Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ostatnia sesja skróconego tygodnia

Ostatnia sesja skróconego tygodnia

2016-03-25 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Podczas czwartkowej sesji, jak można było domyślić się po porannym zachowaniu rynków azjatyckich, gdzie wszystkie najważniejsze indeksy zakończyły się spadkami, przeważała strona podażowa. Była to na swój sposób kontynuacja działań, jakie obserwowaliśmy w środę, gdy inwestorzy na rynkach globalnych starali się sprzedawać akcje przed świętami.
Świąteczny spokój na rynkach

Świąteczny spokój na rynkach

2016-03-25 Rynki o poranku
Ostatni dzień w tym tygodniu rozpoczyna się od typowo świątecznych nastrojów. Handel na większości giełd na świecie – Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Polska, Australia - pozostaje zamknięty, jedynie inwestorzy na niektórych azjatyckich parkietach mogli dokonywać transakcji.

Dobre perspektywy zachowania aktywów w złotych

Dobre perspektywy zachowania aktywów w złotych

2016-03-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty, polska giełda i obligacje mają w horyzoncie II kw. dobre perspektywy. Jeśli w najbliższych dniach dojdzie do odreagowania wzrostów cen, będzie to dobra okazja do zwiększenia zaangażowania w rodzime aktywa. Na świecie stabilnie. Brak poważniejszych zawirowań będzie sprzyjał utrzymaniu dobrych nastrojów wśród inwestorów po korekcie.
Ostatnie chwile przed Świętami

Ostatnie chwile przed Świętami

2016-03-25 Raport poranny FMCM
Główna para: Dziś oczywiście w kalendarium i na rynkach będzie się działo bardzo niewiele. Pojawi się jeden istotny odczyt, mianowicie o 13:30 poznamy dynamikę PKB Stanów Zjednoczonych za IV kwartał minionego roku. To znaczy – będzie to odczyt finalny, rewizja wstępnego. Prognoza rezultatu annualizowanego to 1 proc. Prócz tej wielkości poznamy jeszcze deflator PKB i PCE Core.
Dolar i jastrząb Bullard

Dolar i jastrząb Bullard

2016-03-24 Raport popołudniowy FMCM
Jaki mamy kurs? Zakres wahań eurodolara to dziś mniej więcej 1,1145 – 1,1185. Można jeszcze mieć nadzieję (a może – łudzić się?), że to wciąż faza korekty w trendzie wzrostowym, mierzonym od 2 marca, ale linia tego trendu została już dość wyraźnie przełamana.
Dolar amerykański wraca do gry

Dolar amerykański wraca do gry

2016-03-24 Rynki po południu
Po ostatniej decyzji Rezerwy Federalnej dolar amerykański na szerokim rynku musiał mierzyć się z falą wyprzedaży. 16 marca komitet FOMC złagodził jastrzębie stanowisko, obniżając projekcje ścieżki stóp procentowych w tym roku z czterech podwyżek do dwóch podwyżek.
Lira bez większych zmian po decyzji Banku Turcji

Lira bez większych zmian po decyzji Banku Turcji

2016-03-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Turecki bank centralny pozostawił dzisiaj główną stopę procentową na poziomie 7,50 proc. (tak jak powszechnie oczekiwano), ale nieoczekiwanie obniżył stopę O/N dla pożyczek o 25 p.b. do 10,25 proc. W komunikacie zapowiedziano dalszą redukcję wspomnianej stopy, co ma być elementem „uproszczenia” całego systemu.
Mocny dolar obniża ceny surowców

Mocny dolar obniża ceny surowców

2016-03-24 Komentarz rynkowy HFT Brokers
Dolar amerykański wyraźnie tracił po ostatnim posiedzeniu FED, na którym obniżono projekcje dla podwyżek stóp procentowych. Skala osłabienia była dosyć zaskakująca, ponieważ rynek i tak spodziewał się takiego działania. Przecena nie trwała zbyt długo, a bieżący tydzień należy już do dolara.
Spadki na europejskich giełdach

Spadki na europejskich giełdach

2016-03-24 Rynki o poranku
Po poniedziałkowych zamachach w Brukseli rynki wracają do normy. Większość instrumentów zdążyła już oswoić się z tym wydarzeniem. Funt brytyjski mocno odczuł skutki strachu wywołanego atakami w perspektywie referendum ws. pozostania w Unii Europejskiej.
Uwierzyć, że dwie podwyżki naprawdę oznaczają dwie

