Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wtorek – w oczekiwaniu na ważniejsze dni
2016-10-04 Raport poranny FMCMNa wykresie: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano w okolicach 1,12 – chwilami nieco poniżej tego poziomu. Konsolidacja trwa w najlepsze, a tych ruchów, które ostatnio widzimy, nie trzeba traktować zbyt poważnie.
WIG20, DAX czy S&P500 – co wybrać?
2016-10-03 Rynki o porankuNa razie niewiele wskazuje na to, żeby globalna hossa na rynku akcyjnym miała się skończyć. Banki centralne drukują tani pieniądz na potęgę, a te środki trafiają głównie na rynki finansowe, a nie do realnej gospodarki.
Dolar czeka na ISM
2016-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: Wielka Brytania: W wywiadzie dla BBC, jaki ukazał się w weekend, premier Theresa May potwierdziła, że formalny proces Brexitu (powołanie się na Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego) rozpocznie się nie później, niż do końca marca 2017 r.
W dobrych nastrojach przywitać IV kw.
2016-10-03 Poranny Szkic walutowy AFSSentyment wokół kondycji finansowej największego pożyczkodawcy z Niemiec poprawił się, a wraz z nim nastroje na rynkach, po doniesieniach o niższej, niż pierwotnie zakładano kary żądanej przez amerykański Departament Sprawiedliwości.
W dobrych nastrojach przywitać IV kw.
2016-10-03 Poranny Szkic walutowy AFSSentyment wokół kondycji finansowej największego pożyczkodawcy z Niemiec poprawił się, a wraz z nim nastroje na rynkach, po doniesieniach o niższej, niż pierwotnie zakładano kary żądanej przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Początek ostatniego kwartału upłynie pod dyktando wzrostu apetytu na ryzyko.
Świeże otwarcie
2016-10-03 Komentarz poranny TMS BrokersChaos końca kwartału już za nami i po kilkudniowej przerwie rynki wracają do uważnego śledzenia danych makro. Festiwal indeksów aktywności biznesu najbardziej ciekawi w Wielkiej Brytanii i USA. Poza tym uwagę przyciąga europejski sektor bankowy, szczegóły Brexitu i nieprzerwanie przez kolejne tygodnie kampania prezydencka w USA.
O przygotowanich do Brexitu, payrollsach i odczytach PMI
2016-10-03 Raport poranny FMCMTen tydzień będzie o tyle istotny, że w piątek poznamy wrześniowe payrollsy, tj. dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych – o bezrobociu i zmianie zatrudnienia. Oczywiście są to te właśnie informacje, które mają kluczowy wpływ na eurodolara.
Wrzesień bez niespodzianek
2016-09-30 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w kontekście zamieszania na rynkach bazowych. Jeszcze przed otwarciem giełd w Europie notowania przedsesyjne wskazywały, iż poranek zdominuje spadek ceny akcji Deutsche Banku.
Komentarz tygodniowy: Wracamy do istotnych danych
2016-09-30 Komentarz tygodniowy TMS BrokersŻegnamy trzeci kwartał w iście rozchwianych nastrojach. Dostosowania portfeli inwestycyjnych potęgują zmienność pod wpływem plotek otaczających Deutsche Bank. Czy to tylko temat zastępczy, który uratował inaczej nudny tydzień?
Tydzień bez rozstrzygnięcia na głównej parze
2016-09-30 Raport tygodniowy FMCMEurodolar i świat: Posiedzenie Rezerwy Federalnej, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, miało dwojaki przekaz. Z jednej strony – gołębi, bo obniżono średnie prognozy wysokości stóp w roku obecnym i kilku latach następnych, a także ich górne wartości. Do tego tylko trzy osoby (Rosengren, George, Mester) były przeciwne utrzymaniu obecnego poziomu stóp, czyli w praktyce oczekiwały podwyżki.
