Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Soja tanieje przez świńską grypę

Soja tanieje przez świńską grypę

2009-04-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Zwiększone opady na środkowym zachodzie USA, czyli w regionach rolniczych mogą utrudnić zasiewy soi, co teoretycznie jest zagrożeniem dla tegorocznych zbiorów. Soja rozpoczyna tydzień jednak od sporego spadku cen, a to za sprawą rozszerzającej się świńskiej grypy, która może potencjalnie zmniejszyć popyt na pasze.
Kawa drożeje wobec strajku w Kolumbii

Kawa drożeje wobec strajku w Kolumbii

2009-04-23 X-Trade Brokers Daily
Rozpoczęty wczoraj strajk kierowców ciężarówek w Kolumbii to przyczyna 5% skoku cen kawy, które w ostatnich dniach cechowały się niewielką zmiennością. Ceny kawy wzrosły wczoraj z poziomu 113 USD za 100 funtów do maksymalnie 118,90 USD, po czym cofnęły się w okolice 117-117,50 USD.

Dziś dane o zapasach ropy

Dziś dane o zapasach ropy

2009-04-22 X-Trade Brokers Daily
Poprawa nastrojów rynkowych wczoraj w drugiej części dnia przełożyła się na częściowe odreagowanie poniedziałkowych spadków na większości surowców. W skali całego dnia ropa nie zyskała co prawda na wartości, ale zdołała odbić się od minimum na poziomie 48,20 USD za baryłkę gatunku Brent i zakończyła dzień w okolicach 50 USD.
Czekanie na rozstrzygnięcie

Czekanie na rozstrzygnięcie

2009-04-20 X-Trade Brokers Daily
Rynek surowców w ostatnich tygodniach był mocno skorelowany z tym, co działo się na głównych parkietach akcyjnych. Choć niekoniecznie należy szukać to zależności przyczynowo skutkowej, z pewnością na obydwu rynkach dominowały te same nastroje, obstawiające ten sam scenariusz – że najgorsze już za nami.
Dalsze wzrosty cen na rynku miedzi

Dalsze wzrosty cen na rynku miedzi

2009-04-14 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W trakcie minionego tygodnia na rynkach surowców przemysłowych panowały nastroje podobne do obserwowanych tydzień wcześniej. Na rynku miedzi wciąż obserwujemy hossę - w dniu powstawania raportu (14.04.09), cena za tonę w trzymiesięcznym kontrakcie wynosiła ...
Tydzień pod znakiem wzrostu cen miedzi

Tydzień pod znakiem wzrostu cen miedzi

2009-04-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu na rynku surowców przemysłowych miał miejsce znaczny wzrost wartości miedzi. Notowania ropy Brent na giełdzie w Londynie, wróciły natomiast w pobliże poziomów zamknięcia sprzed około tygodnia, choć w ciągu ostatnich 7 dni miała miejsce ich zwyżka w okolice kilkumiesięcznych maksimów 53,00 – 54,00 USD.
Gdzie prowadzi wybicie na cynku?

Gdzie prowadzi wybicie na cynku?

2009-04-07 X-Trade Brokers Daily
Wczorajszy dzień na większości surowców przyniósł przecenę spowodowaną ogólnym pogorszeniem nastrojów na rynku, jednak w większości przypadków ta realizacja zysków nie ma większych konsekwencji i wzrostowe sygnały, np. na rynku miedzi nadal obowiązują.
Wzrosty cen przy sprzyjających warunkach

Wzrosty cen przy sprzyjających warunkach

2009-04-06 Komentarz X-Trade Brokers
Marzec był generalnie bardzo dobrym miesiącem na rynku surowców dla posiadaczy długich pozycji. Poprawiający się sentyment rynkowy sprzyjał powrotowi kapitału w ten obręb rynku finansowego, gdzie jego brak w czwartym kwartale 2008 roku był przyczyną bardzo silnych przecen, niekiedy do potencjalnie bardzo atrakcyjnych poziomów.
Złoto łamie wsparcia, miedź pokonuje kolejny opór

Złoto łamie wsparcia, miedź pokonuje kolejny opór

2009-04-06 X-Trade Brokers Daily
Kontynuacja poprawy na rynkach akcji i w segmencie surowców przemysłowych nie służy notowaniom złota. Już w czwartek pod koniec dnia notowania uncji złota znalazły się poniżej poziomu 900 USD, sygnalizując brak siły po stronie popytu do kontynuacji trendu wzrostowego.
Surowce drożeją przy sprzyjającym sentymencie

Surowce drożeją przy sprzyjającym sentymencie

2009-04-03 X-Trade Brokers Daily
Większość surowców wykorzystała wczoraj sprzyjające otoczenie i odnotowała często wyraźne zwyżki cen. Wyjątkiem jest złoto, gdzie cena uncji obniżyła się w okolice 905 USD. Wyraźnie drożała ropa naftowa.
Szanse na wybicie na rynku miedzi

