Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mała jaskółka z Chin

Mała jaskółka z Chin

2016-01-13 Rynki o poranku
Tuż przed godziną 4:00 polskiego czasu poznaliśmy bardzo ważne dane z Chin. Eksport Państwa Środka spadał o 1,4%, zaś import o 7,6%. Na pierwszy rzut oka dane są zatem kiepskie, ale i tak jest to wyraźna poprawa względem listopada, a także odczyty sporo wyższe od prognoz. Rynek oczekiwał, że eksport będzie spadał w tempie 8%, a import o ponad 11%.
Powrót optymizmu na rynek

Powrót optymizmu na rynek

2016-01-12 Komentarz giełdowy XTB
Wczorajszy dzień na giełdach pokazał lekką zadyszkę niedźwiedzi, dzięki czemu kolejna spora przecena na giełdach w Chinach nie przełożyła się na zachodnie parkiety. Pomimo lepszych nastrojów, siła byków okazała się niewystarczająca, a większość indeksów zakończyła notowania w pobliżu poprzednich zamknięć.

WIG20 liderem wzrostów

WIG20 liderem wzrostów

2016-01-12 Rynki po południu
Wtorkowa sesja przynosi zdecydowane wzrosty na rynkach akcyjnych, które to rosną od Europy po Stany Zjednoczone, a liderem zwyżki jest… WIG20, który o godzinie 16:20 zyskuje 2,83%. Niemiecki DAX pnie się w górę o 2,03%, francuski CAC 40 o +2,27%, a S&P500 rośnie o +0,67%. Na warszawskim parkiecie, w indeksie WIG20, najlepiej radzi sobie PGE, drożejąc o +4,88%.
Czy istnieją szanse na zatrzymanie spadków na GPW?

Czy istnieją szanse na zatrzymanie spadków na GPW?

2016-01-12 Komentarz giełdowy HFT Brokers
WIG20 od początku roku zanotował spadek o -8,36%, co tylko wpisuje się w dominująca na tym rynku tendencję rozpoczętą w połowie 2015 roku. Trend jest wyraźnie spadkowy, a kolejne napływające na rynek informacje nie dają powodu, aby inwestorzy zaczęli myśleć o jego zmianie.
Chiny nadal głównym tematem rynkowym

Chiny nadal głównym tematem rynkowym

2016-01-11 Rynki po południu
Pierwszy dzień handlu w tym tygodniu to kolejne informacje gospodarcze z Chin. Tym razem uwaga skupiła się na weekendowych odczytach inflacji z gospodarki Państwa Środka, które w przypadku dynamiki cen konsumenckich były zgodne z konsensusem ekonomistów, ...
 Europa łapie oddech

Europa łapie oddech

2016-01-11 Komentarz giełowy XTB
Początek dnia zwiastował kolejny ciężki dzień dla posiadaczy akcji na całym świecie. Indeksy giełdowe w Azji kontynuowały serię zeszłotygodniowych spadków i po raz kolejny zakończyły dzień na sporym minusie.
Tydzień zdominowany przez Chiny

Tydzień zdominowany przez Chiny

2016-01-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwszy tydzień nowego roku zaczął się od dynamicznej przeceny akcji na wielu rynkach, których wyzwolicielem stały się spadki cen akcji na giełdzie chińskiej. W efekcie, w trakcie każdej sesji rynki rozwinięte spoglądały w stronę Szanghaju i reagowały adekwatnie do zachowania tamtejszej giełdy.
Niedźwiedzi początek roku

Niedźwiedzi początek roku

2016-01-07 Komentarz giełdowy XTB
Rok 2016 rozpoczął się od mocnego trzęsienia ziemi i od tego czasu napięcie na rynkach finansowych cały czas rośnie. Nastroje dzisiejszego dnia zostały zdominowane przez decyzję Ludowego Banku Chin, który obniżył kurs juana do dolara o 0.5%.
Dramatyczny początek roku

Dramatyczny początek roku

2016-01-07 Rynki o poranku
Poniedziałkowa sesja w Szanghaju nie była jednak chwilową paniką, po dwudniowej stabilizacji tamtejsza giełda ponownie osiągnęła dolny limit spadków i ponownie została zamknięta jeszcze w trakcie sesji. Dla przypomnienia – dzienny limit spadków na parkiecie w Szanghaju wynosi od grudnia ubiegłego roku 7%.
Chiny interweniują, czy to kolejny powód do obaw

Chiny interweniują, czy to kolejny powód do obaw

2016-01-06 Komentarz gieldowy XTB
Dzisiejszy dzień na światowych parkietach przebiegał bez większych zmian, choć zdecydowanie w oczy rzucają się wzrosty na europejskich indeksach. Może to być wywołane dwoma czynnikami. Po pierwsze oczekiwaniami, co do ewentualnego luzowania ze strony EBC oraz interwencją na rynku w Chinach.
Trzęsienie ziemi na parkietach giełdowych

