Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa poniżej 40 USD za baryłkę

Ropa poniżej 40 USD za baryłkę

2009-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
W minionym tygodniu po raz kolejny obserwowaliśmy znaczące wahania cen na rynkach surowcowych, a w szczególności na rynku ropy naftowej. W pierwszej jego połowie cena „czarnego złota” skoczyła powyżej psychologicznego poziomu 50 USD za baryłkę, co oznacza zwyżkę o ponad 13 dolarów w stosunku do zeszłego tygodnia.
Surowce – Szybkie wyjście

Surowce – Szybkie wyjście

2009-01-13 X-Trade Brokers Daily
Wczorajszy dzień na rynku surowców przyniósł bardzo duże spadki. W zasadzie wszystkie najważniejsze surowce znalazły się na najniższych w tym roku poziomach, w niektórych przypadkach są one wręcz znacząco niższe niż te z piątego stycznia.

Surowce – Efekt Lunar New Year?

Surowce – Efekt Lunar New Year?

2009-01-12 X-Trade Brokers Daily
Chiński nowy rok zaczyna się 26 stycznia i jego świętowanie trwa od jednego do dwóch tygodni. Często po powrocie do normalnej działalności firmy akumulują zapasy surowców i w związku z tym niejednokrotnie ceny wzrastają już w styczniu.
Surowce – W defensywie

Surowce – W defensywie

2009-01-09 X-Trade Brokers Daily
Dobry sentyment na rynku surowców z przełomu roku nie potrwał zbyt długo. Choć z pewnością nie możemy mówić jeszcze o panicznej wyprzedaży, która często miała miejsce jesieniom, inwestorzy z dużą niepewnością spoglądają na rynki akcji i większość surowców systematycznie tanieje.
Grudzień na rynkach surowców - Próby odrabiania strat

Grudzień na rynkach surowców - Próby odrabiania strat

2009-01-08 Komentarz X-Trade Brokers
Grudzień na rynku surowców przyniósł ponownie bardzo dużą zmienność. Wykresy z liniową skalą mogą dawać tu mylący obraz rzeczywistości, gdyż ceny wielu (a tak naprawdę w zasadzie wszystkich) surowców są dużo niższe niż odnotowane na jeszcze całkiem niedawnych szczytach.
Zapasy powodem sporych spadków na ropie

Zapasy powodem sporych spadków na ropie

2009-01-08 X-Trade Brokers Daily
Jeszcze wczoraj rano ropa drożała, ale nie udało się dojść do wtorkowych maksimów (nieco powyżej poziomu 52 USD), kiedy to z kolei nie udało się wybić oporu z 15 grudnia na poziomie 52,50 USD. To stawiało kontynuację korekty wzrostowej w przypadku tego surowca pod znakiem zapytania.
Większe odbicie na miedzi

Większe odbicie na miedzi

2009-01-07 X-Trade Brokers Daily
Miedź, która jeszcze pod koniec ubiegłego roku kosztowała ok. 2750 USD za tonę obecnie drożeje już do poziomu ok. 3500 USD za tonę. Ta wyżka to efekt kilku czynników. Po pierwsze, jak już pisaliśmy, na rynku mówi się, iż część funduszy zwiększyła z początkiem roku zaangażowanie w metale przemysłowe, uważając, że spadki ich cen mogły być przesadzone.
Eskalacja konfliktu w Strefie Gazy wsparła ceny ropy

Eskalacja konfliktu w Strefie Gazy wsparła ceny ropy

2009-01-06 Komentarz poranny TMS Brokers
W zeszłym tygodniu oczy inwestujących na rynkach surowcowych w dalszym ciągu zwrócone były na Bliski Wschód. Trzeciego stycznia tysiące Izraelskich żołnierzy przekroczyło granice Strefy Gazy w celu przejęcia strategicznych punktów, z których bojownicy Hamasu wystrzeliwali swoje rakiety na przygraniczne miasta Izraela.
Mniejsza podaż cukru

Mniejsza podaż cukru

2009-01-06 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Mimo wyraźnego umocnienia dolara wobec innych głównych walut, wczoraj drożała ropa naftowa. Surowiec ten taniał jedynie w pierwszej części dnia, czyli właśnie po największych ruchach na EURUSD. Cena baryłki Brent zbliżyła się wtedy do poziomu 46 USD, ...
Ciekawiej na całym rynku

Ciekawiej na całym rynku

2009-01-05 Komentarz X-Trade Brokers
Początek roku na rynku surowców wygląda bardzo interesująco. Tematem przewodnim jest oczywiście to, w jakim stopniu konflikt na Bliskim Wschodzie przełoży się na wzrost cen ropy i złota. Póki co obydwa surowce zaliczyły już dość pokaźne zwyżki (wsparte odbiciem na rynkach akcji).
Korekta środowego wzrostu

