Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Decyzja Banku Kanady głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia

Decyzja Banku Kanady głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia

2015-05-27 Rynki o poranku
Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest prawie pusty w związku z czym odczyty makroekonomiczne nie będą miały większego wpływu na dzisiejszą zmienność. O godzinie 8:30 poznaliśmy już wskaźnik nastrój konsumentów w Niemczech, który był delikatnie lepszy od konsensusu rynkowego (10,2 pkt vs 10 pkt).
Otrząsnąć się z niepotrzebnego strachu

Otrząsnąć się z niepotrzebnego strachu

2015-05-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Po tygodniach ignorowania tematu rynki finansowe zaczęły przejawiać obawy o rychłe bankructwo Grecji. W połączeniu z wynikami wyborów w Hiszpanii i Polsce polityczne ryzyko przytłoczyło inwestorów, przynosząc ucieczkę ku bezpiecznym aktywom.

Grecja szkodzi euro, minorowe nastroje na rynkach

Grecja szkodzi euro, minorowe nastroje na rynkach

2015-05-27 Poranny Szkic walutowy AFS
Napięta sytuacja wokół Grecji oraz perspektywa zaostrzenia komunikatu Fed w czerwcu sprzyjają dolarowi, ale niekorzystnie wpływają na notowania aktywów gospodarek wschodzących. Tracą waluty, obligacje, akcje. Złoty wyraźnie słabszy. Dobre ceny do odnowienia długich pozycji w rodzimej walucie.
Środa nie przyniesie wielu danych

Środa nie przyniesie wielu danych

2015-05-27 Raport poranny FMCM
Ubogie kalendarium: Środowe kalendarium makroekonomiczne jest w ogóle dość ubogie, a już szczególnie, jeśli brać pod uwagę odczyty istotne dla eurodolara.W każdym razie o 8:00 poznamy indeks zaufania konsumentów GfK z Niemiec za czerwiec, o 8:45 indeks zaufania gospodarstw domowych za maj z Francji. O 13:00 pojawi się odczyt tygodniowej dynamiki liczby wniosków o kredyt hipoteczny w USA.
Lokalne i zewnętrzne czynniki na niekorzyść PLN

Lokalne i zewnętrzne czynniki na niekorzyść PLN

2015-05-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego w ostatnim trendzie deprecjacyjnym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1477 PLN za euro, 3,8070 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9979 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8558 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czas wielkiego osłabienia

Czas wielkiego osłabienia

2015-05-26 Raport popołudniowy FMCM
Na EUR/USD nie wykroczyliśmy dziś po stronie północnej powyżej 1,10, a w istocie wykres nie dotarł nawet do 1,0990. Po stronie południowej notowano natomiast 1,0870, a zatem bariera 1,09 została już poważnie naruszona.
Negatywny sentyment po wyborach

Negatywny sentyment po wyborach

2015-05-26 Komentarz DM BOŚ po sesji
Dziś, po odcięciu dywidendy KGHM w kwocie 4 zł, WIG20 stracić powinien na otwarciu z tego tytułu około 6 pkt. Faktycznie stracił 13 pkt. Kolejne 12 pkt. zniżkował w pierwszej godzinie notowań. W następnych godzinach odrabiał straty. Około 14-tej udało mu się niemal dobić do kreski.
Dolar w natarciu

Dolar w natarciu

2015-05-26 Rynki po południu
Waluty krajów gospodarek wschodzących tracą na wartości już siódmy dzień ze względu na spekulacje dotyczącego tego, kiedy FED ma podnieść stopy procentowe. To z kolei zmniejsza apetyt na bardziej ryzykowne aktywa.
Para USD/JPY na najwyższym poziomie od 2007 roku

Para USD/JPY na najwyższym poziomie od 2007 roku

2015-05-26 Komentarz walutowy Saxo Bank
Krótkie podsumowanie piątkowej akcji po trzydniowym weekendzie w wielu krajach: odczyt amerykańskiego CPI za kwiecień wykazał wzrost bazowego CPI o +0,3% w ujęciu miesiąc do miesiąca i +1,8% w ujęciu rok do roku; w obydwu przypadkach różnica względem przewidywanych wyników wyniosła jedną dziesiątą procenta.
Europa kontynuuje spadki

Europa kontynuuje spadki

2015-05-26 Poranny komentarz giełdowy
W przeciągu kilkudziesięciu minut handlu na europejskich parkietach sytuacja obróciła się w zasadzie o 180 stopni. Początkowe wzrosty szybko zamieniły się w spadki, których zdecydowanym liderem jest sektor bankowy. Z kolei w Chinach mamy ponownie pokaźne wzrosty oraz 7-letnie szczyty w przypadku głównego indeksu giełdy w Shanghaju.
Zagłębianie się w szczegóły

