Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?
Poradnik konsumenta
Data dodania: 2023-08-03 (12:05)

Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?

Sposoby na oszczędzanie za rachunki

Choć mogłoby się wydawać, że nie da się zmniejszyć obecnych opłat eksploatacyjnych, to jest na kilka sposobów. Pierwszą kwestią, którą trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, jest włączanie prania w prace lub zmywarki, tylko jeśli ich wnętrze jest całkowicie zapełnione. W rezultacie oszczędzicie na kilku praniach oraz programach w zmywarce. Ponadto w zamiast za długie kąpiele, decydujcie się na wzięcie szybkiego prysznica.

Pozwoli to na zużycie o wiele mniejszej ilości wody. Wartym uwagi patentem jest zdecydowanie się na urządzenia gazowe gdziekolwiek, jest to możliwe. Są one bowiem znacznie bardziej efektywne, a ponadto stawka, jaką wynosi opłata za gaz, jest mniejsza od tej za prąd. Dobrze będzie postawić na system inteligentnego ogrzewania, który pozwala na oszczędzanie i dopasowanie temperatury do mieszkania.

Jak wiadomo, problemy z rachunkami, to nie wszystko i czasami trzeba się odprężyć, na przykład podczas oglądania ulubionych rozgrywek sportowych. Co ciekawe, da się połączyć przyjemne z pożytecznym i zarobić na podreperowanie domowego budżetu poprzez obstawiania takich wydarzeń w świecie sportu. Przyda się wam w tym kod promocyjny Betclic, który gwarantuje osobom go wykorzystującym zakład bez ryzyka.

Jak oszczędzać na rachunkach? - Sprawdzone porady

Chcąc jak najbardziej zaoszczędzić na rachunkach, powinniście pomyśleć o tym, by wymienić urządzenia na energooszczędne. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że pobierana jest ogromnie mała ilość energii i nie musicie martwić się większymi wydatkami. Ponadto liczą się również detale, na które na co dzień możemy nie zwracać uwagi. Mowa tutaj, chociażby o gaszeniu światła, jak tylko wychodzimy z danego pomieszczenia.

Może wydawać się to błahe, jednak w ostatecznym rozrachunku zupełnie takie nie jest. W zimie, kiedy jest sezon grzewczy, a grzejniki ustawione na ogrzewanie, to nie powinniście wietrzyć. Jest to ogromne marnotrawstwo, które powinniście wykorzeniać ze swoich przyzwyczajeń. Myjąc zęby, nie powinniście mieć w trakcie tej czynności włączonej wody. W tym przypadku po raz kolejny pozornie nieważna sprawa ma wielkie znaczenie.

Jeśli często gotujecie rozmaite potrawy, to pamiętajcie, by na garnku, czy patelni umieszczać przykrywkę. Dzięki temu działaniu gotowanie przebiega szybciej, a my po krótszym czasie wyłączymy płytę indukcyjną, czy też kuchenkę gazową. Zwróćcie także uwagę na to, jak działają, wasze urządzenia. Wiele technologii ma tryb eko, który pozwala na zmniejszenie używanego prądu. Nie znając ich opcji, możecie to zwyczajnie przegapić.

Pomysły na oszczędzanie na opłatach

Choć mogłoby się wydawać, że to już koniec naszego zestawienia, to nic bardziej mylnego. Chcąc zaoszczędzić na rachunkach w domu, warto pomyśleć o zdecydowaniu się na panele fotowoltaiczne. Mogą one znacząco wpłynąć na ilość wydawanych przez was pieniędzy i bardzo szybko się zwracają. Wiadomo jednak, że na początku trzeba w nie zainwestować i są one dedykowane dla osób, które na co dzień mieszkają w domu.

Skłaniając się ku oszczędzaniu na rachunkach, warto zdecydować się na zakup wodomierza. Dzięki niemu będziecie w pełni świadomi tego, ile wody zostało już zużytej oraz ile będziecie mieli do zapłacenia za nią w danym miesiącu. Powyższe sposoby na oszczędzanie powinny pomóc wam zmniejszyć koszta płynące z opłat eksploatacyjnych.

