Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kłopoty z kontynuacją

Kłopoty z kontynuacją

2015-03-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po dwóch sesjach zawieszenia nad pokonanym wcześniej poziomem 2400 pkt. Czytelne zawahanie strony popytowej po doskonałym tygodniu, w którym WIG20 rósł na pięciu sesjach i zyskał 4,5 procent, było ostrzeżeniem, iż na rynku pojawia się zawahanie.
Braknie motoru do wzrostu?

Braknie motoru do wzrostu?

2015-03-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Przebieg dzisiejszej sesji wskazywał, że po kilku dniach wzrostu indeks 20 spółek zanotuje teraz korektę. Amerykański S&P500 zbliżył się w piątek do rekordów z początku miesiąca i zakończył sesję na niewielkim minusie, co sugeruje możliwość konsolidacji nieco poniżej szczytu lub początek korekty. WIG20 rozpoczął sesję 10-cio punktowym spadkiem.

Niezłe dane z Europy, słabsze z Chin

Niezłe dane z Europy, słabsze z Chin

2015-03-24 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień został zdominowany przez publikację wstępnych indeksów PMI dla przemysłu i usług z najważniejszych gospodarek na świecie. Dane potwierdziły, iż I kwartał 2015 r. w Państwie Środka jest bardzo słaby i przynosi dalsze mocne spowolnienie.
Globalna stagnacja z europejskim wyjątkiem

Globalna stagnacja z europejskim wyjątkiem

2015-03-24 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wtorkowy poranek upływa pod znakiem słabych odczytów PMI dla przemysłu dla dwóch najważniejszych gospodarek Azji – Chin i Japonii. W obu przypadkach dane były gorsze od rynkowych oczekiwań, co przełożyło się na wyhamowanie wczorajszego optymizmu i azjatyckie parkiety doświadczyły lekkiego odwrotu.
Szukając nowych szczytów

Szukając nowych szczytów

2015-03-23 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Po zeszłotygodniowej decyzji FOMC o usunięciu słowa patient z opublikowanego komunikatu, będziemy bacznie śledzić publikacje danych, które będą istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, kiedy zacząć cykl podwyżek stóp procentowych.
Sukces popytu

Sukces popytu

2015-03-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po udanej sesji czwartkowej i w kontekście oczekiwania na finałową godzinę sesji, w trakcie której przez parkiet miała przelać się fala zleceń związanych z rozliczaniem kontraktów terminowych.
Gorączka zakupów

Gorączka zakupów

2015-03-20 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Piątek upłynął pod znakiem powrotu optymizmu na parkietach krajów strefy euro. Główne indeksy giełdowe, tj. DAX, CAC, czy EuroStoxx, rosły znacząco o ponad 1%. Hossa na oparach luzowania ilościowego ze strony EBC skutecznie winduje ceny akcji do góry.
FED wspiera indeksy

FED wspiera indeksy

2015-03-19 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajszy dzień bezapelacyjnie należał do Rezerwy Federalnej i jej szefowej. FED usunął zgodnie z oczekiwaniami słowo „patient” ze swojej komunikacji, lecz równocześnie zrewidował mocno w dół prognozowaną ścieżkę podwyżek stóp procentowych oraz przedstawił dużo bardziej pesymistyczne od oczekiwań prognozy dla PKB.
Czy Yellen zakończy hossę na Wall Street

Czy Yellen zakończy hossę na Wall Street

2015-03-18 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek w najważniejszym dniu miesiąca dla rynków obfituje w dobre wiadomości napływające z azjatyckich rynków. Indeks Shanghai Composite rośnie już o 2% i osiąga nowe szczyty od 2008 r. Odbijają kontrakty na główne indeksy w Europie.
Rośniemy na przekór otoczeniu

Rośniemy na przekór otoczeniu

2015-03-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Przed sesją wyniki podały między innymi PZU, KGHM i Synthos. Dwie ostatnie nieco rozczarowały, a PZU wypadło lepiej od oczekiwań. Po wczorajszych zwyżkach w USA notowania zaczęły się od umiarkowanych wzrostów.
Korekta optymizmu

