Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dzień nagłej zmiany klimatu

Dzień nagłej zmiany klimatu

2016-06-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar wysoko: Co prawda para EUR/USD nie jest już tak wysoko, jak wczesnym rankiem, gdy notowano maksima rzędu 1,1380 czy nawet wyższe – tym niemniej mamy aktualnie ok. 1,1330. Fakt, że w procesie korygowania euforycznego skoku udało się przetestować nawet okrągłą "trzynastkę", ale i tak jesteśmy wysoko.
Brexitu nie będzie? Rynki w górę

Brexitu nie będzie? Rynki w górę

2016-06-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: W piątek po południu James Bullard z St.Louis mocno zaskoczył rynki stwierdzając że FED może podnieść stopy procentowe zaledwie raz w tym roku, a potem mogą one pozostać niezmienione aż do końca 2018 r.

Wyższe ceny ropy naftowej korzystne dla firm łupkowych

Wyższe ceny ropy naftowej korzystne dla firm łupkowych

2016-06-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej WTI w piątek mocno odbiły w górę po wcześniejszych sześciu kolejnych spadkowych sesjach. W piątek notowania ropy Brent i WTI zanotowały około 5-procentowe wzrosty, a dzisiaj rano ich ceny utrzymują się w okolicach zamknięcia poprzedniego tygodnia.
Cameron, mistrz thrillerów

Cameron, mistrz thrillerów

2016-06-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Brytyjczycy zgotowali rynkom całkiem udany thriller. Jego autorem jest oczywiście David Cameron, który sam wymyślił scenariusz. Na razie nie wiadomo, czy przejdzie do historii jako polityk, który wyprowadził Wielką Brytanię z UE, ale na pewno zapisze się w dziejach Imperium (nad którym nigdy nie zachodzi słońce) jako genialne dziecko Alfreda Hitchcocka.
Tydzień, który może przejść do historii

Tydzień, który może przejść do historii

2016-06-20 Rynki o poranku
Rozpoczynamy jeden z najciekawszych tygodniu ostatnich miesięcy, a być może lat. Brytyjczycy będą decydować o przyszłości swojej, ale niewykluczone, że także całej Unii Europejskiej. Pomijając aspekty polityczne, referendum będzie niezwykle ważne dla rynków finansowych, co pokazują ostatnie dni.
Pozytywna zmiana w sondażach po zabójstwie J. Cox

Pozytywna zmiana w sondażach po zabójstwie J. Cox

2016-06-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Nastroje na rynkach uległy zdecydowanej poprawie wobec istotnej zmiany w sondażach przed brytyjskim referendum, na którą istotny wpływ mogło mieć zabójstwo J. Cox. Spadły wskazania bukmacherów oraz rynku opcji na Brexit. Choć niepewność będzie utrzymywać się przez większość tygodnia, spodziewamy się, że najbliższe 2-3 dni przyniosą nieco odreagowania.
Dziś zacznijmy z mniejszymi obawami o Brexit

Dziś zacznijmy z mniejszymi obawami o Brexit

2016-06-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Na otwarciu tygodnia rynki zachowują się tak, jakby ryzyko Brexitu było pomijalne. Zwrot w sondażach na rzecz pozostanie Wlk. Brytanii w UE wspiera apetyt na ryzyko, ale w tym tygodniu zmienność jest jedyną pewną rzeczą.
Sondaże z Wlk. Brytanii wspierają PLN

Sondaże z Wlk. Brytanii wspierają PLN

2016-06-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu przynosi wyraźny wzrost na wycenie polskiej waluty w ślad za poprawą nastrojów wokół referendum w Wlk. Brytanii. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,8684 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0760 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6075 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wahadło odbiło w drugą stronę

Wahadło odbiło w drugą stronę

2016-06-20 Raport poranny FMCM
Robi się coraz ciekawiej: Dawniej, gdy nie było mowy o Brexicie, wieści z Wielkiej Brytanii miały relatywnie niewielki wpływ na eurodolara, oddziaływując po prostu na pary powiązane z funtem. Ostatnio jednak prawdopodobieństwo Brexitu stało się mocnym miernikiem ogólnego ryzyka rynkowego.
Kolejny tydzień dla podaży

Kolejny tydzień dla podaży

2016-06-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po korekcyjnym odbiciu na Wall Street i poprawie sentymentu na rynkach bazowych. Poranne wzrosty w Europie i umocnienie złotego zlały się z ostatnio obserwowaną korelacją WIG20 z otoczeniem i wzrostem apetytu na ryzyko.
Brexit czy Bremain?

Brexit czy Bremain?

