Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynki kontynuują odbicie
2016-02-17 Komentarz walutowy XTBGwiazdą wczorajszego dnia na giełdach były notowania na rynku ropy naftowej, które zanotowały sporą zmienność ze względu na decyzję o zamrożeniu produkcji ropy na styczniowym poziomie oraz giełdy w Stanach Zjednoczonych, które po poniedziałkowej przerwie od handlu zanotowały solidne wzrosty.
Zamrożenie produkcji ropy przynosi podgrzanie emocji
2016-02-17 Komentarz poranny TMS BrokersZałamanie cen ropy naftowej po rozczarowującym wyniku spotkania czołowych producentów zmąciło budowany od dwóch dni optymizm rynkowy, ale jeszcze całkowicie go nie zaprzepaściło. Na FX odbicie USD względem EUR i JPY zostało zastopowane, ale dolar trzyma się dobrze względem walut surowcowych. Złoty pozostaje w cieniu.
Ważne dane z USA i Wielkiej Brytanii
2016-02-17 Rynki o porankuSesja azjatycka przebiegała w stosunkowo spokojnej atmosferze – Nikkei225 zakończył swój wzrostowy rajd spadkami o 1,36%, indeks Hang Seng tracił 1,03%, natomiast Shanghai Composite zyskał na zamknięciu 1,08%.
Iran sceptyczny wobec porozumienia producentów ropy naftowej
2016-02-17 Komentarz surowcowy DM BOŚWczorajsze porozumienie krajów produkujących ropę naftową było rozczarowaniem dla inwestorów. Państwa, które je zawarły, z Arabią Saudyjską i Rosją na czele, zdecydowały się zaledwie na zamrożenie poziomów produkcji tego surowca, nie zaś na jakiekolwiek cięcia.
Eurodolar – pora zawracać, czy jeszcze nie?
2016-02-17 Raport poranny FMCMHarker, Rosengren i co dalej? Eurodolar schodził wczoraj w okolice 1,1120, niemniej dziś rano widzimy wykres w pobliżu 1,1165, a rodząca się świeca dzienna jest na razie biała. Wczorajsze dołki były zresztą tylko nieznacznie niższe od przedwczorajszych. Czy korekta na rzecz dolara dobiega końca? Czy główna para walutowa przechyli się teraz trochę na rzecz euro?
PLN nie reaguje na czynniki wewnętrzne, rynek czeka na zapiski FED
2016-02-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie krajowej waluty, chociaż można zaobserwować próby dalszych spadków na parze GBP/PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4084 PLN za euro, 3,9973 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,9460 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,6478 PLN w relacji do funta szterlinga.
Odbicie w oczekiwaniach inflacyjnych
2016-02-16 Rynki po południuWtorek to dzień dolara. Wartość amerykańskiej waluty mierzona indeksem dolara notowanym przez serwis Bloomberg wzrosła dziś o 1 proc. do poziomu 96,88 pkt. Od minimum, które zostało ustanowione 11 lutego (95,23) notowania wzrosły o 1,85 proc.
Ropa dyktuje nastroje
2016-02-16 Komentarz giełdowyNajważniejszym wydarzeniem dnia były dzisiaj zawirowania na rynku ropy naftowej. Cena baryłki tańczyła dziś w takt doniesień o spotkaniu przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, Rosji, Kataru oraz Wenezueli w sprawie cięcia produkcj. Doniesienia z rynku surowców nie wsparły dziś notowań europejskich indeksów, które nie są w stanie kontynuować wczorajszego odbicia.
Po danych z Polski, USA i Niemiec patrzymy na wykresy
2016-02-16 Raport poranny FMCMCo z główną parą? Indeks ZEW z Niemiec zaskoczył dziś, można rzec, pozytywnie. To znaczy – spadł z ponad 10 pkt do 1 pkt, ale to jednak udany ruch, bo przecież rynek czekał na 0 pkt, zgodnie z prognozami.
