Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dynamiczne zmiany na rynku walutowym

Dynamiczne zmiany na rynku walutowym

2008-09-01 Komentarz miesięczny TMS Brokers
W sierpniu obserwowaliśmy bardzo dynamiczne zmiany na międzynarodowym rynku walutowym. Wywołane one były kontynuacją, zapoczątkowanej w połowie lipca, fali spadkowej kursu EUR/USD. Już pierwsze sesje sierpnia wskazywały na znaczny wzrost sentymentu do amerykańskiej waluty.
Rośnie zmienność - tydzień danych i banków centralnych

Rośnie zmienność - tydzień danych i banków centralnych

2008-09-01 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zmienność (implikowana i rzeczywista) na głównych parach walutowych ostatnio wyraźnie rośnie. Towarzyszy temu umocnienie się dolara i jena, spadek na giełdach. Szczególnie zachowuje się funt, który kolejny dzień z rzędu spada o 1%.

Dolar mocny na początku tygodnia

Dolar mocny na początku tygodnia

2008-09-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rodzimym rynku walutowym od godzin porannych uczestnicy rynku są świadkami nieznacznego osłabienia złotego względem euro. Rano kurs EUR/PLN przebił lokalny opór na poziomie 3,3400, a wartość dolara wyrażona w polskiej walucie przekroczyła 2,2800. Później jednak kursy wspomnianych par walutowych spadły poniżej powyższych poziomów.
Amerykanie dziś świętują

Amerykanie dziś świętują

2008-09-01 Raport poranny FMCM
Lepsze dane zza oceanu: Zeszły tydzień obfitował w publikacje makroekonomiczne, które przyczyniły się do umocnienia dolara względem euro. Seria lepszych danych z amerykańskiej gospodarki dotycząca wzrostu sprzedanych domów na rynku wtórnym, wzrostu indeksu zaufania konsumentów...
Nocne wahania EUR/USD

Nocne wahania EUR/USD

2008-09-01 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Tydzień na rynku walutowym rozpoczął się od zdecydowanych wahań notowań dolara w relacji do europejskich walut. I tak kurs EUR/USD, który na zamknięciu piątkowych notowań testował poziom 1,4673 dolara, w nocy wzrósł do 1,4722, żeby następnie spaść do dziennego minimum na 1,4616 dolara.
Sierpień na rynkach walutowych – siła dolara czy słabość euro?

Sierpień na rynkach walutowych – siła dolara czy słabość euro?

2008-08-30 Komentarz X-Trade Brokers
Sierpień zostanie zapamiętany jako miesiąc umocnienia dolara – największego od 2005 roku. Przyczyn jest kilka, ale główne to ropa i słabość gospodarek większości krajów Europy Zachodniej. Główne europejskie waluty jednogłośnie przyłączyły się do tego ruchu...
PKB pomogło umocnić się złotemu

PKB pomogło umocnić się złotemu

2008-08-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnia sesja w tym miesiącu przebiegała dosyć spokojnie na rynku eurodolara. Przez większą część dnia kurs EUR/USD poruszał się w przedziale 1,4720-1,4770. Nieznaczne umocnienie amerykańskiej waluty nastąpiło po publikacji danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych.
Tydzień osłabienia złotego

Tydzień osłabienia złotego

2008-08-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na polskim rynku walutowym miniony tydzień przyniósł osłabienie złotego. Kurs EUR/PLN wzrósł z 3,2960 do 3,3630, a USD/PLN wspiął się z 2,2270 na poziom 2,2830. Złoty tracił na wartości wbrew dobrym fundamentom i perspektywom podwyżki stóp procentowych w najbliższym czasie.
Seria lepszych danych z USA i Polski

Seria lepszych danych z USA i Polski

2008-08-29 Raport tygodniowy FMCM
Spadek eurodolara: Kończący się tydzień stał pod znakiem umacniania się dolara względem wspólnotowej waluty. Pierwsze dwa dni to zdecydowane i dynamiczne spadki kursu głównej pary walutowej. Przyczyn należy upatrywać w publikacjach makroekonomicznych.
Brak zdecydowania

Brak zdecydowania

2008-08-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wydatki amerykańskich konsumentów, wzrosły w maju po 0,5 proc,. natomiast przychody wzrosły o 0,4 proc. Rynek prognozował natomiast odpowiednio wzrost o 0,3 proc. i spadek o 0,1 proc. W tym samym miesiącu bazowy wskaźnik wydatków osobistych (PCE core) wzrósł o 0,1 proc. w relacji miesięcznej i 2,4 proc. w relacji rocznej. To odczyt zgodny z rynkowymi szacunkami.
Dolar stabilny mimo lepszych danych

