Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Powrócił pozytywny sentyment

Powrócił pozytywny sentyment

2016-05-25 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Wczorajsza sesja zdecydowanie należała do kupujących. Po poniedziałkowych przecenach, na giełdy powrócił pozytywny sentyment. Główne europejskie parkiety świeciły na zielono. Niemiecki DAX zakończył dzień na poziomie 10057,31 zyskując tym samym 2,18%.
Gospodarka USA w rozkwicie. Sygnały spóźnionej reakcji Fed.

Gospodarka USA w rozkwicie. Sygnały spóźnionej reakcji Fed.

2016-05-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki przestają obawiać się podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, a zaczynają obierać ją jako objaw zdrowia gospodarki. Tym bardziej, że dane makro sugerują dalszą poprawę w kluczowych dla trwałości aspektach. Kapitał wciąż płynie za ocean, co umacnia dolara.

Szklanka jest w połowie pełna

Szklanka jest w połowie pełna

2016-05-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Sentyment rynkowy w nocy pozostał pozytywny przy rynku akcji dodatkowo wspartym wyższymi cenami ropy na kurczących się zapasach surowca w USA. USD lekko oddał pola po wczorajszym rajdzie, ale argumenty za umocnieniem pozostają silne. Lepszy klimat inwestycyjny przyniósł ulgę złotemu.
API: Spadek zapasów ropy w USA o ponad 5 mln baryłek

API: Spadek zapasów ropy w USA o ponad 5 mln baryłek

2016-05-25 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Strona popytowa na rynku ropy naftowej nie odpuszcza. Wczoraj notowania europejskiej ropy Brent zwyżkowały o 1,3%, a cena amerykańskiej ropy WTI wzrosła o ponad 2%. Większa dynamika zwyżki na wykresie ropy za oceanem miała swoje uzasadnienie, ...
Lekkie odreagowanie na PLN i walutach regionu

Lekkie odreagowanie na PLN i walutach regionu

2016-05-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4193 PLN za euro, 3,9635 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9947 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7874 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty w środku tygodnia

Waluty w środku tygodnia

2016-05-25 Raport poranny FMCM
Na głównym rynku: Za nami już dwa dni tygodnia roboczego, pojętego tak jak to się zwykle mierzy na rynkach finansowych, tj. bez sobót i niedziel – a przed nami jeszcze dwa kolejne. Co dziś poznamy? Otóż ważny będzie odczyt z Niemiec, mianowicie indeks Ifo. Opublikowany zostanie on o 10:00. Prognozuje się wzrost ze 106,6 pkt do 106,8 pkt.
Otoczenie poderwało w górę

Otoczenie poderwało w górę

2016-05-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wobec mizernego zachowania indeksów amerykańskich i czerwonego koloru w Azji, giełdy w Europie rozpoczęły notowania pod kreską. Spadki te groziły wyłamaniem w dół z konsolidacji. Byłaby to kolejna fala spadkowa. W pierwszej godzinie byki wygenerowały popyt, który wyciągnął notowania na zieloną stronę.
Na głównej parze trzy tygodnie tendencji spadkowej

Na głównej parze trzy tygodnie tendencji spadkowej

2016-05-24 Raport popołudniowy FMCM
Mocny dolar: Na razie dzieje się to, co przewidywaliśmy czy zgoła zapowiadaliśmy. Jak pamiętamy, 3 maja zanotowano na eurodolarze wyjścia ponad 1,1610 – które prawdopodobnie okazały się (w pewnym przybliżeniu) testem górnego ograniczenia szerokiej konsolidacji, aktywnej od półtora roku.
Dolar – korekty wciąż brak

Dolar – korekty wciąż brak

2016-05-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poza funtem do najsilniejszych walut podczas dzisiejszego handlu dołączyła turecka lira (Bank Turcji nie ruszył głównej stopy repo, decydując się tylko na oczekiwaną redukcję stopy po której banki udzielają pożyczek – o 50 p.b.), a także rosyjski rubel (dzięki odbiciu cen ropy).
Rynek przestaje obawiać się „Brexitu”

Rynek przestaje obawiać się „Brexitu”

2016-05-24 Rynki po południu
Do referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię pozostało już mniej niż miesiąc czasu i wygląda na to, że każdy kolejny dzień oddala perspektywę „Brexitu”. Zacznijmy od ostatnich wydarzeń na brytyjskim rynku obligacji korporacyjnych. Inwestorzy wydają się być coraz bardziej pewni tego, że Wielkiej Brytanii uda się pozostać w Unii Europejskiej, ...
Dolar – korekta bliżej, niż dalej?

