Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Grecy pod coraz większą presją

Grecy pod coraz większą presją

2015-04-16 Poranny raport DM BOŚ
Ostatnie słowa niemieckiego ministra finansów, że nie widzi on możliwości zawarcia porozumienia ws. greckich reform podczas posiedzenia Eurogrupy 24 kwietnia nie są większym zaskoczeniem – we wtorek pisał o tym niemiecki dziennik Handelsblatt.
Strukturalna korekta w Europie

Strukturalna korekta w Europie

2015-04-16 Poranny komentarz giełdowy
W czwartkowy poranek sesja w Azji upłynęła całkiem spokojnie i, jak to już zazwyczaj bywa, skończyła się na plusach. Szczególnie widoczne były wzrosty na Shanghai Composite, który skorygował wczorajszą reakcję na słabe dane z Chin rosnąc dziś o ponad 2,7%.

Znakomite dane dla AUD

Znakomite dane dla AUD

2015-04-16 Rynki o poranku
Dziś o godzinie 03:30 poznaliśmy dane z australijskiego rynku pracy. Dane przebiły oczekiwania rynku w sposób pozytywny, gdzie stopa bezrobocia spadła do poziomu 6,1%, co jest najniższym poziomem od grudnia 2014. Z kolei zmiana zatrudnienia wyniosła 37,7 tys. wobec konsensusu równego 15 tys. Natomiast poprzedni odczyt został zrewidowany z 15,6 tys. do 41,9 tys.
Waluty surowcowe wiodą prym

Waluty surowcowe wiodą prym

2015-04-16 Komentarz poranny TMS Brokers
W perspektywie kilkudziesięciu godzin amerykański dolar osłabia się do pozostałych przedstawicieli grona G-10. Najsilniejsze są waluty surowcowe wsparte czynnikami lokalnymi. Bank Kanady zgodnie z oczekiwaniami nie obniżył stóp. W treści Raportu dot. polityki monetarnej zrewidowano prognozy makroekonomiczne.
Ciekawie podczas konferencji banków centralnych

Ciekawie podczas konferencji banków centralnych

2015-04-16 Poranny komentarz walutowy
Wczorajsze spotkania banków centralnych teoretycznie nie przyniosły żadnych zmian, gdyż każda z publikacji – w Polsce, Strefie Euro oraz Kanadzie – pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Jednakże sam przebieg przemówień władz monetarnych oraz zadawane pytania nie pozwalały się nudzić.
Koniec deflacji nad Wisłą

Koniec deflacji nad Wisłą

2015-04-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Środowa sesja została zdominowana przez wiadomości napływające z banków centralnych. Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, podczas kwietniowego posiedzenia EBC podjęto decyzję o kontunuowaniu dotychczasowej polityki monetarnej.
EBC tonuje nastroje, NBP spokojny o złotego

EBC tonuje nastroje, NBP spokojny o złotego

2015-04-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Zarówno posiedzenie EBC, jak i NBP nie przynoszą przełomu i nie dają dodatkowych impulsów do wzmożonej zmienności. M. Draghi uspokaja niedowiarków i podtrzymuje, że program skupu obligacji będzie trwał w niezmienionej formie. M. Belka nie widzi nic nadzwyczajnego w umocnieniu złotego, a więc i podstaw do interwencji na rynku.
Złoty stabilny, EBC i RPP nie zaskoczyły

Złoty stabilny, EBC i RPP nie zaskoczyły

2015-04-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszych zakończeniach posiedzeń EBC oraz RPP. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0225 PLN za euro, 3,7647 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8951 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5794 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zmagania w czwartym dniu tygodnia

Zmagania w czwartym dniu tygodnia

2015-04-16 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Gracze zdecydowali się wczoraj na podbijanie kursu eurodolara, m.in. na bazie słabych danych z USA o produkcji przemysłowej, słabego odczytu indeksu NY Empire State – tudzież wypowiedzi Mario Draghiego, podkreślającego pozytywny wpływ operacji QE.
Słabe dane z Chin, przed nami EBC, BoC i RPP

Słabe dane z Chin, przed nami EBC, BoC i RPP

2015-04-15 Rynki o poranku
Dziś w nocy poznaliśmy bardzo istotne dane z Chin, które wyraźnie rozczarowały. Wzrost gospodarczy spowolnił do poziomu najniższego od 2009 roku. Gospodarka Państwa Środka rozwijała się w tempie 1,3% kwartał do kwartału, oraz 7% rok do roku (dane za I kwartał).
Rynek nie oczekuje zmian stóp procentowych

