Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Jen dalej dość silny
2016-04-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4589 wobec 6,4954 wczoraj (to największe jednodniowe umocnienie od lipca 2005 r.). Nowa Zelandia: Indeks aktywności gospodarczej sporządzany przez ANZ wzrósł w kwietniu do 32,1 pkt. z 29,4 pkt., a indeks zaufania w biznesie do 6,2 pkt. z 3,2 pkt.
Rozgrywka banków centralnych
2016-04-29 Komentarz rynkowy Patron FXCzwartkowe notowania na giełdach europejskich rozpoczęły się pod dyktando reakcji na dwie decyzje banków centralnych, Fed i BoJ. O ile rynek był przygotowany na pozostawienie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych przez Rezerwę Federalną na tym samym poziomie oraz umiarkowanie gołębi wydźwięk podczas konferencji po posiedzeniu, o tyle decyzja Banku Japonii była kompletnym zaskoczeniem.
Zapowiedzi wzrostu produkcji ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej
2016-04-29 Komentarz surowcowy DM BOŚPo tym, jak notowania amerykańskiej ropy WTI przekroczyły ważny techniczny poziom oporu w okolicach 44 USD za baryłkę, cena tego surowca kontynuowała dynamiczną zwyżkę. Wczoraj notowania amerykańskiej ropy dotarły do poziomu 46 USD za baryłkę, by dzisiaj rano przekroczyć go w górę.
Dolar dalej napędza surowce – jak długo?
2016-04-29 Rynki o porankuSurowce mają ostatnio swoje pięć minut po kilku latach zapomnienia i bycia w niełasce globalnych inwestorów. Metale przemysłowe, złoto czy ropa odbiły w ostatnich tygodniach nawet po kilkadziesiąt procent.
Dobre perspektywy gospodarki USA
2016-04-29 Poranny Szkic walutowy AFSCo staje się już niemal tradycją, w I kw. PKB w Stanach Zjednoczonych zanotował słaby wynik, ale w dalszej części roku wynik się poprawi. Odczyty nie zacienią scenariusza podwyżki stóp procentowych wcześniej, niż tego oczekuje rynek. Dolar w II poł. roku będzie zyskiwał. Czas działa na korzyść waluty USA.
Jen potężny jak w kryzysie
2016-04-29 Komentarz poranny TMS BrokersDolar pozostaje bardzo słaby. Na sesji azjatyckiej traci do wszystkich walut G-10. W rezultacie indeks dolarowy jest najniżej od ośmiu miesięcy i balansuje na wsparciu, którego przebicie może otworzyć drogę do osłabienia dolara w długim terminie o kolejne 7 proc. EUR/USD podchodzi pod szczyt z posiedzenia ECB, czyli w okolice 1,14.
Dobre perspektywy gospodarki USA
2016-04-29 Poranny Szkic walutowy AFSCo staje się już niemal tradycją, w I kw. PKB w Stanach Zjednoczonych zanotował słaby wynik, ale w dalszej części roku wynik się poprawi. Odczyty nie zacienią scenariusza podwyżki stóp procentowych wcześniej, niż tego oczekuje rynek. Dolar w II poł. roku będzie zyskiwał. Czas działa na korzyść waluty USA.
Utrzymanie presji na PLN
2016-04-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji podażowej na złotego, gdzie kwotowania EUR/PLN ponownie znalazły się powyżej 4,40 PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4020 PLN za euro, 5,6569 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0074 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6570 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek – waluty i dane makro
2016-04-29 Raport poranny FMCMGłówna para i nie tylko: Po wczorajszym zaskoczeniu, wygenerowanym przez postawę Banku Japonii, a skutkującym spadkami na japońskiej giełdzie, tamtejsi inwestorzy mogą odetchnąć. I tak bowiem mają dziś dzień wolny – mianowicie z okazji rocznicy urodzin cesarza Showa (czyli Hirohito, zmarłego w roku 1989).
Po publikacji danych ze Stanów
2016-04-28 Raport popołudniowy FMCMWieści o PKB: Dynamika PKB (annualizowana) Stanów Zjednoczonych za I kwartał 2016 roku wyniosła 0,5 proc., gdy spodziewano się 0,7 proc. Wynik jest dość słaby, ale deflator PKB i PCE Core, związane z inflacją, przebiły prognozy (odpowiednio: 0,7 proc. przy założeniu 0,6 proc., 2,1 proc. przy przewidywanym wyniku 1,9 proc.).
