Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dane z USA nie pozwalają na poważniejsze osłabienie dolara
2015-07-24 Poranny Szkic Walutowy AFSSłaby odczyt indeksu PMI z Chin psuje z rana nastroje na rynkach wschodzących, choć złoty pozostaje względnie stabilny. Może lekko stracić przed końcem miesiąca. Na EUR/USD będzie kolejna próba przebicia się powyżej 1,10. Wczoraj skutecznie powstrzymana przez publikację świetnych danych z rynku pracy.
Dzień z PMI
2015-07-24 Rynki o porankuDzisiejsza sesja będzie stała pod znakiem odczytów indeksów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej. W kalendarzu odczyty z Francji, Niemiec, całej Strefy, oraz ze Stanów Zjednoczonych.
Spokojny koniec tygodnia na PLN
2015-07-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1171 PLN za euro, 3,7524 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9000 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8166 w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,961% w przypadku obligacji 10-letnich.
Trzy waluty – i co z nimi?
2015-07-24 Raport poranny FMCMGłówna para: Tradycyjnie interesować będą nas euro, dolar i polski złoty. Zaczynamy od głównej pary – tj. od EUR/USD. Kurs dziś rano przed siódmą to ok. 1,0970. To dość wysoki poziom. Owszem, prawdą jest, że notowania powróciły na południe z poziomów jeszcze wyższych (przekraczających 1,10), ale nadal nie można mówić o prostej aprecjacji dolara.
Amerykańska waluta osłabiona
2015-07-23 Raport popołudniowy FMCMTymczasowo czy na stałe? Zakładamy, że jednak tymczasowo, aczkolwiek widać, że byki nie dają za wygraną. Pewnym impulsem mogło być przeforsowanie drugiego pakietu reform w Grecji, a poza tym po prostu realizacja zysków z testu wsparcia w pobliżu 1,0820. Test się nie powiódł i wypadało poprowadzić notowania wyżej, w ramach korekty.
Dolarowa burza
2015-07-23 Komentarz walutowy XTBDo najbardziej zaskakujących wydarzeń czwartkowego poranka należy mocna deprecjacja amerykańskiego dolara w stosunku do wszystkich walut G10 o poranku. Nie pomogły wyższa od rynkowego konsensusu sprzedaż domów na rynku wtórnym, ani rosnące stawki kontraktów FRA nominowanych w dolarze.
Obniżka stóp procentowych w Nowej Zelandii
2015-07-23 Rynki o porankuZgodnie z oczekiwaniami inwestorów bank centralny w Nowej Zelandii zdecydował się na obniżenie stóp procentowych o 25 punktów bazowych, z poziomu 3,25% do 3%. Obniżka była w pełni spodziewana przez rynek, który od dawna już dyskontował potencjalny ruch banku na stopach procentowych.
Nabici w RBNZ
2015-07-23 Komentarz poranny TMS BrokersBank Rezerwy Nowej Zelandii obciął główną stopę procentową o 25 pb, ale część rynku liczyła na więcej. Rozczarowanie inwestorów ciągnie NZD w górę i presja podażowa na kiwi może na pewien czas osłabnąć. Dziś uwaga przenosi się na sprzedaż detaliczną z Wielkiej Brytanii, gdzie będą poszukiwane argumenty dla normalizacji polityki pieniężnej.
Coraz bliżej podwyżek stóp funta
2015-07-23 Poranny Szkic Walutowy AFSGrecja przyjmuje drugi pakiet ustaw wymaganych przez wierzycieli czym kończy obawy o wystąpienie ze strefy euro. Bez reakcji na walutach. Złoty opiera się silnej wyprzedaży akcji na warszawskim parkiecie wspierany poprawą nastrojów na rynku obligacji.
Greckie głosowanie i PMI
2015-07-23 Raport poranny FMCMKurs w górę? Faktycznie, może się wydawać, że byki na eurodolarze nie odpuszczają, przynajmniej nie do końca. Przedwczorajsza korekta kontrująca dolara w imię droższego euro została wczoraj sama skorygowana, ale dziś rano znów mamy poziomy rzędu 1,0920-40.
