Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Europa kontynuuje spadki

Europa kontynuuje spadki

2015-05-26 Poranny komentarz giełdowy
W przeciągu kilkudziesięciu minut handlu na europejskich parkietach sytuacja obróciła się w zasadzie o 180 stopni. Początkowe wzrosty szybko zamieniły się w spadki, których zdecydowanym liderem jest sektor bankowy. Z kolei w Chinach mamy ponownie pokaźne wzrosty oraz 7-letnie szczyty w przypadku głównego indeksu giełdy w Shanghaju.
Grecja znowu straszy

Grecja znowu straszy

2015-05-25 Rynki o poranku
Temat bankructwa Grecji jest wiecznie żywy i tylko czasem na pewien okres znika z pamięci inwestorów. Weekendowe komentarze greckiego ministra finansów przypomniały jednak jak dramatyczna jest sytuacja tego kraju, przy okazji psując inwestorom początek tygodnia.

Europa boi się Grecji

Europa boi się Grecji

2015-05-22 Poranny komentarz giełdowy
Podczas wczorajszej sesji giełdowej na Wall Street mogliśmy zaobserwować ciekawą sytuację, gdyż przez indeks S&P500 wyznaczone zostały nowe historyczne szczyty na zamknięciu. Z kolei w Europie po wczorajszych lekkich stabilnych wzrostach przychodzi czas na niewielką przecenę. Słabsze nastroje mają prawdopodobnie związek z ryzykiem płynącym od Grecji oraz umacniającym się euro.
Nastroje z Azji nie przeniosły się na Europę

Nastroje z Azji nie przeniosły się na Europę

2015-05-20 Poranny komentarz giełdowy
Dzisiejszy dzień będzie przebiegał raczej bez wyraźnych impulsów dla europejskich inwestorów. Brak jest odczytów kluczowych danych z najważniejszych gospodarek europejskich oraz nie są zaplanowane na dzisiaj jakieś ważniejsze wydarzenia.
Nowa fala optymizmu

Nowa fala optymizmu

2015-05-19 Popołudniowy komentarz giełdowy
Wtorek to kolejny udany dzień dla europejskich parkietów. Z niemieckim DAX na czele indeksy giełd strefy euro szybują dziś w górę na fali słabnącego euro i spadających rentowności niemieckich obligacji. Wzrostowy impuls tych ostatnich to jedna z przyczyn słabości niemieckiego indeksu na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.
Zaczyna się ciekawy tydzień dla giełd

Zaczyna się ciekawy tydzień dla giełd

2015-05-18 Poranny komentarz giełdowy
Parkiety Europy Zachodniej zyskują dzisiaj o poranku na fali spadających rentowności niemieckich obligacji. Optymizm z niemieckiego DAX przelał się na pozostałe parkiety i obecnie zyskują już średnio o 0,4%. Niemałe wzrosty zobaczył także WIG20 wraz z początkiem notowań. Indeks jednak zanegował dalsze wzrosty i powoli powraca do spadków. Niemniej zyskuje o poranku 0,49%.
Nowe rekordy na Wall Street

Nowe rekordy na Wall Street

2015-05-15 Poranny komentarz giełdowy
Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się rekordowo dla indeksu S&P500, a DJIA oraz Nasdaq znajdują się bardzo blisko historycznych szczytów. W Europie trwa kontynuacja wzrostów, co pozwala odrobić straty z początkowych dni tego tygodnia. Nastroje na warszawskim parkiecie w dalszym ciągu pozostają raczej mieszane.
Rekord S&P500 i ciekawa sytuacja na GPW

Rekord S&P500 i ciekawa sytuacja na GPW

2015-05-15 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja przyniosła zdecydowaną poprawę nastrojów na światowych parkietach, przede wszystkim na Wall Street. Indeks S&P500 po raz kolejny zaatakował historyczny szczyt, a blisko swoich maksimów znajduje się również DJIA i NASDAQ Composite.
Kontynuacja przeceny w Europie

Kontynuacja przeceny w Europie

2015-05-12 Poranny komentarz giełdowy
W Europie mamy dzisiaj kontynuację przeceny rozpoczętej wczorajszego dnia, która jednak nie jest wywołana konkretnymi informacjami. Z kolei podczas sesji azjatyckiej mieliśmy początkowo lekkie ruchy wzrostowe, choć generalnie skończyły się spadkami. Generalnie nastroje na światowych parkietach w tym tygodniu nie należą do najlepszych.
Cięcie stóp w Chinach wspiera wzrosty na giełdzie

Cięcie stóp w Chinach wspiera wzrosty na giełdzie

2015-05-11 Poranny komentarz giełdowy
Ludowy Bank Chin, po raz kolejny w tym roku, zdecydował się na łagodzenie polityki monetarnej w kraju. Tym razem jako narzędzia wybrane zostały roczne stopy kredytowe oraz depozytowe. Obie stopy zostały ścięte o 25 punktów bazowych i znajdują się teraz odpowiednio na poziomie 5,10% oraz 2,25%.
Cofnęliśmy się

