Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Duda prezydentem. Yellen jastrzębio. Grecja nie spłaci MFW?

Duda prezydentem. Yellen jastrzębio. Grecja nie spłaci MFW?

2015-05-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty słabszy po zmianie na stanowisku Prezydenta Polski. Prezes Fed pozytywnie o gospodarce USA, potwierdza scenariusz podwyżek stóp w tym roku. Grecja straszy niewywiązaniem się ze zobowiązań wobec MFW.
Dlaczego rynek boi się Dudy

Dlaczego rynek boi się Dudy

2015-05-25 Poranny komentarz rynkowy XTB
Dolar najdroższy od kwietnia, euro od marca a frank od lutego. Choć całego ostatniego osłabienia złotego nie można przypisać polskiej sytuacji politycznej, to jednak ruchy z ostatnich dni są ewidentnie związane z czekającą nas zmianą na fotelu prezydenta kraju. Dlaczego?

Złoty w dół w reakcji na wyniki wyborów prezydenckich

Złoty w dół w reakcji na wyniki wyborów prezydenckich

2015-05-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi wyraźny spadek wyceny złotego, który spadł do okolic 2-miesięcznych minimów wobec euro w reakcji na wyniki II tury wyborów prezydenckich.
Droga na południe

Droga na południe

2015-05-25 Raport poranny FMCM
Już poniżej 1,10: W poniedziałek 25 maja eurodolar sytuuje się – po godzinie 5 rano – w okolicach poziomu 1,10, a chwilami nawet niżej, przy 1,0990. Nic dziwnego. Wygląda na to, że kierunek na najbliższe dni, a może i tygodnie – został z grubsza wyznaczony. Naturalnie korekty na rzecz euro będą się pewnie zdarzać, ale mimo wszystko silniejszą walutą jest teraz dolar.
Dolar nabrał mocy

Dolar nabrał mocy

2015-05-22 Raport poranny FMCM
Siła waluty USA: Już w poprzednich tygodniach sugerowaliśmy, że umocnienie euro, znaczone osiąganiem na EUR/USD poziomów rzędu 1,1465, nie utrzyma się zbyt długo. Motywowaliśmy to tym, że z jednej strony amerykański Fed – co by o nim nie mówić (w kontekście np. drogi taniego dolara, wytyczonej jeszcze przez Bernanke) – jest teraz jednym z bardziej jastrzębich banków centralnych, ...
Głód dolara

Głód dolara

2015-05-22 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po trzech dniach marazmu piątek przyniósł ożywienie na rynku walutowym przy triumfie USD pozytywnie reagującym na dane o inflacji z USA. W kwietniu CPI wzrósł o 0,1 proc. m/m, co nie powstrzymało wskaźnika rocznego przed spadkiem do -0,2 proc. Ale ważniejsza okazała się inflacja bazowa, która wzrosła o 0,3 proc. m/m przy prognozie 0,2 proc.
Europa boi się Grecji

Europa boi się Grecji

2015-05-22 Poranny komentarz giełdowy
Podczas wczorajszej sesji giełdowej na Wall Street mogliśmy zaobserwować ciekawą sytuację, gdyż przez indeks S&P500 wyznaczone zostały nowe historyczne szczyty na zamknięciu. Z kolei w Europie po wczorajszych lekkich stabilnych wzrostach przychodzi czas na niewielką przecenę. Słabsze nastroje mają prawdopodobnie związek z ryzykiem płynącym od Grecji oraz umacniającym się euro.
Kolejne ważne dane z USA

Kolejne ważne dane z USA

2015-05-22 Rynki o poranku
Ostatnia sesja tygodnia zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o rynek walutowy. Dolar stoi przed kolejną szansą na odwrócenie złej passy, ponieważ w kalendarzu widnieje ważny odczyt kwietniowej inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych.
Przygotowania przed długim weekendem

Przygotowania przed długim weekendem

2015-05-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo bogatego kalendarium w czwartek, na rynku nie udało sie rozbudzić zmienności z wyjątkiem funta wzmocnionego dobrymi danymi o sprzedaży detalicznej. Mieszane dane ze strefy euro i USA utrzymują EUR/USD w ciasnym zakresie wahań. Status quo po posiedzeniu Banku Japonii nie daje impulsów na rynek jena.
Złoty w trendzie spadkowym. W centrum uwagi J. Yellen.

Złoty w trendzie spadkowym. W centrum uwagi J. Yellen.

