Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euro z kulą u nogi

Euro z kulą u nogi

2015-04-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro zakończyło wtorkowy handel mocniejsze względem USD, choć bez wyraźnego powodu do tego, gdyż wskazania ZEW były niejednoznaczne. Wczoraj pojawiło się kilka komentarzy dotyczących piątkowego spotkania Eurogrupy, ale tylko greccy oficjele wyrażają optymizm, że negocjacje zakończą się przed końcem miesiąca.
Znów powyżej 1,07

Znów powyżej 1,07

2015-04-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar – w jakiej kondycji? Wczoraj główna para walutowa (EUR/USD) schodziła nawet w okolice 1,0660. Był to więc czas silniejszego dolara, ale oczywiście można zauważyć też i to, że w godzinach nocnych notowano wyjścia do 1,0780.

Wyhamowanie aprecjacji PLN

Wyhamowanie aprecjacji PLN

2015-04-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego w zakresie wczorajszych punktów odniesienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 3,9880 PLN za euro, 3,7160 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8877 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5466 PLN w relacji do funta szterlinga.
Presja na Grecję

Presja na Grecję

2015-04-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj pojawiły się informacje, jakoby greckie władze zaleciły podległym instytucjom budżetowym lokowanie nadwyżek finansowych w banku centralnym – można to odebrać jako przygotowywanie środków pod spłatę sporych zobowiązań dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego w maju.
Australjski dolar pod presją spadkową

Australjski dolar pod presją spadkową

2015-04-21 Poranny komentarz walutowy
Najgłośniej na rynku ostatnio jest o australijskim dolarze. W II połowie poprzedniego roku rozpoczął on trend spadkowy wobec większości walut, co było spowodowane spowolnieniem koniunktury w australijskiej gospodarce, ...
Rajd globalnych parkietów

Rajd globalnych parkietów

2015-04-21 Poranny komentarz giełdowy
Początek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację odbicia po słabej ostatniej sesji z zeszłego tygodnia. Świetne nastroje z Azji przekładają się na europejskich inwestorów i najważniejsze indeksy rosną już w tempie blisko 1%. W przypadku DAXa możliwa jest nawet 2 z przodu. Potrzebny będzie jedynie pozytywny odczyt indeksu ZEW.
Wyraźne wzrosty w Europie

Wyraźne wzrosty w Europie

2015-04-21 Rynki o poranku
Piątkowe spadki w dość szybkim tempie odchodzą w niepamięć. Wczorajsza sesja przyniosła delikatne odbicie w Europie i mocne wzrosty w Stanach Zjednoczonych. W ślad za Wall Street podążyła również Azja, a dzisiejszy poranek w Europie zaczął się bardzo obiecująco.
Grecja w tarapatach. Świetne dane z Polski wspierają złotego.

Grecja w tarapatach. Świetne dane z Polski wspierają złotego.

2015-04-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Inwestorzy zdają się nie przejmować problemami Grecji i akumulują ryzykowne aktywa. Zloty zyskuje w reakcji na coraz korzystniejsze perspektywy gospodarki. Złoty jest najdroższy do euro od sierpnia 2011 r. odzwierciedlając słabość wspólnej waluty i napływ zagranicznego kapitału do naszego kraju.
Na ile ZEW może pomóc EUR?

Na ile ZEW może pomóc EUR?

2015-04-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Kalendarz ubogi w pierwszorzędne publikacje ma swoją kontynuację we wtorek, jak na razie przynosząc ograniczoną zmienność na rynku USD, EUR, GBP i JPY. Więcej ożywienia widać po AUD w reakcji na wczorajsze wystąpienie szefa banku centralnego i dzisiejszą publikację protokołu z ostatniego posiedzenia RBA.
Krajowe dane umocniły złotego poniżej 4,00 EUR/PLN

Krajowe dane umocniły złotego poniżej 4,00 EUR/PLN

2015-04-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację po wczorajszej wyraźnie wzrostowej sesji. Polska waluta wyceniana jest na rynku następująco: 3,9847 PLN za euro, 3,7126 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8797 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5282 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek, ZEW i Grecja

Wtorek, ZEW i Grecja

2015-04-21 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Dziś w kalendarium istotnym odczytem makroekonomicznym będzie indeks instytutu ZEW za kwiecień, który poznamy o 11:00. Jest to wskaźnik uważany za dość dobry miernik sytuacji ekonomicznej Niemiec, a jeszcze istotniejszy jest wskaźnik Ifo, ...
Znakomite dane wspierają złotego