Stabilizacja kwotowań PLN, pomimo wyprzedaży na rynku akcyjnym
2015-07-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1155 PLN za euro, 3,7649 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9209 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8752 PLN w relacji do funta szterlinga.
WIG20 pod presją podaży
2015-07-22 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się dynamiczną przeceną większość liderów warszawskiego rynku. W finale WIG20 stracił 2,84 procent przy imponującym obrocie 938 milionów złotych.
WIG w odwrocie
2015-07-22 Komentarz giełdowy XTBNa parkietach giełdowych króluje dzisiaj kolor czerwony. Na giełdach poczynając od najważniejszych europejskich indeksów czyli DAX czy CAC 40, przez Polskę oraz kończąc na Stanach Zjednoczonych, możemy zauważyć, że inwestorzy nie widzą powodów do kupowania akcji.
Wyprzedaż na GPW
2015-07-22 Rynki po południuDzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie giełdowym przebiega w pesymistycznych nastrojach. Główny indeks WIG20 traci prawie 3% dochodząc do najniższych poziomów od prawie dwóch lat. Skala spadków na warszawskiej giełdzie jest zdecydowanie większa w porównaniu do parkietów na zachodzie Europy, gdzie starty największych indeksów w większości nie przekraczają 1%.
Eurodolar wraca na południe
2015-07-22 Raport popołudniowy FMCMPoniżej 1,09: Wygląda na to, że po południu sprawdza się to, co rano sugerowaliśmy na dzisiejszy dzień. Owszem, trzeba przyznać, że przez dobrych kilka godzin rynek utrzymywał eurodolara w okolicach 1,0930-50, walcząc o utrzymanie tych relatywnie wysokich poziomów – ale później trend spadkowy dał o sobie znać. Wykres elegancko zawrócił w stornę 1,09 i nawet niżej (1,0880).
Zasłużona korekta
2015-07-22 Poranny komentarz walutowyNajsilniejszą walutą w ostatnich dniach był bezsprzecznie amerykański dolar, który zyskiwał w oczekiwaniu na podwyżkę stóp procentowych przez FED. Jednak jak to często bywa, szybka i wyraźna aprecjacja została dość gwałtownie zatrzymana, a pretekstem do wyprzedaży dolara okazały się niekorzystne wiadomości napływające z amerykańskiej gospodarki.
Technologiczne rozczarowanie
2015-07-22 Rynki o porankuWczoraj po zakończeniu sesji w Stanach Zjednoczonych swoje wyniki zaprezentowały spółki takie jak Apple, Microsoft i Yahoo. Wszystkie spółki należą do najważniejszych komponentów technologicznego indeksu NASDAQ, a dodatkowo Apple pozostaje największą pod względem kapitalizacji spółką na świecie.
Nie można wiecznie stać w miejscu
2015-07-22 Komentarz poranny TMS BrokersDzień bez informacji nadających kierunek został wykorzystany do realizacji zysków po imponującym rajdzie dolara z ostatnich dni, jednak trendy na rynku walutowym zostają bez zmian, gdyż ich fundamentalne zaplecze wciąż obowiązuje. Dziś kalendarium nieco się ożywi.
Grecja z wyższym ratingiem. Węgry kończą łagodzenie.
2015-07-22 Poranny Szkic Walutowy AFSWyraźne pogorszenie nastrojów przedsiębiorców i konsumentów w Chinach może oznaczać wznowienie napięć na rynkach finansowych oraz spowolnienie gospodarki. W długim terminie jest to niekorzystny impuls dla rynków wschodzących i towarowych.
Co dalej z eurodolarem?
2015-07-22 Raport poranny FMCMNa wykresie: Wstępnie można zakładać, że nasza hipoteza, iż wczorajszy ruch ku górze był jedynie korektą w ogólnym trendzie spadkowym EUR/USD – właśnie się potwierdza. Maksima z wczoraj i z nocy to ok. 1,0960-70, teraz mamy 1,0930-35. Wydaje się, że po wczorajszej wysokiej, białej świecy, naturalny będzie powrót niżej – chyba że jakiś nieoczekiwany impuls fundamentalny odmieni sytuację.