Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ostatni dzwonek

Ostatni dzwonek

2016-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałkowy handel na rynku walutowym jak na razie pozostaje spokojny z dolarem amerykańskim pozostającym w zawieszeniu po nic nierozstrzygających danych z rynku pracy. Spokojnie (jeszcze) jest na rynku złotego przy odliczaniu dni do decyzji Moody’s o polskim ratingu.
Ceny ropy naftowej wysoko za sprawą sytuacji w Kanadzie

Ceny ropy naftowej wysoko za sprawą sytuacji w Kanadzie

2016-05-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Strona popytowa na rynku ropy naftowej była silna w drugiej połowie minionego tygodnia – i taka sytuacja utrzymała się także na początku bieżącego tygodnia. Notowania ropy naftowej WTI rozpoczęły poniedziałkową sesję powyżej na poziomie 45 USD za baryłkę i obecnie utrzymują się powyżej tej bariery.

Stabilny rynek pracy w USA. Brak warunków do podwyżki.

Stabilny rynek pracy w USA. Brak warunków do podwyżki.

2016-05-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Dane z rynku pracy w USA nie były słabe, lecz nie dostarczyły też argumentów za podwyżką stóp procentowych w czerwcu. Oddala się scenariusz dwóch ruchów w górę w 2016 r. Dolar przestaje być w tym scenariuszu niedowartościowany przy 1,15 do euro. W krótkim terminie jednak zyska wobec rosnących niepewności dla rynków finansowych.
Ryzyka wokół PLN utrzymują się

Ryzyka wokół PLN utrzymują się

2016-05-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na złotym, gdzie wycena EUR wobec PLN oscyluje blisko najwyższych poziomów od ponad 3-miesięcy. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,4297 PLN za euro, ...
Eurodolar przy czternastce, a w tle Grecja

Eurodolar przy czternastce, a w tle Grecja

2016-05-09 Raport poranny FMCM
Co w Europie, co w USA? Eurodolar sytuuje się dziś rano przy 1,14 – a momentami schodzi poniżej tej granicy. Ba, w nocy notowano nawet 1,1380. Widać, że dolar jest dość mocny, a gwałtowne umocnienie euro, obserwowane tydzień temu i szczególnie nasilone 3 maja (gdy wykres sięgał 1,16) – to już przeszłość.
Potrzeba więcej informacji

Potrzeba więcej informacji

2016-05-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Wiele oczekiwano po dzisiejszym raporcie z rynku pracy USA, a finalnie nie jesteśmy bliżej odpowiedzi, czy Fed zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych jeszcze przed wakacjami. Z jednej strony trudno doszukać się silnych argumentów, by powrócić do sprzedaży dolara na rynku walutowym, ale ciężko też zyskać przekonanie, że już nadszedł czas odwrotu.
Pięć ciekawych dni za nami

Pięć ciekawych dni za nami

2016-05-06 Raport tygodniowy FMCM
Wojaże głównej pary: Ten tydzień (roboczy) kończy się na eurodolarze w okolicach 1,1420 – chyba że późny wieczór i noc przyniosą jeszcze jakieś zaskoczenia. Polska była wyłączona z gry we wtorek, tj. 3 maja, a to właśnie wtedy można było kupować dolary po 3,77 zł (przez moment), zaś główna para walutowa przekraczała chwilami linię 1,16.
Łapanie dołka

Łapanie dołka

2016-05-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od optymistycznej próby odreagowania dwudniowej przeceny. Rynek stabilizowało uspokojenie na rynku złotego i dobra postawa banków, których ceny akcji rosły w odpowiedzi na sygnał ze strony polityków o łagodniejszej i nieprzymusowej dla sektora bankowego formie przewalutowania kredytów frankowych.
Ceny ropy naftowej ponownie w dół

Ceny ropy naftowej ponownie w dół

2016-05-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczoraj strona popytowa na rynku amerykańskiej ropy naftowej WTI radziła sobie świetnie, jednak do czasu. Ostatecznie czwartkowa sesja zakończyła się dla tego surowca wzrostem o niecałe 0,9% i ceną około 44,50 USD za baryłkę, chociaż w ciągu dnia notowania tego gatunku ropy sięgały nawet 46 USD za baryłkę.
Dolar i ważne dane amerykańskie

Dolar i ważne dane amerykańskie

2016-05-06 Raport poranny FMCM
Czekamy na 14:30: Ważne dane, o których mowa w tytule, pojawią się o 14:30. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca chodzi tu o sytuację na rynku pracy USA, tj. o bezrobocie, zmianę zatrudnienia (poza rolnictwem i w sektorze prywatnym) oraz o pomniejsze wiadomości – na temat długości tygodnia pracy i stawki płacy godzinowej.
EUR/PLN najwyżej od 3-miesięcy

