Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Finał farsy OPEC

Finał farsy OPEC

2016-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś mamy koniec miesiąca i spotkanie OPEC. Pierwsze bywa powodem dziwnego zachowania rynku walutowego, drugie jest bombą dla rynku ropy naftowej. Na razie dominuje atmosfera wyczekiwania, ale z nutą nerwowości. W tle PKB z Polski, inflacja z Polski i Eurolandu, raport ADP i PCE Core z USA.
Nerwowy dzień dla inwestorów na rynku ropy

Nerwowy dzień dla inwestorów na rynku ropy

2016-11-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Dziś w Wiedniu rozpoczęło się długo wyczekiwane spotkanie przedstawicieli krajów OPEC w sprawie solidarnego cięcia produkcji ropy naftowej przez kraje kartelu. Inwestorzy z zainteresowaniem i zniecierpliwieniem czekają na wynik tego spotkania, ponieważ już od dłuższego czasu zarysowują się spore różnice zdań pomiędzy ...

Słabiej w Europie, lepiej w USA

Słabiej w Europie, lepiej w USA

2016-11-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Lepsza postawa chińskiego juana wskazuje, że wczorajsze osłabienie walut gospodarek wschodzących było przejściowe. Dziś złoty zyska na całej linii. Dane z Europy przemawiają przeciwko zmianie polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego na grudniowym posiedzeniu, zaś tez z USA potwierdzają konieczność podwyższenia stóp procentowych.
PLN słabszy w ramach konsolidacji

PLN słabszy w ramach konsolidacji

2016-11-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji PLN w relacji do zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4347 PLN za euro, 4,1661 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1154 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2020 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poranek w dniu pełnym danych

Poranek w dniu pełnym danych

2016-11-30 Raport poranny FMCM
Globalne tematy: Pierwszy globalny temat to kartel OPEC, który dziś zbiera się, by ustalić szczegóły operacji ograniczenia produkcji ropy naftowej. Jaki sens ma ta operacja? Ma być ona lekiem na niskie ceny ropy i zjawisko, które polega na tym, że kraje naftowe nie chcą ustępować z wydobyciem nawet, jeśli kurs surowca nie jest zadowalający i nie ma dostatecznego popytu.
Kanadyjczyk wciąż zależny od wahań ropy

Kanadyjczyk wciąż zależny od wahań ropy

2016-11-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pojawiające się nieraz sprzeczne spekulacje, co do ewentualnego porozumienia ws. cięć produkcji ropy (w ostatnich godzinach pojawiły się informacje, że główny gracz, jakim jest Arabia Saudyjska miałaby proponować redukcję wydobycia, o ile Iran zgodzi się na jego zamrożenie na obecnych poziomach), ...
Piątek pod znakiem korekty

Piątek pod znakiem korekty

2016-11-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ SA
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po świątecznej przerwie w USA. W efekcie parkiet warszawski i inne rynki europejskie nie miały do uwzględnienia w cenach wczorajszej zmiany na Wall Street i już od początku dnia skupiły się na pilnowaniu wczorajszych poziomów.
Walc z mocnym dolarem

Walc z mocnym dolarem

2016-11-25 Raport tygodniowyy FMCM
Dolarowa rakieta: 25 października wykres eurodolara dobił do 1,0850 – po czym poszedł w górę, aby wkrótce przekroczyć poziom 1,11. Wówczas sytuacja ponownie się odwróciła i waluta amerykańska zaczęła konsekwentnie zyskiwać. Wyjątkiem były godziny, podczas których oczekiwano na wyniki amerykańskich wyborów prezydenckich.
Po niemieckim PKB czekamy na kolejne dane

Po niemieckim PKB czekamy na kolejne dane

2016-11-24 Raport poranny FMCM
Nadal nisko: Dynamika PKB Niemiec za III kwartał wpisała się, według finalnego odczytu, we wcześniejsze prognozy – tzn. nastąpił wzrost o 1,5 proc. r/r oraz o 0,2 proc. k/k. Szoku nie było, możemy zatem spokojnie oczekiwać na kolejne publikacje.
Mocniejszy USD zanegował odreagowanie na PLN

Mocniejszy USD zanegował odreagowanie na PLN

2016-11-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym charakteryzuje się próbą stabilizacji kwotowań PLN po wczorajszym wyraźnym impulsie spadkowym. Polska waluta wyceniania jest przez rynek następująco: 4,4309 PLN za euro, 4,2024 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1248 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2223 PLN w relacji do funta szterlinga.
Popołudniowe dane makro i dolar przed świętem

