Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chińska gorączka

Chińska gorączka

2015-04-20 Popołudniowy komentarz giełdowy
W piątek przez światowe parkiety przelała się fala wyprzedaży spowodowana informacjami, iż regulator w Chinach wprowadził większe restrykcje związane z transakcjami opartymi na depozytach zabezpieczających. Dziś sytuacja uległa jednak odwróceniu ponownie za sprawą Chin, a konkretnie spowodowana została dalszym luzowaniem ze strony PBoC.
Europa pręży muskuły

Europa pręży muskuły

2015-04-20 Poranny komentarz giełdowy
Poniedziałkowa sesja azjatycka minęła podobnie jak piątkowa na Wall Street. Zarówno na chińskich jak i na japońskim parkiecie zawitała potężna wyprzedaż w końcówce sesji, co całkowicie zniwelowało ponad 1,5% wzrosty, które wywołała informacja o Ludowym Banku Chin obniżającym po raz kolejny stopę rezerw obowiązkowych.

Wymuszona korekta

Wymuszona korekta

2015-04-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po czwartkowym fixingu, który wyniósł WIG20 nad poziom 2500 pkt., rynek stanął dziś przed zadaniem potwierdzenia apetytów na dalszą zwyżkę bez korekty. Przedpołudniowa faza sesji zdawała się nieść sygnał, iż popyt zdoła przeciwstawić się podaży na psychologicznej barierze i poziomie docelowym wzrostu od 2300 pkt.
Globalna przecena

Globalna przecena

2015-04-17 Poranny komentarz giełdowy
Sesja w Azji nie przebiegła tak wzrostowo jak to miało miejsce ostatnio. Jedynie wyraźnie zwyżkującym indeksem był Shanghai Composite, który zakończył dzień na poziomie +2%. Warte uwagi jest spostrzeżenie, że japoński Nikkei225 ma wyraźne problemy z pokonaniem okrągłego poziomu 20 000 punktów – dzisiaj spadł o ponad 1%.
Czekając na dane

Czekając na dane

2015-04-14 Poranny komentarz giełdowy
Wtorkowa sesja na rynku giełdowym przynosi lekkie spadki, co spowodowane jest oczekiwaniem inwestorów na wtorkowe oraz środowe dane z największych gospodarek. Po ostatnich wzrostach giełdom należała się także lekka korekta, którą możemy obserwować w dniu dzisiejszym.
Hossa czy bańka

Hossa czy bańka

2015-04-09 Rynki po południu
Ożywienie na Starym Kontynencie trwa i to zarówno w gospodarce realnej, jak i na rynku giełdowym. Na początek dnia poznaliśmy dobre informacje o produkcji przemysłowej w Niemczech, która urosła o 0,2% miesiąc do miesiąca, szybciej od oczekiwań rósł także eksport i import z Niemiec.
Niezdecydowanie na Wall Street

Niezdecydowanie na Wall Street

2015-04-07 Popołudniowy komentarz giełdowy
W ostatnim czasie amerykański parkiet jest pod wpływem przeciwnych impulsów przez które nie potrafi wyrwać się z konsolidacji w jaką wpadł w połowie lutego. Ten zbiór sygnałów na jakie nerwowo reagują inwestorzy to mieszane dane makro z największej gospodarki świata oraz perspektywa podnoszenia stóp przez Rezerwę Federalną.
Giełdy na plusie po payrollach

Giełdy na plusie po payrollach

2015-04-07 Poranny komentarz giełdowy
Dzisiejszy poranek jest pierwszy dniem kiedy możliwe jest dokonywane transakcji na giełdach europejskich po publikacji danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Negatywne zaskoczonie, jakim był odczyt o zmianie zatrudnienia o 126 tys. osób w sektorze pozarolniczym, wobec konsensusu 245 tys. został przyjęty przez rynek negatywnie.
Chińska dywergencja

Chińska dywergencja

2015-04-02 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dziś po raz kolejny mamy do czynienia z tzw. „beztrendziem”. Niepewność i kiepskie nastroje do giełdowych zakupów zagościły na parkietach Europy i Ameryki wobec braku powodów do kontynuacji zwyżek.
Zielono w Azji, rynek czeka na dane z USA

