Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

USD/PLN już nie tak wysoko

USD/PLN już nie tak wysoko

2016-01-29 Raport poranny FMCM
Na głównej parze: Eurodolar w dalszym ciągu rezyduje w pasie 1,08 – 1,10. Wczorajsze maksima to ok. 1,0965 – po czym cena poszła trochę w dół, zaś najnowsza, tworząca się właśnie świeca dzienna, ma kolor czarny. Naturalnie pojawiły się w ostatnim czasie czynniki przemawiające przeciwko dolarowi, to prawda.
Popyt na banki

Popyt na banki

2016-01-28 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po trudnej dla byków sesji USA, gdzie posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku skończyło się sygnałem wskazującym na nieco mniejsze niż oczekiwano zaniepokojenie Fed kondycją gospodarki i wzrostem zmienności na rynkach.

EURUSD – wzrosty nabierają tempa

EURUSD – wzrosty nabierają tempa

2016-01-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Obecnie znajdujemy się przy dziennych maksimach (1,0943). Dolar był dzisiaj w defensywie za sprawą wczorajszego, jednak „gołębiego” przekazu ze strony FED, a także słabszych danych nt. zamówień na dobra trwałego użytku, jakie napłynęły o godz. 14:30.
RPP, Fitch i inne sprawy

RPP, Fitch i inne sprawy

2016-01-28 Raport walutowy FMCM
Jaki widzimy kurs? Eurodolar w zasadzie jest dziś dość wysoko. Minima to 1,0870, a tymczasem w szczycie – jak na razie – notowano 1,0925. Pokazuje to, że rynek potraktował wczorajszy komunikat FOMC jako gołębi, jako sugerujący, że być może w marcu wcale nie będzie ruchu na rzecz wyższych stóp procentowych.
Fed niczego nie wyklucza, choć wzmaga czujność

Fed niczego nie wyklucza, choć wzmaga czujność

2016-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Komunikat po posiedzeniu FOMC zawierał to, co było od niego oczekiwane. Fed utrzymuje kurs wybrany w grudniu, pozostawiając sobie otwartą furtkę do podwyżki w marcu, jednocześnie jednak z większą uwagą obserwuje sytuację w gospodarce globalnej. Wyważony przekaz nie wystraszył inwestorów, ale też sentyment nie został wyraźnie podbudowany spokojem Fed.
FED nie zaskakuje, ale zmienia kurs

FED nie zaskakuje, ale zmienia kurs

2016-01-28 Rynki o poranku
Wczoraj odbyło się bardzo istotne posiedzenie Rezerwy Federalnej, która zebrała się pierwszy raz od historycznej podwyżki stóp procentowych. Rynek oczekiwał, że FED nie zmieni poziomu stóp procentowych, ale odniesie się do fatalnego początku roku na rynkach finansowych.
Fed bez niespodzianki

Fed bez niespodzianki

2016-01-28 Komentarz walutowy
Mamy już za sobą wydarzenie tygodnia. Amerykańska Rezerwa Federalna nie zaskoczyła rynków swoją decyzją o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Z kolei wydźwięk komunikatu banku wskazuję na jego nieco bardziej ostrożne podejście, co do dalszej polityki monetarnej niż miało to miejsce wcześniej.
Fed neutralnie, śledzi rozwój wydarzeń

Fed neutralnie, śledzi rozwój wydarzeń

2016-01-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Rezerwa Federalna nie zmieniła znacząco retoryki po posiedzeniu w styczniu, choć w komunikacie można doszukać się pewnych stwierdzeń wskazujących na bardziej stonowane podejście do przyszłych podwyżek stóp procentowych. Szanse na ich wzrost w marcu są niewielkie. Reakcja rynków wyważona.
Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

2016-01-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian po wczorajszym podbiciu zmienności po posiedzeniu FED. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4742 PLN za euro, 4,1158 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0400 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8576 PLN w relacji do funta szterlinga.
Amerykański bank jak grecka pytia

Amerykański bank jak grecka pytia

2016-01-28 Raport poranny FMCM
FOMC przemówił: Interpretowanie wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych, a zwłaszcza oficjalnych komunikatów, to nierzadko zadanie równe trudne i niewdzięczne jak interpretowanie przepowiedni starożytnych wróżek greckich.
Fitch nie wyklucza możliwości podniesienia ratingu Węgier

Fitch nie wyklucza możliwości podniesienia ratingu Węgier

2016-01-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Analityk tej agencji ratingowej, Arnaud Louis nie wykluczył możliwości podniesienia obecnej „śmieciowej” noty dla Węgier podczas najbliższej rewizji, jaka będzie miała miejsce 20 maja. Obecny rating to BB+ w walucie obcej. Fitch pozytywnie wypowiedział się na temat perspektyw dla węgierskiego budżetu, oraz gospodarki.
Rynek czeka na wieczór w wykonaniu FOMC

