Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
FOMC zmienia treść komunikatu
2015-04-30 Komentarz ekonomiczny Saxo BankZgodnie z przewidywaniami ekonomistów, podczas wczorajszego posiedzenia FOMC podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Co istotne, w kwietniowym komunikacie po raz pierwszy nie pojawiło się sformułowanie świadczące o utrzymaniu statusu quo także w następnym miesiącu.
Euro mocno w górę
2015-04-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJednym z największych wygranych ostatnich dni jest euro (przegrywa tylko z walutami skandynawskimi). Można to wiązać ze wzrostem rentowności europejskich obligacji, zwłaszcza niemieckich bundów, ale i też oczekiwaniami związanymi z rozmowami ws. greckiego programu reform.
Rynki po decyzjach banków centralnych
2015-04-30 Poranny komentarz walutowyZgodnie z oczekiwaniami rynku, banki centralne, które ogłaszały swoje decyzje wczoraj wieczorem oraz dzisiaj nad ranem nie zdecydowały się na zmianę poziomu stóp procentowych w swoich krajach. Jednakże warto zwrócić uwagę na język użyty przez władze monetarne w opublikowanych komunikatach.
Waluty Antypodów pod presją
2015-04-30 Komentarz do rynku złotego TMS BrokersPo wczorajszym komunikacie po posiedzeniu RBNZ, który był bardzo gołębi pod silną presją spadkową znalazł się dolar nowozelandzki, któremu wtórować próbuje sąsiad z Australii. Obie te waluty tracą dziś do dolara. Przecenia kiwi sięga 0,8 proc. a aussie 0,7 proc.
Banki centralne nie zaskakują, indeksy coraz niżej
2015-04-30 Rynki o porankuWczoraj wieczorem polskiego czasu odbyły się dwa posiedzenia banków centralnych z grupy G-10. Najpierw o 20:00 poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych, oraz komunikat FED, zaś trzy godziny później odbyło się posiedzenie Banku Nowej Zelandii. W obu przypadkach działania banków okazały się zgodne z rynkowymi oczekiwaniami.
Fed łagodnie, dolar w dół
2015-04-30 Poranny Szkic walutowy AFSSłaby odczyt PKB w I kw. przesądza o tym, że podwyżka stóp procentowych w USA nie nastąpi wcześniej niż we wrześniu. Fed odnotowuje niższe tempo wzrostu gospodarki, choć uznaje, że ma ono charakter przejściowy. Dolar najsłabszy od 2 miesięcy. Złoty wciąż bardzo mocny – USD/PLN blisko tegorocznych szczytów.
Złoty najmocniejszy do dolara od stycznia
2015-04-30 Komentarz do rynku złotgo DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym lekkim wzroście wobec dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest obecnie następująco: 4,0045 PLN za euro, 3,6040 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8346 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5623 PLN w relacji do funta szterlinga.
Już po komunikacie FOMC
2015-04-30 Raport poranny FMCMZgodnie z założeniami: Zakładaliśmy, że po publikacji komunikatu FOMC euforia na eurodolarze nieco osłabnie i wrócimy trochę na południe. Istotnie, dziś rano, przed godziną siódmą, jesteśmy przy 1,11 – a to oznacza, że opór na 1,1160 nie został pokonany.
Zaskakująco niski wzrost gospodarczy w USA
2015-04-29 Popołudniowy komentarz walutowyDzisiaj kalendarz publikacji makroekonomicznych był bogaty w ciekawe i ważne dla wielu walut publikacje. Jest wszystko co traderzy lubią najbardziej, czyli spotkania banków centralnych, publikacje inflacji oraz wzrostu gospodarczego wśród krajów z grupy G10.
Mocny odwrót od dolara
2015-04-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRynek mocno przestraszył się odczytu PKB w USA, chociaż był on zgodny z wyliczeniami… ekonomistów z oddziału FED w Atlancie (pisaliśmy o tym rano). Niemniej wzrost zaledwie o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym musi robić wrażenie, skoro mediana oczekiwań oscylowała przy 0,8-1,0 proc.
