Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Iran bez planów zamrażania produkcji ropy naftowej

Iran bez planów zamrażania produkcji ropy naftowej

2016-05-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej mocno zakończyły miniony tydzień, przekraczając w trakcie piątkowej sesji poziom 49 USD za baryłkę (w przypadku zarówno europejskiej ropy Brent, jak i amerykańskiej ropy WTI).
Wolniej, ale wciąż na kursie

Wolniej, ale wciąż na kursie

2016-05-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański ma za sobą mocny tydzień i trend powinie zostać podtrzymany, nawet jeśli tempo będzie wolniejsze. Komentarze z Fed pozostają jastrzębie, choć rynki zdaja się w padać w kolistą zależność, na ile USD może się umocnić, by nie doprowadzić do warunków, które odstraszą Fed od podwyżki.

Złoty znów w odwrocie

Złoty znów w odwrocie

2016-05-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Uznana za pozytywną decyzja Moody’s na krótko wsparła złotego. W ubiegłym tygodniu był ponownie jedną z najsłabszych walut emerging markets. W piątek niebezpiecznie tracił, choć te odrabiały straty, a nastroje na rynkach się poprawiły. Dla poważniejszego umocnienia konieczne pozytywne sygnały ze strony czynników wewnętrznych.
Skrócony tydzień handlu może przynieść stabilizację PLN

Skrócony tydzień handlu może przynieść stabilizację PLN

2016-05-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszych ruchów na wycenie polskiego złotego. Krajowa waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,4108 PLN wobec euro, 3,9323 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9743 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7013 PLN za funta szterlinga.
Wchodzimy w czas PMI

Wchodzimy w czas PMI

2016-05-23 Raport poranny FMCM
Ważne odczyty: Życie na tzw. rynkach finansowych w pewnej mierze biegnie według zasad czasu cyklicznego, niczym w archaicznej koncepcji wszechświata, typowej dla dawnych cywilizacji. Oto bowiem co tydzień, co miesiąc czy co kwartał powtarzają się pewne serie odczytów makroekonomicznych i innych wydarzeń (takich jak posiedzenia komitetów sterujących polityką banków centralnych).
Test 1800 pkt.

Test 1800 pkt.

2016-05-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły nowe minima fali spadkowej, którą WIG20 kreśli od spotkania z 2000 pkt. Jednak poziom 1789 pkt. nie tylko wyznacza nowy dołek wyprzedaży trwającej już blisko dwa miesiące, ...
Przygotujcie się, podwyżka nadchodzi

Przygotujcie się, podwyżka nadchodzi

2016-05-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Tak samo jak bohaterowie „Gry o Tron” zajmowali się wszystkim, tylko nie przygotowaniem do nadejścia zimy, tak i inwestorzy długo nie chcieli przekonać się do zaostrzającej się retoryki członków Fed. Dopiero słowo pisane w protokole z kwietniowego posiedzenia FOMC spowodowało, że kolejna podwyżka stóp procentowych w tym roku nie jest mrzonką garstki optymistów.
Trendy, wsparcia, podsumowania

Trendy, wsparcia, podsumowania

2016-05-20 Raport popołudniowy FMCM
Rzut oka na eurodolara: Z jednej strony rzec można, iż eurodolar od początku grudnia systematycznie rośnie. Co prawda układ korekt i podokresów konsolidacyjnych był taki, że trudno wytyczyć jakąś sensowną linię trendu (chyba że po dołkach z 3 grudnia i 2 marca), niemniej faktem jest, że jeśli późną jesienią cena schodziła poniżej 1,06 – to 3 maja notowano więcej niż 1,16.
Wyprzedaż trwa w najlepsze

Wyprzedaż trwa w najlepsze

2016-05-20 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Za nami fatalna sesja na rynkach światowych. Inwestorzy po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC znów boją się podwyżek stóp procentowych w USA. Wynikało z niego, że przy założeniu poprawiającej się gospodarki w Stanach Zjednoczonych oraz rosnącej inflacji podwyżka na czerwcowym posiedzeniu FED jest bardzo prawdopodobna.
Zerkając na szczyt G-7

Zerkając na szczyt G-7

2016-05-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5510 wobec 6,5531 wczoraj.
Japonia/G7: W piątek rozpoczął się szczyt G-7 z udziałem ministrów finansów i szefów banków centralnych 7 najbardziej wpływowych państw świata (w tej grupie nie ma jednak Chin).
Najdłuższa seria spadków na rynku złota od listopada ur.

