Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
USA – kolejna podwyżka stóp dopiero w czerwcu 2017 roku
2016-04-13 Rynki o porankuKolejna podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w USA jest spodziewana przez inwestorów dopiero w czerwcu 2017 roku – wynika z notowań kontraktów terminowych na stopę funduszy federalnych (FED Funds futures) na dzień 12 kwietnia.
Konsolidacja razy trzy
2016-04-13 Raport poranny FMCMChiński eksport na początek: Nad ranem napłynęły ciekawe dane o chińskim eksporcie i imporcie za marzec. Import w sumie zawiódł – spadł o 13,8 proc. r/r, podobnie jak w lutym i do tego bardziej niż prognozowano (założeniem był wynik -10,2 proc.).
Utrzymane 1900 pkt.
2016-04-12 Komentarz giełdowy DM BOŚWczorajsze sesje w USA zakończyły się niewielkimi spadkami, które nie wniosły niczego nowego. Poruszają się od tygodnia w trendzie bocznym, w dość wąskim kanale konsolidacji. Jednoprocentowy wzrost w Tokio też nie wniósł niczego nowego, bo ważniejszy rynek w Szanghaju zamknął się bez zmiany.
Wypowiedzi, sugestie i podejrzenia
2016-04-12 Raport popołudniowy FMCMTrochę się działo: Gdy piszemy te słowa, niektóre media forexowe cytują informację agencji Interfax o tym, że Saudyjczycy i Rosjanie doszli do konsensusu w kwestii zamrożenia wydobycia ropy. Z drugiej strony, rosyjski minister energetyki odmawia komentowania tych rewelacji.
Inflacja z Polski rozczarowuje, RPP pod presją
2016-04-12 Rynki po południuW tym tygodniu poznaliśmy najnowsze wyniki marcowej inflacji CPI w Polsce, przedstawiające dynamikę zmiany cen konsumenckich w tym okresie. W Polsce od sierpnia 2014 roku jesteśmy świadkami deflacji, w której ceny spadają już od 21 miesięcy w ujęciu rocznym. Wczorajsze dane były jedynie potwierdzeniem negatywnego trendu.
Złoty znów na wstecznym biegu
2016-04-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPrzyczyny? Realna możliwość jutrzejszego głosowania w Parlamencie Europejskim nad rezolucją „karcącą” Polskę za zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego. W jej tekście mamy też sporo odnośników do „państwa prawa” – innymi słowy rynki mają prawo obawiać się, że polityczny szum zacznie psuć wizerunek Polski wśród inwestorów zagranicznych.
Dolar słaby, ale tendencja zaczyna się przełamywać?
2016-04-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4616 wobec 6,4649 wczoraj. Dane nt. sprzedaży samochodów pokazały wzrost w marcu o 8,8 proc. r/r (miesiąc wcześniej był spadek o 0,9 proc. r/r).
Dynamiczny wzrost cen złota na początku bieżącego tygodnia
2016-04-12 Komentarz surowcowy DM BOŚZŁOTO: Poniedziałkowa sesja odznaczyła się dynamicznymi wzrostami cen metali szlachetnych. Najbardziej, bo aż o 3,5%, podrożało srebro, jednak na pierwszy plan jak zwykle wysunęła się sytuacja na rynku złota.
Stany Zjednoczone przegrywają walkę o udział w rynku ropy
2016-04-12 Rynki o porankuNa rynku ropy naftowej od wielu miesięcy toczy się zaciekła batalia o zdobycie jak największego udziału. Producenci zrzeszeni w grupie OPEC cechują się najniższymi kosztami wydobycia, które są wykorzystywane jako najpotężniejsza broń w walce o udział w rynku.
Ostrożności nigdy za wiele
2016-04-12 Komentarz poranny TMS BrokersDolar zbiera lanie na rynku walutowym, a wzrosty na rynku ropy pomagają w podtrzymaniu dobrych nastrojów na rynku akcji, choć startujący sezon wyników kwartalnych na Wall Street może być przeszkodą. Funt stawia dziś czoła danym o inflacji.
