Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

WIG20 nad przepaścią, w zasięgu tegoroczne minima

WIG20 nad przepaścią, w zasięgu tegoroczne minima

2016-06-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja przyniosła bardzo mocną i dosyć nieoczekiwaną wyprzedaż na GPW. Kilka dni poprawy przy mniejszych obrotach szybko odeszło w zapomnienie po tym jak na rynek wrócili inwestorzy z Londynu i Nowego Jorku.
Podaż pokazała kły

Podaż pokazała kły

2016-05-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po wczorajszej sesji bez obrotów, dziś na rynek miał wrócić normalny handel. Początek sesji zapowiedział się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach, głównie wskutek sporym wzrostom w Chinach. W kalendarium było kilka istotnych danych makroekonomicznych.

Otoczenie poderwało w górę

Otoczenie poderwało w górę

2016-05-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wobec mizernego zachowania indeksów amerykańskich i czerwonego koloru w Azji, giełdy w Europie rozpoczęły notowania pod kreską. Spadki te groziły wyłamaniem w dół z konsolidacji. Byłaby to kolejna fala spadkowa. W pierwszej godzinie byki wygenerowały popyt, który wyciągnął notowania na zieloną stronę.
Dolar – korekty wciąż brak

Dolar – korekty wciąż brak

2016-05-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poza funtem do najsilniejszych walut podczas dzisiejszego handlu dołączyła turecka lira (Bank Turcji nie ruszył głównej stopy repo, decydując się tylko na oczekiwaną redukcję stopy po której banki udzielają pożyczek – o 50 p.b.), a także rosyjski rubel (dzięki odbiciu cen ropy).
Słabość GPW na tle rynków zachodnich

Słabość GPW na tle rynków zachodnich

2016-05-11 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na większości rynków Starego Kontynentu we wtorek przebiegały w spokojnej atmosferze i zakończyły się wzrostami. Niemiecki DAX zyskał na koniec dnia 0,65%, francuski CAC 40 wzrósł o 0,36%, natomiast brytyjski FTSE 100 o 0,68%. Niestety, nie można podobnie powiedzieć o sesji na naszym rodzimym rynku.
Łapanie dołka

Łapanie dołka

2016-05-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od optymistycznej próby odreagowania dwudniowej przeceny. Rynek stabilizowało uspokojenie na rynku złotego i dobra postawa banków, których ceny akcji rosły w odpowiedzi na sygnał ze strony polityków o łagodniejszej i nieprzymusowej dla sektora bankowego formie przewalutowania kredytów frankowych.
Świąteczne wyciszenie

Świąteczne wyciszenie

2016-05-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowe notowania na GPW odbywały się w środku majowego weekendu. W efekcie już na progu dzisiejszego rozdania wielu graczy oczekiwało niskiego obrotu i płytkiego handlu. Bilansem rozdania rozegranego zgodnie ze oczekiwanym scenariuszem jest sesja z ledwie 184 mln złotu licząc dla WIG20 i niespełna 210 mln złotych na całym rynku.
Oczekiwana korekta

Oczekiwana korekta

2016-04-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Na progu zakończonego właśnie kwietnia niemal oczywistym było, iż miesiąc przyniesie korektę po zwyżce WIG20 z rejonu 1650 pkt. w rejon 2000 pkt. Punktowy początek korekty na pierwszej sesji kwietnia i podręcznikowe oraz oczekiwane osunięcie się WIG20 w rejon 1900 pkt., gdzie można było lokować pierwsze ważne wsparcie po porażce wykresu na 2000 pkt., połączyły się w idealną mieszankę spadkową.
Flirt z 1900 pkt.

Flirt z 1900 pkt.

2016-04-27 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po neutralnym rozdaniu na Wall Street i po opublikowanych we wtorek wieczorem wynikach spółki Apple. Reakcje na słabszy od oczekiwań raport spółki, która ma swoją wagę w najważniejszych indeksach amerykańskich, przesadzał o tym, iż środa w USA zacznie się od spadków.
Opadanie w kierunku 1900 pkt.

Opadanie w kierunku 1900 pkt.