Rynek czeka na wieczór w wykonaniu FOMC

2016-01-27 Raport popołudniowy FMCM
W konsolidacji: Eurodolar nadal porusza się w kanale trendu bocznego, trwającym od 3 grudnia. Dziś (a sumie to od poniedziałku, patrząc na układ świec dziennych) generalnie zyskuje euro, co może być oznaką przeświadczenia, że komunikat FOMC będzie łagodny, tj. gołębi, odsuwający podwyżki stóp na termin dalszy niż marzec.
Banki centralne w centrum uwagi

Banki centralne w centrum uwagi

2016-01-27 Rynki o poranku
Zauważalna poprawa nastrojów inwestorów na azjatyckich parkietach giełdowych, na których większość indeksów kończy sesję wzrostami. Podążając za odbiciem na amerykańskiej giełdzie, które było wspierane przez dobre wyniki finansowe największych spółek oraz poprawę sytuacji w sektorze energetycznym, japoński indeks Nikkei 225 zakończył notowania z wynikiem +2,72%.
Poprawa na złotym. Po Fed wyraźniejsza?

Poprawa na złotym. Po Fed wyraźniejsza?

2016-01-27 Poranny Szkic walutowy AFS
Wyższy odczyt PKB za 2015 r. i informacja o niższym, niż zakładano deficycie budżetowym to jedne z nielicznych doniesień z kraju, na które rynek mógł zareagować umocnieniem złotego. Ale może to przymiarki to solidniejszego wejścia w polską walutę po wydaniu komunikatu przez Fed?
Fed to za mało

Fed to za mało

2016-01-27 Komentarz poranny TMS Brokers
FOMC w nowym, bardziej jastrzębim składzie decyzyjnym nie powinien zmienić nastawienia względem grudniowego posiedzenia. Do marca zostały jeszcze dwa miesiące i to informacje z rynku oraz gospodarki zdecydują o tym kiedy druga podwyżka w cyklu się zmaterializuje. Brak zmian w treści Komunikatu ma potencjał by nieznacznie umocnić dolara do walut defensywnych.
Złoty nieco mocniejszy, pomimo ostrzeżenia Moody’s

Złoty nieco mocniejszy, pomimo ostrzeżenia Moody’s

2016-01-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym zaskakującym umocnieniu w drugiej części sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4472 PLN za euro, 4,0997 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0265 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8700 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czy dojdzie do złagodzenia retoryki przez FED? Szansa dla złotego

Czy dojdzie do złagodzenia retoryki przez FED? Szansa dla złotego

2016-01-26 Analiza HFT Brokers
Ostatni miesiąc ubiegłego roku przyniósł jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie finansów od wielu lat. Rezerwa Federalna zdecydowała się, po raz pierwszy od ponad dekady, podnieść poziom stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych i tym samym stopa funduszy federalnych wzrosła z przedziału <0,00% - 0,25%> do przedziału <0,25% - 0,5%>.
Ropa mocno wpływa na nastroje, CAD wciąż w górę

Ropa mocno wpływa na nastroje, CAD wciąż w górę

2016-01-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wystarczyło, aby doszło do wymazania wcześniejszych spadków cen ropy (chociaż pytanie na ile taki ruch nie jest nazbyt ryzykowny przed danymi nt. tygodniowych zapasów tego surowca w USA wg. API – dzisiaj i DOE – jutro), aby poprawiły się nastroje na giełdowych parkietach, a waluty silne powiązane z cenami „czarnego złota” poszły znów w górę.
Kontynuacja odbicia na ropie i giełdach

Kontynuacja odbicia na ropie i giełdach

2016-01-26 Rynki po południu
Wtorkowa sesja przebiega pod znakiem wzrostów w cenach ropy naftowej, co poprawia również sentyment na rynku akcji i powoduje umocnienie głównie dolara kanadyjskiego. Cena za baryłkę ropy naftowej rośnie, a czynnikiem stojącym za wzrostami są najnowsze doniesienia z Iraku.
Złoty słaby w obliczu spadków na świecie

Złoty słaby w obliczu spadków na świecie

2016-01-26 Komentarz walutowy XTB
Krótko trwało odbicie na światowych rynkach. Paliwo do wzrostów dostarczone w zeszłym tygodniu przez słowa Mario Draghiego skończyło się już w poniedziałek. Zakończenie odbicia cen ropy oraz ich powrót do poziomu poniżej 30 dolarów za baryłkę oraz kolejne spadki na giełdach powodują wzrost awersji do ryzyka na rynku.