2015-05-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pod presją niepewności politycznej oraz słabszych odczytów z gospodarki. Może dalej tracić, szczególnie do euro. Na świecie kluczowe dziś wydarzenia to publikacja danych o inflacji CPI z USA oraz wieczorne wystąpienie J. Yellen. W poniedziałek kursy mogą znajdować się w zupełnie innym miejscu niż dziś wieczorem.
Złoty pod presją

Złoty pod presją

2015-05-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji po dwóch sesjach spadków na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0930 PLN za euro, 3,6761 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9290 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7564 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziś dane niemieckie

Dziś dane niemieckie

2015-05-22 Raport poranny FMCM
PKB i Ifo: Indeks ZEW z Niemiec wypadł we wtorek słabo, odnotowano wtedy zejście z 53,3 pkt do niskiego poziomu 41,9 pkt. Odczyt ten uchodzi za mniej istotny niż indeks instytutu Ifo, który poznamy dziś o 10:00 – ale gdyby klimat obu wskaźników był podobny, gdyby Ifo też wypadł mizernie, to dla inwestorów byłby to dość mocny sygnał odwrotu od euro.
Czy Bank Japonii wzmocni jena?

Czy Bank Japonii wzmocni jena?

2015-05-21 Popołudniowy raport walutowy DM BOŚ
Komunikat po zakończonym Banku Japonii, któremu będzie też towarzyszyć późniejsza konferencja prasowa z udziałem Haruhiko Kurody, poznamy jutro wczesnym rankiem przy końcu sesji azjatyckiej. Na rynku znacznie więcej emocji budziło posiedzenie, jakie miało miejsce 30 kwietnia, kiedy to rynek spekulował, ...
PMI Niemiec i Strefy Euro słabo

PMI Niemiec i Strefy Euro słabo

2015-05-21 Raport popołudniowy FMCM
Dane poranne i popołudniowe: Indeksy PMI z Niemiec wypadły poniżej prognoz. W usługach było to 52,9 pkt (prognoza 53,9 pkt), w przemyśle 51,4 pkt (zakładano 52,3 pkt). W Strefie Euro wskaźnik przemysłowy co prawda lekko wybił się ponad przewidywania (52,3 pkt wobec 52 pkt), ale usługowy był słabszy (53,3 pkt, zakładano 53,9 pkt).
Eurodolar za chwilę może skierować się na południe

Eurodolar za chwilę może skierować się na południe

2015-05-21 Raport poranny DM BOŚ
Zapiski z posiedzenia FED pokazały, że większość członków tego gremium uważała, że ostatnie dane makro nie są wystarczające do tego, aby podnieść stopy w czerwcu. Przeważały opinie, że wzrost gospodarczy, oraz inflacja powinny przyspieszyć po słabym I kwartale.
Dane z Europy coraz lepsze

Dane z Europy coraz lepsze

2015-05-21 Rynki o poranku
Ożywienie gospodarcze na Starym Kontynencie ma coraz mocniejsze podstawy. Nareszcie nie musimy mówić tylko o Niemczech, bo do silnej gospodarki naszego zachodniego sąsiada dołączają również kraje, które w ostatnich latach rozczarowały. Najlepszym przykładem dla potwierdzenia tej tezy są dane z Francji i Hiszpanii.
Minutes bez rewelacji. Nie najlepsze doniesienia z Polski.

Minutes bez rewelacji. Nie najlepsze doniesienia z Polski.

2015-05-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Publikacja minutes Fed nie przynosi żadnych nowych informacji utwierdzając w graczy przekonaniu, że pierwsza podwyżka stóp procentowych będzie miała miejsce we wrześniu. Złoty słabszy po nie najlepszych danych z gospodarki. Będzie dalej tracić.
Fed czeka na więcej danych, rynek także

Fed czeka na więcej danych, rynek także

2015-05-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Z wczorajszej publikacji protokołu FOMC wynika, że podwyżka stóp procentowych w czerwcu jest mało prawdopodobna. Ale czy już o tym nie wiedzieliśmy wcześniej? Kolejne dane makro z USA będą pomocne w ustaleniu, co robić dalej. Fed czeka, rynek także.
Słabe dane osłabiły PLN

Słabe dane osłabiły PLN

2015-05-21 Komentarz do rynku złotego
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wstępną kontynuację wczorajszej słabości złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0795 PLN za euro, 3,6719 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,7093 PLN względem funta szterlinga oraz 3,9276 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Po zapiskach Fed

Po zapiskach Fed

2015-05-21 Raport poranny FMCM
Co powiedział FOMC? Zapiski z ostatniego posiedzenia gremium kierującego polityką Fed jak zwykle były rozwlekłe i wyrażone językiem pełnym niedomówień, ogólników i niejasności. Ogólna wymowa jest jednak taka, że w FOMC przeważa pogląd, ...