Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bogdanka odrabia straty

Bogdanka odrabia straty

2015-09-14 Komentarz giełdowy XTB
Duży ruch miał dzisiaj miejsce na polskim parkiecie ze względu na złożenie oferty kupna pakietu większościowego Bogdanki przez spółkę energetyczną Enea. Enea oferuje 67,39 zł za akcje Bogdanki i chce kupić 64,6% akcji, co w sumie daje 400 mln USD. CFO spółki informuje, iż zakup Bogdanki jest jedną z opcji zabezpieczenia dostaw surowca do elektrowni.
Co giełd nie zabije ...

Co giełd nie zabije ...

2015-09-11 Komentarz giełdowy XTB
… to nie koniecznie je wzmocni. I właśnie to widać w przedłużającej się nostalgii i marazmie na europejskich rynkach. Chiński strach i mała panika, jaka wytworzyła się pod koniec sierpnia, przyczyniły się do pozostania giełd na tegorocznych minimach, pomimo faktu, że fundamentalnie nie zmieniło się za wiele od początku roku.

Chiny przywracają optymizm

Chiny przywracają optymizm

2015-09-08 Komentarz giełdowy XTB
Po czterech kolejnych spadkowych sesjach, indeks Shanghai Composite zanotował wzrost o blisko 3%. Zyskowne zamknięcie sesji giełdowej w Chinach przywraca nadzieję, że fala silnej wyprzedaży może dobiegać końca. Taką właśnie opinią podzielił się ze światem finansowym prezes Ludowego Banku Chin Zhou Xiaochuan podczas szczytu grupy G20 w Ankarze podczas ubiegłego weekendu.
w oczekiwaniu na chińskie otwarcie

w oczekiwaniu na chińskie otwarcie

2015-09-04 Komentarz giełdowy XTB
Na zmienność giełd nie można dziś narzekać, ze względu na silne spadki od rynków azjatyckich po amerykańskie poprzez europejskie. Indeks giełdowy DAX 30 traci o godzinie 15:18 3,03%, francuski CAC 40 traci 3,23%, WIG20 traci mniej bo 0,96%.
Jak nisko mogą spaść chińskie akcje

Jak nisko mogą spaść chińskie akcje

2015-09-02 Komentarz giełdowy XTB
Oczy wielu inwestorów giełdowych kierują się na Szanghaj i tempo spadków na tamtejszym rynku akcji, gdyż kombinacja słabych danych z chińskiej gospodarki oraz negatywnego sentymentu na azjatyckich parkietach wywiera sporą presję na giełdy Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.
Wyciszenie

Wyciszenie

2015-09-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję, w trakcie której rynek wyciszył się po wzroście z kilku ostatnich sesji i wtorkowym spadku. Już od pierwszych minut parkiet operował w kontekście mniejszej zmienności i niskiej aktywności inwestorów oraz relatywnie spokojnych na tle poprzedniego dnia rynków bazowych.
Imperium byków kontratakuje

Imperium byków kontratakuje

2015-08-27 Popołudniowy komentarz giełdowy
Parafrazując znaną polską piosenkę, inwestorzy giełdowi mogli w trakcie dzisiejszej sesji nucić następujące słowa "Więc chodź pomaluj mi świat, na zielono i na wzrostowo". Po poniedziałkowej wyprzedaży na rynku pojawiają się oznaki stabilizacji, które wykorzystane zostały do szalonych zakupów na światowych parkietach.
Pogrom na giełdach

Pogrom na giełdach

2015-08-24 Rynki o poranku
Tydzień rozpoczyna się od pogromu na światowych giełdach. Od momentu dewaluacji juana przez Ludowy Bank Chin, do której doszło 11 sierpnia, na parkietach giełdowych trwa ogromna wyprzedaż, która jest kontynuowana również w tym tygodniu.
Chińska zabawa trwa

Chińska zabawa trwa

2015-08-18 Popołudniowy komentarz giełdowy XTB
Kolejny raz na oczach inwestorów z całego świata rozgrywa się "wojna" o utrzymanie wzrostów na chińskim rynku akcyjnym. Generalnie ruch, który powinien wspomóc wzrosty na chińskim parkiecie nie odniósł rezultatów, a rynkowe plotki wywołały kolejną falę wyprzedaży akcji w Chinach. Wobec wydarzeń z Dalekiego Wschodu, europejskie oraz amerykańskie rynki przeżywały dziś ciężkie chwile.
Mizeria popytu

