Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Cena złota tuż poniżej 1200 USD za uncję
2016-02-09 Komentarz surowcowy DM BOŚOstatnie dni na rynku złota przyniosły dynamiczny rajd notowań tego kruszcu w górę. Po pokonaniu ważnego technicznego oporu w rejonie 1131 USD za uncję, wzrost cen złota przyspieszył, zaś wczoraj notowania tego kruszcu sięgnęły w czasie trwania sesji do poziomu 1200 USD za uncję, stanowiącego barierę nie tylko techniczną, lecz także psychologiczną.
Powrót strachu
2016-02-09 Komentarz walutowy XTBNadzieje na odreagowanie na rynkach ze względu na tygodniowe święto w Chinach i nieco lepsze dane z tego kraju od oczekiwań, się nie spełniły. Obserwujemy dużą awersję do ryzyka wśród inwestorów, co przekłada się na wyprzedaż na giełdach i ucieczkę kapitału do tak zwanych bezpiecznych przystani.
Poważne problemy z płynnością – początek globalnej bessy?
2016-02-09 Poranny Szkic walutowy AFSNiepokojące sygnały generują rynki finansowe. Przecena akcji banków sugeruje kłopoty z płynnością, a to oznaczać będzie dalszą wyprzedaż łatwo zbywalnych aktywów. Fed nie może w tej sytuacji podwyższać stóp procentowych.
Dziś pewne jest tylko to, że mamy wtorek
2016-02-09 Komentarz poranny TMS BrokersWczoraj rynkowe lęki znikąd wskoczyły na wyższy poziom, a inwestorzy nie są wstanie przyjąć trwałego stanowiska w ocenie kondycji globalnej gospodarki. Panika przychodzi łatwiej niż euforia, w efekcie wyprzedaż na giełdach przyniosła za sobą przecenę innych ryzykownych aktywów i ucieczkę do bezpiecznych przystani.
Jutro Janet Yellen wystąpi w Kongresie
2016-02-09 Raport poranny FMCMDziś w programie: Dziś powinniśmy poznać (o godzinie ósmej rano) grudniową dynamikę niemieckiej produkcji przemysłowej. Prognozuje się tu ruch w górę o 0,4 proc. w relacji miesięcznej, gdy w listopadzie było to -0,3 proc.
Pierwsza wielka ofiara wojny cenowej na rynku surowców
2016-02-08 Rynki po południuPoniedziałek rozpoczął się z przytupem. Pojawiła się pierwsza wielka ofiara niskich cen surowców energetycznych – w tym konkretnym przypadku drugi największy producent gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych, firma naftowa Chesapeake.
Rzeź byków na dzień dobry
2016-02-08 Komentarz giełdowyNadzieja na wzrosty była głównym tematem podczas porannych zapowiedzi sesji. Wyprzedanie rynku, lepsze od oczekiwań dane dotyczące rezerw walutowych Chin (choć nadal rekordowo słabe) oraz tygodniowa przerwa od handlu w Państwie Środka, skąd od początku roku dociera na rynki większość negatywnych informacji.
Jen coraz silniejszy
2016-02-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPogarszające się nastroje na rynkach globalnych – można ku temu znaleźć trzy powody: powrót do spadków cen ropy naftowej (rynek dostrzega, że wcześniejsze sygnały ze strony Rosjan nt. szukania porozumienia ws. cięcia wydobycia były raczej blefem), spadające rezerwy walutowe Chin (a programu stymulacyjnego dla gospodarki ze strony rządu, ...
Napięcie rośnie, złoty traci
2016-02-08 Raport popołudniowy FMCMWkradł się chaos? Eurodolar rano wybijał wysoko, nawet w rejony powyżej linii 1,1180. Później dość gwałtownie osunął się w dół – do 1,11. Teraz (to znaczy krótko po 14:00) wykres jest w pobliżu 1,1125. Ta siła dolara nie oznacza bynajmniej jakiegoś wzrostu mocy gospodarki USA czy zwiększenia szansy na podwyżkę stóp w Stanach.
Kolejne cięcia wydatków amerykańskich firm naftowych
2016-02-08 Komentarz surowcowy DM BOŚPoniedziałkowa sesja na rynku ropy naftowej zaczyna się spokojnie, od delikatnego wzrostu. Notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się tuż powyżej poziomu 31 USD za baryłkę. Pewnym wsparciem dla kupujących na rynku ropy naftowej są doniesienia saudyjskiej agencji informacyjnej SPA o tym, że minister ds. ropy naftowej Arabii Saudyjskiej, ...
