Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Spadki notowań miedzi i ropy

Spadki notowań miedzi i ropy

2011-09-01 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od momentu ustanowienia rekordowych wartości złota, kruszec ten znajduje się ciągle w centrum zainteresowania inwestorów i stanowi najbardziej interesujący fragment rynku surowcowego. Po ustanowieniu rekordu 23-go sierpnia br. wynoszącego powyżej 1910 dolarów za uncję i późniejszej gwałtownej korekcie ...
Czy złota bańka pękła?

Czy złota bańka pękła?

2011-08-26 Komentarz Saxo Bank z rynku surowców
W trakcie ostatnich dwóch miesięcy złoto zyskało oszałamiające 30%, gdy coraz większa liczba inwestorów zaczęła szukać bezpiecznej przystani po tym jak obawy o kondycję banków, zadłużenie publiczne i globalne spowolnienie gospodarcze odcisnęły piętno na wycenie pozostałych klas aktywów.

Złoto ponownie rekordowo drogie

Złoto ponownie rekordowo drogie

2011-08-19 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Wczorajsze załamanie na rynkach miało swoją kontynuację w nocy podczas sesji azjatyckiej. Inwestorzy wycofujący się z rynku akcji ponownie poszukiwali bezpiecznych przystani dla swoich aktywów. Jednak niedawna seria interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego zniechęciła do zakupu franka w obawie o kolejne działania mające na celu jego osłabienie.
Złoto wraca na nowe szczyty

Złoto wraca na nowe szczyty

2011-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Po osiągnięciu przez złoto 10 sierpnia ceny 1814 dolarów za uncję nastąpił najgłębszy ruch korekcyjny jaki obserwowaliśmy od początku lipca. Wartość złotego kruszcu w przeciągu dwóch dni spadła do poziomu 1723, od którego obserwujemy dalsze wzrosty. Głównym powodem spadków było podniesienie przez CME limitów depozytów na kontraktach futures o 22 proc.
CME podnosi depozyty od kontraktów na złoto

CME podnosi depozyty od kontraktów na złoto

2011-08-11 Komentarz X-Trade Brokers
Właściciel giełdy Comex, grupa CME podniosła wczoraj depozyty od kontraktów na złoto. W wyniku podwyżki od dzisiaj każdy inwestor niekomercyjny (spekulant) chcąc kupić normalny kontrakt opiewający na 100 uncji złota będzie musiał złożyć depozyt wielkości 7 425 USD (przed podwyżką było to 6 075 USD).
Złoto nadal w trendzie wzrostowym, trwa korekta

Złoto nadal w trendzie wzrostowym, trwa korekta

2011-07-21 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Trwający od 4 lipca rajd wzrostowy cen złota zakończył się we wtorek 19 lipca aż po 11 dniach sesyjnych zakończonych na zielono. W efekcie historycznie najwyższa cena uncji złota wynosi obecnie 1609 dolarów amerykańskich.
Złoto w bardzo silnym trendzie wzrostowym

Złoto w bardzo silnym trendzie wzrostowym

2011-07-13 Codzienny Puls Rynku Futures IDMSA
Złoto znajduje się w bardzo silnym trendzie wzrostowym (interwał dzienny) na co wskazuje od kilku dni Ichimoku. W dniu dzisiejszym testowany jest ostatni szczyt na poziomie 1576 dolarów. W średnim terminie spodziewamy się wzrostu do poziomu 1690 dolarów.
Złoto rośnie wraz z greckimi CDS’ami

Złoto rośnie wraz z greckimi CDS’ami

2011-07-07 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Cena złota wzrosła od początku tygodnia o blisko 4 proc., po tym jak inwestorzy szukający „bezpiecznej przystani” dla swoich pieniędzy zaczęli skupować ten drogocenny kruszec. Na wzrost kursu XAUUSD wpływają obawy o konsekwencje kryzysu fiskalnego krajów z grupy PIIGS na całą strefę euro.
Ceny zbóż nurkują

Ceny zbóż nurkują

2011-07-01 Komentarz X-Trade Brokers
Ceny dwóch najważniejszych surowców rolnych odnotowały wczoraj solidne spadki na giełdach towarowych na świecie. Ceny pszenicy spadły blisko 10% do poziomu 6,13 USD za buszel. Ceny kukurydzy straciły zaś ponad 5%.
Surowce przemysłowe ciagle pod presją

Surowce przemysłowe ciagle pod presją

2011-06-16 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Czynnikiem wspierającym napływ pieniędzy na rynek złota jest kryzys zadłużenia w strefie euro, a szczególnie nierozwiązany problem Grecji. W czerwcu złoto odrobiło 2/3 strat wywołanych gwałtowna korektą z początku maja, osiągając poziom 1550, który tym samym jest lokalnym szczytem na przestrzeni ostatnich 4 tygodni.
Nerwowo na rynku ropy po spotkaniu kartelu OPEC