Mizeria popytu

2015-08-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszej nad wyraz słabej sesji początek notowań przyniósł pewne odreagowanie. WIG20 wspiął się w pierwszych dwóch godzinach notowań i przez pewien czas przebywał na plusie. Jednak pary do dalszych wzrostów szybko zabrakło. W trakcie kolejnych godzin indeks poruszał się horyzontalnie wokół 2170 pkt.
Chińska giełda wrzuca wyższy bieg

Chińska giełda wrzuca wyższy bieg

2015-08-10 Komentarz giełdowy XTB
Po tym jak chińska giełda doświadczyła silnego załamania notowań najważniejszych indeksów oraz spółek wchodzących w ich skład brakuje na rynku czynników pozwalających na zdecydowane i długotrwałe odbicie.
Optymizm na giełdach powodowany Grecją

Optymizm na giełdach powodowany Grecją

2015-08-10 Rynki po południu
Wracamy do sytuacji, w której ponownie Grecja zaczyna wysuwać się na pierwszy plan w kontekście wpływu na rynki finansowe. Wiele wskazuje na to, że oczekiwane porozumienie może nadejść znacznie szybciej niż oczekiwano na początku, a to wystarczyło, żeby na największych europejskich giełdach ponownie zawitały wzrosty i optymizm.
Odczyty PMI na początek ciekawego tygodnia

Odczyty PMI na początek ciekawego tygodnia

2015-08-03 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja europejska rozpoczyna się w okolicy piątkowego zamknięcia, a głównym tematem dla naszych rynków będą odczyty PMI. W nocy identyczne dane poznaliśmy z Chin i ponownie byliśmy świadkami rozczarowania. Przemysłowy indeks PMI Caixin (wcześniej HSBC) spadł do poziomu 47,8 pkt. co oznacza dwuletnie minimum.
Parkiet pokryty plażowym piaskiem

Parkiet pokryty plażowym piaskiem

2015-07-31 Popołudniowy komentarz giełdowy
Ostatni tydzień lipca rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi w postaci potężnej wyprzedaży na światowych parkietach. Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo, a kolejne dni przyniosły lekką stabilizację na giełdach.
Powrót do konsolidacji

Powrót do konsolidacji

2015-07-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w kontekście oczekiwania na ważne dane o dynamice PKB USA w II kwartale bieżącego roku oraz dzień po publikacji komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Na progu tygodnia waga dzisiejszych danych makro oraz publikacji Fed wydawała się na tyle duża, ...
Wzrost niepewności na rynkach

Wzrost niepewności na rynkach

2015-07-28 Komentarz rynkowy HFT Brokers
Rozwój wydarzeń na chińskiej giełdzie budzi coraz większy niepokój wśród inwestorów, których obawy o kondycję gospodarki Państwa Środka z każdym dniem rosną. Wczorajsza sesja, podczas której spadki osiągnęły poziom 8,5%, wymusiła na chińskich władzach podjęcie zdecydowanych działań, które mają na celu zatrzymanie fali wyprzedaży na giełdzie.
WIG20 pod presją podaży

WIG20 pod presją podaży

2015-07-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się dynamiczną przeceną większość liderów warszawskiego rynku. W finale WIG20 stracił 2,84 procent przy imponującym obrocie 938 milionów złotych.
WIG w odwrocie

WIG w odwrocie

2015-07-22 Komentarz giełdowy XTB
Na parkietach giełdowych króluje dzisiaj kolor czerwony. Na giełdach poczynając od najważniejszych europejskich indeksów czyli DAX czy CAC 40, przez Polskę oraz kończąc na Stanach Zjednoczonych, możemy zauważyć, że inwestorzy nie widzą powodów do kupowania akcji.
Wyprzedaż na GPW

Wyprzedaż na GPW

2015-07-22 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie giełdowym przebiega w pesymistycznych nastrojach. Główny indeks WIG20 traci prawie 3% dochodząc do najniższych poziomów od prawie dwóch lat. Skala spadków na warszawskiej giełdzie jest zdecydowanie większa w porównaniu do parkietów na zachodzie Europy, gdzie starty największych indeksów w większości nie przekraczają 1%.
GPW słabsza od otoczenia

GPW słabsza od otoczenia

2015-07-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zapowiadały się spokojnie. Po neutralnym rozdaniu na Wall Street w piątek i mocnym ataku popytu w Warszawie na sesji czwartkowej można było oczekiwać sesji spokojnego czekania na kolejny impuls wzrostowy. W istocie, sesja przyniosła zarówno impuls wzrostowy, jak i spadkowy.