Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Równowaga

Równowaga

2016-04-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Z perspektywy końca tygodnia dobrze widać, iż piątkowy handel doskonale uzupełnił zachowanie rynku na wszystkich ostatnich sesjach. Dwa pierwsze dni były nieudanym flirtem podaży ze wsparciem w rejonie 1900 pkt., którego owocem był mocny wzrost na sesji środowej.
Utrzymane 1900 pkt.

Utrzymane 1900 pkt.

2016-04-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsze sesje w USA zakończyły się niewielkimi spadkami, które nie wniosły niczego nowego. Poruszają się od tygodnia w trendzie bocznym, w dość wąskim kanale konsolidacji. Jednoprocentowy wzrost w Tokio też nie wniósł niczego nowego, bo ważniejszy rynek w Szanghaju zamknął się bez zmiany.

Tydzień w korekcie

Tydzień w korekcie

2016-04-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych kończyły pierwszy tydzień nowego miesiąca i kwartału. W przypadku WIG20 całość notowań tygodnia została sprowadzona do korekcyjnego, oczekiwanego cofnięcia, którego wyzwolicielem było spotkanie indeksu z psychologiczną i techniczną barierą 2000 pkt.
Awersja do ryzyka wisi w powietrzu, zyski spółek spadają

Awersja do ryzyka wisi w powietrzu, zyski spółek spadają

2016-04-08 Rynki o poranku
Panika, którą obserwowaliśmy na początku roku szybko przerodziła się w mini-hossę, która z kolei wywindowała Wall Street w okolice historycznych szczytów, a indeksy europejskie na najwyższe poziomy w tym roku. Trudno jednak powiedzieć, że inwestorzy spokojnie spoglądają w przyszłość.
Korekta poszerzona

Korekta poszerzona

2016-04-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych były prostym rozwinięciem oczekiwanego impulsu spadkowego, który pojawił się w momencie spotkania WIG20 z psychologiczną barierą 2000 pkt. Dla wielu graczy rejon 2000 pkt. był docelowym poziomem fali wzrostowej rozpoczętej w okolicach 1650 pkt.
Iskra zdetonowała wyprzedaż

Iskra zdetonowała wyprzedaż

2016-04-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczoraj jeden członków FED, Eric Rosengren stwierdził, że jest zdziwiony zachowaniem rynku, który wycenia tylko jedną podwyżkę stóp w tym roku. Wprawdzie giełda w Szanghaju poszła do góry, to jednak Tokio zakończyło się 2,4 proc. pod kreską, a rano futures na amerykańskie indeksy pokazały też wyraźne spadki.
WIG20 na 2000 pkt.

WIG20 na 2000 pkt.

2016-03-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się w sprzyjających dla byków okolicznościach. Odczytanie, jako gołębie wystąpienie Janet Yellen w Nowym Jorku przełożyło się na wtorkową zwyżkę indeksów na Wall Street i mocny początek na rynkach europejskich.
Koniec kwartału pobudza popyt

Koniec kwartału pobudza popyt

2016-03-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwsza poświąteczna sesja zapowiadała się neutralnie. Zarówno czwartkowe notowania w USA, jak i wczorajsze zakończyły się zupełnie płasko. Zmiana indeksów nie przekroczyła 0,1 proc. Nieco gorzej wypadły dziś w nocy notowania w Azji, spadek w Tokio wyniósł 0,2 proc, a w Szanghaju 1 proc. Za spadkami przemawiały też taniejące surowce, a w szczególności ropa.
Spadki na europejskich giełdach

Spadki na europejskich giełdach

2016-03-24 Rynki o poranku
Po poniedziałkowych zamachach w Brukseli rynki wracają do normy. Większość instrumentów zdążyła już oswoić się z tym wydarzeniem. Funt brytyjski mocno odczuł skutki strachu wywołanego atakami w perspektywie referendum ws. pozostania w Unii Europejskiej.
Dzień w poczekalni

Dzień w poczekalni

2016-03-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych niemal w całości zostały podporządkowane czekaniu na publikowany o 19:00 czasu polskiego komunikat Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Przećwiczony w przeszłości scenariusz wyczekiwania na to, co zrobi amerykański bank centralny, wymusił na GPW korelację z rynkami bazowymi i zamrożenie w niskiej zmienności.
WIG20 na nowym maksimum