Popołudniowe dane makro i dolar przed świętem

2016-11-23 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolarowe wyniki: Zasadnicza nasza hipoteza była ostatnio taka, że eurodolar prawdopodobnie skonsoliduje się aż do połowy grudnia (tj. do posiedzenia FOMC) w pobliżu 1,06. Ale w pobliżu, to również trochę poniżej tego poziomu, tak więc to, że mieliśmy dziś mniej niż 1,0530 (a teraz jest 1,0560) niezbyt nas dziwi.
GPW w kontrze do otoczenia

GPW w kontrze do otoczenia

2016-11-23 Komentarz giełdowy DM BOŚ SA
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się kolejną sesją wzrostów WIG20. Jednak wynik sesji nie oddaje do przebiegu notowań. Przez większą część sesji WIG20 konsolidował się w okolicy osiągniętego wczoraj poziomu 1780 pkt.
Dolar mocno szarpnął w górę po danych makro

Dolar mocno szarpnął w górę po danych makro

2016-11-23 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Odczyt z godz. 14:30 okazał się dzisiaj kluczowym impulsem dla rynku walutowego. Mowa o dynamice zamówień na dobra trwałego użytku – publikacji, którą nieraz trudno jest interpretować ze względu na jej dużą zmienność w nadchodzących po sobie okresach.
Plotki ograniczają przecenę dolara?

Plotki ograniczają przecenę dolara?

2016-11-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Australia: Dynamika ukończonych projektów budowlanych spadła w III kwartale o 4,9 proc. k/k (oczekiwano -1,6 proc. k/k). Dane za poprzedni okres zrewidowano w dół do -3,7 proc. k/k z -3,1 proc. k/k. Eurostrefa: Wstępne odczyty indeksów PMI za listopad pobiły oczekiwania – wskaźnik dla przemysłu przyspieszył do 53,7 pkt. z 53,5 pkt. (szacowano 53,3 pkt.), a dla usług wzrósł do 54,1 pkt. z 52,8 pkt. (oczekiwano 53,0 pkt.).
Wyhamowanie wzrostów cen ropy naftowej

Wyhamowanie wzrostów cen ropy naftowej

2016-11-23 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po poniedziałkowym, imponującym wzroście cen ropy naftowej, wtorkowa sesja przyniosła ochłodzenie nastrojów na rynku tego surowca. Notowania ropy WTI, które wczoraj dotarły w trakcie sesji do okolic 49 USD za baryłkę, ostatecznie zeszły z powrotem do okolic 48 USD za baryłkę.
Już myśląc o indyku

Już myśląc o indyku

2016-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Środa rozpoczęła się bez emocji, gdyż święto w Japonii przytłumiło aktywność. Kalendarz jednak się rozkręca przez wysyp PMI w Europie, sprawozdanie budżetowe w Wielkiej Brytanii i serię danych z USA, choć perspektywa jutrzejszego święta Dziękczynienia kładzie się cieniem na aspiracjach do handlu. Więcej wskazuje za konsolidację.
Minutes potwierdzą podwyżkę stóp w grudniu

Minutes potwierdzą podwyżkę stóp w grudniu

2016-11-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty mocniejszy, a euro stabilne do dolar przed publikacją ważnych z punktu widzenia nastawienia Europejskiego Banku Centralnego do polityki pieniężnej wstępnych danych o kondycji sektorów przemysłu i usług w listopadzie.
Wiadomo, co będzie dziś istotne

Wiadomo, co będzie dziś istotne

2016-11-23 Raport poranny FMCM
Czekamy na dane: Otóż ważne będą dziś indeksy PMI, czyli wskaźniki, które w punktach mierzą sytuację w dwóch głównych branżach: przemysłowej i usługowej. Powstają w wyniku wypełniania ankiet przez menedżerów dużych firm, którzy określają swoje preferencje co do kierunku rozwoju ich niszy. Rezultat publikowany jest w punktach – i liczba większa niż 50 pkt oznacza przewagę optymistów.
Kontynuacja nieśmiałego odreagowania na PLN

Kontynuacja nieśmiałego odreagowania na PLN

2016-11-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie korekty wzrostowej ostatnich spadków na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,4153 PLN za euro, 4,1558 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1093 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1544 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar w korekcie

Dolar w korekcie

2016-11-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Japonia: Odnotowano silne trzęsienie ziemi (7,4 st. w skali Richtera), po którym miało miejsce tsunami. Agencje odnotowały też wystąpienie szefa Banku Japonii w parlamencie, gdzie przedstawił on półroczny raport nt. polityki monetarnej.