Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy złoto rozpoczęło globalną korektę?

Czy złoto rozpoczęło globalną korektę?

2013-04-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ceny złota nieco rosną w drugiej części sesji azjatyckiej, ale poprzedzająca te wzrosty wyprzedaż przybrała iście epickie rozmiary – cena spadła w ciągu dwóch dni o niemal 250 dolarów za uncję. Nerwowość z rynku kruszców udzieliła się też innym rynkom, spadki notujemy na rynkach akcji i na parze USDJPY.
Załamanie cen kruszców

Załamanie cen kruszców

2013-04-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Stało się to, co przewidywaliśmy od dłuższego czasu. Wobec coraz bardziej wątpliwych fundamentów inwestorzy w ostatnim czasie z coraz większym sceptycyzmem podchodzili do inwestycji w kruszce, czego przejawem były choćby topniejące ilości złota w największym funduszu ETF. Do tej pory złoto i srebro broniły się jednak jeszcze na ważnych wsparciach.

Ropa – co wróży rynek terminowy?

Ropa – co wróży rynek terminowy?

2013-04-11 Analiza Wealth Solutions
Wydaje się, że wszystko sprzyja wzrostom na rynku ropy, a mimo tego ceny od początku roku spadły o 5,5%. Baryłka ropy Brent znowu niedługo może kosztować poniżej 100 dolarów. Czy będzie to okazja dla dogodnego zajęcia długich pozycji?
Sygnały z Chin coraz groźniejsze dla notowań metali przemysłowych

Sygnały z Chin coraz groźniejsze dla notowań metali przemysłowych

2013-03-19 Tygodniowy raport z rynku surowców XTB
Poprawa sytuacji w Chinach pod wpływem pakietu stymulacyjnego wdrożonego w ubiegłym roku przyniosła silne odbicie popytu i cen na rynku nieruchomości oraz dalszy wzrost inwestycji w tym sektorze w ostatnich miesiącach.
Miedź – pierwsze sygnały silnego wzrostu produkcji

Miedź – pierwsze sygnały silnego wzrostu produkcji

2013-02-06 Tygodniowy raport z rynku surowców
Ceny miedzi rosną już od listopada, gdy pojawiły się pierwsze konkretne oznaki ożywienia w gospodarce Chin, szczególnie w sektorze infrastrukturalnym, na który ukierunkowany był rządowy pakiet stymulacyjny. Duży wpływ na notowania surowca ma także z pewnością euforia na rynkach w USA, które ciągną za sobą ceny wielu ryzykownych aktywów.
Dystrybucja na złocie

Dystrybucja na złocie

2012-11-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W środę 28 listopada 2012 roku główne indeksy z Wall Street zanotowały umiarkowane wzrosty. Średnie giełdowe DJIA, S&P500 i NASDAQ Composite zyskały wczoraj odpowiednio po 0,83%, 0,78% i 0,79%. Na globalnym rynku poprawiły się nastroje, US dolar index stracił wczoraj 0,09%, przy 0,10% zwyżce na EURUSD.
Ropa bez szans na większe wzrosty

Ropa bez szans na większe wzrosty

2012-07-09 Komentarz Wealth Solutions
Po dobrze przyjętym przez rynki szczycie przywódców UE silne wzrosty pojawiły się także na rynku surowców. To chwilowe odbicie czy szansa na odwrócenie trwającej od marca spadkowej tendencji?
Złoto tylko dla odważnych?

Złoto tylko dla odważnych?

2012-05-29 Dzienny raport forex FxPro
Wzrastający trend złota, który uwidocznił się pod koniec 2008, kiedy Fed po raz pierwszy rozpoczął swój program luzowania ilościowego jest coraz słabszy. Można to wywnioskować z wykresów, na których spadki na początku maja przekroczyły poziom długoterminowej wspierającej linii trendu.
Kto zyska na tańszej ropie?

Kto zyska na tańszej ropie?

2012-05-25 Analiza Wealth Solutions
W środę surowce uległy znacznej przecenie w związku z nowymi spekulacjami wokół opuszczenia przez Grecję strefy euro. Od nieszczęśliwych wyborów 6 maja cena ropy Brent spadła ze 113 do 105 dolarów za baryłkę, a ropa WTI staniała aż o 9 dolarów, spadając nawet momentami poniżej 90 dolarów za baryłkę.
Co z towarami w II kwartale 2012?

Co z towarami w II kwartale 2012?

2012-05-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W trakcie ostatnich sześciu miesięcy inwestorzy mieli kilka powodów, aby przestać wierzyć w nieprzerwane wzrosty cen złota i innych metali szlachetnych. Na początku II kwartału inwestorzy nadal nie mogą się pogodzić z poprawą sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, która obecnie nie pozwala wierzyć nawet w to, że Rezerwa Federalna utrzyma niskie stopy procentowe aż do 2014 r.
Co dalej z ropą naftową?