EUR/PLN najwyżej od 3-miesięcy

2016-05-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego po wczorajszej próbie osłabienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4026 PLN za euro, 3,8642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9836 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5884 PLN w relacji do funta szterlinga.
Polityka znowu psuje wizerunek Polski i osłabia złotego

Polityka znowu psuje wizerunek Polski i osłabia złotego

2016-05-05 Rynki po południu
Ile razy w ostatnich miesiącach to czynniki polityczne miały decydujący wpływ na notowania polskiej waluty – trudno już zliczyć. Jeszcze więcej przykładów wpływu polityki na aktywa finansowe obserwujemy na GPW, ale to dosyć naturalne, że poszczególne spółki reagują na czynniki fiskalne. Niestety, spór polityczny w naszym kraju ma coraz większy wpływ także na realną gospodarkę.
Gorsze dane bez znaczenia dla dolara

Gorsze dane bez znaczenia dla dolara

2016-05-05 Popołudniowy raport DM BOŚz rynku walut
Opublikowane dzisiaj dane nt. indeksu Challengera, oraz cotygodniowego bezrobocia były słabsze od oczekiwań. W pierwszym przypadku wskaźnik mierzący przyszłe zwolnienia skoczył w kwietniu do 65,14 tys. z 48,20 tys. w marcu, a w drugim liczba wniosków od bezrobotnych zwiększyła się do 274 tys. z 257 tys.
Eurodolar przebija wsparcie, USD/PLN potwierdza trend

Eurodolar przebija wsparcie, USD/PLN potwierdza trend

2016-05-05 Raport popołudniowy FMCM
Główna para, mocny ruch: Rankiem pisaliśmy o tym, że kluczowa kwestia na eurodolarze to obecnie przebicie wsparcia, które można lokować w rejonie 1,1460-70. Proces ten rzeczywiście zaczął następować mniej więcej po 9:00, przy czym nie wydaje się, by stały za nim jakieś szczególne kwestie fundamentalne.
Polityka uderza w walutę, giełdę i rynek długu

Polityka uderza w walutę, giełdę i rynek długu

2016-05-05 Rynki o poranku
W przypadku rozwiniętych gospodarek wydarzenia polityczne w kontekście ich wpływu na rynek są zaledwie częścią większej układanki, w której nadrzędną rolę odgrywają fundamenty gospodarcze. Aby sprawy polityczne rzeczywiście stały się determinantą zmian na rynku w przypadku gospodarek rozwiniętych, to muszą to być wydarzenia o bezprecedensowej skali, ...
W fazie wyczekiwania

W fazie wyczekiwania

2016-05-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek finansowy jest w fazie wyczekiwania. Z jednej strony skupienie uwagi na dolarze amerykańskim i powiązanymi z nim danymi sugeruje wyczekiwanie do czasu piątkowej publikacji raportu z rynku pracy. Ale można zaryzykować stwierdzenie, że po wtorkowym zamieszaniu inwestorzy najzwyczajniej czekają, w którą stronę rynki wyskoczną, niekoniecznie mając do tego konkretny powód.
Rynki w zawieszeniu i niepewności

Rynki w zawieszeniu i niepewności

2016-05-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ostatnie godziny handlu do wyczekiwanie na jutrzejszą publikację danych z rynku pracy. Da się odczuć niepewność i spadek apetytu na ryzyko. Niezłe dane z USA w niewielkim stopniu wpływają na zmianę postrzeganie sytuacji w kwestii kolejnych podwyżek stóp procentowych. Dolar zachowuje się stabilnie, ale w naszej ocenie w horyzoncie maja zyska na wartości. Złoty utrzymuje niską wartość. Nadal dominują ryzyka dalszego osłabienia w krótkim terminie.
PLN bez większych zmian po weekendzie majowym

PLN bez większych zmian po weekendzie majowym

2016-05-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyhamowaniu spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3968 PLN za euro, 3,8280 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9926 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,5537 PLN wobec funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 3,101% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czwartek i spojrzenie na dolara

Czwartek i spojrzenie na dolara

2016-05-05 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Eurodolar jest obecnie w okolicach 1,1480-85. To znaczy, że mieszczące się nieznacznie niżej wsparcie nie zostało przebite (choć z drugiej strony wykres nie wybiera się na razie w rejon 1,16, przetestowany przedwczoraj).
Sell in May…?

Sell in May…?

2016-05-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabe dane z całego spektrum gospodarek poddają w wątpliwość trwałość wzrostu gospodarczego na świecie, co psuje nastroje na giełdach. Dolar stracił na wartości wobec odsuniętych oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych i wzrostu obaw deflacyjnych.