2016-04-26 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja była już czwartą sesją spadkową. Spadki w USA były wprawdzie wczoraj nieznaczne, ale Europa kontynuowała dziś przecenę, a nawet nieco przyspieszyła. Początek sesji dawał bykom jeszcze pewną nadzieję, ale po dwóch godzinach handlu rynek wyraźnie skierował się w dół.
Tydzień w zawieszeniu

Tydzień w zawieszeniu

2016-04-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po słabszych od oczekiwań sesjach na Wall Street i w kontekście dalekich od jednoznaczności nastrojów na rynkach europejskich. Swoją wagę miało również osłabienie złotego, który przez całość sesji szkodził bykom sygnałami przesilenia na wykresie pary USD/PLN.
Skromne przesunięcie

Skromne przesunięcie

2016-04-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się po nieco słabszym od oczekiwań zakończeniu wtorkowych sesji na Wall Street i spodziewanym cofnięciu na rynkach europejskich.
Ropa ciągnie akcje w górę

Ropa ciągnie akcje w górę

2016-04-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Indeksy amerykańskie wzrosły wczoraj wyraźnie i zbliżyły się do listopadowych szczytów. DJIA osiągnął wczoraj poziom 18 000 punktów, a dziś na początku sesji, czyli koło 16-tej naszego czasu przebił go. Rano zobaczyliśmy też drożejącą znów ropę, która osunęła się wczoraj gwałtownie po fiasku rozmów o zmniejszeniu wydobycia.
Równowaga

Równowaga

2016-04-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Z perspektywy końca tygodnia dobrze widać, iż piątkowy handel doskonale uzupełnił zachowanie rynku na wszystkich ostatnich sesjach. Dwa pierwsze dni były nieudanym flirtem podaży ze wsparciem w rejonie 1900 pkt., którego owocem był mocny wzrost na sesji środowej.
Utrzymane 1900 pkt.

Utrzymane 1900 pkt.

2016-04-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsze sesje w USA zakończyły się niewielkimi spadkami, które nie wniosły niczego nowego. Poruszają się od tygodnia w trendzie bocznym, w dość wąskim kanale konsolidacji. Jednoprocentowy wzrost w Tokio też nie wniósł niczego nowego, bo ważniejszy rynek w Szanghaju zamknął się bez zmiany.
Tydzień w korekcie

Tydzień w korekcie

2016-04-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych kończyły pierwszy tydzień nowego miesiąca i kwartału. W przypadku WIG20 całość notowań tygodnia została sprowadzona do korekcyjnego, oczekiwanego cofnięcia, którego wyzwolicielem było spotkanie indeksu z psychologiczną i techniczną barierą 2000 pkt.
Awersja do ryzyka wisi w powietrzu, zyski spółek spadają

Awersja do ryzyka wisi w powietrzu, zyski spółek spadają

2016-04-08 Rynki o poranku
Panika, którą obserwowaliśmy na początku roku szybko przerodziła się w mini-hossę, która z kolei wywindowała Wall Street w okolice historycznych szczytów, a indeksy europejskie na najwyższe poziomy w tym roku. Trudno jednak powiedzieć, że inwestorzy spokojnie spoglądają w przyszłość.
Korekta poszerzona

Korekta poszerzona

2016-04-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych były prostym rozwinięciem oczekiwanego impulsu spadkowego, który pojawił się w momencie spotkania WIG20 z psychologiczną barierą 2000 pkt. Dla wielu graczy rejon 2000 pkt. był docelowym poziomem fali wzrostowej rozpoczętej w okolicach 1650 pkt.
Iskra zdetonowała wyprzedaż

Iskra zdetonowała wyprzedaż

2016-04-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczoraj jeden członków FED, Eric Rosengren stwierdził, że jest zdziwiony zachowaniem rynku, który wycenia tylko jedną podwyżkę stóp w tym roku. Wprawdzie giełda w Szanghaju poszła do góry, to jednak Tokio zakończyło się 2,4 proc. pod kreską, a rano futures na amerykańskie indeksy pokazały też wyraźne spadki.
WIG20 na 2000 pkt.

WIG20 na 2000 pkt.

2016-03-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się w sprzyjających dla byków okolicznościach. Odczytanie, jako gołębie wystąpienie Janet Yellen w Nowym Jorku przełożyło się na wtorkową zwyżkę indeksów na Wall Street i mocny początek na rynkach europejskich.