Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar i apetyt na ryzyko rozdają karty na wszystkich rynkach

Dolar i apetyt na ryzyko rozdają karty na wszystkich rynkach

2011-10-17 Komentarz do rynku surowców DM BOŚ
Piątkowe notowania na rynkach towarowych skończyły się wzrostami najważniejszych kontraktów. Stale kluczowymi czynnikami wpływającymi na wyceny była słabość amerykańskiego dolara i spadek awersji do ryzyka, które już na poprzednich sesjach kształtowały zachowania graczy.
Zmiany cen metali

Zmiany cen metali

2011-10-13 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu ceny surowców odnotowały wzrost. Pozytywnym czynnikiem wpływającym na takie zachowania surowców i metali były wzrosty cen akcji w Chinach. Benchmarkowy indeks giełdowy w Chinach SCI wzrósł o 2,2 procent, odrabiając wcześniejszą stratę, z powodu spekulacji, że rząd wesprze finansowo rynek akcji po spadku wycen spółek do rekordowo niskich poziomów.

Polski przemysł na krawędzi spowolnienia

Polski przemysł na krawędzi spowolnienia

2011-10-03 Raport Home Broker
Nowy miesiąc na rynkach finansowych przynosi kontynuację wrześniowych tendencji. Ryzykowne aktywa pozostają pod wyraźną presją. Europejskie giełdy tracą po ponad 2%, zniżkują obligacje i waluty rynków wschodzących. Trwa wyprzedaż surowców.
Wysoka zmienność na rynku surowców

Wysoka zmienność na rynku surowców

2011-09-30 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu ceny surowców podążały w ślad za zmieniającymi się nastrojami inwestorów i notowaniami na światowych giełdach. Sytuacja jest silnie uzależniona od informacji napływających z Europy. Z jednej strony Parlament Europejski przegłosował „sześciopak”, ...
Silna wyprzedaż na rynku surowców

Silna wyprzedaż na rynku surowców

2011-09-22 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Ceny złota wykazują zwykle silną korelację z notowaniami dolara i spadają gdy amerykańska waluta się umacnia. W ciągu ostatniego miesiąca ta zależność nie była jednak obserwowana i gdy wzrastała awersja do ryzyka często zyskiwały zarówno dolar, jak i złoto.
Ropa – wysokie ceny, spadające zapasy… ile jeszcze…

Ropa – wysokie ceny, spadające zapasy… ile jeszcze…

2011-09-22 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Jednym z czynników, który sprzyja utrzymywaniu się wysokich cen ropy są ostatnie, zaskakująco duże spadki zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych. W kontekście znacznego wzrostu wykorzystywania przez amerykańskie rafinerie swoich mocy przetwórczych w ciągu ostatnich kilku miesięcy (po uwzględnieniu sezonowości) ...
Presja spadkowa na ceny ropy i miedzi

Presja spadkowa na ceny ropy i miedzi

2011-09-15 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W zeszłym tygodniu złoto po osiągnięciu rekordowej ceny na poziomie 1921 dolarów za uncję, przy bardzo silnie wykupionym rynku, rozpoczęło spadki dochodząc do poziomu 1800 dolarów za uncję i ponownie wybiło się w górę. Tym razem jednak nie osiągnęło nowego rekordu, a lokalne maksimum wyniosło w piątek 1886 dolarów.
Czy Obama pomoże surowcom?

Czy Obama pomoże surowcom?

2011-09-08 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Po osiągnięciu kolejnego rekordu notowań złota, który wynosi obecnie 1921 USD za uncję, notowania złota zniżkowały podczas dwóch sesji (wtorek i czwartek), a cena tego kruszcu spadła chwilowo poniżej 1800 dolarów za uncję. Możliwości spadku cen kruszcu były sygnalizowane w poprzednim komentarzu surowcowym.
Spadki notowań miedzi i ropy

Spadki notowań miedzi i ropy

2011-09-01 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od momentu ustanowienia rekordowych wartości złota, kruszec ten znajduje się ciągle w centrum zainteresowania inwestorów i stanowi najbardziej interesujący fragment rynku surowcowego. Po ustanowieniu rekordu 23-go sierpnia br. wynoszącego powyżej 1910 dolarów za uncję i późniejszej gwałtownej korekcie ...
Czy złota bańka pękła?

Czy złota bańka pękła?

