Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pro-dolarowy obraz nadal aktualny

Pro-dolarowy obraz nadal aktualny

2016-04-14 Raport popołudniowy FMCM
Na wykresie głównej pary: Dziś wykres eurodolara otarł się o okolice 1,1235 – zaś to, że teraz, przed godziną 17:00, jest raczej w pobliżu 1,1265-70, nie neguje podstawowego faktu, że nadal mamy do czynienia z silnym, wzmocnionym dolarem.
Polska traci pozycję w regionie

Polska traci pozycję w regionie

2016-04-14 Rynki po południu
Spotęgowany w Polsce kryzys konstytucyjny oraz idące w parze rysy na wizerunku naszego państwa wśród zagranicznych obserwatorów i przede wszystkim inwestorów, zaczyna zbierać żniwa także na rynku.

Złoty nadal najsłabszy w regionie

Złoty nadal najsłabszy w regionie

2016-04-14 Raport tygodniowy DM BOŚ z rynku walut
Polska waluta wciąż pozostaje najsłabsza w regionie, co nadal jest wynikiem utrzymujących się obaw związanych z sytuacją polityczną - rynek zastanawia się w którą stronę będzie ewoluował konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego i czy w dłuższym okresie nie stanie się on nazbyt kosztowny dla gospodarki.
BOE dużo mówi o Brexit

BOE dużo mówi o Brexit

2016-04-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze posiedzenie Banku Anglii nie przyniosło zaskoczeń, chociaż kilkanaście minut przed decyzją o godz. 13:00 pojawiły się plotki, jakoby 2 członków MPC mogło głosować za cięciem stóp. Ostatecznie jednak za pozostawieniem głównej stopy na poziomie 0,50 proc. byli wszyscy członkowie MPC, czyli dziewięciu.
W krótkim okresie ruch na dolarze był zbyt szybki

W krótkim okresie ruch na dolarze był zbyt szybki

2016-04-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4891 wobec 6,4591 wczoraj. Japonia: Szef Banku Japonii przyznał, że oczekiwania inflacyjne ostatnio nieco się pogorszyły. Tym samym dodał, że BOJ nie zawaha się działać w sytuacji kiedy osiągnięcie celu inflacyjnego będzie zagrożone.
Wiarygodność banków centralnych w obliczu ostatnich przecieków

Wiarygodność banków centralnych w obliczu ostatnich przecieków

2016-04-14 Rynki o poranku
Wiarygodność banków centralnych w ostatnich latach została znacząco naruszona. W centrum utraty zaufania znalazł się Szwajcarski Bank Narodowy, który zupełnie niespodziewanie postanowił uwolnić kurs franka w pierwszym miesiącu ubiegłego roku, doprowadzając do lawiny negatywnych zdarzeń na rynkach finansowych oraz w realnych gospodarkach.
Oddzielanie ziarna od plew

Oddzielanie ziarna od plew

2016-04-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po nocy dolar amerykański pozostaje mocny przy mieszanym tle makro. Zadyszka ropy naftowej szkodzi walutom surowcowym. Jednak rynek akcji w Azji ma się dobrze, śledząc imponujące sesje w Europie i USA.
Przyspieszenie inflacji w USA? Moody’s znów straszy Polskę

Przyspieszenie inflacji w USA? Moody’s znów straszy Polskę

2016-04-14 Poranny Szkic walutowy AFS
W marcu inflacja konsumencka w USA przyspieszyła bardziej, niż wynika z konsensusu, co przekłada się na wzrost wartości dolara i poprawę nastrojów na giełdach. Procesy deflacyjne hamują. Rynek będzie musiał zweryfikować oczekiwania odnośnie do tempa zacieśniania polityki pieniężnej Fed na rzecz wcześniejszej podwyżki stóp, co zwiększy presję na umocnienie „zielonego”.
OPEC: cięcie prognoz popytu na ropę naftową

OPEC: cięcie prognoz popytu na ropę naftową

2016-04-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Środa okazała się dniem wyhamowania wzrostów cen ropy naftowej, które obserwowaliśmy przez ostatnich kilka sesji. Notowania amerykańskiej ropy WTI dotarły do ważnego poziomu oporu w okolicach 41,50 USD za baryłkę.
Szala zwycięstwa po stronie dolara

Szala zwycięstwa po stronie dolara

2016-04-14 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Eurodolar krótko po godzinie siódmej rano rezyduje w pobliżu 1,1260. Czas trendu wzrostowego, mierzonego od 2 marca (poprzez dołek z 28 marca) już przeminął, podobnie jak dwutygodniowa konsolidacja idąca od początku kwietnia.
Dolar rośnie w siłę