Uwierzyć, że dwie podwyżki naprawdę oznaczają dwie

2016-03-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Uczestnicy rynku przygotowują się na długi weekend, co inicjuje realizację zysków z ryzykownych pozycji na FX i rynku towarowym. Zyskuje USD, który mocno ucierpiał w wyprzedaży po zeszłotygodniowej decyzji FOMC, a teraz znajduje nieco wsparcia w jastrzębich komentarzach z Fed. Na rynku PLN tymczasem sennie.
Krótkoterminowe pogorszenie nastrojów

Krótkoterminowe pogorszenie nastrojów

2016-03-24 Poranny Szkic walutowy AFS
W okolicach Świąt Wielkanocnych oczekujemy przejściowego wychłodzenia temperatury na rynkach. Skutkować to będzie osłabieniem popytu na ryzykowne aktywa; akcje, towary czy waluty emerging markets. Złoty lekko straci na wartości, ale w perspektywie miesiąca będzie mocniejszy.
Rynki wchodzą fazę odreagowania tendencji panujących na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.
PLN stabilny przed świętami

PLN stabilny przed świętami

2016-03-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocnego złotego w okresie przedświątecznym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2554 PLN za euro, 3,8084 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8987 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3627 PLN w relacji do funta szterlinga.
Na EUR/PLN stagnacja przy wsparciu

Na EUR/PLN stagnacja przy wsparciu

2016-03-24 Raport poranny FMCM
Główna para: EUR/USD sytuuje się przy 1,1170. Wykres zatrzymał się zatem w pobliżu wsparcia, a linia trendu wzrostowego została wyraźnie naruszona. Teoretycznie jest jeszcze szansa na jej utrzymanie, tzn. na powrót powyżej tej linii – ale jeśli to się nie uda, to wówczas notowania mogą pójść nawet w stronę 1,1060.
Sprzeczne sygnały sprzyjają dolarowi

Sprzeczne sygnały sprzyjają dolarowi

2016-03-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed nie przestaje zadziwiać. Gołębi zwrot w polityce dokonany na marcowym posiedzeniu nijak nie koresponduje z kolejnymi wypowiedziami decydentów, nawet tych od lat postrzeganych jako zdecydowanych zwolenników łagodzenia monetarnego.
Wyważona reakcja rynków na zamachy w Brukseli

Wyważona reakcja rynków na zamachy w Brukseli

2016-03-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Inwestorzy nie znaleźli powodów, by dokonać poważniejszych zmian w portfelach w związku z zamachami terrorystycznymi w Brukseli. Ceny akcji pozostały stabilne, podobnie jak wartość wspólnej waluty. Nadal oczekujemy, że w najbliższych dniach nastąpi silniejsze, lecz krótkotrwałe odreagowanie w dominujących od połowy lutego tendencjach.
Złoty stabilny, pomimo wydarzeń w Europie

Złoty stabilny, pomimo wydarzeń w Europie

2016-03-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2531 PLN za euro, 3,8947 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,7951 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,3847 PLN w relacji do funta szterlinga.
Na linii trendu wzrostowego

Na linii trendu wzrostowego

2016-03-23 Raport poranny FMCM
Główna para: Eurodolar sytuuje się dziś przed godziną siódmą rano w okolicach 1,12 – 1,1210. To znaczy, że w dalszym ciągu testowana jest linia trendu wzrostowego, mierzonego (w przybliżeniu) coraz wyższymi dołkami z 2, 9, 16 i 22 marca.
Rynek odreagowuje po zamachach w Brukseli

Rynek odreagowuje po zamachach w Brukseli

2016-03-22 Rynki po południu
Dzisiejsze zamachy terrorystyczne w Brukseli wstrząsnęły światem. W stolicy Belgii miały dziś miejsce dwa ataki bombowe, w których zginęły 34 osoby, jak poinformowała belgijska stacja telewizyjna VRT.
Węgierska niespodzianka

Węgierska niespodzianka

2016-03-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie przedstawiciele Banku Węgier nie wykluczali w ostatnich tygodniach działań na stopach, to wydawało się, że do zmian nie dojdzie na dzisiejszym posiedzeniu. Tymczasem – spore zaskoczenie – stopa depozytowa O/N spadła do -0,5 proc. z +0,1 proc., główną stopę zredukowano o 15 p.b. do 1,20 proc., a stopę repo do 1,45 proc. z 2,1 proc.
Kolejna fala terroryzmu przelewa się przez Europę

Kolejna fala terroryzmu przelewa się przez Europę

2016-03-22 Rynki o poranku
Seria eksplozji, które najprawdopodobniej były zamachami terrorystycznymi, tym razem dotknęła Brukselę. W stolicy Belgii najpierw doszło do dwóch wybuchów na międzynarodowym lotnisku, w których na czas pisania komentarza mówiło się o przynajmniej 10 osobach zabitych i jeszcze większej ilości osób rannych.