Dolar – korekta bliżej, niż dalej?

2016-05-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5468 wobec 6,5455 wczoraj. Agencja Xinhua podała, że zdaniem władz problem nadmiernego zlewarowania sektora nieruchomości nie powinien być rozwiązany poprzez wdrożenie kolejnego programu stymulacyjnego.
Mało ciekawa sesja i nowe problemy w tle

Mało ciekawa sesja i nowe problemy w tle

2016-05-24 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Czerwień zdominowała w poniedziałek europejskie parkiety. Prawdopodobną przyczyną dla takiego zachowania rynków może być, oczywiście poza rosnącymi obawami podwyżki stóp procentowych w USA (przez co kapitał zaczyna wracać na rynek Stanów Zjednoczonych), słabnąca gospodarka Japonii.
Nadwyżka na globalnym rynku miedzi.

Nadwyżka na globalnym rynku miedzi.

2016-05-24 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania miedzi znajdują się pod wyraźną presją spadkową od początku maja. Cenie tego surowca w Stanach Zjednoczonych nie udało się wtedy pokonać ważnego technicznego oporu w okolicach 2,30 USD za funt, co poskutkowało utworzeniem się formacji podwójnego szczytu i późniejszym dynamicznym spadkiem cen miedzi.
Spadek cen surowców pogrążył banki?

Spadek cen surowców pogrążył banki?

2016-05-24 Rynki o poranku
Spadek cen ropy naftowej, który w okresie ostatnich dwóch lat sięgnął 54 proc., był dużym ciosem dla firm z sektora energetycznego i w konsekwencji także dla banków, które tymże firmom udzielały pożyczek. Dla banków posiadających ekspozycję na firmy z sektora surowcowego był to najgorszy pierwszy kwartał od ponad dekady.
Szok mija, dolar nie traci mocy

Szok mija, dolar nie traci mocy

2016-05-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Inwestorzy zmuszeni w ubiegłym tygodniu do przypisania większego prawdopodobieństwa szybkim podwyżkom stóp przez Fed nadal wykazują wyraźną wstrzemięźliwość w zwiększaniu ekspozycji na ryzykowne aktywa i waluty.
Blisko porozumienia z KE. Czy to wesprze złotego?

Blisko porozumienia z KE. Czy to wesprze złotego?

2016-05-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Zbiór czynników o charakterze zewnętrznym i długofalowym (przyszłość polityki pieniężnej w USA) oraz wewnętrznym i krótkoterminowym (spór na linii Polska-Unia) oddziałujących w tym samym kierunku, powoduje silną wyprzedaż złotego.
PLN pod presją w oczekiwaniu na opinię KE

PLN pod presją w oczekiwaniu na opinię KE

2016-05-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji wyceny PLN po wczorajszej zniżce. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4360 PLN za euro, 3,9620 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9926 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7330 PLN względem funta szterlinga.
Dolar i euro – zmagania przy dwunastce

Dolar i euro – zmagania przy dwunastce

2016-05-24 Raport poranny FMCM
Rzut oka na główną parę: Od 3 maja eurodolar idzie na południe. Po przetestowaniu linii 1,16 wykres wyruszył w stronę 1,12, która to granica w ciągu ostatnich kilku dni była mocno naruszana. Z drugiej strony, nie zeszliśmy jeszcze poniżej 1,1180. Widać zatem, że euro chwilami próbuje się bronić.
Mocny dolar, słaby złoty

Mocny dolar, słaby złoty

2016-05-23 Raport poranny FMCM
Obraz na eurodolarze Przypomnijmy, że 19 maja spadki eurodolara wyhamowały w okolicach 1,1180. Ba, dziś rano to euro zyskiwało kosztem waluty amerykańskiej i przez moment dochodziliśmy nawet do 1,1240. Ten stan rzeczy mieścił się jednak w naszych przewidywaniach, bazujących na tym, że od 3 maja mamy tendencję spadkową na wykresie dziennym.
Niewiele zmian po szczycie G-7

Niewiele zmian po szczycie G-7

2016-05-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5455 wobec 6,5510 w piątek.
Japonia/G7: Ministrowie finansów państw grupy G-7 zgodzili się, co do tego, że wzrost gospodarczy pozostaje słaby, a także rośnie presja na system finansowy za sprawą ujemnych stóp procentowych.