Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odreagowanie na rynku surowców

Odreagowanie na rynku surowców

2009-06-23 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W minionym tygodniu notowania ropy Brent na giełdzie w Londynie konsolidowały się w przedziale 69,00-72,00 USD. Z jednej strony silne wykupienie rynku nie pozwalało na wzrost ponad poziom 72,00 USD, z drugiej strony dane o znacznym spadku zapasów ...
Możliwa korekta na rynku surowców

Możliwa korekta na rynku surowców

2009-06-16 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu na rynku surowców dominowały wzrosty. Wartość ropy naftowej na giełdzie w Londynie zwyżkowała ponad psychologiczną barierę 70,00 USD i dotarła do 72,00 USD. Cena za tonę miedzi w kontraktach z dostawą za trzy miesiące osiągnęła z kolei swoje ośmiomiesięczne maksimum na poziomie 5388 dolarów.

Szybki wzrost cen aluminium

Szybki wzrost cen aluminium

2009-06-10 X-Trade Brokers Daily
Aluminium należało de metali, które do tej pory tylko wybiórczo były w stanie uczestniczyć w tegorocznej hossie na rynkach surowców przemysłowych. Większe wzrosty przeplatały się bowiem z dużymi korektami, przynajmniej do końca maja. Od ostatnich dni minionego miesiąca, ceny aluminium zaczęły bardzo szybko rosnąć.
Korekta na rynku ropy

Korekta na rynku ropy

2009-06-08 X-Trade Brokers Daily
Poniedziałkowy poranek przynosi spadek cen ropy. O godzinie 9:27 za baryłkę ropy Brent trzeba było zapłacić 67,19 dol., czyli o 1,5 proc. mniej niż w piątek, gdy potaniała ona o 0,5 proc. Obserwowany spadek cen ropy ma póki co korekcyjny charakter i jest skorelowany z podobną korektą na rynkach akcji i EUR/USD.
GS podnosi prognozę cen ropy

GS podnosi prognozę cen ropy

2009-06-05 X-Trade Brokers Daily
Rynek ropy nie „załapał się” na pierwszą falę wzrostów na rynkach surowców przemysłowych, spowodowaną solidnym odbiciem na rynkach akcji i poszukiwaniem przez inwestorów przecenionych aktywów. Kluczem było wybicie oporu zlokalizowanego na poziomie 55 USD za baryłkę, co nie udawało się w marcu i kwietniu.
Euforyczne wzrosty na surowcach

Euforyczne wzrosty na surowcach

2009-06-03 X-Trade Brokers Daily
Dla większości surowców już poprzednie trzy miesiące należały do udanych, gdyż poprawa ogólno rynkowych nastrojów pozwoliła na powrót części funduszy (które wcześniej uciekały np. do rządowych obligacji) na te rynki, zapewniając odbicie często od wieloletnich minimów.
Kontynuacja wzrostów na rynku surowców

Kontynuacja wzrostów na rynku surowców

2009-06-02 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W minionym tygodniu na rynku surowców przemysłowych obserwowaliśmy kontynuację dynamicznej zwyżki. Cena ropy naftowej gatunku Brent w kontraktach terminowych notowanych na giełdzie w Londynie dotarła do poziomu 68,00 USD za baryłkę.
Nowe maksima nie przeszkadzają wzrostom na złocie

Nowe maksima nie przeszkadzają wzrostom na złocie

2009-06-02 X-Trade Brokers Daily
Poprzedni duży ruch wzrostowy z drugiej połowy stycznia i z lutego został powstrzymany przez poprawę nastrojów na rynkach akcji i odwrót funduszy w tamtym kierunku, jak i w kierunku surowców przemysłowych.
Kolejna próba na niklu

Kolejna próba na niklu

2009-05-27 X-Trade Brokers Daily
Ewentualna próba ataku indeksów giełdowych na ostatnie szczyty to zarazem sygnał do wzrostów dla surowców przemysłowych, włączając w to metale. Wczoraj bardzo dynamiczne wzrosty obserwowaliśmy na niklu, który do tej pory nie poradził sobie z silnym oporem na poziomie 13350-13600 USD za tonę.
Tydzień zwyżki na rynku surowców

Tydzień zwyżki na rynku surowców

2009-05-26 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień przyniósł na rynek surowców zdecydowane zwyżki. Cena ropy gatunku Brent przebiła silny opór na poziomie 60 dolarów za baryłkę i zdołała wzrosnąć do 61 USD. Za tonę miedzi w kontraktach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali płacono w ostatnich dniach ponad 4,6 tys. dolarów.
Ważny test na rynku srebra