Korekta optymizmu

2015-03-17 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Mimo wczorajszego rajdu na amerykańskim parkiecie nastroje w Europie nie okazały się równie optymistyczne. Niemal wszystkie europejskie giełdy pokazują czerwony kolor notowań, który wpisał się w scenariusz odreagowania ostatnich znacznych wzrostów oraz gorszego od rynkowego konsensusu odczytu indeksu ZEW, ...
Zielono wszędzie

Zielono wszędzie

2015-03-17 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wzrosty na giełdach w Niemczech i Francji w ostatnich tygodniach stają się już powoli normą. Wzrosty nie omijają także giełd w Azji, w tym przede wszystkim w Chinach, gdzie Shanghai Comp. rośnie dziś o poranku o ponad 1,5%. Po ostatniej korekcie odbijają również indeksy na Wall Street. Dow Jones wzrósł wczoraj o blisko 1,3%, a Nasdaq o 1,2%.
Szybowanie dolara źródłem spadków?

Szybowanie dolara źródłem spadków?

2015-03-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Za nami sesja, podczas której, doszło do szerokich spadków wśród największych spółek. WIG20 stracił 1,3 proc. Szerszy WIG 1,1 proc. Mniejsze spadki notowały średnie spółki – mWIG40 zakończył dzień 0,7 proc. na minusie.
Cięcie może pomóc GPW

Cięcie może pomóc GPW

2015-03-04 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja należała do jednych z gorszych w ostatnich tygodniach. Mimo wszystko najważniejsze europejskie parkiety, czy Wall Street utrzymuje się w pobliżu lokalnych, czy historycznych szczytów. Inaczej jest w przypadku polskiej giełdy, chociaż dzisiejszy dzień może jeszcze coś zmienić.
Wybicie bez znaczenia

Wybicie bez znaczenia

2015-03-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek sesji wypadł nieznacznie pod kreską, ale nadal powyżej 2350 pkt. Indeksowi najbardziej ciążyła KGHM, która spadała w reakcji na korektę rosnących od początku lutego cen miedzi. W kolejnych godzinach WIG20 ustabilizował się w okolicy 2350 pkt. Przed 14-tą ruszył zdecydowanie w dół.
Relatywna słabość WIG20

Relatywna słabość WIG20

2015-02-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych były dobrym podsumowaniem całego miesiąca. Wprawdzie luty skończył się zwyżką WIG20 o 1,1 procent, ale dla obserwujących notowania dzień po dniu, był to miesiąc dwóch konsolidacji.
Hossa trwa

Hossa trwa

2015-02-27 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja to kolejne mocne uderzenie popytu, przede wszystkim na europejskich indeksach. Hiszpański IBEX wraca do ubiegłorocznych rekordów i nic nie wskazuje na to, aby mógł zatrzymać się na tej przeszkodzie. Niemal codziennie nowe historyczne rekordy padają na niemieckim DAXie, a wczoraj został pokonany poziom 11 300 pkt.
Poza WIG20 dzieje się więcej

Poza WIG20 dzieje się więcej

2015-02-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
WIG20 zyskał wczoraj 15 pkt, które zostało zniwelowane już w pierwszej godzinie dzisiejszych notowań. Jednak spadek tu się zatrzymał. W górę zaczęła ciągnąć KGHM, której pomagały rosnące ceny miedzi. WIG20 wrócił ponad poziom 2350 pkt.
Giełdy zyskują dzięki Grecji

Giełdy zyskują dzięki Grecji

2015-02-23 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji giełdowej na światowych parkietach ponownie wszystko kręciło się wokół Grecji. Pomimo braku jakichkolwiek konkretów, co do listy reform zaproponowanych przez Greków, europejskie indeksy rosły dzisiaj kontynuując trend z końca zeszłego tygodnia.
Europa niepewna wobec Grecji

Europa niepewna wobec Grecji

2015-02-16 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Azjatyckie indeksy rozpoczęły kolejny tydzień od wzrostów, z kolei w Europie tuż przed spotkaniem Eurogrupy inwestorzy wydają się być niezdecydowani nad tym jaki kierunek obrać. Giełda Papierów Wartościowych wygląda obecnie najlepiej na tle całej Europy ze względu na porozumienie z Mińska oraz powrót załogi JSW do pracy.