Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyprzedaż na rynku ropy trwa w najlepsze

Wyprzedaż na rynku ropy trwa w najlepsze

2015-12-11 Rynki po południu
Dalsze spadki cen ropy naftowej oraz zbliżająca się wielkimi krokami możliwa podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną przyczyniają się m.in. do silnych spadków na światowych giełdach.
WIG20 już poniżej 1800 punktów

WIG20 już poniżej 1800 punktów

2015-12-09 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja wyjątkowo zostanie zdominowana przez Bank Nowej Zelandii, który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Zazwyczaj patrzymy na to, co dzieje się w Europie albo Stanach Zjednoczonych, ale akurat podczas środowej sesji z tych gospodarek nie napłyną żadne kluczowe informacje i nie są również zapowiedziane przemówienia bankierów centralnych.

Wracamy do trendu

Wracamy do trendu

2015-12-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po bardzo dobrym piątku w USA, kiedy indeksy zanegowały czwartkowe spadki, wczoraj nie doszło do kontynuacji, co postawiło pod znakiem zapytania mikołajowy rajd. Azja również zaświeciła na czerwono i stało się jasne, że zaczynamy w Europie pod kreską.
WIG20 totalnie wyprzedany

WIG20 totalnie wyprzedany

2015-12-08 Komentarz giełdowy XTB
Na światowych parkietach panowały dzisiaj wręcz podłe nastroje, choć przecena w Chinach, czy na europejskich parkietach nijak ma się do dzisiejszych spadków na GPW, szczególnie wśród warszawskich blue-chipów. Na GPW wiele się dzieje, ale nic nie wskazuje obecnie na to, że sytuacja mogłaby się zmienić.
Indeks WIG20 znów traci

Indeks WIG20 znów traci

2015-12-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W ostatni piątek główny indeks polskiej giełdy rzutem na taśmę przerwał serię pięciu kolejnych sesji spadkowych, notując skromny wzrost o 0,28 punktu co przekładało się na zmianę o zaledwie 0,01%. Początek notowań w bieżącym tygodniu wskazywał jednak na możliwość nieznacznie lepszego otwarcia w poniedziałek.
Przesilenie

Przesilenie

2015-12-04 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na GPW przyniosły sesję dynamicznych wymian i równie dynamicznych zmian nastrojów. W pierwszej fazie sesji rynek kontynuował przecenę, by w kolejnych godzinach dwa razy przekroczyć próg paniki i osuwać się na południe właściwie bez obecności popytu.
Draghi luzuje, lecz za mało

Draghi luzuje, lecz za mało

2015-12-04 Komentarz gieldowy XTB
Europejska waluta przeżyła wczoraj najlepszą sesję od 6 lat, mimo że przez pierwszą część sesji para walutowa EURUSD szorowała blisko poziomu 1,05 - lokalnych minimów z marca, które to stanowią najniższe poziomy od 2003 roku.
Giełdy nie kochają już Draghiego

Giełdy nie kochają już Draghiego

2015-12-03 Komentarz giełdowy XTB
Kluczowym wydarzeniem dzisiaj (a być może nawet w całym miesiącu) było posiedzenie Europejskiego Banki Centralnego. Teoretycznie decyzja EBC była zgodna z konsensusem, który zakładał obniżkę stopy depozytowej o 10 punktów bazowych do -0,30%. Jednak rynek został zawiedziony zmianami wprowadzonymi do programu skupu aktywów.
Na progu paniki

Na progu paniki

2015-12-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję kontynuacji tendencji spadkowej, która dominuje nad rynkiem od siedmiu miesięcy i z łatwością przedłuża się na kolejny miesiąc. Poranek nie zapowiadał jednak wyniku całości rozdania. WIG20 zaczął dzień w rejonie 1920 pkt., by w kolejnych godzinach szukać kontaktu z psychologiczną barierą 1900 pkt.
Inwestorzy czekają na decyzje

Inwestorzy czekają na decyzje

2015-12-02 Komentarz giełowy XTB
Wygląda na to, że inwestorzy giełdowi na świcie przeszli w tryb oczekiwania na sygnały ze strony dwóch najpotężniejszych banków centralnych na świecie. Dzisiaj po godzinie 18 przemawiać będzie prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej Janet Yellen, a już jutro Mario Draghi ogłosi, jakie będą dalsze kroki Europejskiego Banku Centralnego.
Mikołaj zawitał na Wall Street