Zagłębianie się w szczegóły

2015-05-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Za nami spokojne otwarcie tygodnia, gdzie jedynie informacje z Grecji służyły jako wypełnienie przestrzeni informacyjnej. Euro jest nieco słabsze z korzyścią dla USD. PLN otrząsnął się ze wstępnej negatywnej reakcji na wynik wyborów prezydenckich. Dziś dane z USA.
Kluczowi gracze wracają na rynek

Kluczowi gracze wracają na rynek

2015-05-26 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty powrócił w rejon wartości z piątkowego zamknięcia w relacji do euro, jest słabszy wobec zyskującego na świecie dolara. Dziś prawdziwy test reakcji na wybory, napiętą sytuację w Grecji oraz piątkowe wypowiedzi J. Yellen. Dolar ponownie w fazie umocnienia.
Inwestorzy zagraniczni wracają na rynek PLN

Inwestorzy zagraniczni wracają na rynek PLN

2015-05-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowa, poranna sesja na rynku walutowym przynosi kolejną próbę osłabienia złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta jest kwotowana przez inwestorów następująco: 4,1000 PLN za euro, 3,7550 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9580 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7956 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czekamy na nowe impulsy

Czekamy na nowe impulsy

2015-05-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieaktywny dzisiaj Frankfurt i Londyn – Zielone Świątki jako dzień wolny od pracy – robią swoje. Na rynku zwyczajnie mało co się dzieje. Ruch zacznie się jutro, a tematem numer jeden na najbliższe dni będzie Grecja. Rynki już układają sobie różne scenariusze – także próbę uzasadnienia przyznania 3,7 mld EUR Grekom z europejskiej transzy pomocowej, ...
Eurodolar może nieco odbić

Eurodolar może nieco odbić

2015-05-25 Poranny raport walutowy DM BOŚ
EURO (EUR):Grecki minister ds. wewnętrznych Nikos Voutsis przyznał, że kraj nie ma wystarczających środków, aby uregulować czerwcowe zobowiązania na rzecz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które łącznie przekraczają 1,6 mld EUR.
„Efekt Dudy” nie do utrzymania

„Efekt Dudy” nie do utrzymania

2015-05-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałek powinien być nudnym dniem na rynku walutowym, pod warunkiem, że nie jest się zainteresowanym rynkiem złotego. Pod nieobecność inwestorów z Frankfurtu, Londynu i Nowego Jorku płynność rynku będzie mocno ograniczona, co z jednej strony przemawia za sennym handlem tam, gdzie nie pojawia się impulsy, ale wzmacnia zmienność tam, gdzie akurat jest gorąco.
Grecja znowu straszy

Grecja znowu straszy

2015-05-25 Rynki o poranku
Temat bankructwa Grecji jest wiecznie żywy i tylko czasem na pewien okres znika z pamięci inwestorów. Weekendowe komentarze greckiego ministra finansów przypomniały jednak jak dramatyczna jest sytuacja tego kraju, przy okazji psując inwestorom początek tygodnia.
Duda prezydentem. Yellen jastrzębio. Grecja nie spłaci MFW?

Duda prezydentem. Yellen jastrzębio. Grecja nie spłaci MFW?

2015-05-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty słabszy po zmianie na stanowisku Prezydenta Polski. Prezes Fed pozytywnie o gospodarce USA, potwierdza scenariusz podwyżek stóp w tym roku. Grecja straszy niewywiązaniem się ze zobowiązań wobec MFW.
Dlaczego rynek boi się Dudy

Dlaczego rynek boi się Dudy

2015-05-25 Poranny komentarz rynkowy XTB
Dolar najdroższy od kwietnia, euro od marca a frank od lutego. Choć całego ostatniego osłabienia złotego nie można przypisać polskiej sytuacji politycznej, to jednak ruchy z ostatnich dni są ewidentnie związane z czekającą nas zmianą na fotelu prezydenta kraju. Dlaczego?
Złoty w dół w reakcji na wyniki wyborów prezydenckich

Złoty w dół w reakcji na wyniki wyborów prezydenckich

2015-05-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi wyraźny spadek wyceny złotego, który spadł do okolic 2-miesięcznych minimów wobec euro w reakcji na wyniki II tury wyborów prezydenckich.