Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chiny sponsorują dalsze spadki

Chiny sponsorują dalsze spadki

2016-02-01 Komentarz gieldowy XTB
Początek miesiąca po raz kolejny upływa pod znakiem nieco słabszych wskaźników PMI z chińskiej gospodarki. Indeks PMI dla przemysłu za styczeń wyniósł 49.4 wobec poprzedniego odczytu na poziomie 49.7 i okazał się szóstym z rzędu odczytem poniżej wartości 50 punktów. Dane nie spowodowały gwałtownej przeceny na giełdach, jednak słabe nastroje wyraźnie dominują.
Wzrost w końcówce trudnego miesiąca

Wzrost w końcówce trudnego miesiąca

2016-01-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły nie tylko tydzień, ale również miesiąc i w każdej z tych perspektyw zakończenie daje nieco inny obraz rynku największych spółek. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, iż po sennej w sumie sesji WIG20 zyskał dziś 1,4 procent, na co znaczący wpływ miał ...

Dziewięć miesięcy spadków na GPW

Dziewięć miesięcy spadków na GPW

2016-01-29 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom i oczekiwaniom rynku, Bank Japonii zdecydował się na wprowadzenie ujemnych stóp procentowych. Nieoczekiwane posunięcie przyniosło sporą zmienność nie tylko na rynku walutowym, ale również giełdowym.
Popyt na banki

Popyt na banki

2016-01-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po trudnej dla byków sesji USA, gdzie posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku skończyło się sygnałem wskazującym na nieco mniejsze niż oczekiwano zaniepokojenie Fed kondycją gospodarki i wzrostem zmienności na rynkach.
Spadki na światowych giełdach

Spadki na światowych giełdach

2016-01-26 Rynki o poranku
Nie udaje się utrzymać optymistycznych nastrojów z końca ubiegłego tygodnia, które rozpoczęły się od konferencji prasowej prezesa EBC, zapowiadającej dalszą możliwość luzowania polityki pieniężnej w strefie euro.
Ropa pomaga bykom

Ropa pomaga bykom

2016-01-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w sprzyjających dla kupujących okolicznościach. Po dobrym rozdaniu na Wall Street i imponującej zwyżce cen na rynku ropy, której cena kładła się ostatnio długim cieniem na właściwie wszystkich giełdach, Azja poszukała na tyle mocnych zwyżek, iż tokijski Nikkei zyskał blisko 6 procent.
Tydzień zmienności i niepewności

Tydzień zmienności i niepewności

2016-01-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po trudnym, pierwszym tygodniu roku, w którym indeks WIG20 stracił 7,2 procent, zakończony tydzień był próbą odreagowania wcześniejszej słabości. Mocna zwyżka na sesji wtorkowej i otwarcie luką w górę na sesji środowej spowodowały, iż słaba sesja piątkowa nie odebrała rynkowi wcześniejszego zysku, ale też nie pozostawiła wątpliwości, co do elementów, które kształtują dziś nastroje i wyceny w Warszawie.
Rynki na rozdrożu

Rynki na rozdrożu

2016-01-15 Komentarz giełdowy
Patrząc na dzisiejsze notowania indeksów giełdowych na całym świecie widać, że pesymizm na dobre zagościł wśród inwestorów. Na minusie zamknęły się azjatyckie parkiety. Również nic dobrego nie można powiedzieć o notowaniach akcji na rynkach w Europie, a po rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki, Wall Street otworzyło się z ponad 2-procentową stratą.
Kolejna przecena na giełdach

Kolejna przecena na giełdach

2016-01-15 Rynki po południu
Europejskie parkiety spadają do najniższych poziomów od ponad roku. Przecena jest m.in. powodowana przez wzrost obaw o światowy wzrost gospodarczy, które to zostały podsycone przez dzisiejsze rozczarowujące dane ze Stanów Zjednoczonych.
Afera Renault trzęsie rynkiem

Afera Renault trzęsie rynkiem

2016-01-14 Popołudniowy komentarz giełdowy
Czwartkowa sesja na rynku giełdowym nie przyniosła oczekiwanego odbicia, a chwilowe uspokojenie na giełdzie w Chinach pozostało praktycznie niezauważone. Takie zachowanie światowych parkietów jest jednak niezwykle istotne, gdyż pokazuje, że to nie Chiny mogą być jedyną przyczyną ostatniej wyprzedaży.
Wzrosty na giełdach na pół gwizdka

