Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek surowców czeka na Fed

Rynek surowców czeka na Fed

2010-11-03 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od pewnego czasu światowe rynki finansowe żyją oczekiwaniami na decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie wznowienia programu skupu aktywów. Dziś o godzinie 19:15 poznamy oficjalne stanowisko Fed w tej sprawie, jednak już teraz ceny wielu aktywów zdyskontowały najbardziej prawdopodobne scenariusze wydarzeń.
Dynamika notowań surowców zwalnia tempo

Dynamika notowań surowców zwalnia tempo

2010-10-12 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu cena ropy naftowej Brent lekko się skorygowała, zniżkując w okolice poziomu 82 USD za baryłkę. Rozpoczęta korekta sprowadzić może cenę „czarnego złota” do psychologicznego poziomu wsparcia 80 USD. Wydaje się, że ostatnia zwyżka notowań ropy dokonała się na fali zbyt optymistycznych nastrojów.

Cena złota ustanowiła nowe historyczne szczyty

Cena złota ustanowiła nowe historyczne szczyty

2010-09-21 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu w notowaniach ropy Brent obserwowaliśmy konsolidację pod poziomem 80,00 USD za baryłkę. Konsolidacji tej sprzyjał brak istotnych informacji z rynku surowca oraz wciąż nierozstrzygnięta sytuacja na światowych giełdach.
Ropa zyskuje na wartości

Ropa zyskuje na wartości

2010-09-14 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Cena ropy naftowej w dalszym ciągu utrzymuje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym zapoczątkowanym 24 sierpnia. Po przebiciu 200-dniowej średniej ruchomej, która w ostatnim czasie uległa spłaszczeniu, poziom przez nią wyznaczony czyli 77 USD za baryłkę stał się dosyć istotnym wsparciem.
Cena złota w pobliżu szczytów

Cena złota w pobliżu szczytów

2010-09-07 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Sierpień na międzynarodowych rynkach finansowych przebiegał w mało optymistycznych nastrojach. Statystycznie w trzecim kwartale to wrzesień cieszy się najgorszą sławą, jednak w tym roku dołek sentymentu inwestycyjnego wypadł miesiąc wcześniej.
Niepewność wśród inwestorów szkodzi surowcom

Niepewność wśród inwestorów szkodzi surowcom

2010-08-31 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień obfitował w istotne publikacje makroekonomiczne oraz innego typu znaczące doniesienia z globalnej gospodarki. Z tego też względu na rynkach różnych klas aktywów nie brakowało powodów do silniejszych ruchów. Nie wszystkie jednak oczekiwania, co do potencjalnych reakcji okazały się zgodne z rzeczywistością.
Rynek surowców pod wpływem nastrojów inwestycyjnych

Rynek surowców pod wpływem nastrojów inwestycyjnych

2010-08-17 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od pewnego czasu na rynkach finansowych obserwować można powrót do zależności pomiędzy głównymi klasami aktywów, która była charakterystyczna dla najgorętszego okresu kryzysu finansowego. Kurs głównej pary walutowej, czyli eurodolara ponownie zaczął zachowywać się jak barometr ogólnych nastrojów na rynku.
Surowce pod wpływem danych  z USA oraz Chin

Surowce pod wpływem danych z USA oraz Chin

2010-08-10 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień cena ropy naftowej Brent rozpoczęła w okolicach poziomu 83 USD za baryłkę. Jednak w kolejnych dniach notowania tego surowca systematycznie zniżkowały w oczekiwaniu na oficjalne dane Departamentu Pracy USA.
Wysoka zmienność na rynku miedzi

Wysoka zmienność na rynku miedzi

2010-07-13 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od połowy minionego tygodnia w notowaniach ropy Brent dominowały wzrosty. Wartość baryłki surowca odnotowała zwyżkę z 71,00 USD ponad poziom 76,00 USD. Impuls do zwyżki dała przede wszystkim poprawa nastrojów inwestycyjnych na rynkach.
Poprawa nastrojów sprzyja surowcom

Poprawa nastrojów sprzyja surowcom

2010-06-15 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku towarowym przebiegał pod znakiem wzrostu cen większości surowców energetycznych oraz przemysłowych. Nastroje wśród inwestorów uległy poprawie głównie pod wpływem braku kolejnych negatywnych danych z zadłużonych gospodarek strefy euro.
Spora zmienność na rynku surowców

