Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

DAX powyżej 11000 punktów

DAX powyżej 11000 punktów

2015-02-13 Rynki o poranku
Dziś o poranku poznaliśmy dane dotyczące PKB Niemiec. W ujęciu kwartalnym gospodarka naszego zachodniego sąsiada rozwijała się w tempie 0,7% wobec oczekiwań rynku na poziomie 0,3%. Natomiast w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 1,6% przy konsensusie równym 1,2%.
Otwarcie na minus

Otwarcie na minus

2015-02-10 Rynki o poranku
Początek dzisiejszej sesji przynosi lekkie spadki na większości europejskich parkietów, a z każdą minutą handlu do spadków dokładane są kolejne setne procenta. W centrum uwagi inwestorów nadal pozostaje Grecja. Dziś w nocy poznaliśmy ciekawe dane z Chin, a o poranku pozytywne informacje napłynęły z Francji.

Powiewu optymizmu ciąg dalszy

Powiewu optymizmu ciąg dalszy

2015-02-04 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Pomimo mieszanego początku notowań na europejskich parkietach, wydaje się, że w dalszym ciągu inwestorzy mają apetyty na większe stopy zwrotu. Wczoraj mieliśmy spore odbicie na Wall Street, które po części przełożyło się na dzisiejsze odbicie na japońskiej giełdzie.
Powrót z dalekiej podróży

Powrót z dalekiej podróży

2015-01-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych kończyły miesiąc, w którym nie brakło emocji. Rynek ma za sobą styczeń z wydarzeniami tej skali, co zapowiedź programu luzowania ilościowego w Europie i spadek na Wall Street.
Apple miażdzy wynikami

Apple miażdzy wynikami

2015-01-28 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja w Europie przebiegała w mieszanych nastrojach. Z jednej strony mamy wzrost w Niemczech, a z drugiej lekkie spadki we Francji. Z kolei na Wall Street początkowo mogliśmy obserwować pewne odbicie, głównie ze względu na świetne wyniki finansowe Apple'a.
Popyt na banki

Popyt na banki

2015-01-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miały być zdominowane przez oczekiwanie na dwa wydarzenia. Pierwszym było solidarne z innymi rynkami czekanie na komunikat amerykańskiego banku centralnego, który miał pojawić się już po zamknięciu notowań w Europie.
Syriza nie przestraszyła inwestorów

Syriza nie przestraszyła inwestorów

2015-01-26 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Najważniejszą informacją dzisiejszego dnia jest oczywiście wygrana Syrizy w wyborach generalnych w Grecji. Jednak inwestorzy nie przestraszyli się anty-europejskiej partii, która już ogłosiła zamiar renegocjowania warunków greckiego długu. Dodatkowo w Niemczech mieliśmy pozytywny odczyt indeksu instytutu Ifo.
Wzrosty w Europie po decyzji EBC

Wzrosty w Europie po decyzji EBC

2015-01-22 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wydarzeniem dzisiejszego dnia była decyzja Europejskiego Banku Centralnego dotycząca uruchomienia kolejnych działań mających na celu poprawę sytuacji w strefie euro i uniknięcie deflacji. Łączna wartość skupu wyniesie prawie 1,3 bln euro co jest wielkością znacznie wyższą od tej którą oczekiwał rynek.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2015-01-22 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Na godzinę po starcie notowań na europejskich parkietach sytuacja wydaje się być całkiem stabilna. Generalnie wszystkie rynki rozpoczęły dzień od znikomej zmienności i z minuty na minutę sytuacja wydaje się być coraz ciekawsza przed najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia, a może i miesiąca, czy roku.
Silne wzrosty na chińskich parkietach

Silne wzrosty na chińskich parkietach

2015-01-21 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Pomimo słabych wyników spółek z Wall Street, które wczoraj opublikowały swoje raporty finansowe, główne amerykańskie indeksy zdołały zakończyć sesję lekko ponad kreską. Dzisiaj w USA czekają nas publikacje raportów takich spółek jak: eBay, UnitedHealth, American Express, czy Kinder Morgan.
Banki pod presją franka