WIG20 na nowym maksimum

2016-03-11 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w sprzyjającym dla popytu kontekście. Od poranka rynki europejskie szykowały się do odreagowania wczorajszej przeceny i drugiego spojrzenia na to, ...
Wyciszenie na GPW

Wyciszenie na GPW

2016-03-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję, która charakteryzowała się niską zmiennością i adekwatną aktywnością graczy. Pierwsze wymiany przyniosły skromne przesunięcie WIG20, które przetrwało do finału dnia.
Konsolidacja podtrzymana

Konsolidacja podtrzymana

2016-03-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od zwyżki cen akcji, którą parkiet odpowiedział na mocny początek marca na Wall Street, wzrosty cen akcji w Azji i umocnienie surowców.
Systematyczna słabość i zryw w końcówce

Systematyczna słabość i zryw w końcówce

2016-03-01 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja pomimo dobrego otoczenia okazała się spadkowa i znów ujawniła słabość naszej giełdy. Dziś doszło do powtórki. Giełdy zagraniczne kontynuowały wzrosty, a GPW podążyła wbrew nim, na południe. Wprawdzie indeks w ciągu ostatnich 30 minut odrobił straty, ale taki krótki zryw pozostawia więcej wątpliwości, niż optymizmu.
Dobry miesiąc WIG20

Dobry miesiąc WIG20

2016-02-26 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyły się w sprzyjającym dla popytu kontekście. Dobra końcówka czwartkowej sesji na Wall Street i mocna zwyżka cen ropy po informacji, iż władze Wenezueli będą rozmawiać z innymi eksporterami o stabilizacjo cen surowca, zlały się o poranku z mocnym otwarciem na rynkach europejskich i zwyżką cen miedzi.
Wall Street napędza odbicie

Wall Street napędza odbicie

2016-02-26 Rynki o poranku
Amerykanie nie zwalniają tempa i po raz kolejny wskazują kierunek światowym parkietom. Podczas wczorajszej sesji ponownie obserwowaliśmy solidne wzrosty, które wywindowały główne indeksy na siedmiotygodniowe maksima. Do odrobienia strat z początku roku jeszcze sporo brakuje, ale jesteśmy już bliżej poziomów z grudnia niż tegorocznych minimów.
Przecena z rynkami bazowymi

Przecena z rynkami bazowymi

2016-02-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję, w trakcie której parkiet zdominowała korelacja z rynkami bazowymi, głównie rynkiem ropy i giełdą niemiecką. W drugiej fazie władzę nad nastrojami przejęła słaba Wall Street.
Przesilenie na surowcach i giełdach

Przesilenie na surowcach i giełdach

2016-02-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Na wczorajszej sesji nie udało się indeksowi wyjść powyżej czwartkowych maksimów. Wprawdzie w trakcie sesji udało się nieznacznie poprawić tamten wynik i zamknięcie wypadło kapkę lepiej, to jednak cofnięcie się z poziomów 1880 pkt. w drugiej połowie sesji uznać należy za porażkę byków. Wolumen wyraźnie spadł i można było oczekiwać dziś sesji co najwyżej bez spadku.
Powrót spadków na koniec tygodnia

Powrót spadków na koniec tygodnia

2016-02-19 Komentarz giełdowy XTB
Po nieoczekiwanej poprawie nastrojów w pierwszej części tygodnia, która nastąpiła za sprawą lepszych danych z Chin i ze Stanów Zjednoczonych oraz odbicia cen ropy w związku z działaniami krajów OPEC w celu stabilizacji sytuacji na rynku, obserwujemy dziś powrót do spadków na parkietach na całym świecie.
Dzień przesilenia

Dzień przesilenia

2016-02-17 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżką WIG20 zbliżoną do 3,6 procent przy obrocie, który wyniósł ponad 900 milionów złotych. Skala zwyżki, jak i wielkość obrotu jednoznacznie wskazują, iż rynek ma za sobą nietypową sesję, która każe myśleć o dniu przesilenia, w którym doszło do uwolnienia energii popytu.