Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zobligowani do śledzenia rynku obligacji

Zobligowani do śledzenia rynku obligacji

2015-06-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś inwestorzy czekają na raport z rynku pracy USA, ale kątem oka śledzą rynek długu w Europie, gdyż sentyment tamże zdaje się mieć największy wpływ na pozostałe klasy aktywów. Wyższe rentowności dają wsparcie EUR względem reszty walut G10, gdzie USD trzyma się najlepiej. Z kolei dla złotego nastały ciężkie czasy.
Na EUR/USD wątek grecki i payrollsy

Na EUR/USD wątek grecki i payrollsy

2015-06-05 Raport poranny FMCM
Wbrew pozorom poziom 1,12 na EUR/USD, a wokół niego oscylują w piątek rano notowania, nie jest aż tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Oto bowiem wczoraj, gdy u nas był dzień wolny, kurs dochodził nawet do 1,1380, co pokazuje skalę optymizmu, jaki strona popytowa narzuciła rynkowi.

Podaż zachowała przewagę

Podaż zachowała przewagę

2015-06-03 Komentarz DM BOŚ po sesji
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w kontekście zbliżającego się w Polsce święta i oczekiwanego spadku aktywności inwestorów na sesji piątkowej. Niestety, w tym samym czasie na świecie będą miały miejsca ważne wydarzenia, jak efekty rozmów pomiędzy rządem w Atenach, ...
Kkonferencja EBC w centrum uwagi

Kkonferencja EBC w centrum uwagi

2015-06-03 Rynki po południu
Europejski Bank Centralny znalazł się dziś w centrum zainteresowania inwestorów. Na początku poznaliśmy decyzje w sprawie stóp procentowych jednak w tym przypadku nie doszło do żadnych zaskoczeń i stopy procentowe zostały pozostawione na niezmienionym poziomie.
Rynek nie wierzy w pesymizm Schaueblego

Rynek nie wierzy w pesymizm Schaueblego

2015-06-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Mimo, że niemiecki minister finansów przyznał dzisiaj po południu, że nadal pozostaje ostrożny w kwestii szans na osiągnięcie porozumienia z Grecją, zwłaszcza po tym jak zobaczył nowe propozycje Aten wobec wierzycieli, to rynki finansowe zdają się zakładać, że do piątku temat będzie politycznie domknięty – pozostaną tylko techniczne kwestie, które nie przeszkodzą w realizacji płatności na rzecz MFW.
Atmosfera po odczytach i nie tylko

Atmosfera po odczytach i nie tylko

2015-06-03 Raport popołudniowy FMCM
Na EUR/USD sprawy mają się tak: Owszem, próbowano dziś podbijania kursu prawie pod 1,1190, ale były też i zejścia poniżej 1,11, w okolice 1,1080, co w sumie zgadzało się z naszymi założeniami, mówiącymi, że euforia optymizmu w sprawach greckich – trochę przycichnie. Z drugiej strony, przed 16:00 znów mamy poziomy rzędu 1,1160-70, co pokazuje, że rynek wciąż liczy na to, że będą powody do zwiększania wartości euro.
To nie koniec emocji

To nie koniec emocji

2015-06-03 Rynki o poranku
Wczorajsze wydarzenia rynkowe dostarczyły inwestorom sporo emocji. Zakres wahań na głównej parze walutowej świata EURUSD był największy od połowy marca, a dodatkowo tak mocny ruch nastąpił po kilku bezbarwnych sesjach przebiegających w wąskiej konsolidacji.
Skokowe umocnienie EUR

Skokowe umocnienie EUR

2015-06-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Euro zyskało wczoraj wyraźnie na wartości w relacji do dolara po wysokim odczycie inflacji CPI oraz nadziei na ostateczne rozwiązanie greckiego kryzysu. Skutek: dynamiczne spadki cen na rynku obligacji, silny ruch na walucie. Dziś zmienność pozostanie duża.
W oparach domysłów i oczekiwań

W oparach domysłów i oczekiwań

2015-06-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo że więcej zamieszania niż klarowności jest wokół greckich negocjacji, optymiści przeważali we wtorek na rynku euro, generując silne ruchy na płytkim rynku. Porzucanie USD stanowiło drugą nogę transakcji, nawet jeśli większość inwestorów traktuje wczorajsze wahania jako chwilowe potknięcie niż odwrót sentymentu.
Z Grecją jednak nie tak do końca...?

Z Grecją jednak nie tak do końca...?

