Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Raport OPEC: rynek ropy naftowej coraz bliżej równowagi

Raport OPEC: rynek ropy naftowej coraz bliżej równowagi

2016-06-14 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w minionym tygodniu przekroczyły poziom 50 USD za baryłkę, jednak szybko powróciły poniżej niego. Przyczyn ruchu spadkowego w ostatnich dniach można upatrywać m.in. w zwiększonej awersji do ryzyka wśród globalnych inwestorów, związanej z obawami dotyczącymi możliwego Brexitu.
Pod presją złotego

Pod presją złotego

2016-06-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie były prostym przedłużeniem rozdania czwartkowego. Na starcie sesji parkiet operował w kontekście presji spadkowej z rynków bazowych i osłabienia złotego wobec dolara i euro.

To dopiero początek spadków?

To dopiero początek spadków?

2016-06-10 Komentarz giełdowy HFT Brokers
Inwestorzy przypomnieli sobie o istnieniu słowa fundamenty – w taki sposób można podsumować ostatnie dwie sesje na globalnych rynkach. Na dłuższą metę ignorowanie wyraźnego spowolnienia gospodarczego w kluczowych gospodarkach, drogich wycen akcji i utrzymującej się nadpodaży na rynku ropy nie może funkcjonować.
Korekta

Korekta

2016-06-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zaczęły się od od spokojnych wymian, ale już po kilku minutach zachowanie rynków bazowych oraz osłabienie złotego wskazały, iż klimat z ostatnich sesji uległ czytelnej zmianie. Właściwie dziesięć minut po otwarciu nastroje zmieniły się na korekcyjne i scenariusz na sesję został napisany.
Historyczny szczyt na S&P500 coraz bliżej

Historyczny szczyt na S&P500 coraz bliżej

2016-06-07 Rynki o poranku
Wall Street nie zwalnia tempa – od dołków z połowy lutego S&P500 odbił już ponad 17% i to w zasadzie bez żadnej korekty. Wczorajsza sesja wyprowadziła nas na tegoroczne maksima w przypadku tego indeksu, a także indeksu Russell2000. Przyczyną mogło być wystąpienie Janet Yellen, chociaż tak naprawdę nie ma to większego znaczenia.
Dzień w równowadze

Dzień w równowadze

2016-06-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po mocnym wzroście na sesji piątkowej, który nosił cechy przesilenia w fali spadkowej. Niestety, jak często w przeszłości, poniedziałek nie przyniósł rozdania, które charakteryzowałoby się dużym obrotem.
Najsłabsi na świecie

Najsłabsi na świecie

2016-06-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po trudnym rozdaniu wtorkowym, które przyniosło mocny spadek cen akcji w Warszawie i falę spekulacji, iż na rynku cieniem kładzie się ciągle niepotwierdzony pomysł, by dokonać kolejnej zmiany w systemie emerytalnym i scalić pozostałe dziś przy życiu OFE w jeden organizm pod egidą państwowego właściciela.
WIG20 nad przepaścią, w zasięgu tegoroczne minima

WIG20 nad przepaścią, w zasięgu tegoroczne minima

2016-06-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja przyniosła bardzo mocną i dosyć nieoczekiwaną wyprzedaż na GPW. Kilka dni poprawy przy mniejszych obrotach szybko odeszło w zapomnienie po tym jak na rynek wrócili inwestorzy z Londynu i Nowego Jorku.
Podaż pokazała kły

Podaż pokazała kły

2016-05-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszej sesji bez obrotów, dziś na rynek miał wrócić normalny handel. Początek sesji zapowiedział się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach, głównie wskutek sporym wzrostom w Chinach. W kalendarium było kilka istotnych danych makroekonomicznych.
Otoczenie poderwało w górę

Otoczenie poderwało w górę

2016-05-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wobec mizernego zachowania indeksów amerykańskich i czerwonego koloru w Azji, giełdy w Europie rozpoczęły notowania pod kreską. Spadki te groziły wyłamaniem w dół z konsolidacji. Byłaby to kolejna fala spadkowa. W pierwszej godzinie byki wygenerowały popyt, który wyciągnął notowania na zieloną stronę.
Dolar – korekty wciąż brak