Ważny test na rynku srebra

2009-05-21 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj pisaliśmy o wzrostach na złocie, tymczasem ciekawy test szykuje się na rynku srebra. Rynki te są ze sobą mocno powiązane i wyprzedaż na złocie z końca lutego i początku marca oraz późniejsza konsolidacja były również udziałem rynku srebra.
Wzrosty na giełdach wspierają rynek surowców

Wzrosty na giełdach wspierają rynek surowców

2009-05-19 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W ostatnich dniach obserwujemy wzrost zmienności cen ropy, która po wybiciu się z konsolidacji w okolicach 50 dolarów za baryłkę wyraźnie zyskała na wartości. Najsilniejszy wpływ na notowania „czarnego złota” ma nastrój panujący na światowych giełdach, co może powodować, że wycena tego surowca jest nieco oderwana od fundamentów światowej gospodarki.
Coraz droższa ropa

Coraz droższa ropa

2009-05-12 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W ostatnich dniach notowania ropy naftowej wyraźnie zyskiwały na wartości na fali spadku awersji do ryzyka na światowych rynkach finansowych. Cena baryłki ropy gatunku Brent notowanej na giełdzie w Londynie zwyżkowała w minionym tygodniu ponad poziom 58 dolarów.
Cukier najdroższy od trzech lat

Cukier najdroższy od trzech lat

2009-05-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Cukier jest jednym z niewielu towarów, którego ceny są relatywnie niezależne od tego co dzieje się na innych rynkach, w tym na rynku giełdowym, na głównych parach walutowych, czy na najważniejszych surowcach.
Kolej na test na miedzi

Kolej na test na miedzi

2009-05-07 X-Trade Brokers Daily
Wczoraj pisaliśmy o możliwym wybiciu poprzedniego oporu górą na rynku cynku i rzeczywiście to takiego ruchu doszło – rynek doszedł do poziomu 1579 USD za tonę. Wszystko wskazuje na to, iż teraz kolej na miedź.
Cynk szykuje się do testu tegorocznego maksimum

Cynk szykuje się do testu tegorocznego maksimum

2009-05-06 X-Trade Brokers Daily
Zatrzymanie rynków giełdowych jest sporym potencjalnym zagrożeniem dla wzrostów w segmencie metali przemysłowych. Na cynku jednak niemal nie ma już śladu po korekcie, która nawiedziła ten segment rynku w drugiej połowie kwietnia.
Rynek surowców pod wpływem nastrojów na giełdach

Rynek surowców pod wpływem nastrojów na giełdach

2009-05-05 Komentarz surowcowy TMS Brokers
W pierwszej połowie ubiegłego tygodniu cena ropy naftowej typu Brent notowanej na giełdzie w Londynie poruszała się w wąskim przedziale wahań 49$-51,5$. Od piątku jednak, na fali spadającej awersji do ryzyka na światowych rynkach finansowych cena surowca zwyżkowała do poziomu 55 dolarów za baryłkę.
Ropa najdroższa w tym roku

Ropa najdroższa w tym roku

2009-05-05 X-Trade Brokers Daily
Coraz większy optymizm na rynkach akcji oraz silne ruchy w górę na większości surowców przemysłowych udzielają się po części również rynkowi ropy. Wczoraj baryłka Brent podrożała nawet do poziomu 54,72 USD, który stanowi jednocześnie tegoroczne maksimum i poziom najwyższy od 54,85 USD odnotowanych 28 listopada 2008 roku.
Przemysłowe szykują się do ustanawiania nowych maksimów

Przemysłowe szykują się do ustanawiania nowych maksimów

2009-05-04 X-Trade Brokers Daily
Piątkowe dobre odczyty wskaźników aktywności to dobra wiadomość dla rynków surowców przemysłowych, takich jak metale przemysłowa i ropa. Wszystkie one zyskiwały na wartości w końcówce minionego tygodnia i w rezultacie po ostatniej korekcie spowodowanej wyhamowaniem wzrostów na Wall Street (mimo iż była ona dość gwałtowna) niemal nie ma już śladów.
Spadki cen mięsa na razie ograniczone

Spadki cen mięsa na razie ograniczone

2009-04-28 X-Trade Brokers Daily
Dostosowanie na półtuszach wieprzowych póki co okazało się ograniczone. W pierwszym dniu handlu w tym tygodniu ceny półtusz obniżyły się o 5% w relacji do poprzedniego piątku, co należy uznać za niewielką reakcję biorąc pod uwagę ryzyko potencjalnego spadku popytu i faktyczne niekorzystne informacje jak wprowadzenie zakazu importu mięsa z USA przez Chiny.