Ostrożności nigdy za wiele
2016-04-12 Komentarz poranny TMS BrokersDolar zbiera lanie na rynku walutowym, a wzrosty na rynku ropy pomagają w podtrzymaniu dobrych nastrojów na rynku akcji, choć startujący sezon wyników kwartalnych na Wall Street może być przeszkodą. Funt stawia dziś czoła danym o inflacji.
Dziś sporo wieści o inflacji
2016-04-12 Raport poranny FMCMNadal przy czternastce: Tak naprawdę dolar nie ma tyle siły, by notowania głównej pary walutowej zeszły szybko, raźnie i bez problemu np. w stronę 1,13. Z drugiej strony, brak też mocy po drugiej stronie – i dlatego wykres nie wybija się w stronę 1,15 – mimo paru pozornych ruchów, które mogłyby to sugerować, a które były widoczne np. wczoraj.
Poniedziałkowa słabość dolara
2016-04-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPoza wypowiedzią amerykańskiego sekretarza skarbu Jacka Lew, który krytycznie odniósł się do interwencji walutowych w celu wspierania konkurencyjności gospodarki (słowa bardziej mogły i najpewniej były adresowane pod względem Chin, ...
Gołębie w RPP, gołębie w Tokio
2016-04-11 Raport popołudniowy FMCMEurodolar jednak w górę: Rankiem sugerowaliśmy, że to, co widać na EUR/USD, potwierdza naszą tezę o linii trendu wzrostowego, biegnącej poprzez dołki z 2 i 28 marca. To, co zdarzyło się później, czyli zejście wykresu w okolice 1,1375 – mogło zdawać się zaprzeczeniem tego scenariusza.
Włoskie banki motorem napędowym wzrostów w Europie
2016-04-11 Rynki po południuNowy tydzień na europejskich giełdach inwestorzy rozpoczynają od optymistycznego akcentu. Poniedziałkowa sesja przebiegała pod dyktando kupujących, którzy wykorzystali poprawę nastrojów na rynku i idący w parze wzrost apetytu na ryzyko, wspieranego przez rosnącą cenę ropy naftowej.
Złoty mocniejszy w poniedziałek
2016-04-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutObawy związane z polityką (głosowanie nad rezolucją w Parlamencie Europejskim w sprawie TK), które ważyły na notowaniach polskiego złotego w zeszłym tygodniu, dzisiaj wyraźnie zelżały. Wpływ na to miała obserwowana poprawa nastrojów na rynkach akcji, wzrosty cen ropy, ...
Dolar może nieco odbić
2016-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4649 wobec 6,4733 w piątek. Opublikowane zostały dane nt. inflacji CPI i PPI. W pierwszym przypadku wyniosła ona w marcu 2,3 proc. r/r wobec szacunków 2,4-2,5 proc. r/r, a w ujęciu m/m spadła o 0,4 proc. przy medianie -0,3 proc.
Złoty i giełda zyskały m.in. przez napływ kapitału na rynki EM
2016-04-11 Rynki o porankuAmerykańska waluta była w ostatnim czasie pod presją sprzedających m.in. za względu na zdecydowane cofnięcie w oczekiwaniach odnośnie przyszłych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Dalej bez miłości do dolara
2016-04-11 Komentarz poranny TMS BrokersNa starcie nowego tygodnia niechęć do USD wciąż pozostaje głównym tematem na rynku walutowym. Pierwsze godziny po weekendzie nie przyniosły wiele w kontekście zmian na rynku walutowym, ale nowe minima na USD/JPY (107,63) przykuwają uwagę.
Eurodolar – czyżby ruch na północ?
2016-04-11 Raport poranny FMCMSytuacja głównej pary: Kilka razy wspominaliśmy o tym, że uznajemy za dość sensowną koncepcję trendu wzrostowego biegnącego przez minima z 2 i 28 marca. Jeśli wierzyć w taki obraz, to możemy powiedzieć, iż w finale ubiegłego tygodnia i u progu tygodnia nowego tendencja ta w jakiś sposób, przynajmniej w przybliżeniu – potwierdziła się.