2011-08-26 Komentarz Saxo Bank z rynku surowców
W trakcie ostatnich dwóch miesięcy złoto zyskało oszałamiające 30%, gdy coraz większa liczba inwestorów zaczęła szukać bezpiecznej przystani po tym jak obawy o kondycję banków, zadłużenie publiczne i globalne spowolnienie gospodarcze odcisnęły piętno na wycenie pozostałych klas aktywów.
Złoto ponownie rekordowo drogie

Złoto ponownie rekordowo drogie

2011-08-19 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Wczorajsze załamanie na rynkach miało swoją kontynuację w nocy podczas sesji azjatyckiej. Inwestorzy wycofujący się z rynku akcji ponownie poszukiwali bezpiecznych przystani dla swoich aktywów. Jednak niedawna seria interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego zniechęciła do zakupu franka w obawie o kolejne działania mające na celu jego osłabienie.
Złoto wraca na nowe szczyty

Złoto wraca na nowe szczyty

2011-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Po osiągnięciu przez złoto 10 sierpnia ceny 1814 dolarów za uncję nastąpił najgłębszy ruch korekcyjny jaki obserwowaliśmy od początku lipca. Wartość złotego kruszcu w przeciągu dwóch dni spadła do poziomu 1723, od którego obserwujemy dalsze wzrosty. Głównym powodem spadków było podniesienie przez CME limitów depozytów na kontraktach futures o 22 proc.
CME podnosi depozyty od kontraktów na złoto

CME podnosi depozyty od kontraktów na złoto

2011-08-11 Komentarz X-Trade Brokers
Właściciel giełdy Comex, grupa CME podniosła wczoraj depozyty od kontraktów na złoto. W wyniku podwyżki od dzisiaj każdy inwestor niekomercyjny (spekulant) chcąc kupić normalny kontrakt opiewający na 100 uncji złota będzie musiał złożyć depozyt wielkości 7 425 USD (przed podwyżką było to 6 075 USD).
Złoto nadal w trendzie wzrostowym, trwa korekta

Złoto nadal w trendzie wzrostowym, trwa korekta

2011-07-21 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Trwający od 4 lipca rajd wzrostowy cen złota zakończył się we wtorek 19 lipca aż po 11 dniach sesyjnych zakończonych na zielono. W efekcie historycznie najwyższa cena uncji złota wynosi obecnie 1609 dolarów amerykańskich.
Złoto w bardzo silnym trendzie wzrostowym

Złoto w bardzo silnym trendzie wzrostowym

2011-07-13 Codzienny Puls Rynku Futures IDMSA
Złoto znajduje się w bardzo silnym trendzie wzrostowym (interwał dzienny) na co wskazuje od kilku dni Ichimoku. W dniu dzisiejszym testowany jest ostatni szczyt na poziomie 1576 dolarów. W średnim terminie spodziewamy się wzrostu do poziomu 1690 dolarów.
Złoto rośnie wraz z greckimi CDS’ami

Złoto rośnie wraz z greckimi CDS’ami

2011-07-07 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Cena złota wzrosła od początku tygodnia o blisko 4 proc., po tym jak inwestorzy szukający „bezpiecznej przystani” dla swoich pieniędzy zaczęli skupować ten drogocenny kruszec. Na wzrost kursu XAUUSD wpływają obawy o konsekwencje kryzysu fiskalnego krajów z grupy PIIGS na całą strefę euro.
Ceny zbóż nurkują

Ceny zbóż nurkują

2011-07-01 Komentarz X-Trade Brokers
Ceny dwóch najważniejszych surowców rolnych odnotowały wczoraj solidne spadki na giełdach towarowych na świecie. Ceny pszenicy spadły blisko 10% do poziomu 6,13 USD za buszel. Ceny kukurydzy straciły zaś ponad 5%.
Surowce przemysłowe ciagle pod presją

Surowce przemysłowe ciagle pod presją

2011-06-16 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Czynnikiem wspierającym napływ pieniędzy na rynek złota jest kryzys zadłużenia w strefie euro, a szczególnie nierozwiązany problem Grecji. W czerwcu złoto odrobiło 2/3 strat wywołanych gwałtowna korektą z początku maja, osiągając poziom 1550, który tym samym jest lokalnym szczytem na przestrzeni ostatnich 4 tygodni.
Nerwowo na rynku ropy po spotkaniu kartelu OPEC

Nerwowo na rynku ropy po spotkaniu kartelu OPEC

2011-06-08 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Przedstawiciele krajów członkowski grupy OPEC nie doszli do porozumienia w sprawie zmian poziomu produkcji ropy, podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu oficjalnego poziomu wydobycia o ok. 1 mb/d (obecnie wynosi on 27,5 mb/d). Zmianom sprzeciwiły się Iran, Wenezuela i Algieria.
Kryzys zadłużenia strefy euro znów na pierwszym planie

Kryzys zadłużenia strefy euro znów na pierwszym planie

2011-05-25 Komentarz towarowy Saxo Bank
Inwestorzy nadal ograniczają pozycje na towarach w związku z obawami o kondycję globalnego ożywienia gospodarczego, a także w kontekście umacniającego się dolara i kryzysu zadłużenia w strefie euro, którego bynajmniej nie uda się zamieść pod dywan.