Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powrót spadków na koniec tygodnia

Powrót spadków na koniec tygodnia

2016-02-19 Komentarz giełdowy XTB
Po nieoczekiwanej poprawie nastrojów w pierwszej części tygodnia, która nastąpiła za sprawą lepszych danych z Chin i ze Stanów Zjednoczonych oraz odbicia cen ropy w związku z działaniami krajów OPEC w celu stabilizacji sytuacji na rynku, obserwujemy dziś powrót do spadków na parkietach na całym świecie.
Dzień przesilenia

Dzień przesilenia

2016-02-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżką WIG20 zbliżoną do 3,6 procent przy obrocie, który wyniósł ponad 900 milionów złotych. Skala zwyżki, jak i wielkość obrotu jednoznacznie wskazują, iż rynek ma za sobą nietypową sesję, która każe myśleć o dniu przesilenia, w którym doszło do uwolnienia energii popytu.

Ropa dyktuje nastroje

Ropa dyktuje nastroje

2016-02-16 Komentarz giełdowy
Najważniejszym wydarzeniem dnia były dzisiaj zawirowania na rynku ropy naftowej. Cena baryłki tańczyła dziś w takt doniesień o spotkaniu przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, Rosji, Kataru oraz Wenezueli w sprawie cięcia produkcj. Doniesienia z rynku surowców nie wsparły dziś notowań europejskich indeksów, które nie są w stanie kontynuować wczorajszego odbicia.
Chiny powodem poprawy nastrojów

Chiny powodem poprawy nastrojów

2016-02-16 Komentarz giełdowy XTB
Obecnie na rynku mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją na walutach. Powrót Chin na rynki finansowe zbiegł się z ogólną poprawą nastrojów, a dzisiaj efekt ten jest dodatkowo wsparty poprzez dobre dane o nowych kredytach.
Draghi pretekstem do wzrostów

Draghi pretekstem do wzrostów

2016-02-15 Komentarz giełdowy
Na początku ubiegłego tygodnia inwestorzy mieli nadzieję na odbicie na rynkach ze względu na nieobecność chińskich inwestorów, którzy świętowali chiński nowy rok. Z kolei dziś, rynki z niepokojem obserwowali ponowne otwarcie giełd w Chinach, które do zdyskontowania miały duże straty światowych rynków akcyjnych z zeszłego tygodnia.
Pozytywne zakończenie tygodnia

Pozytywne zakończenie tygodnia

2016-02-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Miniony tydzień miał być okresem oddechu i uspokojenia na światowych dzięki przerwie w handlu w Chinach spowodowanej obchodami Nowego Roku. Rynek szybko zdyskontował nadzieje inwestorów, przez co zdecydowaną przewagę na rynku w tym tygodniu posiadały niedźwiedzie.
Dobra postawa GPW

Dobra postawa GPW

2016-02-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w dobrym dla byków kontekście. Wczorajsze odrobienie sporej części strat przez Wall Street, zwyżka cen ropy i osłabienie japońskiego jena, który w ostatnich dniach nie tylko mocno przeceniał akcje w Japonii, ale również stał się symbolem awersji do ryzyka, zbudowały mieszankę, która pozwalała oczekiwać wzrostowych otwarć w Europie.
Bessa zagościła na rynkach

Bessa zagościła na rynkach

2016-02-11 Komentarz giełdowy XTB
Nie ma już najmniejszych wątpliwości, po tym jak wczorajsze wystąpienie Janet Yellen nie przyniosło długo oczekiwanej ulgi, rynki powróciły dziś do spadków pogrążając się dalej w panującej od początku roku bessie.
W nadziei na odbicie

W nadziei na odbicie

2016-02-10 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem oczekiwań na wystąpienie szefowej FED, Janet Yellen, przed Izbą Reprezentantów. Inwestorzy już od rana liczyli na scenariusz umiarkowanie gołębiej prezes, która wsparłaby notowania światowych indeksów, gdzie w ostatnich dniach byliśmy świadkami ogromnych spadków.
Na rynkach leje się krew

Na rynkach leje się krew

2016-02-09 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień przynosi kolejną falę spadku nastrojów wśród globalnych inwestorów. Spadki w niektórych przypadkach przypominały strużki lejącej się krwi. W zasadzie nie widać wydarzenia, które mogłoby doprowadzić do poprawy nastrojów wśród inwestorów, a przyszły tydzień może okazać się jeszcze gorszy.
Rzeź byków na dzień dobry

