Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fundamentalne wzrosty cen zbóż

Fundamentalne wzrosty cen zbóż

2011-04-11 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Czy zwyżka cen zbóż jest kolejną bańką spekulacyjną? Niekoniecznie. Faktem jest coraz większy udział kapitału spekulacyjnego na rynkach kukurydzy czy pszenicy, jednak na ceny zbóż działają przede wszystkim długoterminowe fundamentalne procesy, o których głośno było już trzy lata temu, w czasach światowego kryzysu żywnościowego 2008 roku.
Bez cukru oszczędzimy miliardy

Bez cukru oszczędzimy miliardy

2011-04-01 Komentarz Wealth Solutions
Gdyby Polacy zdecydowali się na wykluczenie cukru ze swojej diety, w ich portfelach zostałoby co roku ok. 11 mld złotych. Ceny cukru szaleją. Jeszcze kilka miesięcy temu kilogram kosztował niecałe 3 złote, a teraz trudno znaleźć go za mniej niż 5 zł.

Cena ropy w konsolidacji

Cena ropy w konsolidacji

2011-03-31 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Cena ropy naftowej Brent notowanej w kontrakcie terminowym na londyńskiej giełdzie ICE Futures Europe od początku minionego tygodnia porusza się w wąskim przedziale wahań 114-116 USD. Kierunek wybicia z tego układu prawdopodobnie wskaże, w którą stronę notowania tego surowca będą podążać w kolejnych dniach.
Korekta na rynku surowców

Korekta na rynku surowców

2011-03-17 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Tragedia jaka dotknęła Japonię zrodziła ogromne obawy o dalsze losy zarówno japońskiej jak i światowej gospodarki. Ogromne zniszczenia w Kraju Kwitnącej Wiśni, wstrzymanie produkcji w wielu zakładach oraz umocnienie jena szkodzące krajowemu eksportowi z pewnością negatywnie wpłynie na wzrost gospodarczy Japonii, a także spowolnić może tempo globalnego ożywienia.
Japońskie elektrownie wpływają na ceny ropy?

Japońskie elektrownie wpływają na ceny ropy?

2011-03-14 Analiza Domu Kredytowego Notus
W ubiegłym tygodniu notowania akcji na globalnych rynkach wyraźnie poszły w dół. Ogólnoświatowy indeks MSCI AC World zniżkował o 2,49%. Także indeksy: krajów rozwiniętych (MCSI World) oraz krajów wschodzących (MSCI Emerging Markets) odnotowały spadki - odpowiednio o 2,47% i 2,63%.
Jak droga może być ropa naftowa?

Jak droga może być ropa naftowa?

2011-03-09 Raport Specjalny Easy Forex
W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy świadkami rajdu cen ropy naftowej i osiągnięcia poziomów nie widzianych od apogeum światowego kryzysu gospodarczego w 2008 roku. Rok 2011 przynosi spektakularne zmiany polityczne dla krajów arabskich gdyż antyrządowe protesty w Tunezji i Egipcie doprowadziły do zmiany władzy i ustąpienia wieloletnich przywódców.
Umiarkowane odreagowanie na rynku ropy

Umiarkowane odreagowanie na rynku ropy

2011-03-03 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu cena ropy Brent notowanej w kontrakcie terminowym na londyńskiej giełdzie ICE Futures Europe wzrosła do poziomu 120 USD za baryłkę. Był to najwyższy poziom od sierpnia 2008 roku. Przyczyną tak silnej zwyżki był zaogniający się konflikt w Libii, będącej trzecim producentem „czarnego złota” w Afryce.
Kiedy skończy się srebrny rajd?

Kiedy skończy się srebrny rajd?

2011-03-03 Analiza Wealth Solutions
Srebro świeci na inwestycyjnym panteonie niezwykle jasno. W ciągu roku dało zarobić ponad 100 procent – trzy razy więcej niż złoto. Czy był to tylko chwilowy rajd? W ślad za złotem: To, że srebro chwilowo przyćmiło złoto, nie znaczy, iż tamto przestało nadawać ton na rynku kruszców. Gdy w 2001 roku rozpoczęła się, trwająca jak dotąd nieprzerwanie, ...
Ropa i złoto drożeją

Ropa i złoto drożeją

2011-02-24 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Ostatnie dni na rynku surowców w szczególności ropy naftowej dostarczyły inwestorom sporo emocji. Rosnące napięcie w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie, a w szczególności zamieszki w Libii skutecznie napędzają wzrosty na rynku ropy naftowej.
Deja vu z 2008r, czyli odrodzenie ropy?

Deja vu z 2008r, czyli odrodzenie ropy?

