Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Jutro ciekawe dane z USA i Europy
2018-03-13 Raport poranny FMCMNotowania głównej pary: Eurodolar w godzinach porannych błądził w okolicach 1,2315 – 1,2340. Sytuacja była niepewna, dopiero po 13:30 zaczęły się poważniejsze zmiany. Kurs wybił na północ, by po 17:00 osiągnąć 1,24.
Rexit - Rex Tillerson przestaje być sekretarzem stanu USA
2018-03-13 Komentarz wieczorny TMS BrokersObawy o stabilność Białego Domu po dymisji sekretarza skarbu stały we wtorek za pogorszeniem sentymentu na rynkach. Dolar tracił do niemal wszystkich walut G10, słabszy jest złoty. Giełdy w Europie i USA pogrążyły się w czerwieni, traci ropa, zyskuje złoto.
Roszada w Białym Domu zaszkodziła dolarowi
2018-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOpublikowana dzisiaj o godz. 13:30 polskiego czasu (wcześniejsze dopasowanie do czasu letniego w USA) inflacja CPI za luty wypadła dokładnie w punkt oczekiwań. Szeroka miara wskazała na wzrost o 0,2 proc. m/m i 2,2 proc. r/r, a wartość bazowa wyniosła 0,2 proc. m/m i 1,8 proc. r/r.
Dolar czeka na inflację CPI z USA
2018-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA: Sekretarz w ministerstwie odpowiedzialnym za Brexit, Robin Walker powiedział wczoraj mediom, że jesteśmy „bardzo blisko” osiągnięcia kolejnego etapu porozumienia z Komisją Europejską.
Złoty nieco słabszy
2018-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo poniedziałkowym osłabieniu, wtorkowy handel zaczynamy na zbliżonych poziomach. EUR/PLN pozostaje ponad poziomem 4,20, a USD/PLN oscyluje wokół 3,4150. Lekkie osłabienie notują również pozostałe waluty regionu.
Dolar mocniejszy po CPI?
2018-03-13 Poranny Szkic walutowy AFSPojawiają się sygnały niedoboru dolarów. Jego umocnienie to naszym zdaniem kwestia czasu. W ślad za tym, tracił będzie złoty. Dziś wyniki inflacji CPI w USA za luty. Prognozy relatywnie nisko. Możliwe zaskoczenie odczytem powyżej konsensusu.
Inflacja już nie straszna?
2018-03-13 Poranny komentarz walutowy XTBW ostatnich dniach nastroje rynkowe uległy wyraźnej poprawie. Jedną z przyczyn był piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy, który pokazał potężny wzrost zatrudnienia, ale jednocześnie umiarkowane tempo wzrostu płac. Obawy przed publikacją danych o inflacji są zatem znacznie mniejsze niż przed miesiącem.
Słabość i siła dolara
2018-03-13 Raport poranny FMCMNa głównej parze: W jakiejś mierze dolar jest silny – bo przecież wykres górnej pary nie bada rejonów typu 1,2530-50, co przecież miało miejsce w styczniu i lutym (w skrajnych momentach). Ale jest i słaby, bo notowania plasują się przy 1,2330, znacznie powyżej dołka z przełomu lutego i marca, który wykreowano przy 1,2160-70.
Poniedziałek bez rewolucji
2018-03-12 Raport wieczorny FMCMEurodolar pozycjonuje się wieczorem, przed godziną 22:00, w okolicach 1,2335. W minimach dziennych notowano poziomy rzędu 1,2290, obecne zaś wartości zbliżone są do szczytów z godziny dziewiątej rano.
Złoty zyskał na globalnym sentymencie
2018-03-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPiątkowe dane Departamentu Pracy USA stworzyły korzystną konfigurację dla rynków akcji - wzrost etatów poza sektorem rolniczym wyniósł w lutym aż 313 tys., a wcześniejsze dane zrewidowano w górę, podczas kiedy dynamika płac była poniżej spodziewanej wartości i wyniosła 2,6 proc. r/r – gdyż ograniczyła spekulacje związane z ewentualną, czwartą podwyżką stóp przez FED w tym roku.
