Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?

Jakie sejfy powinny znaleźć się w hotelu?
Artykuł sponsorowany
Data dodania: 2024-04-09 (18:15)

Bezpieczeństwo gości hotelowych to jeden z najważniejszych czynników, o który musi zadbać każdy właściciel hotelu wraz ze swoim personelem. Niestety nawet najlepsza obsługa hotelowa nie jest w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do kradzieży kosztowności osób, które zdecydowały się na pobyt w pokoju hotelowym. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto zainwestować w sejfy hotelowe umieszczone w każdym pokoju. Jak wybrać skrytkę pancerną do pokoju lub recepcji hotelowej? Zobacz poradnik i dowiedz się więcej.

Idealny sejf hotelowy, czyli jaki?


Ciężko tak naprawdę wskazać, jaki będzie idealny sejf do hotelu. Najlepsza opcja to taka skrytka pancerna, która gwarantuje wysoką wartość ubezpieczenia dla przechowywanego mienia, a także ochronę przed oddziaływaniem np. ognia i wody.


W dzisiejszych czasach podstawowym wyposażeniem praktycznie każdej recepcji i pokoju hotelowego jest pancerny sejf. Jeśli prowadzisz swój hotel i chcesz zagwarantować gościom maksimum ochrony ich kosztowności – wybierz jeden z wielu modeli dostępnych w sklepie internetowym na stronie: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-hotelowe/lista.


Jak wybrać sejf hotelowy?


Sejfy hotelowe dostępne w sprzedaży to modele przeznaczone przede wszystkim na: minibary, back-office, na laptopa, a także wersje do pokoju hotelowego. Alternatywna opcja stosowana w placówkach hotelarskich to skrytki depozytowe, najczęściej dostępne na recepcji w celu chwilowego przechowania kosztowności.


Najważniejsze parametry determinujące opłacalność zakupu sejfu hotelowego to:


  • • waga,
  • • gabaryty,
  • • pojemność,
  • • liczba półek i wyposażenie wnętrza sejfu,
  • • zgodność z normami bezpieczeństwa,
  • • materiał wykonania ścian i drzwiczek,
  • • rodzaj zastosowanego systemu ryglującego i zamka.

Dopiero po dokładnym przeanalizowaniu powyższych parametrów będziesz w stanie wybrać sejf hotelowy idealny do swojej placówki. Po zakupie i montażu pancernej skrytki zagwarantujesz swoim gościom: zabezpieczenie przed kradzieżą, bezpieczne przechowywanie dokumentów, możliwość przekazywania depozytów hotelowych.


Jeśli cenisz sobie najwyższą jakość, precyzję wykonania oraz niezawodność działania przez wiele lat – wybierz sejfy hotelowe od Hartmann Tresore. To strzał w dziesiątkę, jeśli chcesz jednorazowo zainwestować w pancerne skrytki i nie martwić się w przyszłości o sprawność ich funkcjonowania.


Gdzie i jak montować sejfy hotelowe?


Montaż sejfu hotelowego powinien odbywać się przede wszystkim w odpowiednim miejscu. W pokojach hotelowych najlepiej umieścić skrytkę pancerną w szafie. Dzięki temu goście mogą spać spokojnie bez obaw o swoje kosztowności, laptopy lub gotówkę.


Na recepcjach hotelowych najlepiej zamontować sejf tuż pod ladą lub na zapleczu, gdzie znajdują się np. szafy dla pracowników lub archiwum na dokumenty. Pamiętaj o tym, aby nie montować sejfu hotelowego w widocznym miejscu – to zawsze zwiększa ryzyko włamania.


Sam montaż sejfu hotelowego to kilka kroków:


  1. 1. Przygotuj miejsce do zamontowania pancernej skrytki.
  2. 2. Wywierć otwory montażowe na kotwy.
  3. 3. Zamontuj sejf przy pomocy dedykowanych śrub, nakrętek.

Alternatywnie możesz umieścić sejfy hotelowe bezpośrednio w ścianie i ukryć je np. za obrazem. To świetne rozwiązanie, którego praktycznie nikt nie spodziewa się w obiektach hotelowych. W ten sposób zapewnisz maksymalną ochronę dla przechowywanego mienia.


Czy w sejfy hotelowe to obowiązkowe wyposażenie każdego hotelu?


Nie ma żadnych regulacji prawnych odnoszących się do konieczności stosowania sejfów pancernych w hotelach. Niemniej jednak to miły dodatek dla gości, który zabezpiecza ich mienie przed kradzieżą lub zniszczeniem.


A zatem zarówno sejfy hotelowe, jak i minibary nie są obowiązkowym wyposażeniem np. pokoju hotelowego, ale warto zadbać o ich obecność, chociażby ze względu na komfort osób przebywających w hotelu.Źródło: Artykuł sponsorowany
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Rynek kapitałowy - Najnowsze wiadomości i komentarze

EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

EBITDA - kluczowy wskaźnik analizy finansowej firm

2024-05-22 Poradnik inwestora
EBITDA (ang. Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) to kluczowy wskaźnik finansowy używany w analizie wyników firm. Reprezentuje zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i deprecjacji. Wskaźnik ten dostarcza informacji na temat zdolności firmy do generowania zysków z podstawowej działalności operacyjnej.
Praca za granicą - korzyści i wyzwania

Praca za granicą - korzyści i wyzwania

2024-05-06 Poradnik pracownika
Dlaczego coraz więcej Polaków szuka pracy za granicą? W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na poszukiwanie lepszych możliwości zawodowych poza granicami kraju, zwłaszcza w krajach sąsiednich Unii Europejskiej, takich jak Niemcy. Ta tendencja nie jest przypadkowa – wynika zarówno z różnic ekonomicznych, jak i z szerszych perspektyw, które otwierają się dzięki pracy za granicą. W niniejszym artykule przyjrzymy się głównym przyczynom tej migracji zarobkowej oraz korzyściom, jakie płyną z pracy w innym kraju UE, zarówno pod względem finansowym, jak i osobistym.
Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

Jak wykorzystać kody rabatowe i oszczędzić więcej pieniędzy?

