470 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7681 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zmagania euro i dolara w piątek

Zmagania euro i dolara w piątek

2018-02-09 Raport poranny FMCM
Kurs i rynek: Eurodolar rysuje teraz poziom 1,2255 – co oznacza, że euro trochę zarabia, bo wczoraj notowano zejścia nawet i do 1,2215 (mniej więcej). Cóż, to po prostu korekta – która nie zmienia faktu, że generalnie piłka znalazła się bardziej po stronie dolara.
Wypowiedzi decydentów i nie tylko

Wypowiedzi decydentów i nie tylko

2018-02-08 Raport popołudniowy FMCM
Niejasne sugestie: Wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych rzadko są klarowne, chyba że ktoś naprawdę dobrze odczytuje intencje i podteksty (ale i tacy się mylą). Dziś mieliśmy kilka głosów z EBC i Fed. Oto np. p. Weidmann, szef niemieckiego Bundesbanku, ale i członek zarządu Fed, mówił dziś, że akomodacyjna polityka monetarna wydaje się obecnie w Eurolandzie właściwa, a nawet po zakończeniu skupu aktywów pozostanie ona luźna.
Korekta na półmetku

Korekta na półmetku

2018-02-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar rozpoczyna dzień od osłabienia. W wielu przypadkach ma ono znamiona korekty wczorajszych silnych ruchów. Atmosfera na rynku pozostaje nerwowa a zmienność po wybuchu będzie przez jakiś czas utrzymywać się na podwyższonym poziomie.
Porozumienie za 300 miliardów dolarów

Porozumienie za 300 miliardów dolarów

2018-02-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Środa przyniosła spore umocnienie amerykańskiego dolara. Nie miało ono istotnego związku z ostatnimi turbulencjami na giełdach, ani publikowanymi danymi, a porozumieniem pomiędzy amerykańskimi politykami, które zafundowali sobie za, bagatela, 300 miliardów dolarów.
Ruszają waluty. Juan liderem… spadków.

Ruszają waluty. Juan liderem… spadków.

2018-02-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Stoicki spokój uczestników rynku walutowego wobec załamania cen akcji w USA zaczyna słabnąć. Dolar przechodzi do ofensywy. Silna wyprzedaż juana po słabych danych o handlu. W ślad za nim traci większość walut EM. Złoty także w odwrocie. To dopiero początek fali osłabienia. Zmienność na rynkach kapitałowych utrzymuje się na podwyższonym poziomie.
PLN nieco słabszy, RPP bez zaskoczeń

PLN nieco słabszy, RPP bez zaskoczeń

2018-02-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie lekkiej presji na PLN z uwagi na umacniającego się dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1692 PLN za euro, 3,3955 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5962 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7237 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,526% w przypadku obligacji 10-letnich.
A zatem na głównej parze nowy obraz

A zatem na głównej parze nowy obraz

2018-02-08 Raport poranny FMCM
Wciąż mocny – mimo wszystko: Oczywiście dolar już trochę traci. Na przykład wczorajsze minima zakreślono – według niektórych platform – przy 1,2245. A teraz mamy już 1,2270 – chwilami i więcej. Oczywiście to po prostu korekta, zupełnie naturalna po dość dużym ruchu.
Dolar podejmuje długoterminowy temat?

Dolar podejmuje długoterminowy temat?

2018-02-07 Raport wieczorny FMCM
Czas zmian: Mniej więcej od 25 stycznia eurodolar utrzymywał notowania w konsolidacji, której dolną granicą był rejon 1,2340-50, górną natomiast poziomy rzędu 1,2520-30. W tym tygodniu podejmowano już próby rozbicia tego trendu bocznego i wzmocnienia waluty USA – i rzeczywiście, dziś wieczorem widzimy już nowe, niższe wartości pary.
Niemiecki konsensus przechodzi bez echa

Niemiecki konsensus przechodzi bez echa

2018-02-07 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Wtorkowe doniesienia o osiągnięciu porozumienia pomiędzy CDU/CSU oraz SPD przeszły praktycznie bez echa. Decyzja o ponownym zawiązaniu „Wielkiej Koalicji” była jedynie kwestią czasu, na co wcześniej wskazywały wewnętrzne naciski ze strony członków obu partii.
Pewna jest tylko niepewność

Pewna jest tylko niepewność

2018-02-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Historycznie bardzo długi okres skompresowanej, niskiej zmienności, tradycyjnie kończy się jej potężnym wybuchem. W obliczu silnych przetasowań sentymentu i załamania na Wall Street, które nie miało wiele wspólnego z sytuacją fundamentalną, uczestnicy rynku wystawieni są na próbę wystrzału zmienności. To obraz notowań, o którym inwestorzy przyzwyczajeni do pełzającej, ślimaczej hossy na rynkach akcji dawno zapomnieli.
Parę głosów z Fed, w Polsce RPP

Parę głosów z Fed, w Polsce RPP

2018-02-07 Raport poranny FMCM
Na rynku dziś: O ósmej zaprezentowano odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech za grudzień. O ile zamówienia w przemyśle, przedstawione wczoraj, wypadły bardzo dobrze, o tyle dzisiejsza publikacja była słaba: -0,6 proc. m/m oraz +6,5 proc. r/r, gdy zakładano -0,5 proc. m/m oraz +6,8 proc. r/r.
Rynki złapały oddech

Rynki złapały oddech

2018-02-07 Poranny komentarz walutowy XTB
Po poniedziałkowej panice wtorek przyniósł uspokojenie nastrojów rynkowych. W USA indeksy zakończyły wczorajszą sesję na plusie, także Europa odrabia straty. Jednak za wcześnie aby powiedzieć, że wszystko na pewno wróciło do „normy”, bo szaleńcze wzrosty na giełdach w styczniu normą z pewnością również nie były. Cieszy stabilność złotego, który dziś czeka na decyzję RPP.
Odreagowanie na akcjach. Czas na waluty?

Odreagowanie na akcjach. Czas na waluty?

2018-02-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Na Wall Street odbicie indeksów, ale czy to koniec zawirowań na rynkach? Spekulanci z długimi pozycjami zaciekle bronią euro. Przecena wspólnej waluty to jedynie kwestia czasu. Wraz z nią straci również złoty.
Załamanie cen akcji w USA zostało we wtorek zatrzymane. Doszło do silnego odbicia. W ślad za Wall Street nie podążyły dziś jednak giełdy w Azji, gdzie indeksy zachowywały się stabilnie.
PLN bez większych zmian, ograniczenie paniki na rynkach

PLN bez większych zmian, ograniczenie paniki na rynkach

2018-02-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego z uwagi na wyhamowanie zwyżki USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1536 PLN za euro, 3,3541 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5861 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6810 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,527% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar szuka wyjścia?

Eurodolar szuka wyjścia?

2018-02-06 rRaport wieczorny FMCM
Skala ruchów: Rano, przed godziną dziesiątą, wykres głównej pary walutowej szybował w okolicach 1,2435. To zdecydowanie zbyt nisko, by mówić o przebiciu górą konsolidacji, która trwa od więcej niż 10 dni. W takim razie spróbowano drugiego chwytu – wyjścia dołem.