Spora zmienność na rynku surowców

2010-06-01 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W drugiej połowie minionego tygodnia w notowaniach ropy Brent obserwowaliśmy odreagowanie po dynamicznych spadkach. Wartość baryłki surowca zdołała wzrosnąć w okolice 76,00 USD. Druga sesja bieżącego tygodnia przyniosła już jednak powrót do zniżki.
Wzrost awersji do ryzyka zaszkodził notowaniom surowców

Wzrost awersji do ryzyka zaszkodził notowaniom surowców

2010-05-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatnie dni w notowaniach ropy Brent upłynęły pod znakiem kontynuacji spadków. Na fali zniżki na światowych giełdach i umocnienia dolara amerykańskiego wartość baryłki surowca zeszła pod poziom 70,00 USD.
Cena ropy w pobliżu istotnego wsparcia

Cena ropy w pobliżu istotnego wsparcia

2010-05-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po silnej przecenie na rynku ropy naftowej związanej z globalnym wzrostem awersji do ryzyka, cena ropy naftowej Brent zbliżyła się do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, w którym przebywa od czerwca 2009 roku..
Rynek miedzi pod wpływem negatywnych nastrojów inwestycyjnych

Rynek miedzi pod wpływem negatywnych nastrojów inwestycyjnych

2010-05-04 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Ceny miedzi zniżkowały na przestrzeni tygodnia do poziomu najniższego od dwóch miesięcy. We wtorek w okolicach południa wartość metalu w kontraktach trzymiesięcznych notowanych na giełdzie w Londynie zeszła do poziomu 7190 dolarów za tonę.
Rynek surowców podatny na nastroje

Rynek surowców podatny na nastroje

2010-04-27 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W ostatnim czasie dużo mówi się o zwiększonej spekulacji na rynku surowców. Świadczy o tym podwyższona zmienność cen, niektórych towarów oraz ich dynamiczne wzrosty nie do końca odzwierciedlane w sytuacji fundamentalnej.
Przecena na rynku surowców

Przecena na rynku surowców

2010-04-20 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Rynek surowców w ostatnim czasie jest jednym z najlepszych wskaźników obrazujących globalne nastawienie inwestorów do ryzyka. Podczas gdy na giełdach obserwować można powolne, sukcesywne pięcie się indeksów w górę to na rynkach różnych towarów ceny podlegają zdecydowanie większym wahaniom.
Ropa i miedź wyhamowały wzrosty

Ropa i miedź wyhamowały wzrosty

2010-04-13 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Po okresie intensywnych wzrostów na rynku ropy naftowej, obecnie cena tego surowca wyhamowała dalszą zwyżkę, korygując się w okolice poziomu 84 USD za baryłkę. Ostatnie wzrosty dokonywały się w dużej mierze pod wpływem poprawiającego się sentymentu wśród inwestorów, w związku z postępującym tempem ożywienia gospodarczego.
Cena ropy pokonuje kolejne szczyty

Cena ropy pokonuje kolejne szczyty

2010-04-06 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień był bardzo istotny dla rynków finansowych. Uwagę inwestorów przykuwały przede wszystkim dane z amerykańskiego rynku pracy, które to zostały opublikowane w Wielki Pątek. Tego dnia duża część giełd nie pracowała, co przełożyło się na ograniczoną płynność na pozostałych działających rynkach m.in. na rynku forex.
Podwyższona zmienność na rynku ropy naftowej

Podwyższona zmienność na rynku ropy naftowej

2010-03-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W minionym tygodniu dynamiczne wzrosty wartości ropy Brent zdołały dopiero zatrzymać ponad roczne maksima usytuowane na poziomie 82,00 USD. Po nieudanej próbie przebicia tej bariery nastąpiło dynamiczne odreagowanie pod poziom 80,00 USD.
Odbicie na rynku surowców

Odbicie na rynku surowców

2009-12-28 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przedświątecznym krótszym tygodniu mogliśmy obserwować odbicie w notowaniach surowców po ostatnich zniżkach ich cen. Na wartości zyskiwała m.in. ropa naftowa, miedź, a także metale szlachetne.