Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Brytyjczycy debatują, rynki czekają

Brytyjczycy debatują, rynki czekają

2016-06-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dzisiaj kolejne sondaże i kolejna debata w sprawie Breksitu. Badania opinii publicznej dają lekką przewagę zwolennikom pozostania Wielkiej Brytanii w UE, jednak trudno na tej podstawie wyrokować o wynikach jutrzejszego referendum.
Cena złota w dół za silniejszym dolarem

Cena złota w dół za silniejszym dolarem

2016-06-22 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Dobra passa kupujących na rynku złota została przerwana. Już w minionym tygodniu cena tego kruszcu nie umiała przekroczyć trwale psychologicznej bariery na poziomie 1300 USD za uncję. Natomiast wczoraj cena złota osunęła się w dół o 1,7%, docierając w okolice 1270 USD za uncję, a dzisiaj rano porusza się wciąż w rejonie wczorajszego zamknięcia.

Złoto traci swój blask

Złoto traci swój blask

2016-06-22 Rynki o poranku
Notowania złota od początku roku do 16 czerwca zwyżkowały o ponad 22 proc., co uczyniło ten szlachetny metal jedną z lepszych inwestycji pierwszego półrocza. Popyt na złoto wynikał zarówno z czynników fundamentalnych jak i spekulacyjnych.
Cisza przed burzą, której rzekomo ma nie być

Cisza przed burzą, której rzekomo ma nie być

2016-06-22 Komentarz poranny TMS Brokers
W środę nastroje na rynkach pozostają dobre, ale zainteresowanie handel słabe, gdyż rynek wyczekuje rezultatów brytyjskiego referendum. Przy niskiej zmienności funt pozostaje silny, a dolar słaby; złoty stoi w miejscu; małe wzrosty rynku akcji, droższa ropa, tańsze złoto. Niby nastroje „risk on”, ale jakby bez przekonania.
Yellen łagodnieje, podwyżka stóp się oddala

Yellen łagodnieje, podwyżka stóp się oddala

2016-06-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Dwoje najważniejszych bankierów centralnych świata przemawiających równocześnie, a w tle publikacja kolejnych sondaży przed referendum to dla rynków recepta na wzmożoną zmienność. I tak też wczoraj przebiegała sesja na rynku złotego. J. Yellen oddaliła perspektywę podwyżki stóp procentowych, ...
Kolejne sondaże kierują wyceną PLN

Kolejne sondaże kierują wyceną PLN

2016-06-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekką korektę wczorajszych spadków na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,39000 PLN za euro, 3,9022 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0550 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7188 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynki czekają na Brexit lub jego brak

Rynki czekają na Brexit lub jego brak

2016-06-22 Raport poranny FMCM
Niżej niż mogłoby się wydawać: U progu tego tygodnia wydawało się być może, iż eurodolar przed referendum brexitowym będzie jednak ustawiony wysoko, z mocnym euro, w okolicach 1,1370 czy wyżej. Wczorajszy dzień pokazał jednak, że to nie takie proste.
Yellen, Draghi, Fed i Brexit

Yellen, Draghi, Fed i Brexit

2016-06-21 Raport poranny FMCM
W dół na głównej: Łaska rynku na pstrym koniu jeździ. Jeszcze niedawno byliśmy na eurodolarze niedaleko 1,14 – i wydawało się (niektórym, nam niekoniecznie), że czeka nas czas silnej aprecjacji euro przed czwartkowym referendum, że obawy o jego wynik rozwiały się.
Nastroje nadal lepsze przed referendum

Nastroje nadal lepsze przed referendum

2016-06-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja miała przynieść uspokojenie nastrojów po wczorajszym solidnym odbiciu. Negatywne sondaże z ub. środy zostały w weekend zastąpione przez bardziej pozytywne i po silnych wzrostach wczoraj należało oczekiwać dziś stabilizacji.
Rynki wschodzące odetchnęły z ulgą

Rynki wschodzące odetchnęły z ulgą

2016-06-21 Rynki o poranku
Rynki wchodzące odetchnęły z ulgą po tym, jak przewagę w sondażach odnośnie Brexitu zaczęli zyskiwać ci, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W rezultacie WIG20 wzrósł wczoraj o 2,24 proc., co jest największą procentową zwyżką od 30 marca tego roku.
Dzisiaj rządzi Yellen