2024-02-19 Poradnik konsumenta
W dzisiejszych czasach, w dobie dynamicznego rozwoju e-commerce, sklepy online oferują coraz więcej sposobów na oszczędzanie podczas zakupów. Jednym z najpopularniejszych narzędzi są kody rabatowe, które stanowią świetny sposób na obniżenie kosztów zakupów i zwiększenie wartości pieniędzy wydanych online. W tym artykule eksperckim omówimy, jak wykorzystać kody rabatowe do sklepów online i maksymalizować oszczędności.
Jak sprawdzają się opony zimowe?

Jak sprawdzają się opony zimowe?

2023-11-13 Artykuł sponsorowany
Jak wszyscy możemy sobie wyobrazić, opony zimowe to bezpieczeństwo dla wszystkich, którzy chcą poruszać się zimą, zwłaszcza jeśli mieszkają w obszarach, gdzie prawdopodobne jest występowanie śniegu lub lodu. W każdym razie we Włoszech od 15 listopada do 15 kwietnia obowiązuje obowiązek posiadania na pokładzie opon zimowych lub łańcuchów. Dzieje się tak dlatego, że zima we Włoszech, choć zależy od regionu, potrafi być bardzo sroga.
Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

Oszczędzanie na rachunkach - Jak to zrobić?

2023-08-03 Poradnik konsumenta
Reperowanie domowego budżetu, to normalna sprawa, która może nas czasami przerastać. Są jednak kwestie, na których jesteście w stanie zaoszczędzić dużo bardziej, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze świetnych tego przykładów jest oczywiście zmniejszenie opłat, które płacimy za rachunki. Warto wiedzieć, że istnieją na to sprawdzone sposoby, które sprawią, że liczby na rachunkach znacząco się skurczą. Jak to osiągnąć?
Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

Polacy zjedzą pączki warte tyle co 381 mieszkań

2023-02-16 Analizy HRE INvestments
Pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie jak dziś. Wysokiej jakości drożdżowy przysmak wyceniony został przez HRE Investments na 4,63 złote za sztukę. To aż o 31% więcej niż przed rokiem. Niemniej na finiszu karnawału mało kto odmówi sobie tego przysmaku. W efekcie w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wydać na ten cel 176 milionów złotych. Tłusty czwartek to święto, które wywołuje szczególnie ciepłe uczucia. Jest to dzień, w którym tradycyjnie możemy trochę sobie pofolgować.
Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

Polowanie na promocje - gdzie znaleźć zniżki?

2022-12-16 Artykuł sponsorowany
Końcówka roku to dla wielu osób czas wzmożonych zakupów. To właśnie wtedy pojawiają się liczne atrakcyjne oferty, a także kupuje się prezenty dla rodziny i przyjaciół. I choć polowanie na promocje trwa w najlepsze, to jednak niskie ceny można uzyskać znacznie łatwiej, czyli korzystając z portalu Rabatio.com. Portal gromadzi w jednym miejscu aktualne zniżki z tysięcy sklepów internetowych. Możesz z nich skorzystać za darmo, a w koszyku w Twoim ulubionym sklepie naliczy się zniżka.
Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

Pomimo słabszej zimy koszty ogrzewania znacznie w górę

2022-11-25 Analizy HRE INvestments
Tegoroczny sezon zimowy przyniesie sporej części z nas bardzo duże podwyżki rachunków za ogrzewanie. Niewielką ulgę daje nam póki co aura za oknem. Dotychczas było bowiem trochę cieplej niż zwykle, co ograniczyło nasze zapotrzebowanie na ciepło. Od początku tegorocznego sezonu grzewczego zapotrzebowanie na ciepło nie było zbyt duże. Zarówno we wrześniu jak i październiku było relatywnie ciepło. Uwagę zwraca szczególnie ten drugi miesiąc, który jak się okazuje był najcieplejszym październikiem w europejskiej historii pomiarów klimatologicznych. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na ciepło w tym miesiącu było mniejsze.
Putin straszy inwestorów

Putin straszy inwestorów

2022-01-25 Komentarz XTB
Świetne nastroje z początku roku nie trwały długo. Nagle okazuje się, że litania problemów trapiących inwestorów jest długa, a wśród nich na wysokiej pozycji jest potencjalna rosyjska agresja wobec Ukrainy. Czy za konflikt na Ukrainie zapłacimy wszyscy? Walka o wpływy trwa już niemal dekadę: Warto przypomnieć, że konflikt wokół Ukrainy trwa już 8 lat, a rozpoczęły go demokratyczne przemiany w tym kraju po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza.
Najlepszy styczeń w historii deweloperów

Najlepszy styczeń w historii deweloperów

2021-02-19 Analizy HRE Investments
Deweloperzy nadrabiają zaległości z ubiegłego roku. Do tego mamy spory popyt na nowe mieszkania. W efekcie styczeń pod względem liczby rozpoczynanych inwestycji był najbardziej pracowitym początkiem roku w historii polskiej deweloperki.