Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień sfinalizowany amerykańskimi odczytami

Tydzień sfinalizowany amerykańskimi odczytami

2016-04-01 Raport tygodniowy FMCM
Los głównej pary: W tym tygodniu mieliśmy, jeśli chodzi o eurodolara, dwa główne momenty czy też punkty w harmonogramie. Po pierwsze, we wtorek wypowiedziała się Janet Yellen, zasadniczo potwierdzające swoje gołębie stanowisko, sceptyczne wobec wizji rychłego podwyższania stóp, jak też i dokonywania wielu podwyżek.
W oczekiwaniu na NFP

W oczekiwaniu na NFP

2016-04-01 Rynki o poranku
Nowy miesiąc na rynkach finansowych rozpoczyna się od mocnego uderzenia. O godzinie 14:30 poznamy najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy, które obok poziomu inflacji, są główną determinantą decyzji ws. poziomu stóp procentowych podejmowanych przez FED.

Zbyt łagodne podejście rynku do podwyżek stóp w USA

Zbyt łagodne podejście rynku do podwyżek stóp w USA

2016-04-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Oceniamy, że rynek zbyt nisko wycenia obecnie ścieżkę podnoszenia stóp procentowych przez Fed. Rodzi to ryzyko wzmożonej zmienności i gwałtownego odwrócenia dotychczasowych tendencji, kiedy inwestorzy będą musieli skonfrontować się z rzeczywistością wyższego oprocentowania.
Nie dajmy się nabrać na dobre dane

Nie dajmy się nabrać na dobre dane

2016-04-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszy kwietnia to prima aprilis, ale na rynkach finansowych nie ma miejsca na żarty. Dziś dominuje skupienie w oczekiwaniu na marcowy raport z rynku pracy USA. Jego szanse na poprawę pozycji USD wyraźnie zmalały w ostatnich dniach.
PMI, amerykański rynek pracy i waluty

PMI, amerykański rynek pracy i waluty

2016-04-01 Raport poranny FMCM
Ruchy eurodolara: Co będzie dziś istotne? Dwa tematy, o których powyżej stoi w tytule naszego raportu. Pojawi się sporo odczytów PMI dla przemysłu (finalnych za marzec). Znamy już np. dane z Chin. Wskaźnik liczony przez Markit wyniósł tam 49,7 pkt (poprzednio 48 pkt), a drugi, "rządowy" – uplasował się na poziomie 50,2 pkt (poprzednio 49 pkt).
Pierwsze oznaki ożywienia w Europie?

Pierwsze oznaki ożywienia w Europie?

2016-03-31 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja stoi pod znakiem odczytów inflacyjnych dla gospodarek europejskich – od rana poznaliśmy już dane z Francji i Hiszpanii, a przed nami jeszcze odczyty z Włoch i całej strefy euro, a także z Polski.
Skromna korekta rekordowego osłabienia

Skromna korekta rekordowego osłabienia

2016-03-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Gołębi zwrot wykonany w marcu przez Fed sprawił, że w horyzoncie miesiąca dolar wyraźnie osłabił się do pozostałych walut G-10. Na poziomie indeksu dolarowego w XXI wieku było tylko piętnaście miesięcy z większą miesięczną deprecjacją, w marcu silniej został przeceniony ostatnio w 1995 roku. Końcówka kwartału to także silny rajd ryzykownych aktywów: indeksów i towarów.
EBC dotarł do bariery. W USA podwyżka co pół roku?

EBC dotarł do bariery. W USA podwyżka co pół roku?

2016-03-31 Poranny Szkic walutowy AFS
Przyspieszenie inflacji w Niemczech wiąże ręce M. Draghiemu w kwestii dalszego obniżania stóp procentowych. Z koli w USA spowoduje, że Fed podniesie oprocentowanie dwukrotnie w tym roku, a nie jak oczekuje teraz rynek tylko raz o 25 pkt bazowych. Da to potencjał do wznowienia aprecjacji dolara w dalszej części roku.
Zmiana obrazu na EUR/PLN?

Zmiana obrazu na EUR/PLN?

2016-03-31 Raport poranny FMCM
Euro do dolara, dolar do euro: Na głównej parze walutowej mamy ok. 1,1320. Jak można postrzegać tę sytuację z technicznego punktu widzenia? Można połączyć minima dzienne z 2, 9 i np. 16 marca – by uzyskać stromą linię trendu wzrostowego.
WIG20 na 2000 pkt.

WIG20 na 2000 pkt.

