Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Silny złoty pomaga walczyć z inflacją

Silny złoty pomaga walczyć z inflacją

2008-07-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorkowa sesja na rynku walutowym nie przyniosła znaczących zmian na głównych parach walutowych. Na parze EUR/USD obserwowaliśmy odreagowanie po wczorajszej silnej zwyżce, wywołanej złymi wiadomościami z amerykańskiego sektora finansowego. Kurs EUR/USD spadł z wczorajszego maksimum 1,5750 do poziomu 1,5660.
Znowu gorzej na rynku nieruchomości w USA

Znowu gorzej na rynku nieruchomości w USA

2008-07-08 Raport popołudniowy FMCM
Mieszana sesja eurodolara: Dzisiejsza sesja przebiegała mieszanie. Początkowo euro uległo osłabieniu, ale nie trwało to długo, gdyż już godzinę później kurs oscylował wokół 1,5740. Tutaj ponownie uaktywnili się inwestorzy sprzedający eurodolara i swoimi zleceniami zepchnęli kurs pod poziom 1,57.

Kolejny dzień z niewielką ilością publikacji

Kolejny dzień z niewielką ilością publikacji

2008-07-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Kolejny dzień z niewielką ilością publikacji makroekonomicznych nie przyniósł większych zmian na rynku walutowym. Kurs EURPLN oraz USDPLN pozostawał w wąskim przedziale wahań, odpowiednio 3,2950 – 3,3050 oraz 2,0950 – 2,1050.
Korekta na USD/JPY

Korekta na USD/JPY

2008-07-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wzrost awersji do ryzyka, szczególnie mocno widoczny w dniu dzisiejszych na czołowych europejskich giełdach, które tracą na wartości grubo ponad 2 proc., przekłada się na umocnienie japońskiego jena w relacji do dolara. Kurs USD/JPY „zaliczył” dziś dzienne minimum na poziomie 106,24 jenów, wobec 107,12 jenów wczoraj pod koniec dnia.
Dolar testuje poziom 2,10 zł

Dolar testuje poziom 2,10 zł

2008-07-08 Puls Walutowy FIT DM
We wtorek złoty w relacji do euro pozostawał stabilny oscylując nieco powyżej poziomu 3,30 zł. Nasza waluta zyskała natomiast do dolara, który tracił na rynkach światowych po niekorzystnych informacjach z amerykańskiego sektora finansowego.
EUR/PLN przy ważnym wsparciu

EUR/PLN przy ważnym wsparciu

2008-07-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Na poniedziałkowej sesji obserwowaliśmy dalsze umocnienie polskiej waluty. Kurs EUR/PLN spadł wczoraj do poziomu 3,30. Jeszcze w środę kształtował się on w pobliżu 3,35. Poziom 3,30 jest istotnym wsparciem. Powinien on przynajmniej chwilowo powstrzymać aprecjację złotego względem euro.
Kłopoty firm hipotecznych pociągnęły w dół giełdy w USA

Kłopoty firm hipotecznych pociągnęły w dół giełdy w USA

2008-07-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia charakteryzował się dużą zmiennością zarówno na rynku akcji jak i na rynku walutowym. Dolar istotnie zyskał na wartości w trakcje sesji europejskiej, jednak końcówka sesji amerykańskiej przyniosła zwrot o 180%.
Nowy rekord siły złotego

Nowy rekord siły złotego

2008-07-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ponownie odnotowaliśmy nowy rekord siły złotego: wczoraj kurs EURPLN osiągnął nienotowany wcześniej poziom 3,3025. Niewykluczone, że to nie koniec aprecjacji naszej waluty: inwestorzy bardzo korzystnie oceniają perspektywy dla wzrostu gospodarczego i oczekują dalszych podwyżek stóp procentowych.
Trwa szczyt G8

Trwa szczyt G8

2008-07-08 Raport poranny FMCM
Brak komentarzy o dolarze: Wczorajsza sesja europejska przyniosła niewielkie zmiany na rynku eurodolara. W ciągu dnia kurs wahał się raz w górę raz w dół bez wyraźnego trendu. Sprzyjał temu brak istotnych publikacji oraz komentarzy z trwającego szczytu G8.
Mocny złoty

Mocny złoty

2008-07-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dobry sentyment do złotego oraz innych walut regionu, w połączeniu z wciąż aktualnymi oczekiwaniami na dalsze podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, jak również przy wsparciu premiującej złotego sytuacji technicznej na wykresach polskich par, to główne czynniki stojące za jego wzmocnieniem w dniu dzisiejszym.
Raport osłabił euro