Najdłuższa seria spadków na rynku złota od listopada ur.

2016-05-20 Rynki o poranku
Po zaskakująco dobrym początku roku dla złota, które w pierwszym kwartale podrożało o ponad 15%, głównie ze względu na wzrost globalnej awersji do ryzyka wynikający ze spowolnienia gospodarczego w Chinach, ...
Zaburzenia produkcji ropy naftowej jako wsparcie dla jej cen

Zaburzenia produkcji ropy naftowej jako wsparcie dla jej cen

2016-05-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej odnotowały delikatną korektę w środę i kontynuowały ją na początku czwartkowej sesji, jednak już druga część wczorajszego dnia przyniosła powrót dominacji strony popytowej, a dzisiejsza sesja na rynku amerykańskiej ropy naftowej WTI rozpoczęła się od luki wzrostowej.
Chwila na konsolidację

Chwila na konsolidację

2016-05-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar w czwartek zatrzymał swój rajd, gdyż przedstawiciele Fed powstrzymali się od podsycania oczekiwań odnośnie terminu kolejnej podwyżki stóp procentowych. Rynki czekają na świeży impuls, o który w piątkowym kalendarzu trudno. Niskie są też oczekiwania przed weekendowym szczytem G7, ale jest tam ryzyko dla jena.
Duża zmienność: jedyny pewnik na rynkach

Duża zmienność: jedyny pewnik na rynkach

2016-05-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Wzrost prawdopodobieństwa wcześniejszej, niż dotychczas wyceniał rynek, podwyżki stóp procentowych w USA niekorzystnie wpływa na wyceny akcji, ale nie powoduje jak na razie gwałtownej wyprzedaży.
Spekulacje dot. FED niekorzystne dla PLN

Spekulacje dot. FED niekorzystne dla PLN

2016-05-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na złotym, który stabilizuje się w okolicach 4,40 PLN za euro. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4071 PLN za euro, 3,9364 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9680 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7415 PLN w relacji do funta szterlinga.
Na złotym faza osłabienia trwa

Na złotym faza osłabienia trwa

2016-05-20 Raport poranny FMCM
Przy dwunastce: Kurs głównej pary walutowej, czyli eurodolara, sytuuje się dziś rano w pobliżu 1,12. Wczorajsze minima sięgały mniej więcej 1,1180, więc z tej perspektywy mamy oczywiście zysk dla euro – niewykluczone jednak, że jest on czysto korekcyjny.
Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2016-05-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień wzrostami, jednak już wczoraj to strona podażowa miała przewagę. Sprzedającym wczoraj sprzyjały informacje przedstawione przez amerykański Departament Energii (DoE). Instytucja ta podała, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o 1,3 mln baryłek.
Dolar znowu po 4 złote?

Dolar znowu po 4 złote?

2016-05-19 Rynki o poranku
Pod koniec ubiegłego roku i na początku obecnego płaciliśmy za amerykańską walutę ponad 4 złote, ale ostatnio ponownie mieliśmy okazję przyzwyczaić się do liczby „3” z przodu kursu USDPLN. Teraz wiele wskazuje na to, że za dolara ponownie zapłacimy więcej.
Powraca temat podwyżki stóp Fed w połowie roku

Powraca temat podwyżki stóp Fed w połowie roku

2016-05-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Dalszy wzrost oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych w USA po publikacji sprawozdania z kwietnia. Dolar i funt na fali, słabną waluty krajów wschodzących. Złoty powrócił do poziomów sprzed decyzji Moody’s, ale do europejskich walut zacznie wkrótce się umacniać. Dalsze wzrosty kursu na GBP/PLN.
To nie koniec, to dopiero początek

To nie koniec, to dopiero początek

2016-05-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Protokół z posiedzenia ECB i dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii to najważniejsze publikacje czwartkowej sesji. Jednak dla funta liczy się przede wszystkim brexit, a na ostatnim posiedzeniu ECB nie wydarzyło się nic, co uzasadniałoby potrzebę wnikliwego poszukiwania wskazówek odnośnie do dalszych ruchów banku.