Korekta środowego wzrostu

2009-01-02 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W piątek ceny ropy spadają, korygując środowy wzrost o 9,6 proc., wywołany prawdopodobnie realizacją zysków z krótkich pozycji na koniec roku. O godzinie 13:18 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 42,23 dol., wobec 44,20 w środę pod koniec dnia.
Ropa Brent poniżej 40 dolarów

Ropa Brent poniżej 40 dolarów

2008-12-31 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W środę rano ceny ropy kontynuują wczorajsze spadki. O godzinie 9:17 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 39,52 dol., wobec 40,34 dol. we wtorek pod koniec dnia, gdy ropa potaniała o 0,7 proc. Negatywnie na cenach "czarnego złota" odbijają się obawy, że recesja, w jakiej pogrążają się główne gospodarki świata, jeszcze mocniej obniży popyt na ropę.
Konflikt na Bliskim Wschodzie wsparł ceny ropy

Konflikt na Bliskim Wschodzie wsparł ceny ropy

2008-12-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień, z racji Świąt Bożego Narodzenia, charakteryzował się stosunkowo niską aktywnością inwestorów, także na rynkach surowcowych. W pierwszy dzień Świąt nie pracowały giełdy na całym świecie, a parkiety europejskie były zamknięte również 26 grudnia.
Geopolityka i technika podnosi ceny ropy

Geopolityka i technika podnosi ceny ropy

2008-12-29 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowy poranek przynosi wzrost cen ropy. O godzinie 8:59 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 39,92 dol., wobec 38,55 dol. w piątek pod koniec notowań. Wzrost cen, to z jednej strony korekta ostatnich spadków, które sprowadziły je z okolic 50 dol. w połowie grudnia do piątkowego minimum na 36,74 dol.
Brak reakcji na decyzję OPEC

Brak reakcji na decyzję OPEC

2008-12-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek minionego tygodnia upłynął na rynkach surowcowych w oczekiwaniu na środowy szczyt OPEC, na którym 11 państw członkowskich miało dyskutować na temat kolejnej obniżki wydobycia. Decyzja kartelu przestrzeliła prognozy rynkowe, wydobycie obcięto bowiem o 2,4 mln baryłek, do poziomu 24,8 mln baryłek dziennie.
Asymetryczne zależności

Asymetryczne zależności

2008-12-19 Komentarz X-Trade Brokers
Ci inwestorzy, którzy liczyli na silne odbicie na rynkach surowcowych spowodowane wybiciem EURUSD przeżyli mocne rozczarowanie. W momencie gdy euro wyraźnie zyskało wobec dolara, notowania surowców wzrosły niewiele lub wręcz spadły.
Ropa drożeje w oczekiwaniu na wyniki szczytu OPEC

Ropa drożeje w oczekiwaniu na wyniki szczytu OPEC

2008-12-17 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ropa drożeje w środę w oczekiwaniu na wyniki szczytu OPEC w algierskim Oranie. O godzinie 11-tej za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 47,92 dol., czyli o 2,2 proc. więcej niż dzień wcześniej. Rynek prognozuje, że w odpowiedzi na drastyczny spadek cen "czarnego złota" w ostatnich miesiąc oraz równoczesny spadek popytu na ten surowiec, ...
Zapomniane surowce

Zapomniane surowce

2008-12-17 Komentarz X-Trade Brokers
Na parze EURUSD zwyżka sięga już kilkunastu figur, a na rynkach surowców w większości przypadków mamy niewielkie, często kilkuprocentowe wzrosty, które nawet bez ruchu na EURUSD mogłyby być nazwane realizacją zysków z krótkich pozycji.
Surowce – Kolejny wzrost poziomu zapasów miedzi

Surowce – Kolejny wzrost poziomu zapasów miedzi

2008-12-16 Komentarz X-Trade Brokers
Zapasy miedzi monitorowany przez LME wzrosły po raz kolejny, tym razem o 8 tys. ton do poziomu blisko 315 tys. ton – najwięcej od lutego 2004 roku. W tej sytuacji rynek uznaje, iż dotychczasowy mocny spadek cen to zbyt mało aby wygenerować odpowiedni popyt.
Rynek oczekuje na decyzję OPEC

Rynek oczekuje na decyzję OPEC

2008-12-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pomimo wzrostu cen ropy naftowej w minionym tygodniu, w najbliższą środę, kraje OPEC, dostarczające obecnie 42% światowych zapasów ropy, mogą dokonać największej w przeciągu dziesięciu lat obniżki wydobycia, w celu powstrzymania postępującego spadku cen.