Rynek nie oczekuje zmian stóp procentowych

2015-04-15 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiaj decyzje banków centralnych będą oczkiem uwagi dla inwestorów na rynkach walutowych, gdyż poznamy decyzje aż trzech banków centralnych w zakresie kosztu pieniądza w ich regionie. O 13:45 decyzja Europejskiego Banku Centralnego, a o 16:00 Banku Kanady. NBP tradycyjnie nie podaje godziny ogłoszenia swojej decyzji.
Dzień posiedzeń banków centralnych

Dzień posiedzeń banków centralnych

2015-04-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wzrost wartości dolar został zatrzymany po publikacji słabszych niż się spodziewano danych o sprzedaży detalicznej. Dziś kolejna dawka informacji z gospodarki USA. Dzień na rynkach upłynie pod znakiem konferencji prasowej M. Draghiego. Dla złotego istotne jest również posiedzenie RPP i reakcja banku centralnego na umocnienie złotego.
RPP i EBC na widoku

RPP i EBC na widoku

2015-04-15 Raport poranny FMCM
Czekamy na Draghiego: To prawda, że czekamy na to, co powie Mario Draghi o 14:30, podczas konferencji prasowej po posiedzeniu EBC, jakkolwiek nie spodziewamy się tak naprawdę niczego przełomowego. Prawdopodobnie dotychczasowe skutki operacji QE będą ocenione pozytywnie, a jednocześnie pojawi się kilka okrągłych słów na temat tego, ...
Złoty stabilny przed RPP i EBC

Złoty stabilny przed RPP i EBC

2015-04-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, gdzie inwestorzy czekają już na dzisiejszą RPP oraz EBC. Polska waluta jest obecnie wyceniana następująco: 4,0138 PLN za euro, 3,7787 PLN w relacji do dolar amerykańskiego, 3,8773 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5729 PLN za funta brytyjskiego.
Korekta, czyli tańszy dolar

Korekta, czyli tańszy dolar

2015-04-14 Raport popołudniowy FMCM
Słabe dane o sprzedaży: Zapowiadaliśmy, że istotnym punktem dnia będą m.in. amerykańskie dane o dynamice sprzedaży detalicznej w marcu. Zgodnie z planem podano je o 14:30. Wyniki to 0,4 proc. m/m bez samochodów i 0,9 proc. "normalnie", przy czym prognozowano 0,6 proc. i 1 proc., zatem faktyczne wyniki okazały się nieco słabsze od przewidywań.
Niepewność w gospodarce USA

Niepewność w gospodarce USA

2015-04-14 Popołudniowy komentarz walutowy
Dolarowe byki nie mają ostatnio łatwego życia. W I kw. tego roku seria kiepskich danych oraz ich rewizji wraz z rozczarowującą rewizją prognoz Rezerwy Federalnej na najbliższe lata nie dawały powodów do zachowania nienaruszonego optymizmu.
Czekając na dane

Czekając na dane

2015-04-14 Poranny komentarz giełdowy
Wtorkowa sesja na rynku giełdowym przynosi lekkie spadki, co spowodowane jest oczekiwaniem inwestorów na wtorkowe oraz środowe dane z największych gospodarek. Po ostatnich wzrostach giełdom należała się także lekka korekta, którą możemy obserwować w dniu dzisiejszym.
Początek publikacji inflacyjnych

Początek publikacji inflacyjnych

2015-04-14 Poranny komentarz walutowy
Dzisiaj rozpoczyna się seria odczytów inflacyjnych, która potrwa do końca tygodnia, a najciekawsze dane z USA poznamy w piątek. Dziś na pierwszy ogień poszły Hiszpania oraz Szwecja. Hiszpanie podali dane nieznacznie gorsze od konsensusu, był to jednak odczyt finalny, ...
Złoty wciąż silny względem euro

Złoty wciąż silny względem euro

2015-04-14 Rynki o poranku
Złoty kontynuuje swój aprecjacyjny rajd względem euro, a kurs pary EURPLN na początku tygodnia ponownie zbliża się do psychologicznej bariery 4,00, która została naruszona w ubiegłym tygodniu. Do żadnej innej waluty złoty nie jest tak silny jak do euro, względem którego znajduje się na najniższym poziomie od lipca 2011 roku.
Grecja straszy. Euro poniżej 4 złotych tylko na chwilę?

Grecja straszy. Euro poniżej 4 złotych tylko na chwilę?

2015-04-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak postępów w negocjacjach w sprawie wypłaty transzy pomocy dla Grecji przy coraz trudniejszej sytuacja finansowej rządu w Atenach utrzymuje presję na słabnięcie euro. Kurs EUR/USD jest blisko wieloletnich minimów. Spadki notowań na rynku międzynarodowym nie wpływają negatywnie na złotego, na którym wkrótce testowany będzie poziom 4,00 za euro.