Ropa naftowa znajduje argumenty do odbicia
2016-02-16 Rynki o porankuWtorek rozpoczyna się od poprawy nastrojów na światowych rynkach finansowych, na których już od wczoraj sentyment risk-on wspiera notowania szerokiej gamy aktywów. Szczególnie mocno odbija ropa naftowa, której cena jest ponownie determinowana przez informacje o rozmowach w sprawie potencjalnego ograniczenia produkcji przez największych na świecie wydobywców.
Chiny powodem poprawy nastrojów
2016-02-16 Komentarz giełdowy XTBObecnie na rynku mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją na walutach. Powrót Chin na rynki finansowe zbiegł się z ogólną poprawą nastrojów, a dzisiaj efekt ten jest dodatkowo wsparty poprzez dobre dane o nowych kredytach.
Trzy dni wzrostów to nie hossa
2016-02-16 Komentarz poranny TMS BrokersTrzeci dzień poprawy nastrojów to wciąż za mało by odtrąbić koniec rynkowych turbulencji. Dziś może o nich przypomnieć chociażby indeks ZEW, który w ślad za spadkami na europejskich parkietach i drogą obraną przez wskaźnik Sentix powinien sugerować pogorszenie nastrojów.
PLN bez większych zmian, dług mocniejszy
2016-02-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3946 PLN za euro, 3,9401 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9851 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6752 PLN względem funta szterlinga.
Jak nisko zejdzie eurodolar?
2016-02-16 Raport poranny FMCMNa razie to jeszcze korekta: Gdy piszemy te słowa, eurodolar rezyduje nieco powyżej poziomu 1,1150. Wczorajsze minima wypadły niżej, przy 1,1130. W gruncie rzeczy jednak cały czas są to okolice, które można uznawać za wsparcie.
Draghi pretekstem do wzrostów
2016-02-15 Komentarz giełdowyNa początku ubiegłego tygodnia inwestorzy mieli nadzieję na odbicie na rynkach ze względu na nieobecność chińskich inwestorów, którzy świętowali chiński nowy rok. Z kolei dziś, rynki z niepokojem obserwowali ponowne otwarcie giełd w Chinach, które do zdyskontowania miały duże straty światowych rynków akcyjnych z zeszłego tygodnia.
Draghi zapewnia, że nie będzie się wahać
2016-02-15 Raport popołudniowy FMCMSzef przemawia: Danych makro właściwie dziś nie było – poza tym oczywiście, które napłynęły w nocy i nad ranem. Mowa o odczytach z Chin i Japonii. W Chinach tragicznie wypadła dynamika eksportu i importu za styczeń, w Japonii dość słaby był odczyt PKB, a także dynamika grudniowej produkcji przemysłowej.
Chiny wracają do gry
2016-02-15 Poranny komentarz walutowy XTBW zeszłym tygodniu duża część inwestorów liczyła na odbicie w związku z nieobecnością chińskich inwestorów ze względu na świętowanie nowego roku. Obecny tydzień budził z kolei ogromne obawy z powodu możliwego niskiego otwarcia rynku chińskiego, który do zdyskontowania miał duże spadki na rynkach zachodnich z poprzedniego tygodnia.
Święto miłości do ryzyka
2016-02-15 Komentarz poranny TMS BrokersWydźwignięcie się rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych USA w okolice 1,75 proc. to dobry omen dla rynków ryzykownych aktywów – piątkowe dane o sprzedaży w końcu przełamały serię rozczarowań z innych sfer gospodarki USA niż rynek pracy. Uczestnicy rynku nie mogli się też nie obawiać w jakich nastrojach po noworocznej, tygodniowej przerwie powrócą na rynek inwestorzy w Szanghaju.
Apetyt na ryzyko rośnie
2016-02-15 Rynki o porankuPoranek na parkietach giełdowych zaczął się w doskonałych nastrojach po tym jak świetną sesję zaliczyło Tokio. Popyt na ryzyko pojawił się już wcześniej, w piątek, kiedy cena baryłki ropy naftowej WTI urosła aż o 12%.
Spokojny początek tygodnia na PLN
2016-02-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego po relatywnie udanych, ostatnich sesjach na PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3882 PLN za euro, 3,9122 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9913 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6768 PLN w relacji do funta szterlinga.