Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Miedź najtańsza od początku miesiąca

Miedź najtańsza od początku miesiąca

2009-02-18 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj wieczorem ceny miedzi obniżyły się do poziomu 3130 – najniżej od początku lutego. Przyczyny takiego ruchu są oczywiste – nowe minima na rynkach akcji oraz umacniający się dolar względem euro. W takich okolicznościach można uznać, iż rynek miedzi i tak radzi sobie nieźle.
Brak reakcji rynku na obniżki wydobycia ropy

Brak reakcji rynku na obniżki wydobycia ropy

2009-02-17 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Drugiego tygodnia lutego z pewnością nie można określić mianem spokojnego dla rynków surowcowych. Duże zaskoczenie przyniosła inwestorom między innymi ropa naftowa, której ceny na giełdzie NYMEX w zaledwie 3 dni spadły o blisko 20%, by następnie podczas jednej sesji wzrosnąć o ponad 12%.

Złoto drożeje wbrew dolarowi

Złoto drożeje wbrew dolarowi

2009-02-17 X-Trade Brokers Daily
Umocnienie dolara względem euro, spadki na azjatyckich giełdach – to nie jest otoczenie, które sprzyja wzrostom cen surowców. Po spokojnym poniedziałku już przed otwarciem w Europie widać większy ruch na tym rynku i rzeczywiście surowce przemysłowe są w defensywie – tona miedzi poniżej 3300 USD, baryłka Brenta po 43,65 USD.
Nikiel broni poziomu 10000 USD

Nikiel broni poziomu 10000 USD

2009-02-13 X-Trade Brokers Daily
W przeciwieństwie do miedzi czy ołowiu, w przypadku niklu niewiele zostało ze sporego odbicia na początku roku. Ceny tego metalu szybko powędrowały z powrotem w dół i wczoraj broniły po raz drugi w tym roku poziomu 10000 USD za tonę.
Chińczycy inwestują, kruszce nadal drożeją

Chińczycy inwestują, kruszce nadal drożeją

2009-02-12 X-Trade Brokers Daily
Aluminium Corporation of China, czy inaczej Chinalco zainwestuje niemal 20 mld USD w projekty i dług zamienny na akcje mającego problemy Rio Tinto – giganta z rynku surowcowego. To kolejny krok chińskich władz aby wykorzystać niskie ceny surowców przemysłowych do zbudowania rezerw dla długoterminowego rozwoju.
Przemysłowe tracą, kruszce zyskują

Przemysłowe tracą, kruszce zyskują

2009-02-11 X-Trade Brokers Daily
Jeśli chodzi o reakcję rynku surowców na wczorajsze wystąpienie Geithnera i spadki na rynkach akcji, to w największym stopniu przełożyło się to na ceny metali przemysłowych. Miedzi nie pomogła dobra sytuacja techniczna (niedawny ponad 2-miesięczny rekord) i cena tego metalu spadła do poziomu 3350 USD za tonę.
Lepsze nastroje na rynku surowców

Lepsze nastroje na rynku surowców

2009-02-10 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W minionym tygodniu na rynku surowców miała miejsce poprawa nastrojów, szczególnie widoczna na rynku miedzi, której cena zwyżkowała ponad poziom 3500 dolarów za tonę. W notowaniach ropy naftowej gatunku Brent, handlowanej na giełdzie w Londynie kontynuowana była konsolidacja.
Dziś raport departamentu rolnictwa

Dziś raport departamentu rolnictwa

2009-02-10 X-Trade Brokers Daily
Po kilku dniach wzrostów ceny pszenicy obniżyły się nieco do poziomu 563 USD za 100 buszli, zaś ceny kukurydzy i soi ustabilizowały się w okolicach odpowiednio 375 i 1000 USD za 100 buszli. Dla rynku ziaren dzisiejszy dzień może okazać się istotnym, gdyż amerykański departament rolnictwa poda szacunki globalnego popytu i podaży na najważniejsze ziarna.
Miedź najdroższa od ponad dwóch miesięcy

Miedź najdroższa od ponad dwóch miesięcy

2009-02-09 X-Trade Brokers Daily
W ostatnim czasie, tym co najbardziej pomaga cenom metali odbić się od dna są spekulacja odnośnie wpływu programów pomocowych na popyt na ten metal. Głosowania w Senacie dziś i jutro oznaczają, że na rynku znów pojawiło się większe zainteresowanie miedzią.
Surowce – Brazylia tnie prognozy zbiorów

