Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Draghi krytykuje Mnuchina, ale euro dalej w górę
2018-01-26 Poranny Szkic walutowy AFSEBC nie pokusił się o zmianę strategii komunikacji, co pchnęło euro na nowe maksima do dolara. M. Draghi skrytykował słowną interwencję sekretarza skarbu S. Mnuchina, ale na niewiele się to zdało. Rejon 1,25 na eurodolarza to silny opór, z którym byki nie poradzą sobie tak łatwo jak z cenami 1,15 czy 1,20. Waluty zmiennie do złotego. Frank i funt zyskują, dolara i euro w defensywie. Nadchodzi silniejsze odbicie kursów.
Chwilowy przystanek na euro
2018-01-26 Poranny komentarz walutowy XTBO poranku notowania polskiej waluty pozostają bardzo stabilne i to pomimo faktu, że główna para walutowa wytraciła nieco impetu wzrostowego z okresu wczorajszej konferencji prezesa EBC Mario Draghiego. Po kilku punktowym skoku rentowności 10-letnich obligacji Polski (powyżej 3,43%) jaki miał miejsce wczorajszego popołudnia, sytuacja uspokoiła się tuż przed zamknięciem rynku dłużnego (poniżej 3,4%).
USD/PLN nieznacznie odreagował z 3,30 PLN
2018-01-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocnego PLN, pomimo lokalnej korekty na wycenie eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1409 PLN za euro, 3,3314 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5465 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7236 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,4% w przypadku obligacji 10-letnich.
EUR/USD zignorował Draghiego, czekamy na wystąpienie Trumpa
2018-01-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutEuropejski Bank Centralny zgodnie z oczekiwaniami nie dokonał dzisiaj żadnych zmian w polityce pieniężnej, a w centrum wydarzeń była konferencja prasowa szefa Europejskiego Banku Centralnego. Przy czym słowa, jakie padły dzisiaj z ust Mario Draghiego trudno jest określić, jako „jastrzębie”. Wprawdzie dał do zrozumienia, że wzrost gospodarczy w ostatnich miesiącach był i szybszy, niż oczekiwano, a także zaznaczył, ...
Złe słowa w złym czasie
2018-01-25 Komentarz poranny TMS BrokersSłowa sekretarza skarbu USA rozpętał ostatnią spiralę wyprzedaży dolara, który już wcześniej był z pogardą traktowany przez inwestorów. Spekulacje o wojnach handlowych mogą szybko przerodzić się w wojny walutowe. Zadanie prezesa EBC M. Draghiego dziś po południu stało się jeszcze trudniejsze.
Trudna decyzja EBC
2018-01-25 Poranny komentarz walutowy XTBTempo aprecjacji europejskiej waluty i jej wpływ na trendy inflacyjne może być głównym punktem dyskusji wśród członków Europejskiego Banku Centralnego podczas kończącego się dzisiaj posiedzenia. Mając na uwadze fakt, że w ostatnim czasie część bankierów wyraziło obawy co do tego, jaka część ostatniej fali umocnienia euro wynika z czynników endogenicznych można przypuszczać, ...
PLN najwyżej od 3lat, wspierany słabym USD
2018-01-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego na bazie spadku wyceny dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1437 PLN za euro, 3,3307 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5374 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7656 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,359% w przypadku obligacji 10-letnich.
Eurodolar wspina się na szczyty przed obradami EBC
2018-01-25 Raport poranny FMCMNa co czekamy? Otóż czekamy dziś – o ile interesuje nas rynek forex, a w szczególności eurodolar – na kilka faktów. Zacznijmy od tych mniej ważnych. Na przykład o 8:00 poznamy niemiecki indeks zaufania konsumentów GfK, natomiast o 9:00 stopę bezrobocia dla Hiszpanii. O 10:00 przyjdzie czas na dość istotny wskaźnik niemiecki, ważniejszy niż GfK, tj. indeks instytutu Ifo.
Między Mnuchinem a Draghim
2018-01-24 Raport wieczorny FMCMCo widzimy na rynku? Kurs głównej pary przebija już poziom 1,24, a przecież jeszcze wczoraj dyskusyjne było to, czy uda się przebić rejon 1,23 – 1,2315. Ruch jednak nastąpił i jest znaczący. Wiązać można to np. z wypowiedzią Steve'a Mnuchina, sekretarza skarbu USA, na konferencji w Davos.
Niedobry, zły i brzydki
2018-01-24 Komentarz wieczorny TMS BrokersŚroda to przede wszystkim silna wyprzedaż dolara amerykańskiego, który stracił do wszystkich walut wchodzących w skład koszyka G10. Najsilniejszy ruch względem USD odnotował GBP (+1,45 proc.), choć niedużo dalej znajdziemy CHF (+1,3 proc.).