Mikołaj zawitał na Wall Street

2015-12-01 Komentarz giełdowy
Podczas pierwszej sesji w grudniu mamy bardzo ciekawą sytuację na globalnych parkietach. Pozytywne odczyty indeksów PMI dla azjatyckich gospodarek dały zapalnik do niezłych wzrostów. Z drugiej strony obserwujemy spadki na europejskich indeksach oraz solidne odbicie na Wall Street.
WIG20 po raz kolejny na minusie

WIG20 po raz kolejny na minusie

2015-11-25 Komentarz giełdowy
W bieżącym tygodniu każda sesja giełdowa zakończyła się dla głównego indeksu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spadkami. Tym razem WIG20 spadł zaledwie o 0,04%, jednak w skali całego tygodnia jest to już 3,9%. Od szczytu z końcówki kwietnia tego roku, notowania indeksu spadły o blisko 24%, a w analogicznym okresie niemiecki indeks DAX spadł o zaledwie 7%.
Pogrom na GPW

Pogrom na GPW

2015-11-23 Rynki po południu
Początek tygodnia rozpoczyna się na GPW od mocnego akcentu, ale niestety w negatywnym kontekście. Po godzinie 16:15 wszystkie główne indeksy naszego parkietu wyraźnie traciły – WIG20 był przeceniany o 2,49%; WIG o 2,35%; a tylko nieco lepiej wyglądały spółki małe i średnie zgrupowane w indeksach mWIG40 i sWIG80, które traciły w okolicy 1,5%.
Warszawa liderem spadków

Warszawa liderem spadków

2015-11-23 Komentarz giełdowy XTB
Spadki dominują dziś na wszystkich globalnych indeksach, jednak niechlubną pałeczkę pierwszeństwa zdecydowanie przejął dziś WIG. Spadki na Warszawskim parkiecie wynikają z kilku czynników, które już od jakiegoś czasu determinują spadki. Największym przegranym jest zdecydowanie KGHM, którego spadek wynika w głównej części z ogromnych spadków cen miedzi.
Połamane wsparcia

Połamane wsparcia

2015-11-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w trudnym dla popytu kontekście. Spadek na Wall Street pozwalał oczekiwać umiarkowanej, ale jednak przeceny w Europie i już na starcie sesji oczywistym stało się spotkanie WIG20 z psychologiczną barierą 2000 pkt.
Spadki pod dyktando cen surowców

Spadki pod dyktando cen surowców

2015-11-13 Popołudniowy komentarz giełdowy
Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy kontynuację sentymentu na głównych finansowych rynkach. Umacnia się dolar, surowce tracą, a indeksy toną wyznaczając przynajmniej kilkutygodniowe dołki. Dzisiaj wyprzedaż była widoczna na wszystkich najważniejszych rynkach surowcowych.
Indeksy ruszają z ropą na południe

Indeksy ruszają z ropą na południe

2015-11-12 Popołudniowy komentarz giełdowy
Dzisiejszy dzień przynosi nam osłabienie się sentymentu wśród inwestorów giełdowych. Głównym powodem cofnięcia na głównych światowych indeksach jest spora przecena kluczowych surowców takich jak ropa naftowa, miedź, rudy żelaza, czy złoto. Na koniec sesji nastroje odmieniły się również wśród polskich inwestorów.
Czas na odreagowanie

Czas na odreagowanie

2015-11-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Nasza giełda spada nieprzerwanie niemal od miesiąca. Wiadomo, nowy rząd, mający w planach podatek od banków, przewalutowanie kredytów frankowych, całkowita likwidacja OFE, podatek od transakcji i mnóstwo innych obietnic wyborczych, z których wynikają ogromne potrzeby finansowe. Zsuwamy się nieprzerwanie od połowy października.
Dobre wyniki napędzają wzrosty na GPW

Dobre wyniki napędzają wzrosty na GPW

2015-11-10 Komentarz giełdowy
Dynamika ruchów na europejskich indeksach była dzisiaj raczej ograniczona, choć niezłymi wynikami mogła pochwalić się Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Z drugiej strony negatywne perspektywy związane z ryzkiem politycznym w dalszym ciągu będą ciążyć inwestorom w Warszawie.
Dobre dane nie pomagają Wall Street

Dobre dane nie pomagają Wall Street

2015-11-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Tak dobrych danych dotyczących zmiany liczby miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych nikt się nie spodziewał. Niemal pewne jest, że Fed zdecyduję się na podwyżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku. Na taki sygnał bardzo mocno zareagowały giełdy, te za oceanem spadkami, a te w Europie wzrostami.