2016-06-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Pytanie miesiąca, roku, a może całej historii Unii Europejskiej? W ostatnich dniach uwaga rynków wokół rezultatu brytyjskiego referendum o dalsze członkostwo w UE uległa tak (absurdalnie?) dużemu skupieniu, że należy sobie zadać pytanie, czy nie jest to przesada?
Od słabych payrollsów do Brexitu – czy taki będzie czerwiec?

Od słabych payrollsów do Brexitu – czy taki będzie czerwiec?

2016-06-18 Raport tygodniowy FMCM
Główna para: Oczywiście niezależnie od wyniku referendum w Wielkiej Brytanii, w tym miesiącu nie dojdzie do Brexitu. W najlepszym (czy też najgorszym – zależy jak patrzeć) przypadku dojdzie do podjęcia bardzo ogólnej decyzji, zaś samo występowanie z UE będzie procesem trwającym długo, być może dwa lata.
Przerwa w kampanii – oddech na rynkach

Przerwa w kampanii – oddech na rynkach

2016-06-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane wczoraj po południu dane wskazały na odbicie w górę indeksu Philly FED (w czerwcu wyniósł 4,7 pkt. wobec spodziewanych 1,0 pkt.), chociaż już dane nt. inflacji CPI za maj wypadły nieco poniżej konsensusu, tj. 0,2 proc. m/m i 1,0 proc. r/r wobec 0,3 proc. m/m i 1,1 proc r/r.
Odbicie cen ropy naftowej WTI w górę

Odbicie cen ropy naftowej WTI w górę

2016-06-17 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej WTI w ostatnich dniach znajdowały się pod presją podaży. Cena tego surowca, która jeszcze w połowie minionego tygodnia przekroczyła barierę 50 USD za baryłkę, obecnie porusza się w okolicach 47 USD za baryłkę. A wczorajsze zamknięcie znajdowało się w rejonie 46 USD za baryłkę i było poprzedzone dziennym spadkiem ceny ropy WTI o 3%.
Nerwowo aż do referendum

Nerwowo aż do referendum

2016-06-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki wykazują coraz większą nerwowość w związku ze zbliżającym się referendum w Wielkiej Brytanii. Publikacje makroekonomiczne czy posiedzenia banków centralnych zeszły na dalszy plan. Motorem napędowym decyzji inwestycyjnych są kolejne doniesienia o nastawieniu Brytyjczyków do Unii Europejskiej. A obawy o Brexit są coraz bardziej uzasadnione.
Przerwana kampania Brexit przerywa spadki na rynku

Przerwana kampania Brexit przerywa spadki na rynku

2016-06-17 Rynki o poranku
Wczoraj w Wielkiej Brytanii doszło do tragedii – parlamentarzystka Jo Cox została zamordowana. Na wieść o morderstwie kampanie związane z referendum w sprawie wyjścia z UE zostały natychmiast przerwane, a dodatkowo pojawiły się pogłoski, że może nawet samo głosowanie zostanie przełożone, choć to raczej mało prawdopodobne.
Kampania zawieszona, ale rynki działają dalej

Kampania zawieszona, ale rynki działają dalej

2016-06-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Sentyment rynkowy w piątek ma się nico lepiej, choć takich powodów uspokojenia nastrojów nikt sobie nie życzył. Tragiczne wydarzenia z Wielkiej Brytanii z wczoraj skutkują dziś zawieszeniem kampanii dotyczącej Brexitu, ale rynek walutowy w dalszym ciągu pozostaje bardzo zmienny, gdyż wynik referendum UE pozostaje niewiadomą.
Ograniczenie wzrostów CHF/PLN powyżej 4,10 PLN

Ograniczenie wzrostów CHF/PLN powyżej 4,10 PLN

2016-06-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN po tym jak wczorajsza sesja potwierdziła ograniczenie dalszych spadków na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4153 PLN za euro, 3,9254 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0668 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5922 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wędrówki euro, dolara i złotego

Wędrówki euro, dolara i złotego

2016-06-17 Raport poranny FMCM
W którą stronę? Na wykresie eurodolara jesteśmy przy 1,1255-60. Wczorajsza sesja była czasem niemałych zawirowań – z jednej strony notowano niemalże 1,13, a z drugiej sprowadzano wykres do 1,1130. Rośnie napięcie przed referendum w sprawie Brexitu, a przecież duża część sondaży mówi, że istnieje przewaga przeciwników Unii, czyli zwolenników opuszczenia jej przez Brytanię.
Polski złoty w szalonym tańcu

Polski złoty w szalonym tańcu

2016-06-16 Raport popołudniowy FMCM
Spore wahania eurodolara: Zakres wahań głównej pary walutowej był dziś spory – od 1,1295 (maksima) do 1,1130 (minima). Ostatecznie jednak wygrywa dolar, jako że jesteśmy przy 1,1185-90, a więc dość nisko, jeśli brać pod uwagę ostatnich kilka sesji.