Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Grecja nadal niepokoi

Grecja nadal niepokoi

2015-06-15 Raport popołudniowy FMCM
Co na głównej parze? Zwyżkowa tendencja na EUR/USD, jeśli mierzyć ją od 27 maja i ówczesnych minimów dziennych – jeszcze się broni, jakkolwiek widać, że byki nie mają już zbyt wiele argumentów. Dzisiejsze maksima to mniej niż 1,1260, obecnie jesteśmy przy 1,1240.
Ważny tydzień na rynkach. Grecja nad przepaścią.

Ważny tydzień na rynkach. Grecja nad przepaścią.

2015-06-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Szanse na pomyślne zakończenie negocjacji w sprawie Grecji są znikome. Formalne bankructwo, ale bez wystąpienia ze strefy euro to najbardziej prawdopodobny scenariusz. W środę obraduje Fed, w czwartek ostatnia szansa dla Aten. Koniec tygodnia zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie. Oczekuj dużej zmienności na rynkach.

Nie ma sztywnych terminów

Nie ma sztywnych terminów

2015-06-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Tradycji stało sie zadość i choć Grecji postawiono ultimatum, na podstawie którego miała przedstawić warunki porozumienia przed weekendem, w poniedziałek stoimy w punkcie wyjścia. Następny etap to czwartkowe posiedzenie Eurogrupy, ale skoro do końca czerwca zostały jeszcze dwa tygodnie...
Słabsze otwarcie na PLN, inflacja CPI w kalendarzu

Słabsze otwarcie na PLN, inflacja CPI w kalendarzu

2015-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekki spadek kwotowań polskiej waluty w ślad za pogorszeniem nastrojów na głównej parze walutowej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1440 PLN za euro, 3,7004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9595 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7101 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar w połowie miesiąca

Eurodolar w połowie miesiąca

2015-06-15 Raport poranny FMCM
Kurs głównej pary: Wygląda na to, że mimo wszystko – jak zresztą już wstępnie sugerowaliśmy – na eurodolarze broni się rodzaj trendu zwyżkowego, zapoczątkowany dołkami z 27 maja. Innymi słowy, tendencja ta wybroniła się w piątek, gdy notowano minima rzędu 1,1150.
Są czynniki ryzyka, ale euro się broni

Są czynniki ryzyka, ale euro się broni

2015-06-14 Raporty tygodniowy FMCM
Grecja, Ameryka, Europa: Na wykresie eurodolara można doszukać się w pierwszej kolejności trendu zwyżkowego biegnącego od 13 kwietnia – co wymagałoby połączenia dołków z tego właśnie dnia, a następnie z 27 maja. Po 27 maja trend ten się zaostrzył, zaś nowa tendencja była (w pewnym przybliżeniu) testowana 1 czerwca, później ok. 5 czerwca i dzisiaj.
Zmienność nowym paradygmatem bankierów centralnych

Zmienność nowym paradygmatem bankierów centralnych

2015-06-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kiedyś bywało tak, że bankierzy centralni czynili wszystko, co w ich mocy, aby ograniczać zmienność na rynkach finansowych. Teraz wydaje się jednak, że zaczyna obowiązywać nowy paradygmat. Ostatnie dwa tygodnie pokazały, że przedstawiciele banków centralnych, celowo lub nie, sprzyjają podwyższonym wahaniom aktywów.
Powrót na rynki bazowe

Powrót na rynki bazowe

2015-06-12 Poranny komentarz walutowy
Polski złoty, węgierski forint, turecka lira – od tych walut odpływa kapitał, a rośnie zainteresowanie rynkami rozwiniętymi. Dość skąpa w publikacje makroekonomiczne sesja europejska sprawia, że handel jest mocno powiązany z papierami skarbowymi rynków bazowych.
Moda na Grecję

Moda na Grecję

2015-06-12 Rynki o poranku
Grecka saga przedłuża się w nieskończoność niczym „najlepszy serial”. Spektakularne zwroty akcji, plotki i intrygi docierają na rynek przy każdym kolejnym odcinku. Wczoraj do wczesnych godzin popołudniowych wydawało się, że sytuacja jest opanowana, co prowadziło do solidnych wzrostów na indeksach europejskich przeważnie w okolicy 1,5%.
Złudna nadzieja na uratowanie Grecji?

Złudna nadzieja na uratowanie Grecji?

