Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN mocniejszy do dolara po FED

PLN mocniejszy do dolara po FED

2016-03-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację na wycenie złotego, który zanotował wczoraj dynamiczną zwyżkę wobec USD, po posiedzeniu FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2840 PLN za euro, 3,8225 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9073 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,4365 PLN wobec funta szterlinga.
Z podwyżkami nader ostrożnie

Z podwyżkami nader ostrożnie

2016-03-17 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? A zatem, jak już wiemy, Fed nie podwyższył stóp procentowych na marcowym posiedzeniu, a ogólna wymowa tego wydarzenia jest raczej gołębia. Nawiasem mówiąc, był jeden wyjątek przy głosowaniu – Esther George żądała podwyżki o 25 pb już teraz.

Dzień w poczekalni

Dzień w poczekalni

2016-03-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych niemal w całości zostały podporządkowane czekaniu na publikowany o 19:00 czasu polskiego komunikat Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Przećwiczony w przeszłości scenariusz wyczekiwania na to, co zrobi amerykański bank centralny, wymusił na GPW korelację z rynkami bazowymi i zamrożenie w niskiej zmienności.
Dalsze losy dolara w rękach FED

Dalsze losy dolara w rękach FED

2016-03-16 Rynki po południu
Dziś o godzinie 19:00 poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz, co ważniejsze, poznamy także najnowsze projekcje makroekonomiczne. Na 98 ekonomistów ankietowanych przez agencję Bloomberg aż 94 zakłada, że FED nie zmieni dziś stóp procentowych. Jedynie 4 ankietowanych spodziewa się wzrostu kosztu pieniądza o 25 p.b.
Dane z USA nie zaszkodziły dolarowi

Dane z USA nie zaszkodziły dolarowi

2016-03-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rozczarowaniem była dzisiaj dynamika produkcji przemysłowej, która spadła w lutym o 0,5 proc. m/m (szacowano -0,3 proc. m/m), a dane za styczeń zrewidowano do +0,8 proc. m/m z +0,9 proc. m/m. Jednocześnie zmalało wykorzystanie mocy produkcyjnych – do 76,7 proc. z 77,1 proc.
Fed podtrzyma retorykę?

Fed podtrzyma retorykę?

2016-03-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Rezerwa Federalna nie zawróci ze ścieżki podnoszenia stóp procentowych, co wyraźnie da do zrozumienia w dzisiejszym komunikacie. Kolejna podwyżka będzie miała miejsce w czerwcu. Najistotniejszą zmianą w dzisiejszym przekazie ze strony banku centralnego będzie obniżenie tempa zacieśniania polityki pieniężnej.
Lekka realizacja zysków na PLN przed FED

Lekka realizacja zysków na PLN przed FED

2016-03-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyhamowaniem wczorajszego spadku na wycenie PLN przed posiedzeniem FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2871 PLN za euro, 3,8647 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9093 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4581 PLN w relacji do funta szterlinga.
Co zrobi FOMC?

Co zrobi FOMC?

2016-03-16 Raport poranny FMCM
To już dziś wieczorem: Jeśli chodzi o konkretne działania, to odpowiedź tyleż lakoniczna, co i brutalna, brzmi – FOMC nic nie zrobi. To znaczy, że rynek właściwie nie spodziewa się, by dzisiaj obwieszczono drugą podwyżkę stóp procentowych (pierwszą notowano w grudniu).
Wsparcie zadziałało

Wsparcie zadziałało

2016-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze sesje w Europie były spadkowe i podobnie zachowała się GPW, ale skala spadku w Warszawie okazała się wyraźnie mniejsza. Już w pierwszej godzinie notowań WIG20 zbliżył się do poziomu 1900 pkt. ale odbił się od niego. Podskoczył kilkanaście punktów wyżej i do końca sesji powoli się osuwał w kierunku 1900 pkt.
Ropa ponownie straszy inwestorów

Ropa ponownie straszy inwestorów

2016-03-15 Rynki po południu
Wzrost awersji do ryzyka spowodowany kolejną przeceną na rynku ropy doprowadził m.in. do cofnięcia na indeksach giełdowych, walutach emerging markets (w tym na rynku złotego) oraz do umocnienia walut uznawanych za bezpieczne przystanie, czyli JPY i CHF.
Rynek próbuje wyceniać podwyżkę stóp w USA już w czerwcu