Wzrosty na giełdach na pół gwizdka

2016-01-13 Komentarz giełdowy XTB
Początek dnia wskazywał na spokojną sesję w Chinach, zachowując oczywiścię skalę w porównaniu do zamieszania z początku roku. Dobre dane zostały opublikowane w odniesieniu do chińskiego bilansu zagranicznego, ...
Apetyt na korektę

Apetyt na korektę

2016-01-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się w sprzyjających dla byków okolicznościach. Dobre zakończenie wtorkowego handlu na Wall Street uzupełniał nastrój korekty po wtorkowych wzrostach w Europie. Poprawnie zachowywała się również ropa.
Mała jaskółka z Chin

Mała jaskółka z Chin

2016-01-13 Rynki o poranku
Tuż przed godziną 4:00 polskiego czasu poznaliśmy bardzo ważne dane z Chin. Eksport Państwa Środka spadał o 1,4%, zaś import o 7,6%. Na pierwszy rzut oka dane są zatem kiepskie, ale i tak jest to wyraźna poprawa względem listopada, a także odczyty sporo wyższe od prognoz. Rynek oczekiwał, że eksport będzie spadał w tempie 8%, a import o ponad 11%.
Powrót optymizmu na rynek

Powrót optymizmu na rynek

2016-01-12 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy dzień na giełdach pokazał lekką zadyszkę niedźwiedzi, dzięki czemu kolejna spora przecena na giełdach w Chinach nie przełożyła się na zachodnie parkiety. Pomimo lepszych nastrojów, siła byków okazała się niewystarczająca, a większość indeksów zakończyła notowania w pobliżu poprzednich zamknięć.
WIG20 liderem wzrostów

WIG20 liderem wzrostów

2016-01-12 Rynki po południu
Wtorkowa sesja przynosi zdecydowane wzrosty na rynkach akcyjnych, które to rosną od Europy po Stany Zjednoczone, a liderem zwyżki jest… WIG20, który o godzinie 16:20 zyskuje 2,83%. Niemiecki DAX pnie się w górę o 2,03%, francuski CAC 40 o +2,27%, a S&P500 rośnie o +0,67%. Na warszawskim parkiecie, w indeksie WIG20, najlepiej radzi sobie PGE, drożejąc o +4,88%.
Czy istnieją szanse na zatrzymanie spadków na GPW?

Czy istnieją szanse na zatrzymanie spadków na GPW?

2016-01-12 Komentarz giełdowy HFT Brokers
WIG20 od początku roku zanotował spadek o -8,36%, co tylko wpisuje się w dominująca na tym rynku tendencję rozpoczętą w połowie 2015 roku. Trend jest wyraźnie spadkowy, a kolejne napływające na rynek informacje nie dają powodu, aby inwestorzy zaczęli myśleć o jego zmianie.
Chiny nadal głównym tematem rynkowym

Chiny nadal głównym tematem rynkowym

2016-01-11 Rynki po południu
Pierwszy dzień handlu w tym tygodniu to kolejne informacje gospodarcze z Chin. Tym razem uwaga skupiła się na weekendowych odczytach inflacji z gospodarki Państwa Środka, które w przypadku dynamiki cen konsumenckich były zgodne z konsensusem ekonomistów, ...
 Europa łapie oddech

Europa łapie oddech

2016-01-11 Komentarz giełowy XTB
Początek dnia zwiastował kolejny ciężki dzień dla posiadaczy akcji na całym świecie. Indeksy giełdowe w Azji kontynuowały serię zeszłotygodniowych spadków i po raz kolejny zakończyły dzień na sporym minusie.
Tydzień zdominowany przez Chiny

Tydzień zdominowany przez Chiny

2016-01-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwszy tydzień nowego roku zaczął się od dynamicznej przeceny akcji na wielu rynkach, których wyzwolicielem stały się spadki cen akcji na giełdzie chińskiej. W efekcie, w trakcie każdej sesji rynki rozwinięte spoglądały w stronę Szanghaju i reagowały adekwatnie do zachowania tamtejszej giełdy.
Niedźwiedzi początek roku

Niedźwiedzi początek roku

2016-01-07 Komentarz giełdowy XTB
Rok 2016 rozpoczął się od mocnego trzęsienia ziemi i od tego czasu napięcie na rynkach finansowych cały czas rośnie. Nastroje dzisiejszego dnia zostały zdominowane przez decyzję Ludowego Banku Chin, który obniżył kurs juana do dolara o 0.5%.