Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Po decyzji Moody's czynniki wewnętrzne nadal ważne

Po decyzji Moody's czynniki wewnętrzne nadal ważne

2016-05-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Agencja Moody’s znacznie bardziej pragmatycznie, niż Standard&Poor’s podeszła do wydarzeń, które działy się w Polsce na przestrzeni ostatniego półrocza i ostrzegła inwestorów zmieniając jedynie perspektywę, ale nie rating kraju.
Moody’s obniżył jedynie perspektywę, złoty w górę

Moody’s obniżył jedynie perspektywę, złoty w górę

2016-05-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na złotym przynosi ok. 0,5% umocnienie polskiej waluty w reakcji na decyzję agencji Moody’s. PLN wyceniany jest na rynku następująco: 4,3780 PLN za euro, 3,8732 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9630 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5582 PLN w relacji do funta szterlinga.

Stary rating, nowa perspektywa

Stary rating, nowa perspektywa

2016-05-16 Raport poranny FMCM
Poranny układ: Eurodolar zaczyna dzień w okolicach 1,13. Nadal więc jesteśmy po stronie mocnego dolara, jeśli przypomnieć sobie np. szczyty powyżej 1,16, notowane 3 maja, czyli niespełna dwa tygodnie temu. W takim układzie wsparcie lokować można w pobliżu 1,1220, a niższe przy 1,1140-50.
Scenariusze dla złotego po decyzji Moody’s

Scenariusze dla złotego po decyzji Moody’s

2016-05-13 Rynki o poranku
Już dziś poznamy długo oczekiwaną decyzję agencji Moody’s w sprawie ratingu dla polskiego długu. O tle decyzji pisze się bardzo dużo, dlatego od razu przejdziemy do potencjalnych konsekwencji dla naszej waluty w różnych scenariuszach.
Ostatni dzień przed decyzją

Ostatni dzień przed decyzją

2016-05-13 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Czwartek na rynkach europejskich zapowiadał się spokojnie. Notowania do południa przebiegały w w optymistycznej atmosferze, a indeksy zyskiwały na wartości. Im bliżej jednak końca sesji, tym sprzedający łatwiej przejmowali dominację. Finalnie, sesja na Starym Kontynencie zakończyła się spadkami bazowych indeksów.
Pierwszy kwartał przyniósł rekordowy popyt na złoto

Pierwszy kwartał przyniósł rekordowy popyt na złoto

2016-05-13 Komentarz ekonomiczny HFT Brokers
W pierwszym kwartale 2016 roku popyt na złoty kruszec wyniósł 1 290 ton, co oznacza wzrost o 21 proc. w relacji do tego samego okresu roku ubiegłego, co powoduje, że była to druga największa kwartalna zwyżka w historii – według World Gold Council.
Piątek 13. nie musi być pechowy

Piątek 13. nie musi być pechowy

2016-05-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątek 13. wcale nie musi okazać się pechowym dniem dla złotego. W oczekiwaniu na dzisiejszą rewizję ratingu EUR/PLN cały tydzień utrzymuje się nad 4,40. Spodziewamy się, że agencja utrzyma rating A2i poprzestanie na obniżeniu jego perspektywy do negatywnej.
Moody’s łaskawszy dla Polski od S&P?

Moody’s łaskawszy dla Polski od S&P?

2016-05-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Los złotego w horyzoncie najbliższych kilkunastu godzin handlu uzależniony jest od decyzji Moody’s. Większe prawdopodobieństwo przypisujemy obniżce tylko perspektywy, bez cięcia ratingu, a w konsekwencji umocnieniu waluty.
MAE: lepsze prognozy dla rynku ropy naftowej

MAE: lepsze prognozy dla rynku ropy naftowej

2016-05-13 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu pozostają pod wyraźną presją podaży. Wczoraj cena amerykańskiego surowca typu WTI wzrosła o 1%, stabilizując się wyraźnie powyżej poziomu 46 USD za baryłkę, a w trakcie czwartkowej sesji nawet sięgając 47 USD za baryłkę. Ten ostatni poziom jest obecnie najbliższą barierą techniczną dla strony popytowej.
Czy Polska utrzyma A2 ze strony agencji Moody’s?

Czy Polska utrzyma A2 ze strony agencji Moody’s?