NOK czeka na komunikat Norges Banku
2018-01-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKomunikat po posiedzeniu norweskiego banku centralnego poznamy jutro o godz. 10:00. Nikt nie spodziewa się zmian w polityce pieniężnej już teraz – kluczowe pozostaje wciąż „gra oczekiwań”. Na posiedzeniu w grudniu Norges Bank wypadł bardziej „jastrzębio” dając do zrozumienia, że obecny poziom stóp procentowych (0,50 proc.) utrzyma się tylko do końca tego roku.
Amerykańskie władze sprzyjają słabemu dolarowi
2018-01-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Pojawiły się komentarze oficjeli USA, którzy zdają się „kibicować” słabemu dolarowi. Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin stwierdził, że „słabszy dolar jest dobry dla handlu”. Z kolei w opinii Sekretarza Handlu Wilbura Rossa „wojny handlowe są obecne już od jakiegoś czasu”, ale tym razem to USA wkraczają do walki.
Zero litości dla dolara
2018-01-24 Komentarz poranny TMS BrokersDolar jest najsłabszy do głównych walut od ponad trzech lat, co wygląda na powrót do tendencji z przełomu roku i trudno z tym walczyć. Słabość dolara pomaga euro rozruszać się przed decyzją EBC, wyciąga funta na poziomy niewidziane od czasu referendum ws. Brexitu, a jenowi pozwala zignorować przekaz Banku Japonii. Dziś PMI z Eurolandu, rynek pracy z Wielkiej Brytanii, inflacja z Nowej Zelandii.
Wreszcie ruch na eurodolarze
2018-01-24 Raport poranny FMCMHop, w górę! Główna para walutowa zalicza dziś nawet poziomy rzędu 1,2335 – tak właśnie jest o poranku. Jakiś wpływ na to mogą mieć wiadomości z USA. Co prawda rynek nie przejmował się jakoś szczególnie government shutdownem (niedawno zakończonym), ...
Rekord WIG. Dane bez wpływu na notowania.
2018-01-24 Poranny Szkic walutowy AFSNajwyższy w historii poziom WIG okraszony spadkiem USDPLN trwale poniżej 3,40. Perspektywy zachowania złotego w horyzoncie najbliższych kilku tygodni nie są jednak najlepsze. Spodziewamy się odbicia kursów. Dolar wkrótce zacznie odrabiać straty.
Stracona wiara w dolara
2018-01-24 Poranny komentarz walutowy XTBPomimo faktu, że w Stanach Zjednoczonych zakończyliśmy kilkudniowy okres paraliżu rządu federalnego, czynnik ten nie stanowił żadnego punktu zwrotnego dla notowań amerykańskiej waluty, czego nomen omen można się było spodziewać. Co więcej, wyprzedaż dolara była kontynuowana w ostatnich godzinach, w rezultacie główna para walutowa osiągnęła najwyższy poziom od połowy grudnia 2014 roku.
Bank Japonii uczy ekonomii
2018-01-23 Komentarz poranny TMS BrokersBank Japonii naprostował rynek, uciszając plotki o prędkiej zmianie nastawienia. JPY traci, ale po nocy najbardziej wyróżnia się AUD, ściągany w dół przez spadki cen rudy żelaza. EUR drzemie
w oczekiwaniu na czwartek i EBC, a uporanie się Kongresu USA z government shutdown ma zero wpływu na USD i nastroje.
w oczekiwaniu na czwartek i EBC, a uporanie się Kongresu USA z government shutdown ma zero wpływu na USD i nastroje.
Odwieszenie rządu w USA. Optymizm prognoz MFW.
2018-01-23 Poranny Szkic walutowy AFSKongres przegłosował, a prezydent D. Trump podpisał ustawy wydłużające finansowanie rządu do 8 lutego. Za 3 tygodnie kolejna batalia Republikanów z Demokratami. Duży optymizm w prognozach Międzynarodowego Funduszu Walutowego w przeddzień Forum w Davos. Bank Japonii zaostrza retorykę, z korzyścią dla jena. Złoty stabilny. Spodziewane odbicie notowań walut.
Szaleństwo na Wall Street
2018-01-23 Poranny komentarz walutowy XTBStyczniowe szaleństwo na amerykańskiej giełdzie trwa w najlepsze. Wczoraj akcje znów drożały, pociągając za sobą wzrosty również na innych rynkach. Pomaga to utrzymać mocnego złotego, choć jednocześnie stanowi rosnące zagrożenie korektą.
Złoty konsoliduje czekając na nowe impulsy
2018-01-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na większości zestawień, w tym również tych dotyczących złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,4004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5325 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7506 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,328% w przypadku obligacji 10-letnich.