2016-03-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczynały się w sprzyjających dla byków okolicznościach. Odczytanie, jako gołębie wystąpienie Janet Yellen w Nowym Jorku przełożyło się na wtorkową zwyżkę indeksów na Wall Street i mocny początek na rynkach europejskich.
Szeroka wyprzedaż dolara

Szeroka wyprzedaż dolara

2016-03-30 Rynki po południu
Indeks dolara spadł dziś do godziny 16:23 poniżej 95 pkt. co oznacza, że zbliżył się do dołka z połowy miesiąca, który znajduje się przy poziomie 94,578 pkt. Oznacza to, że inwestorzy wyprzedają amerykańską walutę na szerokim rynku, a wszystko za sprawą m.in. wczorajszych wypowiedzi szefowej FED – Janet Yellen.
Evans mniej „gołębi” niż Yellen, dolar odrabia straty

Evans mniej „gołębi” niż Yellen, dolar odrabia straty

2016-03-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W wywiadzie udzielonym telewizji CNBC szef oddziału FED w Chicago, mający zwyczajową łatkę „gołębia” dał wprawdzie do zrozumienia, że globalne ryzyka wciąż się utrzymują, ale jednocześnie zaznaczył, że małe jest prawdopodobieństwo powrotu do spadków inflacji, a gospodarka mogłaby znieść minimum dwie podwyżki stóp w tym roku.
Złoty zaczyna słabnąć

Złoty zaczyna słabnąć

2016-03-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak jak można było tego oczekiwać – złoty, ale i też pozostałe rynki wschodzące dostały wczoraj wsparcie ze strony szefowej FED, która oddaliła perspektywę kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. To przełożyło się na osłabienie dolara, który w kraju spadł rano poniżej ostatniego minimum przy 3,7650 osiągając nowe minimum przy 3,7420.
Eurodolar powyżej trzynastki

Eurodolar powyżej trzynastki

2016-03-30 Raport poranny FMCM
Główna para: Tak naprawdę bywały dziś kursy niższe niż 1,13 – mianowicie rankiem notowano minima rzędu 1,1285. Sugerowaliśmy jednak wtedy, że całkiem możliwe jest, iż gracze spróbują docisnąć pedał gazu, niejako korzystając z okazji, jaką było gołębie wystąpienie Yellen – i osłabią jeszcze dolara.
Yellen nokautuje dolara

Yellen nokautuje dolara

2016-03-30 Rynki o poranku
Szefowa Rezerwy Federalnej postanowiła zaskoczyć wszystkich podczas wczorajszego wystąpienia w Nowym Jorku. Ostatnie komunikaty poszczególnych członków FOMC były dosyć niejednoznaczne, więc Yellen postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i dała dość jasny przekaz – FED nie będzie spieszył się z podwyżkami.
Mantra rozjaśnia obraz

Mantra rozjaśnia obraz

2016-03-30 Komentarz poranny TMS Brokers
W kilka minut Janet Yellen powtarzając swoją stałą mantrę (zagrożenia zewnętrzne, zapewnienie o ostrożności przy podnoszeniu stóp) wymazała wpływ ubiegłotygodniowych wypowiedzi drugorzędnych członków FOMC mącących obraz gołębiego Fedu. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami okazały się one bardzo kruchym fundamentem umocnienia USD.
Yellen gołębio, wspiera popyt na ryzyko

Yellen gołębio, wspiera popyt na ryzyko

2016-03-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Po wczorajszych wypowiedziach J. Yellen inwestorzy wyraźnie zmniejszyli oczekiwania na podwyżki stóp procentowych Fed. Nastroje na rynkach poprawiły się, a optymizm utrzyma się co najmniej do piątkowych publikacji z USA.
Yellen potwierdziła gołębi kierunek

Yellen potwierdziła gołębi kierunek

2016-03-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar wysoko: Janet Yellen wypowiedziała się wczoraj wieczorem (naszego czasu) w Economic Club of the New York. Jej wystąpienie powszechnie odebrano jako dość gołębie, a zatem również jako potwierdzenie gołębiego stanowiska zaprezentowanego podczas ostatniego posiedzenia Fed.
Koniec kwartału pobudza popyt

Koniec kwartału pobudza popyt

2016-03-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwsza poświąteczna sesja zapowiadała się neutralnie. Zarówno czwartkowe notowania w USA, jak i wczorajsze zakończyły się zupełnie płasko. Zmiana indeksów nie przekroczyła 0,1 proc. Nieco gorzej wypadły dziś w nocy notowania w Azji, spadek w Tokio wyniósł 0,2 proc, a w Szanghaju 1 proc. Za spadkami przemawiały też taniejące surowce, a w szczególności ropa.
Niepewność inwestorów przed wystąpieniem Janet Yellen

Niepewność inwestorów przed wystąpieniem Janet Yellen

2016-03-29 Rynki po południu
Rynek po świętach wydaje się być ociężały. Inwestorzy na głównych europejskich giełdach rozpoczęli dzień w optymistycznych nastrojach, jednak przerwa świąteczna najwyraźniej im nie służy, bo jeszcze przed godziną 12:00 grawitacja ściągnęła indeksy na ziemię i wróciliśmy do szarej rzeczywistości.