Nerwowo na rynku ropy po spotkaniu kartelu OPEC

2011-06-08 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Przedstawiciele krajów członkowski grupy OPEC nie doszli do porozumienia w sprawie zmian poziomu produkcji ropy, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu oficjalnego poziomu wydobycia o ok. 1 mb/d (obecnie wynosi on 27,5 mb/d). Zmianom sprzeciwiły się Iran, Wenezuela i Algieria.
Kryzys zadłużenia strefy euro znów na pierwszym planie

Kryzys zadłużenia strefy euro znów na pierwszym planie

2011-05-25 Komentarz towarowy Saxo Bank
Inwestorzy nadal ograniczają pozycje na towarach w związku z obawami o kondycję globalnego ożywienia gospodarczego, a także w kontekście umacniającego się dolara i kryzysu zadłużenia w strefie euro, którego bynajmniej nie uda się zamieść pod dywan.
Inwestujący w towary martwią się trzecią falą spadków

Inwestujący w towary martwią się trzecią falą spadków

2011-05-18 Komentarz Saxo Bank z rynku surowców
Jak na razie w maju wielu inwestorów sprzedaje, jednak dopiero się przekonamy, czy na dobre opuścili rynek, czy raczej kręcą się gdzieś w pobliżu. Pomimo rzezi towarów rynki akcji w pierwszej połowie miesiąca okazały się bardzo odporne, jednak w sytuacji, w której główne poziomy wsparcia zbliżają się do krótkoterminowych, ...
Wyprzedaż na rynkach surowcowych wymusiła korektę

Wyprzedaż na rynkach surowcowych wymusiła korektę

2011-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku surowców
Paniczna wyprzedaż na rynkach surowcowych, których skala zmusza rynkowych statystyków do szukania analogii w dalekiej przeszłości, na rynkach akcji uruchomiła idealną propodażową mieszankę. Przeszło 25-procentowy spadek ceny srebra, który nazwano największym od 1975 roku i kilkunastoprocentowa przecena ropy wzmocniły dolara oraz radykalnie ograniczyły apetyt na ryzyko.
Czy Ben Bernanke powstrzyma kolejne rekordy złota?

Czy Ben Bernanke powstrzyma kolejne rekordy złota?

2011-04-27 Analiza Wealth Solutions
Złoto od tygodnia zmaga się z poziomem 1500 dolarów za uncję. W poniedziałek w środku dnia przekroczyło już nawet 1518 dolarów, jednak zaraz potem osunęło się z powrotem poniżej 1500. Czy fundamenty dają podstawy do utrzymania się wzrostów cen?
Złoto wciąż drożeje

Złoto wciąż drożeje

2011-04-21 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Notowania złota pomimo systematycznego bicia kolejnych rekordów cenowych, wciąż zachowują potencjał do dalszych wzrostów. Kruszec ten zaliczany jest do klasy bezpiecznych aktywów, które zyskują na wartości w czasie wzrostu niepokoju na globalnych rynkach finansowych. Ponadto złoto stanowi alternatywę dla pieniądza, co czyni je atrakcyjną formą inwestycji w okresie rosnącej inflacji.
Srebro – bańka spekulacyjna czy nadrabianie dystansu?

Srebro – bańka spekulacyjna czy nadrabianie dystansu?

2011-04-18 Tygodniowy komentarz do rynku surowców DM BOŚ
Wśród głosów wieszczących rychłe pęknięcie "srebrnej" bańki spekulacyjnej pojawiają się także opinie, że srebro jedynie nadrabia dystans, który je dzieli od osiągnięcia naturalnej relacji cenowej ze złotem. Szacuje się, że całkowita ilość srebra na ziemi jest 15-16 razy większa niż ilość złota w przyrodzie i według niektórych inwestorów to jest właśnie docelowy stosunek cen obu kruszców.
Diamentowy szok cenowy

Diamentowy szok cenowy

2011-04-14 Komentarz Michelson Diamonds Polska
W przeciągu jednego tygodnia ceny diamentów szlifowanych na światowych giełdach wzrosły o prawie 30%. Proces ten zapoczątkowała dwa lata temu dominująca na rynku kompania De Beers, która ogłosiła, że będzie zamyka prawie połowę kopalni.
Czy dane z Chin pomogą surowcom? Raczej niekoniecznie...

Czy dane z Chin pomogą surowcom? Raczej niekoniecznie...

2011-04-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku surowcowego
Wczoraj część surowców nadal taniała (zwłaszcza silna była przecena miedzi), ale już złoto i srebro wyłamały się z tego trendu. Notowaniom złota pomogły obawy związane z polityką prowadzoną przez FED.
Pallad i platyna - brudna robota, czyste zyski?

Pallad i platyna - brudna robota, czyste zyski?

2011-04-13 Analiza Wealth Solutions
Złoto zbliża się do 1500 dolarów za uncję zaś srebro przebiło poziom 40 dolarów i jest najdroższe w stosunku do złota od 1983 roku. Czy wobec tak wysokich cen inwestorzy mają jeszcze czego szukać na rynku metali szlachetnych?