Spokojny początek tygodnia
2016-02-08 Rynki o porankuNowy tydzień rozpoczyna się od niskiej zmienności i spokoju panującego wśród inwestorów, zarówno na rynku giełdowym jak i na rynku walutowym. Podczas sesji azjatyckiej handel odbywał się jedynie na nielicznych giełdach, a większość z nich pozostała zamknięta w związku ze świętami odbywającymi się w Chinach oraz Nowej Zelandii.
Upaść żeby powstać
2016-02-08 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański mocniej niż w ubiegłym tygodniu ostatni raz osłabił się w 2009 roku. Nie pomogły nawet wieńczące tydzień dobre dane z rynku pracy. Szczególnie godne odnotowania są pozytywne tendencje w zakresie dynamiki wynagrodzeń oraz spadek stopy bezrobocia do wartości przedkryzysowych i zarazem pod barierę 5 proc.
Gospodarka USA w szczytowej fazie cyklu
2016-02-08 Poranny Szkic walutowy AFSSpadek stopy bezrobocia, przyspieszenie tempa wzrostu płac oraz poprawa wskaźników aktywności zawodowej Amerykanów stwarzają presję na Fed, by kontynuować podwyżki stóp procentowych. Jednak sygnały płynące z innych sfer gospodarki, w szczególności przemysłu, sugerują wstrzymanie się z dalszym zacieśnianiem. Bank centralny powinien przyjrzeć się sytuacji i nie podnosić stóp w marcu.
Czy bez Chin wzrośnie apetyt na ryzyko
2016-02-08 Komentarz walutowy XTBDzisiejszy poranek na rynkach finansowych wygląda względnie spokojnie, co jest wynikiem nie tylko braku sesji w Chinach, co przynosi brak czynników ryzyka na rynku, ale również powiewu optymizmu ze Stanów Zjednoczonych po danych z amerykańskiego rynku pracy z zeszłego tygodnia.
Rynek u progu nowego tygodnia
2016-02-08 Raport poranny FMCMZaczynamy na eurodolarze: Eurodolar jest obecnie – w poniedziałek, wczesnym rankiem – w okolicach poziomu 1,1130. Naturalnie to wartość dużo niższa od czwartkowych i piątkowych maksimów, sięgających nawet 1,1235. Ale tego – tj. korekty gwałtownych zwyżek – można się było spodziewać.
Indeks dolara najniżej od października
2016-02-04 Rynki po południuWyprzedaży dolara ciąg dalszy. Indeks amerykańskiej waluty publikowany przez agencję Bloomberg spada dziś do godziny 17:00 o ponad pół procent. Od końca stycznia do dzisiejszego minimum spadek wniósł 3,58 proc. W efekcie indeks dolara dotarł do najniższego poziomu od 23 października 2015 roku.
Dolar pomału wyczerpuje ruch spadkowy
2016-02-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutCzwartek był kolejnym dniem wyraźniej przeceny amerykańskiej waluty. Przemawiający Robert Kaplan z oddziału FED w Dallas dał do zrozumienia, że w kwestii dalszych podwyżek stóp procentowych warto zachować rezerwę i ostrożność (argumenty, jakie przywołał były zbliżone do tego, co wcześniej mówili już Dudley i Brainard).
Atak przeciwko dolarowi
2016-02-04 Raport popołudniowy FMCMWysoko i coraz wyżej: Wczorajsza świeca dzienna na eurodolarze była biała i wysoka, a więc nastąpił spory wzrost. Dziś notowania co prawda zaczęły się poniżej wczorajszego zamknięcia i wyglądało to na lekką korektę, ale ostatecznie sesja potwierdziła słabość dolara – nawet jeśli w tym, co się dzieje, pobrzmiewają echa trochę przesadnej spekulacji.
To nie są dobre dni dla dolara
2016-02-04 Komentarz walutowy XTBZa nami najgorszy dzień dla amerykańskiej waluty od 7 lat. Co więcej, praktycznie nic nie zwiastuje zmiany na lepsze. Rozczarowują wszystkie czynniki, a do tego dochodzi kilka kolejnych. Między innymi coraz słabszy amerykański konsument i ogółem słabnący sektor usług.
Cena ropy w górę na skutek zamknięcia dużej krótkiej pozycji
2016-02-04 Komentarz surowcowy DM BOŚRopa naftowa była hitem inwestycyjnym podczas środowej sesji na rynkach surowcowych. Notowania amerykańskiej ropy WTI wzrosły wczoraj aż o 10%, dynamicznie odbijając się w górę od poziomu 30 USD za baryłkę i docierając do okolic 33 USD za baryłkę.