Raport osłabił euro

2008-07-07 Komentarz walutowy Money Expert
Dziś poznaliśmy majowe dane na temat produkcji przemysłowej na rynku niemieckim. Gorsze od oczekiwanych statystyki spowodowały osłabienie euro w stosunku do dolara. Około godz. 12:00 kurs EUR/USD testował poziom 1,5644, wobec 1,5656 tuż przed publikacją raportu.
Złoty zyskuje dzięki Słowacji

Złoty zyskuje dzięki Słowacji

2008-07-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja europejska na rynku walutowym nie przyniosła znaczących zmian, ani rozstrzygnięć na głównych parach walutowych. Notowania EUR/USD po porannej zniżce do poziomu 1,5610, w dalszej części dnia wzrastały.
Czy podczas G8 znajdą radę na drogą ropę?

Czy podczas G8 znajdą radę na drogą ropę?

2008-07-07 Raport popołudniowy FMCM
Dolar się umacnia: Euro kontynuowało w poniedziałek spadki względem dolara. Amerykańska waluta zyskiwała pod wpływem oczekiwań związanych z odbywającym się w Japonii szczytem G8.
Złoty lekko tracił wobec dolara

Złoty lekko tracił wobec dolara

2008-07-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Początek nowego tygodnia na rynkach finansowych nie był emocjonujący. Złoty lekko tracił wobec dolara oraz minimalnie zyskiwał do euro oraz funta. Szterling tracił na wartości wobec większości walut w wyniku słabych danych z gospodarki.
Słabe dane i taniejąca ropy powinny obiżyć kurs EUR/USD

Słabe dane i taniejąca ropy powinny obiżyć kurs EUR/USD

2008-07-07 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W maju produkcja przemysłowa w Niemczech spadła aż o 2,3 proc. w relacji miesięcznej, wobec prognozowanego wzrostu o 0,3 proc. i wobec spadku o 0,2 proc. (po korekcie) w kwietniu.
Gorsze od prognoz dane osłabiły euro w relacji do dolara.
Kiedy zapłacimy 3,30 zł za euro?

Kiedy zapłacimy 3,30 zł za euro?

2008-07-07 Puls Walutowy FIT DM
Na rynku spekuluje się, że jest to kwestia maksymalnie kilku dni. Dobre notowania złotego to nie tylko efekt nasilenia się oczekiwań, co do możliwości dalszego podnoszenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Od kilku dni na wartości zyskują także pozostałe waluty naszego regionu, w czym pomagają spekulacje wokół słowackiej korony.
Rynki koncetrują się na inflacji

Rynki koncetrują się na inflacji

2008-07-07 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Najważniejszym tematem na rynkach staje się coraz bardziej inflacja i nastawienie banków centralnych. Wiadomo, że dla ECB statutowym priorytetem jest stabilność cen i dlatego Trichet zdecydował się na podwyżkę stóp mimo, że niektóre kraje europejskie przeżywają recesję.
Rekordowo silny złoty

Rekordowo silny złoty

2008-07-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała pod znakiem aprecjacji polskiej waluty. Złoty ustanowił rekord siły względem euro, para EUR/PLN odnotowała historyczne minimum na poziomie 3,3040. Znaczną zniżkę obserwować można było także na parze CHF/PLN.
Podaży nie ma końca

Podaży nie ma końca

2008-07-07 Komentarz poranny DM IDMSA
Piątkowa sesja niestety nie nastraja optymistycznie. Jest bowiem świadectwem nieobecności byka na naszym rynku. Niezależnie od poziomu obrotów, niezależnie od tego czy w USA odbywa się sesja czy nie, niezależnie od chwilowo sprzyjających warunków na warszawskim parkiecie nie ma kapitału, który przejawiałby ochotę do kupna.
W centrum uwagi będą komentarze

W centrum uwagi będą komentarze

2008-07-07 Raport poranny FMCM
Nie wszyscy świętowali: Końcówka zeszłego tygodnia, mimo święta w Stanach Zjednoczonych, upłynęła pod znakiem kontynuacji osłabiania się euro. Zawiedzeni inwestorzy w dalszym ciągu sprzedawali walutę europejską, co powodowało coraz głębsze cofnięcie na eurodolarze.