Dzisiaj rządzi Yellen

2016-06-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Zdaniem przemawiającego wczoraj wieczorem członka FED z Minneapolis (Neel Kashkari) potencjalny Brexit nie będzie miał znaczącego przełożenia na amerykańską gospodarkę. Jego zdaniem majowe dane z rynku pracy nie były zachęcające, ale dodał, że spodziewa się on odbicia w czerwcu. Nie odniósł się jednak do konkretnego terminu możliwej podwyżki stóp.
Prawdopodobieństwo Brexitu maleje

Prawdopodobieństwo Brexitu maleje

2016-06-21 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Po weekendowych sondażach, zwiększających możliwość pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, na rynkach europejskich w poniedziałek zapanowała euforia zakupów akcji. W efekcie, widoczne było odwrócenie sytuacji na wielu parkietach.
50 USD za baryłkę ważną barierą dla cen ropy WTI

50 USD za baryłkę ważną barierą dla cen ropy WTI

2016-06-21 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI wczoraj wzrosły i po raz kolejny dotarły do technicznej bariery na poziomie 50 USD za baryłkę. Poziom ten na początku bieżącego tygodnia stanowi istotną barierę dla kupujących – dzisiaj rano cena ropy WTI delikatnie osuwa się na południe.
Wembley, godzina 21.00

Wembley, godzina 21.00

2016-06-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nawet bez głosowania w sprawie Breksitu, i tak dzień zapowiada się bardzo ciekawie. Przed południem zostanie opublikowany indeks instytutu ZEW, czyli wskaźnik nastrojów panujących wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych. Po południu szef EBC, Mario Draghi, będzie mówił w Parlamencie Europejskim o polityce pieniężnej.
Koordynacja działań banków centralnych przed referendum

Koordynacja działań banków centralnych przed referendum

2016-06-21 Rynki o poranku
Nadchodzące wielkim krokami czwartkowe głosowanie w sprawie Brexitu wzmaga ogólne zaniepokojenie na rynkach i serwuje nam zmienność, której nie widzieliśmy od dłuższego czasu. Obecnie obserwowane reakcje inwestorów nie są jednak przesadzone.
Bezpieczeństwo zysków kontra cierpliwość

Bezpieczeństwo zysków kontra cierpliwość

2016-06-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki pozostają w dobrych nastrojach, gdyż inwestorzy z optymizmem patrzą na wynik czwartkowego referendum w Wlk. Brytanii, mimo że ostatnie sondaże wysyłają mieszane sygnały. Pewność siebie może być jednak zgubna, jeśli bezpieczeństwo zysków wygra z cierpliwością.
Późny wieczór w poniedziałek przyniósł dwa nowe sondaże dotyczące referendum UE w Wlk.
Rynki przestają obawiać się Brexitu

Rynki przestają obawiać się Brexitu

2016-06-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki euforycznie zareagowały na zmianę projekcji wyniku głosowania w Wielkiej Brytanii. Inwestorzy przestali panicznie bać się Brexitu. Choć do końca niepewność będzie się utrzymywać, inne niż referendum aspekty zaczynają być brane pod uwagę. Dziś ważne wystąpienie prezes Fed przez Kongresem. Oddali czy przybliży wizję podwyżki stóp procentowych?
Podbicie wyceny PLN, rynek czeka na wyniki referendum

Podbicie wyceny PLN, rynek czeka na wyniki referendum

2016-06-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel przynosi dalszą próbę umocnienia PLN jednak dynamika ruchu wyraźnie już spadła. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3912 PLN za euro, 3,8704 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0250 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6745 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wielki moment zbliża się wielkimi krokami

Wielki moment zbliża się wielkimi krokami

2016-06-21 Raport poranny FMCM
Pojutrze: Mało co w ostatnich latach tak emocjonowało rynki i w ogóle opinię publiczną, jak referendum, do którego dojdzie pojutrze w Wielkiej Brytanii. Być może nawet kolejne pomoce dla Grecji i Hiszpanii, uruchomienie QE w Europie i zakończenie go w USA czy dokonanie pierwszej od lat podwyżki stóp przez Fed – nie były tak spektakularne.
Waluty skandynawskie przed większym umocnieniem

Waluty skandynawskie przed większym umocnieniem

2016-06-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Spadające prawdopodobieństwo Brexitu – te liczone przez bukmacherów w poniedziałek po południu spadło do 22 proc. wobec 40 proc. obserwowanych jeszcze w miniony czwartek – sprawia, że otwiera się przestrzeń do poszukiwania bardziej ryzykownych strategii. W ich poszukiwaniu warto zerknąć na waluty skandynawskie, które w ostatnich tygodniach nie miały najlepszej passy.