Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rynek dolara czeka na więcej i na lepsze

Rynek dolara czeka na więcej i na lepsze

2015-07-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane o PKB z USA ostatecznie były na swój sposób kłopotliwe w interpretacji, hamując rajd USD, który musi poczekać na kolejne dane z gospodarki. Mimo to trend pozostaje niezachwiany, ale dziś mamy koniec tygodnia i miesiąca jednocześnie, co zawsze nosi ze sobą potencjał do pobudzenia zmienności.
USA na ścieżce wzrostu. Bez MFW w bailout’cie Grecji?

USA na ścieżce wzrostu. Bez MFW w bailout’cie Grecji?

2015-07-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty słabszy po niepokojących informacjach o możliwym braku udziału Międzynarodowego Funduszu Walutowego w trzecim programie pomocy dla Grecji. Eurodolar stabilny. Przeciwny wektor oddziaływania takich doniesień na kurs EUR/USD. Dane o PKB z USA pozytywne, przybliżają scenariusz podwyżki stóp we wrześniu.

Mocny dolar i FED szkodzą złotemu

Mocny dolar i FED szkodzą złotemu

2015-07-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1415 PLN za euro, 3,7859 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9097 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,9044 PLN względem funta szterlinga.
Końcówka tygodnia na walutach

Końcówka tygodnia na walutach

2015-07-31 Raport poranny FMCM
Eurodolarowe zagadnienia: O końcówce tygodnia w gruncie rzeczy będziemy mogli mówić dopiero wieczorem, pod koniec sesji, tym niemniej wypada też spojrzeć na to, jak wygląda poranek. Po godzinie piątej EUR/USD sytuuje się przy 1,0940, co pokazuje, że na razie wciąż aktualna jest hipoteza o dość silnym dolarze i utrzymaniu ogólnej tendencji spadkowej, widocznej od 18 czerwca.
Powrót do konsolidacji

Powrót do konsolidacji

2015-07-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w kontekście oczekiwania na ważne dane o dynamice PKB USA w II kwartale bieżącego roku oraz dzień po publikacji komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Na progu tygodnia waga dzisiejszych danych makro oraz publikacji Fed wydawała się na tyle duża, ...
EUR/USD pogłębia spadki

EUR/USD pogłębia spadki

2015-07-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dane z USA były niezłe. Wprawdzie PKB w II kwartale wyniósł wg. pierwszych szacunków 2,3 proc. w ujęciu zanualizowanym (oczekiwano 2,6-2,7 proc.), to dane za I kwartał zostały podniesione z -0,2 proc. do +0,6 proc. Dodatkowo nieźle wyglądały pozostałe składowe – uwagę zwraca przede wszystkim wzrost wydatkowego PCE Coree o 1,8 proc. k/k wobec szacowanych 1,6 proc. k/k.
FOMC, PKB, co dalej?

FOMC, PKB, co dalej?

2015-07-30 Rynki po południu
Lipcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej nie przyniosło przełomu, a wczorajszy komunikat Komitetu Otwartego Rynku został odebrany przez większość uczestników rynku, jako raczej gołębi. Nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych wskazówek dotyczących terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, ...
FOMC utrzymuje stonowany język, ale dolar zyskuje

FOMC utrzymuje stonowany język, ale dolar zyskuje

2015-07-30 Komentarz walutowy XTB
Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia było wczorajsze spotkanie władz monetarnych w Stanach Zjednoczonych. Podczas tego posiedzenia Federalny Komitet Otwartego Rynku nie zdecydował się na zmianę stóp procentowych, w związku z czym górne ograniczenie kanału dla stopy rynkowej wynosi nadal 0,25%.
Wczoraj FED, dziś PKB Stanów Zjednoczonych

Wczoraj FED, dziś PKB Stanów Zjednoczonych

2015-07-30 Rynki o poranku
Wczorajsze posiedzenie FED, zgodnie z oczekiwaniami, nie przyniosło zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Z komunikatu FED dowiedzieliśmy się, że poprawa na rynku jest coraz bardziej wyraźna, natomiast lekko rozczarowuje inflacja.
Przekaz ze strony Fed zaostrzony, coraz bliżej podwyżki stóp

Przekaz ze strony Fed zaostrzony, coraz bliżej podwyżki stóp

2015-07-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z założeniami, na lipcowym posiedzeniu Fed zaostrzył przekaz, lecz nie zasugerował, że do rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp dojdzie we wrześniu. Ten termin nadal wchodzi w grę. Zdecydują dane z gospodarki. Podwyżka w tym roku jest praktycznie przesądzona. Euro pod presją, dolar z potencjałem do dalszego umocnienia przed końcem roku.
Fed dwa solidne NFP od podwyżki