Raport na podtrzymanie apetytu na ryzyko
2018-03-12 Poranny Szkic walutowy AFSAkcje w górę, ale dolar stabilny w reakcji na mocny raport z rynku pracy i wzrost oczekiwań na 4 podwyżki stóp Fed. Widzimy ograniczony potencjał wzrostu euro wobec podstawowych walut. Złoty pozostanie w korelacji z euro. Uważamy, że nie zakończył jeszcze fazy krótkoterminowego osłabiania się.
Płace w USA rozczarowały
2018-03-12 Komentarz walutowy XTBPiątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy okazał się bardzo solidny jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę nowych etatów jaka została wykreowana w ubiegłym miesiącu, niemniej jednak najważniejszy punkt publikacji, jakim jest dynamika płac, nieco rozczarował ograniczając coraz bardziej rozgrzane oczekiwania rynków, iż Rezerwa Federalna może podnieść stopy nawet cztery razy w tym roku.
Dziś w kalendarium raczej niewiele
2018-03-12 Raport poranny FMCMEgzotyczny wątek: Dziś w kalendarium niewiele danych makro – zaś te, które się pojawią, raczej nie wstrząsną głównymi rynkami czy aktywami. Można oczywiście wspomnieć o bilansie handlu zagranicznego Rumunii czy saldzie rachunku bieżącego Turcji (obie publikacje poznamy o 8:00), ale jeśli już patrzeć na niszowe gospodarki, to ważniejsza będzie godzina 13:00.
Rytm boczny
2018-03-10 Raport tygodniowy FMCMSłowo o eurodolarze: Precyzyjniej byłoby mówić o trendzie bocznym, albo o rytmie trendu bocznego – ale pozwoliliśmy sobie na mały skrót myślowy. Eurodolar błądzi w konsolidacji od połowy stycznia, zakres wahań to ok. 1,2160 – 1,2550.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2018-03-09 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPo napakowanym wydarzeniami mijającym tygodniu po weekendzie przychodzi czas na zwolnienie tempa i mniejszą liczbę danych. Inflacja będzie na pierwszym planie z najważniejszym odczytem w USA, od którego może zależeć przyszłość polityki Fed. W czwartek poznamy decyzje banków centralnych z Norwegii i Szwajcarii.
Trump za nami, płace przed nami
2018-03-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: EUROSTREFA: Po zakończonym wczoraj posiedzeniu Europejski Bank Centralny dokonał korekty w treści komunikatu – miesięczna wartość programu QE nie będzie mogła zostać zwiększona w razie potrzeby, ale sam program będzie mógł zostać wydłużony w czasie, jeżeli takowa się pojawi. Podczas konferencji prasowej Mario Draghi był jednak dość ostrożny w słowach.
Tak jak co miesiąc
2018-03-09 Raport poranny FMCMPół godziny przed trzecią ...po południu. Wtedy poznamy tzw. non-farm payrolls, to znaczy dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych, te oficjalne (w odróżnieniu od raportu prywatnej firmy ADP, który został podany w środę i wypadł pozytywnie).
Jak obiecał, tak zrobił
2018-03-09 Komentarz poranny TMS BrokersDonald Trump dotrzymał słowa i zatwierdził cła na import stali i aluminium. Decyzja została podjęta pomimo sprzeciwu doradców, przedstawiciele Partii Republikańskiej i potępiona przez głównych partnerów handlowych. Dla rynków nie jest istotne, że cła (na razie) obejmują wąską grupę towarów.
Kim na osłodę rynkom
2018-03-09 Poranny komentarz walutowy XTBW ostatnim czasie w amerykańskiej polityce dzieją się rzeczy trochę niezwykłe. Wczoraj prezydent Trump podpisywał cła na stal i aluminium, ale to inwestorzy już przetrawili i świętowali nieoczekiwaną zgodę na spotkanie z Kim-Jong Unem. Czy odwilż w stosunkach z Koreą Północną faktycznie pomoże rynkom?
EBC zaostrza, Draghi łagodzi
2018-03-09 Poranny Szkic walutowy AFSEBC ostrożnie wycofuje najłagodniejsze sformułowania, ale prezes M. Draghi nie zrzuca gołębiego płaszcza. Euro słabnie, a dolar zyskuje, bo prognozy tempa zaostrzania polityki pieniężnej w USA zostaną podwyższone. Dzisiejsze dane z rynku pracy powinny potwierdzić jastrzębie nastawienie Fed na posiedzeniu 21 marca.