Dolar stabilny mimo lepszych danych

2008-08-29 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj kolejny raz w ostatnich dniach dolar nie zareagował umocnieniem po publikacji zdecydowanie lepszych danych od oczekiwań. Zrewidowane dane PKB za 2 kwartał okazały się znacznie lepsze od oczekiwań analityków.
Dane o PKB mogą wesprzeć złotego

Dane o PKB mogą wesprzeć złotego

2008-08-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wczorajszy korzystny odczyt danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych (szczególnie wartość PKB za II kwartał), wpłynęły korzystnie na notowania dolara. Kurs EUR/USD odnotował lokalne minimum na poziomie 1,4670. Umocnieniu dolara pomagała przecena na rynku surowcowym.
Dolara odrabia

Dolara odrabia

2008-08-29 Raport poranny FMCM
Lepszy odczyt PKB w USA decydujący: Wczorajszy dzień przyniósł dużą zmienność głównej pary walutowej. Od początku dnia mieliśmy do czynienia z umacnianiem się euro w stosunku do dolara dochodząc maksymalnie do poziomu 1,4809, jednak lepsze dane z amerykańskiej gospodarki zadecydowały o zmianie kierunku ruchu eurodolara obniżając kurs do dziennego minimum 1,4670.
Zaskakująco dobre dane o PKB w USA

Zaskakująco dobre dane o PKB w USA

2008-08-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zaskakująco dobre dane o PKB w USA (3,3% w ujęciu rocznym, podczas gdy większość analityków spodziewała się odczytu niższego od 2,7%) nie wzmocniły dolara (po publikacji utrzymywał się kurs 1,4740 EURUSD), wspomogły za to większość światowych giełd.
Produkt Krajowy Brutto USA

Produkt Krajowy Brutto USA

2008-08-28 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Oczy inwestorów zwrócone były dziś w kierunku Stanów Zjednoczonych, gdzie Departament Handlu podał informacje o dynamice PKB w drugim kwartale bieżącego roku a odczyt zaskoczył nawet największych optymistów.
Zaskakująco dobre dane z USA

Zaskakująco dobre dane z USA

2008-08-28 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Niewątpliwie wydarzeniem numer jeden na światowym rynku finansowym była dzisiejsza publikacja istotnych danych makroekonomicznych z USA. Okazały się one lepsze od oczekiwań rynkowych. Zrewidowane tempo rozwoju gospodarczego za drugi kwartał wyniosło 3,3 proc., przy prognozie mówiącej o odczycie na poziomie 2,7 proc.
Lepsze dane tylko chwilowo wzmocniły dolara

Lepsze dane tylko chwilowo wzmocniły dolara

2008-08-28 Raport popołudniowy FMCM
Zaskakujący wzrost PKB w USA: Po wczorajszym dynamicznym wzroście eurodolara, dziś kurs głównej pary walutowej również wzrósł, ale tylko nieznacznie. Czynnikiem hamującym dalsze umacnianie euro względem dolara były publikacje z USA.
Złoty blisko wczorajszego zamknięcia

Złoty blisko wczorajszego zamknięcia

2008-08-28 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek złoty lekko traci do euro i równie nieznacznie zyskuje do dolara. O godzinie 12:56 kurs EUR/PLN, po wzroście o 0,4 grosza, testował poziom 3,3407 zł, natomiast USD/PLN spadając o 0,5 grosza, testował poziom 2,2601 zł.
Złoty ponownie pod presją

Złoty ponownie pod presją

2008-08-28 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Napięcia geopolityczne między Rosją i Zachodem, jeśli przerodzą się w trwały konflikt, zwiększą premię za ryzyko inwestowania w Polsce. Dotychczas rosyjska polityka zagraniczna miała głównie na celu umocnienie wizerunku i władzy Putina w kraju (nikt już nie ma wątpliwości kto naprawdę rządzi w Rosji).
Stanowisko RPP nie pomogło złotemu

Stanowisko RPP nie pomogło złotemu

2008-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rodzimym rynku walutowym obserwujemy osłabienie złotego. Wczorajszy „jastrzębi” komunikat RPP nie poprawił sentymenty do naszej waluty. Również wypowiedzi, takie jak dzisiejsza Mariana Nogi, według którego kolejna podwyżka wysokości kosztu pieniądza jest jak najbardziej potrzebna, nie umacniają złotego.