Dolar – korekty wciąż brak

2016-05-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poza funtem do najsilniejszych walut podczas dzisiejszego handlu dołączyła turecka lira (Bank Turcji nie ruszył głównej stopy repo, decydując się tylko na oczekiwaną redukcję stopy po której banki udzielają pożyczek – o 50 p.b.), a także rosyjski rubel (dzięki odbiciu cen ropy).
Słabość GPW na tle rynków zachodnich

Słabość GPW na tle rynków zachodnich

2016-05-11 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na większości rynków Starego Kontynentu we wtorek przebiegały w spokojnej atmosferze i zakończyły się wzrostami. Niemiecki DAX zyskał na koniec dnia 0,65%, francuski CAC 40 wzrósł o 0,36%, natomiast brytyjski FTSE 100 o 0,68%. Niestety, nie można podobnie powiedzieć o sesji na naszym rodzimym rynku.
Łapanie dołka

Łapanie dołka

2016-05-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od optymistycznej próby odreagowania dwudniowej przeceny. Rynek stabilizowało uspokojenie na rynku złotego i dobra postawa banków, których ceny akcji rosły w odpowiedzi na sygnał ze strony polityków o łagodniejszej i nieprzymusowej dla sektora bankowego formie przewalutowania kredytów frankowych.
Świąteczne wyciszenie

Świąteczne wyciszenie

2016-05-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowe notowania na GPW odbywały się w środku majowego weekendu. W efekcie już na progu dzisiejszego rozdania wielu graczy oczekiwało niskiego obrotu i płytkiego handlu. Bilansem rozdania rozegranego zgodnie ze oczekiwanym scenariuszem jest sesja z ledwie 184 mln złotu licząc dla WIG20 i niespełna 210 mln złotych na całym rynku.
Oczekiwana korekta

Oczekiwana korekta

2016-04-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Na progu zakończonego właśnie kwietnia niemal oczywistym było, iż miesiąc przyniesie korektę po zwyżce WIG20 z rejonu 1650 pkt. w rejon 2000 pkt. Punktowy początek korekty na pierwszej sesji kwietnia i podręcznikowe oraz oczekiwane osunięcie się WIG20 w rejon 1900 pkt., gdzie można było lokować pierwsze ważne wsparcie po porażce wykresu na 2000 pkt., połączyły się w idealną mieszankę spadkową.
Flirt z 1900 pkt.

Flirt z 1900 pkt.

2016-04-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po neutralnym rozdaniu na Wall Street i po opublikowanych we wtorek wieczorem wynikach spółki Apple. Reakcje na słabszy od oczekiwań raport spółki, która ma swoją wagę w najważniejszych indeksach amerykańskich, przesadzał o tym, iż środa w USA zacznie się od spadków.
Opadanie w kierunku 1900 pkt.

Opadanie w kierunku 1900 pkt.

2016-04-26 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja była już czwartą sesją spadkową. Spadki w USA były wprawdzie wczoraj nieznaczne, ale Europa kontynuowała dziś przecenę, a nawet nieco przyspieszyła. Początek sesji dawał bykom jeszcze pewną nadzieję, ale po dwóch godzinach handlu rynek wyraźnie skierował się w dół.
Tydzień w zawieszeniu

Tydzień w zawieszeniu

2016-04-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po słabszych od oczekiwań sesjach na Wall Street i w kontekście dalekich od jednoznaczności nastrojów na rynkach europejskich. Swoją wagę miało również osłabienie złotego, który przez całość sesji szkodził bykom sygnałami przesilenia na wykresie pary USD/PLN.
Skromne przesunięcie

Skromne przesunięcie

2016-04-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się po nieco słabszym od oczekiwań zakończeniu wtorkowych sesji na Wall Street i spodziewanym cofnięciu na rynkach europejskich.
Ropa ciągnie akcje w górę

Ropa ciągnie akcje w górę

2016-04-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Indeksy amerykańskie wzrosły wczoraj wyraźnie i zbliżyły się do listopadowych szczytów. DJIA osiągnął wczoraj poziom 18 000 punktów, a dziś na początku sesji, czyli koło 16-tej naszego czasu przebił go. Rano zobaczyliśmy też drożejącą znów ropę, która osunęła się wczoraj gwałtownie po fiasku rozmów o zmniejszeniu wydobycia.