Cofnęliśmy się

2015-05-05 Komentarz DM BOŚ po sesji
Sesja rozpoczęła się neutralnie. Do południa indeks podążał w bok. Po 12-tej pogorszyła się atmosfera na giełdach w Europie i WIG20 zsunął się z 2520 pkt. w okolice 2505 pkt. Podczas tego spadku nie zanotowano jednak zwiększonego wolumenu, co nie potwierdza determinacji niedźwiedzi. Do końca sesji niewiele się już zmieniło.
Niezła sesja w nowym miesiącu na światowych parkietach

Niezła sesja w nowym miesiącu na światowych parkietach

2015-05-04 Komentarz giełdowy
Pierwsza sesja giełdowa w nowym miesiącu na większości najważniejszych parkietów na świecie wypadła dziś całkiem nieźle, co pozwoliło odrobić część strat w końcówki zeszłego, dosyć niemrawego tygodnia. Wall Street kontynuuje odbicie rozpoczęte podczas piątkowej sesji, a indeksy z GPW znajdują się w pobliżu swoich ostatnich szczytów.
Słabe dane z USA, giełdy w dół

Słabe dane z USA, giełdy w dół

2015-04-29 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dzisiejszy dzień na rynkach tak naprawdę rozpoczął się po południu wraz z pobudką Amerykanów i wstępną publikacją PKB za I kwartał tego roku w USA. Dane zaskoczyły negatywnie i wsparły przecenę na Wall Street i w Europie.
Wyniki finansowe pogrążają Twittera

Wyniki finansowe pogrążają Twittera

2015-04-29 Poranny komentarz giełdowy
Wczorajsza sesja zakończyła się niespodziewanie dla jednego z gigantów social media, który tracił w pewnym momencie nawet 1/4 swojej wartości. Był to wynik przecieku słabych danych finansowych, które miały być opublikowane tuż po sesji. Mimo wszystko, dwa najważniejsze indeksy z Wall Street zdołały zakończyć dzień ponad kreską.
Przystanek pod oporem

Przystanek pod oporem

2015-04-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po kolejnym, solidnym wzroście z wczoraj, dziś rynek postanowił odpocząć. WIG20 wahał się w dość wąskim przedziale między 2540 pkt, a wczorajszym maksimum – 2550 pkt. Nic dziwnego, bowiem dokładnie na tym poziomie znajduje się ubiegłoroczny szczyt, zanotowany 8 września.
Cały kwiecień, to solidny wzrost, a wręcz rajd indeksu.
Niemiecka nerwówka

Niemiecka nerwówka

2015-04-28 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dzisiejsza korekta na parkietach Europy Zachodniej to kolejna z słabych sesji, które pokazują, że brak sentymentu do akcji oraz niepewność w sprawie Grecji ciążą bykom na europejskich parkietach. Notowania niemieckiego DAX, który ostatnio służy za wzorcowe indeks sentymentu inwestorów ze strefy euro, ...
Niedźwiedzie nastroje na DAX

Niedźwiedzie nastroje na DAX

2015-04-27 Poranny komentarz giełdowy
Po otwarciu wyraźną dodatnią luką wzrostową, a następne dalszych wzrostach aż do 11 900 punktów niemiecki DAX runął w przepaść z +0,76% do -0,42% w niecałe 3 minuty. To dość znaczący ruch, który dotknął niemiecki indeks w bardzo niepewnej sytuacji, co sprawia, że pojawiają się negatywne prognozy dla dalszego wzrostu cen akcji w strefie euro.
Niemiecki problem strefy euro

Niemiecki problem strefy euro

2015-04-23 Poranny komentarz giełdowy
Nawet pobieżny rzut oka na dane makroekonomiczne ze strefy euro od początku tego roku pozwoli zauważyć, że sytuacja poprawiła się w stosunku do drugiej połowy poprzedniego roku i widać oznaki powolnego ożywienia.
Rajd globalnych parkietów

Rajd globalnych parkietów

2015-04-21 Poranny komentarz giełdowy
Początek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację odbicia po słabej ostatniej sesji z zeszłego tygodnia. Świetne nastroje z Azji przekładają się na europejskich inwestorów i najważniejsze indeksy rosną już w tempie blisko 1%. W przypadku DAXa możliwa jest nawet 2 z przodu. Potrzebny będzie jedynie pozytywny odczyt indeksu ZEW.
Wyraźne wzrosty w Europie

Wyraźne wzrosty w Europie

2015-04-21 Rynki o poranku
Piątkowe spadki w dość szybkim tempie odchodzą w niepamięć. Wczorajsza sesja przyniosła delikatne odbicie w Europie i mocne wzrosty w Stanach Zjednoczonych. W ślad za Wall Street podążyła również Azja, a dzisiejszy poranek w Europie zaczął się bardzo obiecująco.