Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dziś czekamy na amerykańskie zamówienia
2015-06-02 Raport poranny FMCMO 16:00 poznamy bodaj najważniejszy odczyt dzisiejszego dnia, czyli amerykańskie dane o miesięcznej dynamice zamówień za kwiecień. Prognoza mówi, że zamówienia na dobra liczone bez środków transportu zwiększyły się wtedy o 0,5 proc. m/m (w marcu o 0,6 proc.).
Słabszy PMI zaszkodził PLN, rynek śledzi doniesienia ws. Grecji
2015-06-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszych nieznacznych spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1140 PLN za euro, 3,7623 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9824 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7214 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kolejny tydzień, kolejne odroczenie dla Grecji
2015-06-01 Komentarz poranny TMS BrokersTo powinien być interesujący tydzień na rynkach finansowych. Majowe dane z rynku pracy USA mogą być punktem zwrotnym dla USD i ogólnego sentymentu. Posiedzenia ECB i RBA mogą zatrząść euro i aussie. Pod koniec tygodnia uwaga skupi się także na posiedzeniu OPEC. No i ta Grecja.
Miesiąc kluczowych rozstrzygnięć
2015-06-01 Poranny Szkic Walutowy AFSPrzed nami miesiąc, w którym rozstrzygnie się kwestia Grecji, więcej wiedzieć również będziemy w temacie przyszłych decyzji w sprawie stóp procentowych w USA. Zapowiada się więc kilka tygodni z dużą zmiennością na rynkach finansowych. Taka może być również dzisiejsza sesja.
Grecja i PMI za maj w centrum uwagi
2015-06-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, poza lekkim umocnieniem w relacji do GBP oraz CHF. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1060 PLN za euro, 3,7508 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9774 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7101 PLN względem funta szterlinga.
Pięć dni w rytmie odczytów makro
2015-06-01 Raport poranny FMCMBez porozumienia: Jak można było się domyślać, wcale nie doszło do porozumienia Grecji z Zachodem – czyli do kompromisu cokolwiek jednostronnie obiecywanego w ubiegłym tygodniu przez władze w Atenach. Premier Aleksis Cipras winą za ten stan rzeczy obarczył rzecz jasna przywódców unijnych czy w każdym razie – wierzycieli swego kraju (w pewnej mierze wychodzi na to samo).
Nie ma litości
2015-05-29 Komentarz poranny TMS BrokersEUR/USD po wzroście w okolice 1,0975 cofa się do wczorajszych maksimów. Rynek oczekuje od kilku dni na porozumienie w sprawie wypłaty ostatniej transzy w ramach programu pomocowego. Ponad 7 miliardów euro to kwota, która na kilka miesięcy pozwoli Grecji regulować swoje zobowiązania.
Problemy polskiego złotego
2015-05-29 Poranny komentarz walutowyMijający tydzień upłynął pod znakiem toczących się negocjacji pomiędzy Grecją i jej wierzycielami, a towarzyszący im nastrój negatywnie odbił się na światowych rynkach. Widmo rozpadu strefy euro z każdym dniem staje się coraz bardziej widoczne, a toczące się negocjacje znalazły się w fazie krytycznej.
Odczyty PKB w centrum uwagi
2015-05-29 Poranny Szkic Walutowy AFSWydawałoby się, że ujemny PKB to nie są warunki do podwyższania stóp procentowych. Jednak przejściowy charakter zmian z I kw., a być może także metodologiczne błędy pomiarów (historycznie PKB w I kw. jest średnio o 1 pkt. proc. niższy niż w pozostałych kwartałach) nie powinien dawać nadziei, ...
Wyhamowanie spadków złotego
2015-05-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty, która stabilizuje się po niedawnych spadkach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1245 PLN za euro, 3,7682 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9961 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7709 PLN w relacji do funta szterlinga.
Grexit, euro i dane makro
2015-05-29 Raport poranny FMCMZnów Grecja, ale nie tylko: To że rynek wciąż spogląda na wątek grecki, jest więcej niż oczywiste. Forexowe portale obiegł przy tym cytat (rzekomy?) z wypowiedzi Christine Lagarde, szefowej MFW, która miała powiedzieć, że wystąpienie Grecji ze Strefy Euro jest możliwe, ...
Greckiego zamieszania ciąg dalszy
2015-05-28 Komentarz poranny TMS BrokersPresja na osłabianie euro nieco zelżała w środę wraz z pojawieniem się informacji, że negocjacje greckie mogą dążyć ku końcowi. Wciąż brak konkretów, ale redukcja części premii za ryzyko polityczne powinna spowolnić spadki EUR/USD. Nie odwróci jednak trendu w dłuższym horyzoncie.
Dalsza niepewność. Złoty stabilniejszy.
2015-05-28 Poranny Szkic walutowy AFSNa rynek nie napływa wiele nowych informacji. Utrzymuje się niepewność związana z sytuacją Grecji, co szkodzi europejskiej walucie. Złoty natomiast stabilniejszy. Może dziś dalej odzyskiwać straty, ale ponowny test poziomu 4,15 na EUR/PLN jest bardzo prawdopodobny.
Złoty nieco mocniejszy, inwestorzy śledzą doniesienia dot. Grecji
2015-05-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1250 PLN za euro, 3,7820 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9850 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8058 PLN w relacji do funta szterlinga.
Grecki przeciek
2015-05-28 Raport poranny FMCMTrochę wyżej na eurodolarze: Wczorajsze minima na EUR/USD to ok. 1,0820. Poziom ten wytrzymał na razie napór sprzedających euro, a co więcej pojawił się impuls fundamentalny, który stał się dodatkowym (poza realizacją zysków) pretekstem do powrotu ponad 1,09.
Mocne zwarcie
2015-05-27 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po spadkowym rozdaniu na Wall Street i w kontekście uspokojenia na rynkach bazowych. W istocie już o poranku rynki europejskie szukały odreagowania napięć związanych z powrotem obaw o kondycję Grecji i umocnieniem dolara wywołanym spekulacjami o podwyżce ceny kredytu w USA.
Bogaty kalendarz w końcówce tygodnia
2015-05-27 Popołudniowy komentarz walutowyMimo małej liczby publikacji makroekonomicznych środa upłynęła pod znakiem sporej zmienności. To zasługa korekty wczorajszych dynamicznych ruchów, które wyniosły amerykańskiego dolara na kolejne, wyższe poziomy.
Grecja bliżej układu?
2015-05-27 Rynki po południuZdecydowana część dzisiejszej sesji upłynęła w dość spokojnej atmosferze ze względu na stosunkowo puste kalendarium. Brak danych ekonomicznych spowodował, że zmienność na rynku walutowym była mocno ograniczona.
Dolar znów mocniejszy
2015-05-27 Raport popołudniowy FMCMNie widać końca? Czy nie widać końca zniżek na głównej parze walutowej? Brakowało dziś jakichś szczególnych impulsów (typu dane makro, wypowiedzi bankierów centralnych etc.), a jednak eurodolar podążył jeszcze bardziej na południe niż np. wczoraj.
Korekta wzrostów na dolarze amerykańskim
2015-05-27 Poranny komentarz walutowyPoczątek obecnego tygodnia sygnalizował zdecydowane umocnienie się amerykańskiej waluty. W poniedziałek, kiedy to nie były publikowane żadne istotne dane wśród głównych światowych gospodarek ze względu na dzień wolny od pracy w większości krajów europejskich oraz Stanach Zjednoczonych.