Źródło: Poradnik konsumenta
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.
Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

2022-11-25 Analizy HRE INvestments
Tegoroczny sezon zimowy przyniesie sporej części z nas bardzo duże podwyżki rachunków za ogrzewanie. Niewielką ulgę daje nam póki co aura za oknem. Dotychczas było bowiem trochę cieplej niż zwykle, co ograniczyło nasze zapotrzebowanie na ciepło. Od początku tegorocznego sezonu grzewczego zapotrzebowanie na ciepło nie było zbyt duże. Zarówno we wrześniu jak i październiku było relatywnie ciepło. Uwagę zwraca szczególnie ten drugi miesiąc, który jak się okazuje był najcieplejszym październikiem w europejskiej historii pomiarów klimatologicznych. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na ciepło w tym miesiącu było mniejsze.
Putin straszy inwestorów

Putin straszy inwestorów

2022-01-25 Komentarz XTB
Świetne nastroje z początku roku nie trwały długo. Nagle okazuje się, że litania problemów trapiących inwestorów jest długa, a wśród nich na wysokiej pozycji jest potencjalna rosyjska agresja wobec Ukrainy. Czy za konflikt na Ukrainie zapłacimy wszyscy? Walka o wpływy trwa już niemal dekadę: Warto przypomnieć, że konflikt wokół Ukrainy trwa już 8 lat, a rozpoczęły go demokratyczne przemiany w tym kraju po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.
Najlepszy styczeń w historii deweloperów

Najlepszy styczeń w historii deweloperów

2021-02-19 Analizy HRE Investments
Deweloperzy nadrabiają zaległości z ubiegłego roku. Do tego mamy spory popyt na nowe mieszkania. W efekcie styczeń pod względem liczby rozpoczynanych inwestycji był najbardziej pracowitym początkiem roku w historii polskiej deweloperki.
Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

Paradoks epidemii – ceny mieszkań rosną, a miały spadać

2020-12-10 Analizy HRE Investments
W 45 krajach na 55 przebadanych ceny nieruchomości w ciągu ostatniego roku wzrosły – wynika z danych zebranych przez portal Global Property Guide. Ceny nie tylko rosną, ale rosną coraz szybciej pokonując inflację. Jeszcze kilka miesięcy temu twierdzenie, że pandemia nie zachwieje fundamentami rynku mieszkaniowego było uznawane za herezję.
Polska wdraża technologię 5G

Polska wdraża technologię 5G

2020-02-17 Informacje rynkowe
Pamiętasz, kiedy pojawiło się 3G? To było tak, jakby nasze smartfony dostały drugie życie. Nagle mieliśmy dostęp do szybkich danych i mogliśmy zacząć wysyłać zdjęcia i filmy do naszych przyjaciół oraz wysadzać platformy mediów społecznościowych. Wiele lat później to samo stało się z 4G, dając nam prędkości nawet 10-krotnie szybszą Cóż, zapnijcie pasy bezpieczeństwa, bo nadchodzi 5G, a znaczna część akcji dzieje się tutaj, w Polsce, prowadzona przez trzech głównych graczy w rewolucji 5G.
6 tematów makroekonomicznych na 2020 rok

6 tematów makroekonomicznych na 2020 rok

2020-01-05 Analiza makroekonomiczna
Początek roku to dobry moment na omówienie najistotniejszych tematów makroekonomicznych na nadchodzący czas. Poniższa lista nie wyczerpuje wszystkich z nich, ale jest dobrym podsumowaniem tego, czego możemy spodziewać się w 2020 roku:
Skromny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA

Skromny wzrost liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA

2018-10-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Na rynku ropy naftowej wciąż wyraźną przewagę ma strona popytowa. Notowania amerykańskiej ropy WTI zakończyły wrzesień silnym wzrostowym akcentem, docierając do okolic 73,50 USD za baryłkę i poruszając się w tych okolicach także dzisiaj rano. Tymczasem cena europejskiej ropy Brent dotarła do okolic 83 USD za baryłkę, tym samym wzbijając się na najwyższy poziom od 2014 roku.
Miesiąc w gospodarce - listopad 2017

Miesiąc w gospodarce - listopad 2017

2017-11-30 Komentarz TMS Brokers
Inflacja wróciła do celu: Wstępny szacunek inflacji CPI za listopad należy traktować jako wysoce zaskakujący, bowiem ankietowani ekonomiści nie byli za bardzo przygotowani na uplasowanie się rocznej zmiany dynamiki cen konsumenta na tegorocznych maksimach (2,5 proc. r/r, konsensus: 2,3 proc.).