Rzeź byków na dzień dobry

2016-02-08 Komentarz giełdowy
Nadzieja na wzrosty była głównym tematem podczas porannych zapowiedzi sesji. Wyprzedanie rynku, lepsze od oczekiwań dane dotyczące rezerw walutowych Chin (choć nadal rekordowo słabe) oraz tygodniowa przerwa od handlu w Państwie Środka, skąd od początku roku dociera na rynki większość negatywnych informacji.
Ropa ciągnie parkiety w dół

Ropa ciągnie parkiety w dół

2016-02-03 Rynki o poranku
Od początku roku obserwujemy niezwykle silną korelację między ceną ropy naftowej a nastrojami na parkietach giełdowych. Spadki na ropie prowadzą do spadków na głównych indeksach giełdowych jak DAX czy S&P500 i to nie jest to spowodowane tylko przeceną spółek z sektora energetycznego.
Chiny sponsorują dalsze spadki

Chiny sponsorują dalsze spadki

2016-02-01 Komentarz gieldowy XTB
Początek miesiąca po raz kolejny upływa pod znakiem nieco słabszych wskaźników PMI z chińskiej gospodarki. Indeks PMI dla przemysłu za styczeń wyniósł 49.4 wobec poprzedniego odczytu na poziomie 49.7 i okazał się szóstym z rzędu odczytem poniżej wartości 50 punktów. Dane nie spowodowały gwałtownej przeceny na giełdach, jednak słabe nastroje wyraźnie dominują.
Wzrost w końcówce trudnego miesiąca

Wzrost w końcówce trudnego miesiąca

2016-01-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły nie tylko tydzień, ale również miesiąc i w każdej z tych perspektyw zakończenie daje nieco inny obraz rynku największych spółek. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, iż po sennej w sumie sesji WIG20 zyskał dziś 1,4 procent, na co znaczący wpływ miał ...
Dziewięć miesięcy spadków na GPW

Dziewięć miesięcy spadków na GPW

2016-01-29 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom i oczekiwaniom rynku, Bank Japonii zdecydował się na wprowadzenie ujemnych stóp procentowych. Nieoczekiwane posunięcie przyniosło sporą zmienność nie tylko na rynku walutowym, ale również giełdowym.
Popyt na banki

Popyt na banki

2016-01-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po trudnej dla byków sesji USA, gdzie posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku skończyło się sygnałem wskazującym na nieco mniejsze niż oczekiwano zaniepokojenie Fed kondycją gospodarki i wzrostem zmienności na rynkach.
Spadki na światowych giełdach

Spadki na światowych giełdach

2016-01-26 Rynki o poranku
Nie udaje się utrzymać optymistycznych nastrojów z końca ubiegłego tygodnia, które rozpoczęły się od konferencji prasowej prezesa EBC, zapowiadającej dalszą możliwość luzowania polityki pieniężnej w strefie euro.
Ropa pomaga bykom

Ropa pomaga bykom

2016-01-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w sprzyjających dla kupujących okolicznościach. Po dobrym rozdaniu na Wall Street i imponującej zwyżce cen na rynku ropy, której cena kładła się ostatnio długim cieniem na właściwie wszystkich giełdach, Azja poszukała na tyle mocnych zwyżek, iż tokijski Nikkei zyskał blisko 6 procent.
Tydzień zmienności i niepewności

Tydzień zmienności i niepewności

2016-01-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po trudnym, pierwszym tygodniu roku, w którym indeks WIG20 stracił 7,2 procent, zakończony tydzień był próbą odreagowania wcześniejszej słabości. Mocna zwyżka na sesji wtorkowej i otwarcie luką w górę na sesji środowej spowodowały, iż słaba sesja piątkowa nie odebrała rynkowi wcześniejszego zysku, ale też nie pozostawiła wątpliwości, co do elementów, które kształtują dziś nastroje i wyceny w Warszawie.
Rynki na rozdrożu

Rynki na rozdrożu

2016-01-15 Komentarz giełdowy
Patrząc na dzisiejsze notowania indeksów giełdowych na całym świecie widać, że pesymizm na dobre zagościł wśród inwestorów. Na minusie zamknęły się azjatyckie parkiety. Również nic dobrego nie można powiedzieć o notowaniach akcji na rynkach w Europie, a po rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki, Wall Street otworzyło się z ponad 2-procentową stratą.