Poważne ruchy na głównej parze
2015-04-29 Raport popołudniowy FMCMDo wieczora naszego czasu: Dzisiejszy odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych, opublikowany zgodnie z planem o 14:30, nie był pocieszający dla dolara i dla tamtejszej gospodarki. Oto bowiem wynik annualizowany to 0,2 proc., podczas gdy liczono na 1 proc., a poprzedni odczyt wynosił 2,2 proc.
Słabe dane z USA, giełdy w dół
2015-04-29 Popołudniowy komentarz giełdowyDzisiejszy dzień na rynkach tak naprawdę rozpoczął się po południu wraz z pobudką Amerykanów i wstępną publikacją PKB za I kwartał tego roku w USA. Dane zaskoczyły negatywnie i wsparły przecenę na Wall Street i w Europie.
Rozczarowujący odczyt PKB z USA osłabia dolara
2015-04-29 Rynki po południuDzisiejszym głównym wydarzeniem podczas sesji europejskiej były zdecydowanie dane dotyczące dynamiki PKB w ujęciu kwartalnym, które okazały się rozczarowujące i przyniosły wyprzedaż dolara na szerokim rynku. Odczyt na poziomie 0,2% był znacznie gorszy od konsensusu rynkowego, który przewidywał wzrost dynamiki o 1% w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Ważny dzień dla dolara
2015-04-29 Poranny raport walutowy DM BOŚDzisiaj poznamy szacunki nt. dynamiki PKB w I kwartale – to o godz. 14:30 – oraz komunikat po posiedzeniu FED - o godz. 20:00. W pierwszym przypadku mediana oczekiwań zakłada odczyt rzędu 1,0 proc. w ujęciu zanualizowanym, chociaż najniższa prognoza to 0,2 proc.
Trzy banki centralne, trzy problemy
2015-04-29 Komentarz poranny TMS BrokersSesja azjatycka stoi pod znakiem skromnej korekty osłabienia dolara amerykańskiego z ostatnich kilku dni. Po wczorajszym wystrzale kursu do 0,8025 najsłabszy jest dolar australijski. EUR/USD cofa się do 1,0970. EUR/PLN stoi w okolicach 4,00. Rentowność amerykańskich dziesięciolatek jest przy 1,84.
Funt kandydatem na lidera
2015-04-29 Poranny komentarz walutowyDuża część inwestorów z długimi pozycjami w amerykańskim dolarze nie śpi ostatnio dobrze. Amerykańska waluta umocniła się w I kw. w stosunku do niemal wszystkich najważniejszych walut, jednak osiągnięcie lokalnych maksimów w obecnym trendzie można porównać do doczołgania się do mety po wyjątkowo trudnym biegu przez płotki.
Wyniki finansowe pogrążają Twittera
2015-04-29 Poranny komentarz giełdowyWczorajsza sesja zakończyła się niespodziewanie dla jednego z gigantów social media, który tracił w pewnym momencie nawet 1/4 swojej wartości. Był to wynik przecieku słabych danych finansowych, które miały być opublikowane tuż po sesji. Mimo wszystko, dwa najważniejsze indeksy z Wall Street zdołały zakończyć dzień ponad kreską.
Czekamy na FED
2015-04-29 Rynki o porankuŚroda powinna być najciekawszym dniem tygodnia, przynajmniej na rynkach finansowych. Kluczowym wydarzeniem będzie oczywiście zakończenie posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej, ale emocji nie brakuje już od rana. Za nami decyzja Banku Szwecji w sprawie stóp procentowych, przed nami kilka ciekawych odczytów makroekonomicznych.
Dolar słabnie w oczekiwaniu na łagodny komunikat Fed
2015-04-29 Poranny Szkic walutowy AFSWażny dzień na rynkach. Wieczorny komunikat Fed może okazać się mniej łagodny, niż się oczekuje, co spowoduje wzrost awersji do ryzyka. Złoty nadal mocny. Na EUR/PLN trwa walka byków i niedźwiedzi – szykuje się wybicie z konsolidacji. Zakładamy, że nastąpi ono w górę.
Złoty ponownie mocniejszy wobec CHF oraz USD
2015-04-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym wzroście wobec CHF oraz USD. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 3,9941 PLN za euro, 3,6452 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8091 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5891 PLN w relacji do funta szterlinga.