Rynek próbuje wyceniać podwyżkę stóp w USA już w czerwcu

2016-03-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak przynajmniej wynika z modelu opartego o notowania kontraktów na stopę procentową, czyli CME FEDWatch. Prawdopodobieństwo ruchu na stopie już w czerwcu jest wyceniane na 50 proc., podczas kiedy lipiec ma wartość 56 proc., a wrzesień 66 proc.
BOJ może mniej chętnie ciąć stopy

BOJ może mniej chętnie ciąć stopy

2016-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5079 wobec 6,4913 w piątek i i jednocześnie wpompował w rynek 20 mld CNY w ramach 7-dniowych operacji repo. Agencja Bloomberg podała, jakoby bank centralny przygotował ustawę zakładającą wprowadzenie tzw. podatku Tobina od obrotu walutą, ...
Bank Japonii czeka, ropa i złoto coraz tańsze

Bank Japonii czeka, ropa i złoto coraz tańsze

2016-03-15 Rynki o poranku
Wydarzeniem sesji azjatyckiej było posiedzenie Banku Japonii, który musi reagować na coraz słabsze dane z Kraju Kwitnącej Wiśni. Marzec jest miesiącem banków centralnych, a tylko w tym tygodniu odbędzie się aż 5 posiedzeń, na których zapadną decyzje w sprawie polityki monetarnej.
Pat ze wskazaniem na USD

Pat ze wskazaniem na USD

2016-03-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe przyjęły tryb wyczekiwania na kluczowe wydarzenia tego tygodnia, co skutkuje płaskim handlem na rynku akcji i korektą ostatniej słabości USD i siły ropy. Bank Japonii utrzymał politykę pieniężną bez zmian, ale nie wyklucza luzowania w przyszłości. Złoty pozostaje silny.
Kilka dni odreagowania zwyżek

Kilka dni odreagowania zwyżek

2016-03-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin handlu pojawiły się sygnały wskazujące na osłabienie popytu na aktywa emerging markets. Spadki cen na giełdach oraz osłabienie walut gospodarek wschodzących będziemy rozpatrywać w charakterze korekty tworzącego się trendu apetytu na ryzyko. Złoty w najbliższych dniach straci na wartości.
Złoty umacnia się względem euro

Złoty umacnia się względem euro

2016-03-15 Rynki o poranku
Złoty umocnił się w poniedziałek względem euro do poziomów, które były ostatnio obserwowane 4 stycznia bieżącego roku. Poniedziałkowe minimum do godziny 19:04 zostało wyznaczone na poziomie 4,2734.
Nastroje wspierają PLN, rynek czeka na FED

Nastroje wspierają PLN, rynek czeka na FED

2016-03-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej kontynuacji krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2787 PLN za euro, 3,8544 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9018 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4907 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dzień przed charakterystyczną środą

Dzień przed charakterystyczną środą

2016-03-15 Raport poranny FMCM
Co w programie? Jutro wieczorem istotne będzie oczywiście to, co zrobi Rezerwa Federalna – która o 19:00, ustami komitetu FOMC, ogłosi decyzję w sprawie stóp dla dolara oraz projekcje makroekonomiczne, zaś o 19:30 rozpocznie konferencję prasową.
Popołudniowy obraz zmagań

Popołudniowy obraz zmagań

2016-03-14 Raport poranny FMCM
Ile na głównej? Eurodolar utrzymywał się dziś w konsolidacyjnym pasie, który ostatnio wyznaczyliśmy czy też rozpoznaliśmy. To znaczy – utrzymywał się w jego obrębie (mamy na myśli zakres 1,1060 – 1,1210), aczkolwiek nie ocierał się o jego skrajne wartości.
Chińczykom na razie się udaje…

Chińczykom na razie się udaje…

2016-03-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4913 wobec 6,4905 w piątek i i jednocześnie wpompował w rynek 10 mld CNY w ramach 7-dniowych operacji repo. Opublikowane w sobotę dane makro były słabsze od oczekiwań – dynamika produkcji przemysłowej wyhamowała we ...