Trzęsienie ziemi na parkietach giełdowych

2016-01-04 Komentarz giełdowy
Początek 2016 roku przyniósł zdecydowane ochłodzenie i spadki temperatur w Europie nawet poniżej -10 stopniu Celsjusza. Ujemna temperatura panuje dzisiaj również na giełdach na całym świecie. Pierwsza sesja giełdowa w tym roku nie nastraja pozytywnie inwestorów, którzy powrócili na rynek po przedłużonym weekendzie.
Koniec roku z czerwienią w tle

Koniec roku z czerwienią w tle

2015-12-30 Komentarz giełdowy XTB
Dzisiaj na wielu europejskich parkietach mamy do czynienia z ostatnią w tym roku sesją giełdową - w przypadku tych, które będą funkcjonować jutro handel na giełdzie zostanie zakończony wcześniej niż normalnie. Jednak końcówka roku nie wygląda tak obiecująco jak mogliby mieć na to nadzieję uczestnicy rynku.
Ropa naftowa ciąży nad notowaniami indeksów giełdowych

Ropa naftowa ciąży nad notowaniami indeksów giełdowych

2015-12-30 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja to kolejny etap przeceny ropy naftowej na rynku, a jej cena spada już o ponad 1%. Do kolejnej wyprzedaży przyczynił się wczorajszy raport agencji API, który dostarcza aktualne informacje na temat poziomu zapasów amerykańskiej ropy naftowej, benzyny oraz destylatów, tym samym przedstawiając rozkład sił popytu i podaży na tym rynku w Stanach Zjednoczonych.
S&P 500 ponownie na plus

S&P 500 ponownie na plus

2015-12-30 Rynki o poranku
To nie był łatwy rok dla amerykańskich inwestorów. Wall Street zawiodła – wzrostów nie było i w zasadzie od ponad roku pozostajemy w dosyć wąskiej konsolidacji. Udało się kilkukrotnie poprawić historyczny rekord na indeksie S&P 500, ale bardziej dynamiczne i głębokie ruchu obserwowaliśmy jednak w kierunku spadkowym.
KGHM ruszyła w górę

KGHM ruszyła w górę

2015-12-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Końcówka roku przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Wprawdzie wczoraj doszło do nieznacznego spadku, który był kopią zachowania zachodnich parkietów, to dziś, też zresztą zgodnie z trendem światowym poszliśmy w górę jak nakazuje zdrowy rozsądek na koniec roku. Główne przetasowania w portfelach miały miejsce wcześniej, w pierwszej połowie grudnia.
Przebudzenie hossy

Przebudzenie hossy

2015-12-29 Komentarz giełdowy XTB
Koniec roku przynosi nam zdecydowaną poprawę nastrojów na rynkach akcji. Wszystko rozpoczęło się niewinnie, od delikatnych wzrostów w Azji, jednak wzrosty w trakcie sesji londyńskiej (wraz z powrotem na rynki tamtejszych inwestorów) są już pokaźne i napawają optymizmem przed sesją amerykańską oraz przed Nowym Rokiem.
Święty Mikołaj zawitał na giełdy

Święty Mikołaj zawitał na giełdy

2015-12-23 Komentarz giełdowy
W końcu doczekaliśmy się rajdu Świętego Mikołaja. Szczególnie dobrze radzą sobie europejskie parkiety, gdzie wzrosty głównych indeksów przekraczają ponad 2 procent. Niestety tego samego nie można powiedzieć o notowaniach spółek na warszawskiej giełdzie, której podstawowe indeksy ledwo znajdują się ponad poziomem otwarcia.
Świąteczne wyciszenie

Świąteczne wyciszenie

2015-12-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po mocnej sesji na Wall Street i w kontekście oczekiwania na wzrostowy początek w Europie. Z mieszanki dwóch czynników GPW zbudowała dobrą atmosferę na otwarciu, która po kilku minutach przegrała ze świątecznym wyciszeniem.
Kupujący zdominowali europejskie giełdy

Kupujący zdominowali europejskie giełdy

2015-12-23 Rynki po południu
Sesja na europejskich giełdach przebiegała pod dyktando kupujących, którzy wyraźnie zdominowali dzisiejszy handel. Przedświąteczny, optymistyczny sentyment inwestorów, połączony z odbiciem cen ropy naftowej, której cena rośnie już o ponad 2,5%, to główne czynniki wspierające dzisiejsze wzrosty, jako że kalendarz makroekonomiczny dla strefy euro pozostawał raczej skromny.
Inwestorzy na przedświątecznych zakupach

Inwestorzy na przedświątecznych zakupach

2015-12-21 Popołudniowy komentarz giełdowy XTB
Na rynku obserwujemy dzisiaj przebudzenie pozytywnego nastawienia inwestorów do aktywów ryzykownych, co przede wszystkim przekłada się na stosunkowo dobre notowania indeksów giełdowych, a także walut z grupy rynków wschodzących.