Banki pod presją franka

2015-01-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek sesji zapowiadał wzrosty. Wprawdzie wczoraj w USA giełdy nie pracowały z powodu święta Martina Luthera Kinga, ale w nocy naszego czasu opublikowano PKB Chin, które okazało się nieznacznie lepsze od prognoz i przełożyło się to na umiarkowanie pozytywne nastroje na otwarciu giełd europejskich.
Dane z Chin i prognozy MFW

Dane z Chin i prognozy MFW

2015-01-20 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek przynosi wzrosty na parkietach giełdowych całego świata. Mocne wzrosty obserwowaliśmy w Chinach i Japonii. Wzrosty również obserwujemy od początku sesji w Europie. Większość indeksów w Azji zakończyła sesję w kolorze zielonym. Nikkei wzrósł o ponad 2%, Shanghai Composite o ponad 2,3%, ...
W Europie dalsze wzrosty, w USA wolne

W Europie dalsze wzrosty, w USA wolne

2015-01-19 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach w dalszym ciągu przebiegała pod dyktando kupujących. Mimo nieco słabej końcówki indeks DAX zakończył dzisiejszy dzień ponad 0,7% wzrostem pozostając w okolicach 10250 pkt.
Próba uspokojenia

Próba uspokojenia

2015-01-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywała się w cieniu wczorajszego zamieszania wokół osłabienia złotego do franka i przeceny sektora bankowego. Trudno było oczekiwać, by dzień po wydarzeniu rzadko oglądanym na rynku – jak blisko 2 mln obrotu licząc tylko dla WIG20 – kolejne rozdanie było wstanie równać się poprzedniemu.
Słabe wyniki na Wall Street

Słabe wyniki na Wall Street

2015-01-16 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po wczorajszej najlepszej, przynajmniej od miesiąca sesji na europejskich parkietach, dzisiejszy poranek przynosi mieszane nastroje na giełdach. Wall Street zaliczyła dzisiaj kolejną spadkową sesję i ten tydzień prawdopodobnie również zakończy się spadkami.
Odpływ kapitału w rejony safe haven

Odpływ kapitału w rejony safe haven

2015-01-14 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza cześć sesji na Wall Street, która pokrywała się z sesja europejską dawała nadzieje na powrót do odbicia po ostatniej korekcie. Jednak kolejna fala wyprzedaży wywołała skrajne uczucia wśród inwestorów na Wall Street, co doprowadziło do kolejnej wyprzedaży.
Czy KGHM zablokuje wzrosty

Czy KGHM zablokuje wzrosty

2015-01-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pomimo wczorajszych zniżek w USA (S&P500 -0.8 proc.), dzisiejsze otwarcie handlu w Europie nie wypadło znacząco niżej, a w czasie sesji nastroje poprawiły się do tego stopnia, że sesje zakończyły się wzrostami grubo powyżej 1 proc. WIG20 (+1,6 proc) nie odstawał od reszty Europy i to pomimo kolejnego spadku cen miedzi.
Ropa rzutuje na rynek akcyjny

Ropa rzutuje na rynek akcyjny

2015-01-13 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek przynosi nam mieszane nastroje Azji oraz słabe z europejskich parkietów. Po części spowodowane jest to wczorajszą słabą sesją na Wall Street, ale przede wszystkim dalszą wyprzedażą na rynku ropy naftowej.
Wzrosty w Europie, rynek spekuluje o QE

Wzrosty w Europie, rynek spekuluje o QE

2015-01-12 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja w Europie rozpoczęła się od wyraźnych wzrostów. Główne indeksy zyskują już w okolicach 1,0% co wynika ze spekulacji rynkowych dotyczących uruchomienia przez EBC programu skupu obligacji rządowych. Nawet kolejna fala wyprzedaży na rynku ropy nie wpływa negatywnie na dzisiejsze notowania i inwestorzy pozostają w dobrych nastrojach.
Lekkie spadki w Europie

Lekkie spadki w Europie

2015-01-09 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja na kontynencie europejskim rozpoczęła się od lekkich spadków, co sugeruje, że w czasie dzisiejszego handlu będziemy mieli do czynienia z odreagowaniem ostatnich bardzo silnych wzrostów. Duży wpływ na dzisiejszą sesję będzie miała także publikacja zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, którą poznamy o godzinie 14:30.