2015-06-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Wczoraj powiało nieco optymizmem w kwestii porozumienia Grecji z wierzycielami. Już dziś jednak gazeta Bild donosi, że niemiecki rząd przygotowuje się na jej bankructwo. Dopóki nie ma jednoznacznych decyzji, lepiej zakładać pesymistyczny scenariusz i przygotowywać się na gwałtowne wahania na rynkach podczas najbliższych kilkunastu sesji.
Czas ultimatum

Czas ultimatum

2015-06-12 Komentarz poranny TMS Brokers
W piątek kalendarz wydarzeń ekonomicznych nie oferuje wiele, za to być może jesteśmy bliżej porozumienia Grecji z pożyczkodawcami. Wprawdzie MFW odstąpił od stołu negocjacyjnego, jednak po euro nie widać oznak paniki.
PLN stabilny, odbicie na wycenie długu

PLN stabilny, odbicie na wycenie długu

2015-06-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalszą stabilizację polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1300 PLN za euro, 3,6794 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9361 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7000 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu spadły do 3,135% w przypadku obligacji 10-letnich.
Poranna sytuacja

Poranna sytuacja

2015-06-12 Raport poranny FMCM
Główna para: Wczesnym rankiem EUR/USD jest przy 1,1250-55. Z jednej strony oznacza to, że dolar jest wciąż relatywnie mocny i brakuje siły do ostrego podbijania wartości euro. Z drugiej jednak – że nie ma też jeszcze chęci do jakiegoś "totalnego" czy "całościowego" parcia w stronę dolara.
Kiwi kolejną ofiarą na froncie wojen walutowych

Kiwi kolejną ofiarą na froncie wojen walutowych

2015-06-11 Komentarz poranny TMS Brokers
RBNZ wbrew oczekiwaniom większości obciął stopy procentowe, a dodatkowo zasugerował, że dalsze cięcia są realne. Tym samym bank jako ostatni w gronie G10 przystąpił do wojen walutowych. Kiwi ciężko przyjął decyzję banku.
Polityka bez wpływu na złotego, lepsze nastroje na parkietach

Polityka bez wpływu na złotego, lepsze nastroje na parkietach

2015-06-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Choć początek sesji w czwartek przyniesie zapewne jakąś formę negatywnej reakcji złotego na wzrost ryzyka politycznego w Polsce, ale w dłuższym terminie wpływ tego czynnika będzie znikomy. Decydujące pozostaną trendy globalne. Wśród nich najistotniejsze to polityka Rezerwy Federalnej, rozwój sytuacji na Ukrainie w sprawie Grecji.
PLN mocniejszy, pomimo politycznych zawirowań

PLN mocniejszy, pomimo politycznych zawirowań

2015-06-11 Komentarz do rynku złotego
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszym widocznym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1340 PLN za euro, 3,6564 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9203 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6650 PLN w relacji do funta szterlinga.
Amerykańska sprzedaż

Amerykańska sprzedaż

2015-06-11 Raport poranny FMCM
Jakie odczyty? Dziś o 7:30 napłyną dane z Chin, które mogą mieć pewien wpływ na ogólny sentyment rynkowy. Będą to ważne publikacje: dynamika produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inwestycji w aglomeracjach miejskich, wszystkie za maj. Produkcja miałaby, według prognoz, wzrosnąć o 6 proc., wobec wyniku 5,9 proc. w kwietniu (mowa o relacji r/r).
Eurodolarowe wahania, a w tle ciągle to samo

Eurodolarowe wahania, a w tle ciągle to samo

2015-06-10 Raport popołudniowy FMCM
Poniżej 1,13: Wczesnym rankiem byliśmy przy linii 1,13. Zakładaliśmy wtedy, że możliwe będą ruchy na północ w kierunku 1,1340, ale ostatecznie to jednak dolar powinien zostać umocniony. Sugerowaliśmy przy tym, że zwyżka eurodolara nie ma autentycznych podstaw fundamentalnych, w każdym razie jeśli miałoby to oznaczać jakiś optymizm na "odcinku greckim".
Odwrót od dolara

Odwrót od dolara

2015-06-10 Poranny komentarz walutowy
Środowy poranek dostarczył sporo zmienności zarówno na głównych parkietach giełdowych, jak i na walutach rynków bazowych. Do najbardziej zauważalnych zmian należy przede wszystkim znacząca aprecjacja japońskiego jena.
Kuroda zatrząsnął rynkiem

Kuroda zatrząsnął rynkiem

2015-06-10 Rynki o poranku
Środowy poranek przynosi bardzo duże zmiany na parach z japońską walutą, a wszystko za sprawą wystąpienia i zabrania głosu przez szefa Banku Japonii Haruhiko Kurodę w parlamencie. Aktualnie kurs pary USDJPY znajduje się na poziomie 122,85 i tym samym jen umacnia się względem dolara aż o 1,20%, co sprowadza notowania do najniższego poziomu od 26 maja.