Co dalej z ropą naftową?

2012-04-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ze względu na uwarunkowania geopolityczne na rynkach energii podobnie jak w zeszłym roku należy spodziewać się trudnych do przewidzenia zawirowań. W efekcie eskalacji napięcia między Zachodem i Iranem w I kwartale rosnące ceny ropy naftowej wywarły istotny wpływ na światowe perspektywy gospodarcze.
Złoto: najlepszy początek roku od ponad 30 lat

Złoto: najlepszy początek roku od ponad 30 lat

2012-02-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Od początku tego roku złoto znajduje się w silnym trendzie wzrostowym zyskując w styczniu ponad 11 proc. co sprawia, że jest to najlepszy początek roku dla notowań złota od 1980 roku. Obecnie cena uncji złota na giełdzie Comex kosztuje 1760 dolarów, a wzrosty zatrzymały się na oporze wyznaczonym przez szczyt z początku grudnia ubiegłego roku.
Dane z Chin wspierają notowania metali

Dane z Chin wspierają notowania metali

2012-01-20 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Przez cały ubiegły tydzień ceny złota wzrastały. Na wykresie XAU/USD zarysowała się formacja trójkąta, a cena obecnie znajduje się przy górnym ograniczeniu formacji na poziomie 1670 dolarów za uncję, co oznacza, że złoto jest najdroższe od pięciu tygodni. Poziom ten pokrywa się również z oporem wyznaczonym przez dołek z listopada poprzedniego roku.
Kłopoty strefy euro nie sprzyjają notowaniom surowców

Kłopoty strefy euro nie sprzyjają notowaniom surowców

2011-12-30 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Wydarzenia minionego tygodnia nie sprzyjały cenom surowców i metali szlachetnych. Na ich ceny negatywnie wpłynęły kłopoty europejskiego systemu bankowego, który wiąż boryka się z problemami płynnościowymi.
Niepokojąco rozbieżne wskazania indeksów surowcowych

Niepokojąco rozbieżne wskazania indeksów surowcowych

2011-12-12 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Stosunek wartości indeksów rynku surowcowego S&P GSCI i CRB Raw Industrial wzrósł w ostatnim czasie do 1,25 i od września przybiera wartości powyżej średniej dla ostatnich 50 sesji. W ostatniej dekadzie rekordową rozbieżność odnotowano w 2008 roku, ...
Koniec okresu drogich zbóż

Koniec okresu drogich zbóż

2011-12-12 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Wysokie poziomy cen zbóż mogą już wkrótce odejść w niepamięć. Ostatnie dynamiczne spadki ich notowań na większości giełd towarowych na świecie pokazują, że rosnąca podaż surowców rolnych przy względnie stabilnym popycie zaczyna coraz mocniej ciążyć notowaniom pszenicy, kukurydzy i soi.
Temat Iranu nie znika, ropa trzyma się mocno

Temat Iranu nie znika, ropa trzyma się mocno

2011-11-25 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Umacniający się dolar, coraz większe ryzyko kryzysu bankowego w Europie, słabe dane z Chin oraz dynamiczny spadek cen większości surowców przemysłowych (m.in. miedzi, aluminium, niklu) – mimo tak niesprzyjających warunków, ceny ropy Brent cały czas utrzymują się na bardzo wysokich poziomach.
Raporty i plotki rozgrzewają ponownie rynek ropy

Raporty i plotki rozgrzewają ponownie rynek ropy

2011-11-10 Komentarz X-Trade Brokers
W tym tygodniu organizacje zrzeszające największych producentów (OPEC) i konsumentów (MAE) ropy opublikowały roczne raporty, w których przedstawiły długoterminowe perspektywy rozwoju sytuacji na rynku ropy.
Chiński przemysł balansuje na granicy regresu

Chiński przemysł balansuje na granicy regresu

2011-11-04 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Głównym fundamentalnym czynnikiem determinującym ceny metali przemysłowych (przede wszystkim miedzi i aluminium) jest obok poziomu ich zapasów i kursu dolara amerykańskiego koniunktura w chińskim przemyśle.
Spadek różnicy cen ropy w Europie i USA

Spadek różnicy cen ropy w Europie i USA

2011-11-03 Komentarz surowcowy X-Trade Brokers
Ceny baryłki ropy Brent od kilku tygodni są dużo bardziej stabilne od cen surowca wydobywanego w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze we wrześniu różnica w notowaniach baryłek ropy Brent i WTI wynosiła ponad 25 USD, dziś zbliża się ona do 15 USD.