FOMC gołębio i bez zaskoczeń
2016-04-28 Komentarz rynkowy Patron FXWczorajsze notowania na Starym Kontynencie zakończyły się w przeważającej mierze wzrostami bazowych indeksów. O ile rynkom w Niemczech (+0,39), Francji (+0,58%) czy też Wielkiej Brytanii (0,56%) udało się, pomimo ujemnego otwarcia, wyjść na plusy w drugiej połowie sesji, o tyle rynki Emerging Markets mają za sobą kolejny ciężki dzień.
Ogromna niespodzianka z BOJ
2016-04-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJaponia: Na zakończonym dzisiaj posiedzeniu Bank Japonii nie zdecydował się na żadne zmiany w polityce pieniężnej – decyzję podjęto przewagą odpowiednio 8-1 (utrzymanie skali programu QE), oraz 7-2 głosów (utrzymanie ujemnych stóp procentowych).
Cena ropy WTI powyżej poziomu 45 USD za baryłkę
2016-04-28 Komentarz surowcowy DM BOŚPrzekroczenie przez notowania amerykańskiej ropy WTI ważnego technicznego oporu w okolicach 44 USD za baryłkę podsyciło optymizm inwestorów na rynkach tego surowca i zachęciło do zawierania długich pozycji. W rezultacie, notowania ropy WTI przekroczyły nawet poziom 45 USD za baryłkę.
Banki centralne zapewniły emocjonującą noc
2016-04-28 Rynki o porankuUSDJPY traci prawie 3%, strata japońskiego indeksu Nikkei 225 to ponad 3,5%, a indeks dolara amerykańskiego stracił ponad 0,6%, zbliżając się do najniższych poziomów w tym roku. Determinantą powyższych zmian na rynku były dwa banki centralne – Rezerwa Federalna oraz Bank Japonii – których decyzje w sprawie polityki pieniężnej były sporym rozczarowaniem.
Dobry, zły i brzydki
2016-04-28 Komentarz poranny TMS BrokersFed i Bank Japonii zgodnie z konsensusem utrzymały politykę pieniężną bez zmian, ale w tym drugim przypadku oczekiwania były bardziej rozbudzone. RBNZ próbował wybrzmieć gołębio, ale nie bardzo mu się to udało. Wracamy do śledzenia danych makro z USA.
Wyważony komunikat Fed
2016-04-28 Poranny Szkic walutowy AFSKomunikat Fed po kwietniowym posiedzeniu został tylko nieznacznie zaostrzony i nie spotkał się z poważniejszą reakcją rynków. Za to w Japonii zaskoczenia – brak dodatkowych środków stymulowania inflacji. Jen się umacnia, giełda spada. Na złotym stabilnie. Brak oznak kontynuacji wyprzedaży.
FED nie pomógł PLN, presja utrzymuje się
2016-04-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym charakteryzuje się utrzymaniem presji na wycenę PLN po tym jak wczorajszy FED nie przyniósł zmiany perspektyw stóp procentowych w USA. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3897 PLN za euro, 3,8703 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9870 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,6283 PLN w relacji do funta szterlinga.
Nocne wieści z Japonii i efekty decyzji Fed
2016-04-28 Raport poranny FMCMBank Japonii zaskoczył niektórych: Niemała część rynku spodziewała się, że Bank Japonii pogłębi luzowanie monetarne – ale instytucja ta na razie nie zmieniła swej polityki (jakkolwiek i tak jest ona bardzo luźna). Stopa procentowa dla banków lokujących pieniądze w BoJ pozostała na poziomie -0,1 proc., poza tym utrzymano koncepcję poszerzania bazy monetarnej o 80 bilionów jenów rocznie (ok. 732 mld dolarów).
Fed zachował się zgodnie z prognozami
2016-04-28 Raport poranny FMCMRynek po decyzji: Rezerwa Federalna nie zmieniła stóp procentowych w USA. Zakres stopy funduszy federalnych to w takim razie nadal 0,25 – 0,5 proc. Rynek zresztą nie spodziewał się niczego innego. Komunikat po posiedzeniu jest umiarkowanie gołębi, ...
Flirt z 1900 pkt.
2016-04-27 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po neutralnym rozdaniu na Wall Street i po opublikowanych we wtorek wieczorem wynikach spółki Apple. Reakcje na słabszy od oczekiwań raport spółki, która ma swoją wagę w najważniejszych indeksach amerykańskich, przesadzał o tym, iż środa w USA zacznie się od spadków.