Zielono w Azji, rynek czeka na dane z USA

2015-04-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dziś ostatni dzień funkcjonowania najważniejszych giełd w krajach Zachodu przed Świętami Wielkanocnymi. Z jednej strony nastroje świąteczne sprzyjają spokojowi i kontrakty na giełdach w Europie sugerują bardzo płaskie otwarcie.
W równowadze

W równowadze

2015-04-01 Komentarz DM BOŚ po sesji
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych dobrze wpisały się w klimat ostatnich sesji. Spółki średnie szukały kontynuacji korekty tegorocznego umocnienia, a koszyk spółek największych przedłużył konsolidację, jaka miała miejsce na sesji wczorajszej.
Europa nieznacznie rośnie po odczytach PMI

Europa nieznacznie rośnie po odczytach PMI

2015-04-01 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dzisiejszy dzień na giełdach przebiega pod dyktando publikacji danych makroekonomicznych. Od godziny porannych poznaliśmy odczyty indeksów PMI z sektora przemysłowego dla największych gospodarek z Europy.
Koniec kwartału

Koniec kwartału

2015-03-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Ostatnia sesja kwartału przebiegała dość spokojnie. Wprawdzie w USA doszło wczoraj do znaczących zwyżek, ale indeksy europejskie po początkowych niewielkich plusach, skierowały się na południe i zakończyły sesje pod kreską.
Grecka lista nie zachwyciła inwestorów

Grecka lista nie zachwyciła inwestorów

2015-03-31 Popołudniowy komentarz giełdowy
Lista proponowanych reform, które dostarczył w weekend grecki rząd do Brukseli zdecydowanie nie zadowoliła urzędników z Unii Europejskiej. Na początku wydawało się, że europejscy inwestorzy zignorowali zawirowania wokół Grecji. Jednak wzrost ryzyka na świecie spowodował totalne wycofanie się inwestorów ze światowych parkietów.
Byki na Wall Street nie dają za wygraną

Byki na Wall Street nie dają za wygraną

2015-03-31 Poranny komentarz giełdowy
Amerykański parkiet pokazał wczoraj, że potrafi jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Trzy najważniejsze indeksy tamtejszych giełd – S&P500, DJIA i NASDAQ - notowały wzrosty zbliżone do 1,5%. To reakcja na optymizm, który przepłynął z Chin do Europy, a stamtąd do Ameryki. To za sprawą Ludowego Banku Chin, ...
Ludowy Bank Chin gotowy do działania

Ludowy Bank Chin gotowy do działania

2015-03-30 Poranny komentarz giełdowy
Ludowy Bank Chin po raz kolejny potwierdził, że potrafi uspokoić i poprawić nastroje rynkom finansowym. Wystarczyło krótkie przemówienie prezesa, Zhou Xiaochuan, o gotowości chińskiego banku centralnego do działania, w którym istnieje przestrzeń do ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej aby chińscy inwestorzy ruszyli na zakupy.
To nie był dobry tydzień

To nie był dobry tydzień

2015-03-27 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Sesja na Wall Street dopiero się rozkręca, ale biorąc pod uwagę, iż główne indeksy są blisko wczorajszych zamknięć można z dużym przekonaniem stwierdzić, iż tydzień ten na giełdach można będzie uznać za jeden z gorszych w tym roku.
Niepewny optymizm

Niepewny optymizm

2015-03-27 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Rynki kapitałowe w większości zaczęły piątek z optymistycznym akcentem. Zarówno w Azji, jak i w Europie wygląda na to, że inwestorzy są skłonni domknąć tydzień z dobrym wynikiem, co zachęca do wykorzystania ostatnich dołków i tym samym zakupów akcji.
Giełdowa masakra po arabsku

Giełdowa masakra po arabsku

2015-03-26 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
W ostatnich dniach na rynkach akcji widoczne było zawahanie, które zatrzymało dynamikę wzrostów. Zarówno parkiety azjatyckie, amerykańskie jak i europejskie doświadczyły korekty utrzymującego się od dłuższego czasu trendu wzrostowego.
Węgierski BUX opiera się europejskim spadkom

Węgierski BUX opiera się europejskim spadkom

2015-03-25 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji mamy kontynuację trendu wyprzedaży na globalnych parkietach. Trend ten nie ominął dzisiaj silnej ostatni Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Niespodziankę sprawiła za to dzisiaj giełda w Budapeszcie, a jej indeks BUX jako nieliczny świecił się dzisiaj w Europie na zielono.