Szanse na wybicie na rynku miedzi

2009-04-02 X-Trade Brokers Daily
Lepsze od oczekiwań dane dotyczące aktywności i duże wzrosty na azjatyckich rynkach, potwierdzone (choć nieco skromniejszym) wzrostem futures na amerykańskie kontrakty to dobra wiadomość dla rynku miedzi, który przy okazji ostatnich spadków i umocnienia dolara pokazał siłę i cofnął się tylko do poziomu 3820 USD.
Tydzień konsolidacji na rynku surowców

Tydzień konsolidacji na rynku surowców

2009-03-31 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku surowców przemysłowych upłynął pod znakiem stabilizacji ich cen na wysokich poziomach, początek bieżącego jednak przyniósł realizację zysków i spadki poniżej istotnych poziomów wsparcia.
Potencjał do korekty

Potencjał do korekty

2009-03-30 X-Trade Brokers Daily
Pogorszenie się warunków zewnętrznych, czyli spadki na EURUSD i korekta na rynkach akcji przychodzi w momencie, gdy ceny najważniejszych surowców przemysłowych pokonały przynajmniej ostatnie lokalne maksima, a w kilku przypadkach znalazły się na poziomach najwyższych od okresu wyprzedaży z jesieni ubiegłego roku. Mowa m.in. o miedzi, ropie, cynku czy aluminium.
Miedź coraz wyżej

Miedź coraz wyżej

2009-03-27 X-Trade Brokers Daily
Cena miedzi prawdopodobnie wzrośnie drugi tydzień z rzędu i jednocześnie miedź zanotuje najlepszy wzrostowy kwartał o prawie 3 lat. Wczoraj popołudniem cena tony miedzi wzrosła do poziomu 4075 USD – poziomu najwyższego od ponad 5 miesięcy.
Optymizm na rynku surowców

Optymizm na rynku surowców

2009-03-24 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Miniony tydzień na rynku surowców upłynął pod znakiem dynamicznych wzrostów. Wartość baryłki ropy Brent wzrosła powyżej 50 USD i znalazła się na najwyższym poziomie od listopada 2008 r. Cena za tonę miedzi natomiast zwyżkowała ponad barierę 4000 USD, do poziomu nie notowanego od 4,5 miesiąca.
Wzrosty cen ropy i miedzi

Wzrosty cen ropy i miedzi

2009-03-20 X-Trade Brokers Daily
Ostatnie duże wzrosty na parze EURUSD mogą zakończyć dość długie już okresy stabilizacji na rynkach ropy i miedzi i zaserwować nam przynajmniej nieco większe korekty zeszłorocznych spadków. Po minionym weekendzie, kiedy okazało się, że OPEC nie obniży póki co limitów produkcyjnych po raz kolejny, szanse na wybicie górą z przedziału konsolidacji wydawały się odległe.
Fed ratuje trend na rynku złota

Fed ratuje trend na rynku złota

2009-03-19 X-Trade Brokers Daily
Decyzja Fed, głównie poprzez znaczący ruch na parze EURUSD odwróciła nastroje na rynku surowcowym. Przed komunikatem większość surowców traciła na wartości, jednak tak znaczące osłabienie dolara musiało przełożyć się na wzrost cen.
Nie ma niższych taryf celnych na eksport z Argentyny

Nie ma niższych taryf celnych na eksport z Argentyny

2009-03-18 X-Trade Brokers Daily
Rynek ziaren w tym roku nie wygląda najlepiej w zestawieniu choćby z całym rynkiem surowców. Po wzrostach z drugiej połowy grudnia, wszystkie ziarna mocno traciły w styczniu (m.in. wobec perspektywy dobrych zbiorów, rekordowych w przypadku pszenicy), ...
Zapasy miedzi w centrum uwagi inwestorów

Zapasy miedzi w centrum uwagi inwestorów

2009-03-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Ostatni tydzień na ryku głównych surowców przemysłowych upłynął w spokojnych nastrojach. Cena za baryłkę ropy naftowej typu Brent wahała się w przedziale 44 – 48 dolarów. Za tonę miedzi w kontraktach trzymiesięcznych na początku bieżącego tygodnia należało natomiast zapłacić 3830 USD wobec 3520 USD tydzień wcześniej.
Bliski koniec konsolidacji cen ropy

Bliski koniec konsolidacji cen ropy

2009-03-17 X-Trade Brokers Daily
Wtorkowy poranek przynosi konsolidację notowań ropy blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia. O godzinie 8:15 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 45,85 dol., wobec 46 dol. w poniedziałek na zamknięciu.