2016-05-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji złotego tuż poniżej 3-miesięcznych maksimów na EUR/PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4109 PLN za euro, 3,8783 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9878 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6004 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek ważny z kilku przyczyn

Piątek ważny z kilku przyczyn

2016-05-13 Raport poranny FMCM
Główna para: Eurodolar zmaga się dziś rano z dość istotnym wsparciem lokalnym, które lokować można w okolicy 1,1360-70. Gdyby obszar ten poddał się naporowi graczy podbijających wartość dolara, to moglibyśmy w relatywnie krótkim czasie dotrzeć nawet do 1,1220. Byłoby to też ostateczne pożegnanie z linią, która łączy dołki z 2 marca i 22 – 25 kwietnia.
Nieoczekiwane wzrosty funta

Nieoczekiwane wzrosty funta

2016-05-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek upłynął pod znakiem szeregu informacji ze strony Banku Anglii, które….jak widać po notowaniach funta, nie zostały odebrane negatywnie. BOE podjął dzisiaj decyzję o utrzymaniu parametrów polityki pieniężnej jednomyślnie, czyli stosunkiem głosów 9:0.
Hossa na ropie trwa, za paliwo znów zapłacimy więcej

Hossa na ropie trwa, za paliwo znów zapłacimy więcej

2016-05-12 Rynki po południu
Cena baryłki ropy naftowej WTI osiągnęła podczas dzisiejszej sesji najwyższy poziom w tym roku – 47 dolarów. Oznacza to, że od dołka z połowy lutego odbiła aż o 80%, przy czym zmianę trendu zazwyczaj definiuje się jako dwudziestoprocentowy ruch od ostatniego maksimum/minimum notowań.
Jutro ważny dla nas piątek

Jutro ważny dla nas piątek

2016-05-12 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: Sytuację eurodolara w perspektywie minionego półrocza oraz w jeszcze dłuższym horyzoncie czasowym (od początku roku 2015) – opisywaliśmy rano. W długoterminowym sensie jest to konsolidacja mniej więcej w zakresie 1,05 – 1,17, choć gdyby obciąć chwilowe, efemeryczne maksima, to bardziej sensowne byłoby mówienie o 1,15.
Superczwartek groźny dla funta

Superczwartek groźny dla funta

2016-05-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Kampania przed brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z UE nabiera tempa. Spodziewamy się, że w kolejnych tygodniach funt znów znajdzie się pod presją. Dziś w superczwartek, czyli dzień w którym decyzji ws. stóp towarzyszy prezentacja Raportu Inflacyjnego swoje trzy grosze do słabości GBP prawdopodobnie dołoży Bank Anglii.
Cisza przed burzą

Cisza przed burzą

2016-05-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Handel na złotym upływa w oczekiwaniu na odtajnienie raportu Moody’s, ale również na światowych rynkach widać spokój i uśpienie, które biorąc pod uwagę wysokie wyceny akcji w USA budzą obawy o gwałtowne załamanie wycen. Pełen istotnych wydarzeń czerwiec niesie znamiona przesilenia i znacznego wzrostu zmienności.
Zaskakujący spadek zapasów ropy naftowej w USA

Zaskakujący spadek zapasów ropy naftowej w USA

2016-05-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W środę na globalnych rynkach surowcowych było nerwowo, jednak w ogólnym rozrachunku dominowała strona popytowa. Siła kupujących szczególnie rzuciła się w oczy na rynkach surowców energetycznych. Cena ropy WTI wzrosła wczoraj o ponad 3%, pociągając za sobą nawet jeszcze bardziej dynamiczne zwyżki notowań ropy Brent oraz produktów petrochemicznych.
Stabilizacja przed decyzją Moody’s

Stabilizacja przed decyzją Moody’s

2016-05-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny obrót na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji złotego wobec zagranicznych dewiz w oczekiwaniu na piątkową decyzję agencji Moody’s. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4260 PLN za euro, 3,8759 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9804 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5860 PLN w relacji do funta szterlinga.
Euro, dolar, złoty – spojrzenie na sytuację

Euro, dolar, złoty – spojrzenie na sytuację

2016-05-12 Raport poranny FMCM
Główna para – północ czy południe? Dzień rozpoczyna się, mierząc naszym czasem, w pobliżu 1,1420. Na wykresie wykonanym przy pomocy świecy dziennych wygląda to tak, jakbyśmy faktycznie odbili się wczoraj (przynajmniej w pewnym przybliżeniu) od linii łączącej dołki z 2 marca i 22 – 25 kwietnia.
Słabość GPW na tle rynków zachodnich

Słabość GPW na tle rynków zachodnich

2016-05-11 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Notowania na większości rynków Starego Kontynentu we wtorek przebiegały w spokojnej atmosferze i zakończyły się wzrostami. Niemiecki DAX zyskał na koniec dnia 0,65%, francuski CAC 40 wzrósł o 0,36%, natomiast brytyjski FTSE 100 o 0,68%. Niestety, nie można podobnie powiedzieć o sesji na naszym rodzimym rynku.