Surowce – Brazylia tnie prognozy zbiorów

2009-02-06 X-Trade Brokers Daily
Po ostatnich kilku dniach spadków wczoraj kukurydza zyskała 6%, zaś pszenica i soja po 4%, odpowiednio do 376, 562 i 989 USD za 100 buszli. Poza ogólnym nastrojem rynkowym, który był wczoraj dla surowców sprzyjający ta zwyżka to efekt nowych prognoz zbiorów w Brazylii.
Znów duży przyrost zapasów ropy

Znów duży przyrost zapasów ropy

2009-02-05 X-Trade Brokers Daily
Mimo coraz większych starań OPEC i w sumie sprzyjających okoliczności na rynkach akcji w ostatnich dniach cena baryłki ropy gatunku Brent nie jest w stanie wzrosnąć powyżej 45 USD, poniżej których spadła na przełomie miesiąca.
Rynek ropy czeka na dane o zapasach

Rynek ropy czeka na dane o zapasach

2009-02-04 X-Trade Brokers Daily
Notowania ropy gatunku Brent ciągle znajdują się na poziomach z końcówki stycznia, od dwóch dni nie mogąc wybić się powyżej 45 USD za baryłkę. Tym samym póki co ropa nie wykorzystała nieco lepszego sentymentu na rynku akcji, odbicia na EURUSD oraz informacji płynących z samego rynku.
Zróżnicowane nastroje na rynku surowców

Zróżnicowane nastroje na rynku surowców

2009-02-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień na rynku surowcowym upłynął w atmosferze zróżnicowanych nastrojów. Rynek ropy naftowej pozostawał w konsolidacji, ceny miedzi zniżkowały, a notowania złota zanotowały zwyżkę o 55 dolarów.
Niewielkie wzrosty cen ropy i miedzi

Niewielkie wzrosty cen ropy i miedzi

2009-02-03 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj notowania ropy naftowej nieznacznie wzrastały wykorzystując odbicie na parze EURUSD, a także wyniki badań Bloomberga, z których wynika, że w styczniu kraje OPEC rzeczywiście ograniczały produkcję.
Uwaga na złocie

Uwaga na złocie

2009-02-02 X-Trade Brokers Daily
Na rynku surowcowym coraz większa uwaga koncentruje się na złocie, o którym i my ostatnio pisaliśmy już kilka razy, jako że sytuacja techniczna sugerowała marsz w kierunku oporu na poziomie ok. 930 USD. Cel został osiągnięty w piątek.
Złoto na łatwy pieniądz?

Złoto na łatwy pieniądz?

2009-01-30 X-Trade Brokers Daily
Coraz częściej można usłyszeć na rynku opinie, iż złoto jest w chwili obecnej jedną z ciekawszych alternatyw inwestycyjnych. Biorąc pod uwagę jak wiele pieniądza zostanie wpompowanego do gospodarki przez rządy i banki centralne, cena – przynajmniej teoretycznie, powinna wzrosnąć wobec ograniczonej podaży złota.
Cena ryżu silnie zniżkuje

Cena ryżu silnie zniżkuje

2009-01-29 X-Trade Brokers Daily
Styczeń jest miesiącem stabilizacji dla większości ziaren, ale nie dla ryżu. Cena tego ziarna od końca minionego roku obniżyła się z 15,62 USD do 12,27 USD za cetnara. Powód tak dużych spadków na tym rynku w porównaniu do rynków innych ziaren może być jeden – ryżu będzie w tym roku dużo.
Indonezja ma kakaowe ambicje

Indonezja ma kakaowe ambicje

2009-01-28 X-Trade Brokers Daily
Niewiele jest surowców, na których da się obecnie nakreślić dłuższy ruch wzrostowy. O kakao pisaliśmy wielokrotnie i znów jest ono obiektem zainteresowania. Towar ten nie uniknął panicznej wyprzedaży na całym rynku z października, ale od tamtego czasu, ceny systematycznie odrabiają straty.
Wysoka zmienność na rynku surowcowym

Wysoka zmienność na rynku surowcowym

2009-01-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich dniach na rynku surowcowym panowała dość wysoka zmienność. Cena notowanej w Londynie ropy Brent wzrosła na przestrzeni tygodnia o 5 dolarów z poziomu 43,60 USD do 48,60 USD. W ciągu ostatnich dni ścierały się ze sobą dwie fale czynników przemawiających za spadkiem i zwyżką cen surowca.
Wzrosty na rynku surowców, miedź i złoto drożeje

Wzrosty na rynku surowców, miedź i złoto drożeje

2009-01-27 X-Trade Brokers Daily
Początek tygodnia przyniósł wzrosty na większości rynków surowcowych, które już od dłuższego czasu pozostają pod przemożnym wpływem sytuacji na innych rynkach. O ile ropa naftowa drożała już w piątkowe popołudnie i wczoraj jej cena już tak dynamicznie nie rosła, zyskiwały metale przemysłowe.