Fed dwa solidne NFP od podwyżki

2015-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami komunikat FOMC nie przyniósł wyraźnych wskazań terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych, jednak wyrażenie większego optymizmu w stosunku do sytuacji na rynku pracy sugeruje, że Fed jest krok bliżej rozpoczęcia normalizacji polityki monetarnej. Lekkie rozczarowanie po stronie USD szybko zostało zamienione w kupowanie dolara.
PLN słabszy po FED

PLN słabszy po FED

2015-07-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszych lekkich spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1250 PLN za euro, 3,7608 PLN wobec dolara amerykańskiego,3,8805 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8625 PLN w relacji do funta szterlinga.
A jednak tendencja spadkowa?

A jednak tendencja spadkowa?

2015-07-30 Raport poranny FMCM
Po FOMC: Ostatnich kilka dni postawiło pod znakiem zapytania tendencję spadkową na głównej parze walutowej – i to nawet, gdyby linię trendu poprowadzić po wysokich szczytach z 10 i 13 lipca. Fakt, że notowano wyjścia ponad 1,11 – i że nawet po tymczasowym powrocie gracze jeszcze nie byli zdecydowani co do aprecjacji dolara – zwracał na siebie uwagę.
Wzrost niepewności na rynkach

Wzrost niepewności na rynkach

2015-07-28 Komentarz rynkowy HFT Brokers
Rozwój wydarzeń na chińskiej giełdzie budzi coraz większy niepokój wśród inwestorów, których obawy o kondycję gospodarki Państwa Środka z każdym dniem rosną. Wczorajsza sesja, podczas której spadki osiągnęły poziom 8,5%, wymusiła na chińskich władzach podjęcie zdecydowanych działań, które mają na celu zatrzymanie fali wyprzedaży na giełdzie.
Chiński strach na rynkach

Chiński strach na rynkach

2015-07-28 Komentarz walutowy XTB
Jeśli ktokolwiek liczył na uspokojenie sytuacji rynkowej po greckim zamieszaniu, ten bardzo mocno się mylił. Grecja może okazać się jedynie błahym problemem w obliczu tego, co mogą spowodować narastające problemy w Chinach.
Przyjaciele i wrogowie euro

Przyjaciele i wrogowie euro

2015-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Zmienność jest wrogiem apetytu na ryzyko, ale ostatnio stała się przyjacielem euro. Giełda w Chinach dołuje kolejny dzień, ale spadki o 2 proc. wyglądają jak mała czkawka w porównaniu z poniedziałkowym załamaniem. Niewiele wydarzeń jest zaplanowanych do czasu środowego FOMC, co jest złe dla płynności, ale dobre dla zmienności.
Obawy o kondycję Chin pogarszają nastroje na giełdach

Obawy o kondycję Chin pogarszają nastroje na giełdach

2015-07-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty zyskuje w ślad za umacniającym się euro, ale w średnim terminie ma solidniejsze podstawy do aprecjacji niż wspólna waluta. Słabość giełd wobec nawrotu spadków cen akcji w Chinach to podstawowa charakterystyka rynków początku tygodnia. W oczekiwaniu na Fed duża zmienność kursów może się utrzymywać.
W tle powraca wątek grecki?

W tle powraca wątek grecki?

2015-07-28 Raport poranny FMCM
Główna para: Istotnie, zdaje się, że w tle powoli wraca kwestia grecka, a to może być czynnikiem hamującym wzrosty eurodolara i generującym powrót na południe. Tym bardziej tak będzie, jeśli jutrzejsze nastawienie FOMC będzie jastrzębie, tzn. sugerujące, że faktycznie w USA dojdzie w tym roku (we wrześniu czy choćby w grudniu) do podwyżek stóp.
PLN mocniejszy wobec CHF oraz USD, rynek czeka na FED

PLN mocniejszy wobec CHF oraz USD, rynek czeka na FED

2015-07-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym umocnieniu w relacji do dolara oraz franka szwajcarskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1217 PLN za euro, 3,7154 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8624 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7872 PLN w relacji do funta szterlinga.
7 proc. w sferze marzeń?

7 proc. w sferze marzeń?

2015-07-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wstępny lipcowy odczyt indeksu PMI dla sektora przemysłowego w Chinach spadł do poziomu 48,2 pkt. pomimo, że konsensus zakładał wzrost z 49,4 pkt. do 49,7 pkt. Tym samym nastroje wśród menedżerów logistyki są najsłabsze od kwietnia ubiegłego roku.