Pozytywne wieści z Europy
2016-09-30 Poranny Szkic walutowy AFSPo słabszym początku III kw. w rozwiniętych gospodarkach, ostatnie tygodni przynoszą znacznie bardziej optymistyczne informacje. Szczególnie cieszy umocnienie ożywienia w Europie. Zmniejsza to presję na łagodzenie polityki pieniężnej przez banki centralne.
Słabość polskich aktywów
2016-09-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszej spadkowej sesji na większości polskich aktywów. Złoty wyceniany jest wobec zagranicznych walut następująco: 4,3026 PLN za euro, 3,8357 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9684 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9717 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rosja utrzymuje niemal rekordową produkcję ropy
2016-09-30 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania ropy naftowej w czwartek ostatecznie zakończyły sesję na plusie, kontynuując ruch wzrostowy ze środy. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dotarła do okolic technicznego oporu na poziomie 47,70 USD za baryłkę – i dzisiaj delikatnie spada, utrzymując się poniżej tej bariery.
Piątek przyniesie trochę danych
2016-09-30 Raport poranny FMCMCo było i co będzie: Tak naprawdę piątek już przyniósł trochę publikacji makro. Na przykład mogliśmy się dowiedzieć, że sierpniowe wydatki japońskich gospodarstw domowych spadły o 4,6 proc. w skali rocznej przy prognozie -2,5 proc. Poza tym jednak pozytywnie zaskoczyła produkcja przemysłowa – rosnąc o 1,5 proc. m/m oraz o 4,6 proc. r/r.
A jednak złoty zaczyna tracić
2016-09-29 Raport popołudniowy FMCMGłówna para po odczycie PKB: O 14:30 zaprezentowano odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za II kwartał – tj. rewizję wyniku wstępnego. Deflator PKB i PCE Core wpisały się w prognozy (+2,3 proc. k/k oraz +1,8 proc. k/k), ale wynik annualizowany przebił założenia. Miało być +1,3 proc., było +1,4 proc.
Dolar dalej w zawieszeniu
2016-09-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPopołudniowe dane makro z USA nie były czymś na co rynek szczególnie zwracałby uwagę – nawet, jeżeli mowa o ostatecznym odczycie PKB w II kwartale, który wypadł nieco lepiej, niż oczekiwano. Dynamika w ujęciu zanualizowanym wyniosła 1,4 proc. wobec szacowanych 1,3 proc., niemniej obserwowany przez rynki parametr inflacyjny, ...
OPEC wstępnie zdecydował o cieciu wydobycia
2016-09-29 Rynki po południuPodczas nieformalnego spotkania przedstawicieli kartelu OPEC w Algierii podjęto porozumienie, na mocy którego kartel ma przestrzegać górnego limitu wydobycia w postaci 32,5-33 mln baryłek ropy dziennie.
OPEC osiągnął porozumienie, tak jakby…
2016-09-29 Komentarz poranny TMS BrokersRynki z zadowoleniem przyjęły porozumienie OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia, co pomaga aktywom ryzykownym i uderza w jena. Porozumieniu brak jednak szczegółów, co rodzi ryzyko prędkiego umniejszenia jego znaczenia. Ale póki na rynku ropy będzie bałagan pod naporem domykania krótkich, dobry klimat może się ciągnąć.
Symboliczne cięcie OPEC, kosmetyczne zmiany w rządzie
2016-09-29 Poranny Szkic walutowy AFSKraje OPEC podejmują działania w kierunku kontroli wydobycia, co pozytywnie wpływa na ceny surowca. Wzrostowy trend będzie w najbliższych tygodniach utrzymany, choć zakres zwyżej ograniczać będzie cena 65 dol. za baryłkę.
Eurodolar a amerykańskie PKB
2016-09-29 Raport poranny FMCMNotowania głównej pary: Na eurodolarze mieliśmy co prawda wczoraj w minimach zejście do 1,1182, a teraz sytuujemy się przy 1,1225-30 – ale nie znaczy to, by zostały rozstrzygnięte jakieś fundamentalne, zasadnicze kwestie.