2015-06-03 Raport poranny FMCM
Na razie nie ma szans: Już wczoraj pisaliśmy, że optymistyczne wieści w sprawie greckiej są na razie nie do końca pewne, a komunikaty dobiegające z agencji informacyjnych trochę się ze sobą rozmijają. Owszem, jest prawdą, że Ateny przesłały wierzycielom plan reform, ale jest też prawdą, że Jeroen Dijsselbloem stwierdził, iż w tym tygodniu nie ma szans na osiągnięcie porozumienia.
Doniesienia dot. Grecji umacniają PLN

Doniesienia dot. Grecji umacniają PLN

2015-06-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację umocnienia złotego wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1175 PLN za euro, 3,6883 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9538 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6616 PLN względem funta szterlinga.
Rynek żyje nadzieją

Rynek żyje nadzieją

2015-06-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Oczywiście wiąże się ona bezpośrednio z szansą na znalezienie porozumienia pomiędzy Grecją, a wierzycielami. Grecki premier Tsipras nie zdradził dzisiaj tego, co znalazło się w tzw. ostatecznej ofercie wypracowanej przez wierzycieli podczas nocnych narad w Berlinie, ale zwyczajowo już zachował „dyplomatyczny optymizm”.
Skok EUR/USD, silny złoty

Skok EUR/USD, silny złoty

2015-06-02 Raport poranny FMCM
Wysoko w górę: Sprawy związane z Grecją bywały w ostatnich dniach czynnikiem o charakterze przede wszystkim kontrującym euro i siłą rzeczy wzmacniającym dolara. To dlatego, że brakowało impulsów pozytywnych, promyków nadziei.
Podaż dominuje

Podaż dominuje

2015-06-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Zakończenie wczorajszego handlu w USA wypadło na nieznacznych plusach, ale było to tylko niewielkie odreagowanie spadku z piątku. Handel w Europie rozpoczął się neutralnie, ale już w pierwszej godzinie przewagę uzyskała strona podażowa.
Spekulacje o Grecji, zmiany na Węgrzech

Spekulacje o Grecji, zmiany na Węgrzech

2015-06-02 Rynki po południu
Podczas dzisiejszej sesji euro zyskiwało już ponad 2,2% względem amerykańskiej waluty, ale i nie tylko. Z kolei dolar oddaje dziś ostatnie zyski, a jego indeks traci ponad -1%. Wspólna waluta zyskuje dzięki plotkom i spekulacjom dotyczącym tego, że wierzyciele w końcu porozumieją się z Grecją. Jednakże żadne szczegóły nie zostały jeszcze przedstawione.
Rynek czeka na dane

Rynek czeka na dane

2015-06-02 Poranny komentarz walutowy
Uwaga wtorkowego poranka należy przede wszystkim do australijskiego dolara i decyzji tamtejszego banku centralnego o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Gołębi ton poprzedniego komunikatu RBA nastawił oczekiwania inwestorów na jeszcze bardziej akomodacyjne podejście także w czerwcu, ...
Grecja dalej w centrum uwagi

Grecja dalej w centrum uwagi

2015-06-02 Poranny komentarz giełdowy
Od wczesnego poranka na europejskich rynkach daje o sobie znać duża nerwowość, która wywołana jest prawdopodobnie dalszą niepewnością w sprawie Grecji. Kontynuowana jest również wyprzedaż na polskim parkiecie.
RBA nie zaskakuje

RBA nie zaskakuje

2015-06-02 Rynki o poranku
Podczas sesji azjatyckiej uwaga inwestorów była skupiona na posiedzeniu Banku Australii na którym miała zostać podjęta decyzja w sprawie poziomu stóp procentowych. Zgodnie z konsensusem ekonomistów nie zdecydowano się na jakąkolwiek zmianę i stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie 2%.
W oczekiwaniu na danie główne

W oczekiwaniu na danie główne

2015-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
W poniedziałek apetyty inwestorów zostały pobudzone zestawem przystawek. Dolar amerykański został wsparty lepszym od oczekiwań ISM dla przemysłu za maj. Euro czeka na Grecję, w sprawie której prace nad porozumieniem przyspieszyły. Dolar australijski odżył w nocy, gdyż RBA zaskoczył utrzymaniem neutralnego nastawienia.
Nie tak dobrze w Polsce, nie tak źle w USA

Nie tak dobrze w Polsce, nie tak źle w USA

2015-06-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Bieżące wyniki polskiej gospodarki nie będą zaskakiwać tak pozytywnie jak dane za I kw. Z kolei w USA można się spodziewać zdecydowanej poprawy koniunktury. Europa pozostaje w fazie łagodnego ożywienia. Kursy dziś stabilnie, możliwe lekkie osłabienie złotego.