2011-02-24 Komentarz towarowy GO4X
Czyżby powtórka z kwietnia 2008 roku? Dzisiejsza dynamika wzrostów na ropie przypomina tempo zmian w 2008 roku, ale dwa lata temu wzrost cen nie był, jak obecnie, bezpośrednią konsekwencją rebelii w kraju producenta.
Wino drożało w rytm chińskich fajerwerków

Wino drożało w rytm chińskich fajerwerków

2011-02-24 Analiza Wealth Solutions
Na początku roku ceny wina z Bordeaux znów poszły do góry. W styczniu cena butelki wina Fleur Petrus z 2006 roku skoczyła o ponad 74 proc. Branża winiarska ma za sobą gorący okres. Na początku lutego w Chinach obchodzono nowy rok. Zamożni obywatele Państwa Środka oblewali początek Roku Królika francuskimi winami z najwyższej półki.
Eskalacja rewolty w Libii podbija ceny towarów

Eskalacja rewolty w Libii podbija ceny towarów

2011-02-22 Komentarz Home Broker
Inwestorzy znów stają przed dylematem, z jakim musieli sobie w ostatnich miesiącach i tygodniach radzić kilkukrotnie. Czy zawierzyć danym gospodarczym, które wskazują na trwające ożywienie gospodarcze, czy poddać się obawom, że przyszłość nie będzie już tak korzystna.
Ropa wciąż drożeje

Ropa wciąż drożeje

2011-02-17 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Na rynku ropy naftowej wciąż trwają wzrosty napędzane utrzymującym się napięciem na Bliskim Wschodzie. Cena ropy Brent wzrosła w środę do poziomu 104,5 USD za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od blisko dwóch i pół roku.
Ropa ponownie powyżej 100 USD

Ropa ponownie powyżej 100 USD

2011-02-10 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu cena ropy naftowej Brent notowanej w kontrakcie na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie wzrosła do poziomu 103,4 USD za baryłkę, osiągając tym samym najwyższą wartość od września 2009 roku.
Ropa i miedź wciąż drożeją

Ropa i miedź wciąż drożeją

2011-02-02 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień na rynku surowców przebiegał pod znakiem drożejącej ropy naftowej w wyniku zawirowań politycznych w północnej Afryce. Cena ropy Brent notowanej w kontrakcie z dostawą w marcu na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie wzrosła o ponad 7,5 proc. z poziomu 95 USD za baryłkę, osiągając w pewnym momencie pułap 102 USD.
Korekta na rynku surowców

Korekta na rynku surowców

2011-01-26 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Sygnały techniczne napływające ostatnio z rynku ropy naftowej potwierdziły dość duże wykupienie i w efekcie notowania surowca zanotowały umiarkowaną korektę. W środę około godziny 11:30 kurs ropy naftowej Brent na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie znajdował się na poziomie 96,50 USD za baryłkę, natomiast na amerykańskiej giełdzie NYMEX cena ropy Crude wynosiła 86,80 USD.
Cena ropy w pobliżu istotnego oporu

Cena ropy w pobliżu istotnego oporu

2011-01-13 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Od początku roku cena ropy naftowej Brent poruszała się w przedziale wahań 92-96 USD za baryłkę. Początek obecnego tygodnia przyniósł wybicie kursu surowca górą z tego układu i podejście w okolice poziomu 98,50 USD. Notowania ropy wciąż pozostają w kanale wzrostowym, utrzymującym się od przełomu 2008 i 2009 roku.
Ceny surowców wciąż rosną

Ceny surowców wciąż rosną

2010-12-21 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Rynek surowców wciąż nie wykazuje ochoty do głębszej korekty. Notowania ropy naftowej Brent przez kilka sesji utrzymywały się w konsolidacji wokół poziomu 91 USD za baryłkę, poczym powróciły do wzrostów. Na wtorkowej sesji cena surowca testowała poziom 93 USD, jednak najbliższym solidnym oporem jest dopiero psychologiczna bariera 100 USD za baryłkę.
Wzrosty na rynku surowców

Wzrosty na rynku surowców

2010-12-07 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Gwałtowny spadek temperatur spowodował wzrost popytu na produkty ropopochodne. Najnowsze szacunki wskazują, że w obecnym tygodniu potrzeby grzewcze w USA zwiększą się o 16,3 proc. w stosunku do normy z poprzednich lat dla danego okresu.
Rynek surowców w obliczu głębszej korekty?

Rynek surowców w obliczu głębszej korekty?

2010-11-23 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień obfitował w wiele istotny wydarzeń, które wpłynęły również na rynek surowców. Rozgrywająca się od pewnego czasu sprawa Irlandii powodowała, że inwestorów zaczął cechować mniejszy apetyt na ryzykowne aktywa w tym surowce. Również doniesienia z Chin nie sprzyjały rynkowi towarowemu.