Znakomite dane wspierają złotego

2015-04-20 Rynki po południu
Dzięki dobrym odczytom makroekonomicznym z polskiej gospodarki, złoty umacnia się na szerokim rynku względem wszystkich walut. Przypomnijmy, że opublikowane o 14.00 dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej były znacznie lepsze niż zakładał konsensus rynkowy i w konsekwencji inwestorzy rozpoczęli zajmowanie długich pozycji na PLN.
Chińska gorączka

Chińska gorączka

2015-04-20 Popołudniowy komentarz giełdowy
W piątek przez światowe parkiety przelała się fala wyprzedaży spowodowana informacjami, iż regulator w Chinach wprowadził większe restrykcje związane z transakcjami opartymi na depozytach zabezpieczających. Dziś sytuacja uległa jednak odwróceniu ponownie za sprawą Chin, a konkretnie spowodowana została dalszym luzowaniem ze strony PBoC.
Australijczyk czeka na zapiski i inflację

Australijczyk czeka na zapiski i inflację

2015-04-20 Raport popołudniowy DM BOŚ
Dzisiaj o godz. 16:00 opublikowane zostało wystąpienie szefa RBA przed American Australian Association. Glenn Stevens stwierdził, że bank centralny jest gotów do dalszych obniżek stóp procentowych, ale powinien dopasować ich skalę do sytuacji w gospodarce – zwrócił tu uwagę na rynek nieruchomości, ale i też długu.
Chiny tną stopę rezerw obowiązkowych

Chiny tną stopę rezerw obowiązkowych

2015-04-20 Poranny Raport DM BOŚ z rynku walut
Skala ruchu PBOC jest największa od 2008 r. – mowa tu o cięciu stopy rezerw obowiązkowych dla banków o 100 p.b. do 18,5 proc. To odpowiedź na słabe dane makro z Chin z ostatnich dni, które sprawiają, że w tym roku trudno będzie utrzymać dynamikę PKB na poziomie 7 proc.
Europa pręży muskuły

Europa pręży muskuły

2015-04-20 Poranny komentarz giełdowy
Poniedziałkowa sesja azjatycka minęła podobnie jak piątkowa na Wall Street. Zarówno na chińskich jak i na japońskim parkiecie zawitała potężna wyprzedaż w końcówce sesji, co całkowicie zniwelowało ponad 1,5% wzrosty, które wywołała informacja o Ludowym Banku Chin obniżającym po raz kolejny stopę rezerw obowiązkowych.
W Chinach luzowania ciąg dalszy

W Chinach luzowania ciąg dalszy

2015-04-20 Poranny komentarz walutowy
W Niedzielę Ludowy Bank Chin podjął decyzję o kontynuowaniu łagodzenia polityki monetarnej w Chinach. Tym razem jako narzędzie została wybrana stopa rezerwy obowiązkowej, którą bank obniżył o 100 punktów bazowych (a nawet mocniej obniżono stopy dla instytucji działających na terenach wiejskich).
Chiny dalej pobudzają gospodarkę

Chiny dalej pobudzają gospodarkę

2015-04-20 Rynki o poranku
W ciągu weekendu Ludowy Bank Chin obniżył stopę rezerw obowiązkowych o 1 pkt. procentowy do 18,5%. Było to największe jednorazowe cięcie od listopada 2008 roku i obecnie stopa RRR jest najniższa od drugiej połowy 2010 roku.
Spokojny start tygodnia

Spokojny start tygodnia

2015-04-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Od strony publikacji makro tydzień rozpoczyna się spokojnie, mimo że w tle mamy mini-zaskoczenie ze strony Ludowego Banku Chin. Cięcie stopy rezerw obowiązkowych nie było niespodzianką samą w sobie, ale skala cięcia (-1 pkt proc. do 18,5 proc.) już tak.
Chińska stymulacja, koniec spadków cen w USA

Chińska stymulacja, koniec spadków cen w USA

2015-04-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Chiny wzmacniają działania stymulujące koniunkturę. Cięcie stopy rezerw obowiązkowych daje nadzieją na wzmocnienie akcji kredytowej, ale wzmaga obawy o kondycję gospodarki. W USA zakończył się cykl słabnięcia inflacji. Ceny będą przyspieszać, co z czasem zwiększy presję na podwyżki stóp Fed.