Dolar rośnie w siłę

2016-04-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4591 wobec 6,4616 wczoraj. Opublikowane zostały też dane nt. bilansu handlowego za marzec. Te liczone w juanach pokazały wprawdzie nieco mniejszą od oczekiwanej nadwyżkę na poziomie 194,6 mld CNY (szacunki 203,7 mld CNY), ...
Cena ropy WTI przy ważnym poziomie oporu

Cena ropy WTI przy ważnym poziomie oporu

2016-04-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Podczas wtorkowej sesji na rynkach towarowych na pierwszy plan wybiła się sytuacja na rynkach surowców energetycznych. Ich ceny wyraźnie wzrosły, przy czym ceny ropy naftowej utrwaliły swoją pozycję powyżej poziomu 40 USD za baryłkę.
Czy to już koniec dręczenia USD?

Czy to już koniec dręczenia USD?

2016-04-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko jest mocny, patrząc po rynku akcji i surowców, ale na rynku walutowym obraz jest zmącony przez obudzony popyt na USD. Dobre dane z Chin w nocy oferują wsparcie dla sentymentu, a w ciągu dnia rynek skupi się na danych o sprzedaży detalicznej z USA, decyzji Banku Kanady i raporcie o zapasach ropy naftowej.
USA – kolejna podwyżka stóp dopiero w czerwcu 2017 roku

USA – kolejna podwyżka stóp dopiero w czerwcu 2017 roku

2016-04-13 Rynki o poranku
Kolejna podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w USA jest spodziewana przez inwestorów dopiero w czerwcu 2017 roku – wynika z notowań kontraktów terminowych na stopę funduszy federalnych (FED Funds futures) na dzień 12 kwietnia.
Konsolidacja razy trzy

Konsolidacja razy trzy

2016-04-13 Raport poranny FMCM
Chiński eksport na początek: Nad ranem napłynęły ciekawe dane o chińskim eksporcie i imporcie za marzec. Import w sumie zawiódł – spadł o 13,8 proc. r/r, podobnie jak w lutym i do tego bardziej niż prognozowano (założeniem był wynik -10,2 proc.).
Utrzymane 1900 pkt.

Utrzymane 1900 pkt.

2016-04-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wczorajsze sesje w USA zakończyły się niewielkimi spadkami, które nie wniosły niczego nowego. Poruszają się od tygodnia w trendzie bocznym, w dość wąskim kanale konsolidacji. Jednoprocentowy wzrost w Tokio też nie wniósł niczego nowego, bo ważniejszy rynek w Szanghaju zamknął się bez zmiany.
Wypowiedzi, sugestie i podejrzenia

Wypowiedzi, sugestie i podejrzenia

2016-04-12 Raport popołudniowy FMCM
Trochę się działo: Gdy piszemy te słowa, niektóre media forexowe cytują informację agencji Interfax o tym, że Saudyjczycy i Rosjanie doszli do konsensusu w kwestii zamrożenia wydobycia ropy. Z drugiej strony, rosyjski minister energetyki odmawia komentowania tych rewelacji.
Inflacja z Polski rozczarowuje, RPP pod presją

Inflacja z Polski rozczarowuje, RPP pod presją

2016-04-12 Rynki po południu
W tym tygodniu poznaliśmy najnowsze wyniki marcowej inflacji CPI w Polsce, przedstawiające dynamikę zmiany cen konsumenckich w tym okresie. W Polsce od sierpnia 2014 roku jesteśmy świadkami deflacji, w której ceny spadają już od 21 miesięcy w ujęciu rocznym. Wczorajsze dane były jedynie potwierdzeniem negatywnego trendu.
Złoty znów na wstecznym biegu

Złoty znów na wstecznym biegu

2016-04-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Przyczyny? Realna możliwość jutrzejszego głosowania w Parlamencie Europejskim nad rezolucją „karcącą” Polskę za zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego. W jej tekście mamy też sporo odnośników do „państwa prawa” – innymi słowy rynki mają prawo obawiać się, że polityczny szum zacznie psuć wizerunek Polski wśród inwestorów zagranicznych.
Dolar słaby, ale tendencja zaczyna się przełamywać?

Dolar słaby, ale tendencja zaczyna się przełamywać?

2016-04-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4616 wobec 6,4649 wczoraj. Dane nt. sprzedaży samochodów pokazały wzrost w marcu o 8,8 proc. r/r (miesiąc wcześniej był spadek o 0,9 proc. r/r).