Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Problem jest wtedy, kiedy się zaczyna o nim mówić

Problem jest wtedy, kiedy się zaczyna o nim mówić

2016-09-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Największa od dwóch miesięcy wyprzedaż na Wall Street najbardziej przebija się w mediach, ale to gwałtowny wzrost rentowności obligacji skarbowych odegrał główną rolę w piątkowej zawierusze. Wciąż brak jednoznacznego winnego, ale konkluzją jest koniec wakacyjnego spokoju i martwej zmienności.
Załamanie nastrojów na rynkach. Moody’s odsuwa decyzję.

Załamanie nastrojów na rynkach. Moody’s odsuwa decyzję.

2016-09-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Jastrzębia wypowiedź łagodnie nastawionego do polityki pieniężnej E. Rosengrena z Fed z Bostonu popsuła nastroje wśród inwestorów. Rynek ponownie zwiększył oczekiwania na podwyżkę stóp w USA we wrześniu.

Rynek krajowy z tym samym ratingiem

Rynek krajowy z tym samym ratingiem

2016-09-12 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Eurodolar pozycjonuje się na poziomie 1,1235-40 dziś rano, gdy piszemy te słowa. Trudno tu mówić o jakimś poważnym przełomie czy o opuszczeniu granic zakreślonych wahaniami z końcówki ubiegłego tygodnia.
Polacy, nic się nie stało

Polacy, nic się nie stało

2016-09-10 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w tym tygodniu: Nie tak dawno wydawało się, że wszystko zmierza ku podwyżce stóp w Stanach Zjednoczonych – a nawet, że taki ruch być może zostanie wykonany już we wrześniu. Świadczyły o tym wypowiedzi wielu członków FOMC, w tym i samej Janet Yellen – jak też i wymowa sierpniowa posiedzenia Fed.
Wrzesień nie będzie nudny

Wrzesień nie będzie nudny

2016-09-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Drogi Czytelniku, jeśli myślałeś, że po słabych danych z USA w ostatnich dniach nie powróci już dyskusja o tym, co może przynieść wrześniowe posiedzenie Fed, to muszę Cie wyprowadzić z błędu. Teorie spiskowe nabierają tempa, wywierając presję na rynek długu USA i USD.
Złoty traci jeszcze przed decyzją Moody’s

Złoty traci jeszcze przed decyzją Moody’s

2016-09-09 Rynki po południu
Już dziś czeka nas kolejna, wyczekiwana decyzja w sprawie ratingu polskiego długu. Wiele już zostało napisane na ten temat i nie pozostaje nic innego jak czekać na opinię agencji Moody’s. W przypadku negatywnej dla nas decyzji złoty może ponownie tracić, choć straty nie powinny być aż tak duże jak w przypadku poprzedniej obniżki.
Mocna trójka od Moody’s

Mocna trójka od Moody’s

2016-09-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowy handel na rynkach finansowych rozpoczął się w lekkich dreszczach w reakcji na próby jądrowe Korei Północnej. Wstrząsy odczuł rynek akcji i koreański won, ale na głównych parach FX jest względnie spokojnie. Dziś w kalendarzu brak kluczowych pozycji, ale na krajowym podwórku w centrum uwagi jest decyzja Moody’s o ratingu Polski. Oczekujemy utrzymania ratingu i negatywnej perspektywy.
Draghi psuje nastroje na rynkach uzależnionych od łagodzenia

Draghi psuje nastroje na rynkach uzależnionych od łagodzenia

2016-09-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Oddaleniem wizji dalszego łagodzenia EBC popsuł nieco nastroje na rynkach. Złoty, pomimo ryzyka związanego z dzisiejszą decyzją Moody’s, nie odstaje od innych walut wschodzących i porusza się zgodnie z globalnymi tendencjami,. Zakładamy pozytywny scenariusz, tj. brak obniżki ratingu, a w przyszłym tygodniu powrót wzmocnienia polskiej waluty.
PLN bez większych zmian przed Moody’s

PLN bez większych zmian przed Moody’s

2016-09-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3265 PLN za euro, 3,8330 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9454 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1047 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ratingowy piątek

Ratingowy piątek

2016-09-09 Raport popołudniowy FMCM
Kondycja eurodolara: Wczoraj główna para walutowa wybijała się chwilami powyżej 1,1325. Teraz jesteśmy znacznie niżej – przy 1,1280 – ale to i tak przejaw dość wysokiej wartości euro. Rynek najwyraźniej poczuł się rozczarowany tym, co wczoraj zaprezentował Europejski Bank Centralny.
Realizacja zysków po ECB?

Realizacja zysków po ECB?

2016-09-08 Raport DM BOŚ z rynku walut
Europejski Bank Centralny nie zmienił dzisiaj parametrów polityki pieniężnej, tj. stóp procentowych, ani też kwestii związanych z programem skupu aktywów. Tym zaskoczył część uczestników rynku, która oczekiwała, że wstępne decyzje o wydłużeniu programu QE, który wygasa w marcu 2017 r. zapadną już dzisiaj.
Europejski Bank Centralny tym razem nie zaskoczył

Europejski Bank Centralny tym razem nie zaskoczył

2016-09-08 Rynki po południu
Konsensus rynkowy nie zakładał zmian w polityce monetarnej EBC podczas dzisiejszego spotkania, chociaż pojawiały się głosy, mówiące o wydłużaniu programu QE już we wrześniu. Tym razem EBC przedstawił optymistyczne spojrzenie na swoje aktualne działania i uznał, że ewentualna stymulacja może nastąpić dopiero w przyszłości.
Eurodolar po konferencji EBC

Eurodolar po konferencji EBC

2016-09-08 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: Europejski Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych, główna pozostała więc zerowa. Ruch ten (a właściwie brak ruchu) był zgodny z rynkowymi oczekiwaniami. Wartość euro dziś wzrosła – para EUR/USD przesunęła się z poziomów rzędu 1,1240-45, notowanych rano, do ponad 1,1320.
RPP utrzymała dotychczasowe oprocentowanie

RPP utrzymała dotychczasowe oprocentowanie

2016-09-07 Raport popołudniowy FMCM
Sytuacja na głównej parze: Maksima z dnia dzisiejszego są zbliżone do tych, które notowano wczoraj – mowa o okolicy 1,1260-65. Obecnie – tj. po 17:30 – notujemy wartości rzędu 1,1240. Z pewnością na rynku osłabiło się przekonanie, że Fed może we wrześniu dokonać podwyżki stóp w USA.
Optymizm na GPW

Optymizm na GPW

2016-09-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ SA
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję, która ma cechy dnia przesilenia. Po kilku próbach pokonania rejonu 1804-1800 pkt. popytowi udało się przepchnąć WIG20 nad poziom, który był poza zasięgiem od drugiej połowy sierpnia. Sygnał z wykresu wspiera zwyżka indeksu o 1,1 procent wzmocniona obrotem zbliżonym do 550 mln złotych.
Bank Kanady z impulsem dla CAD-a

Bank Kanady z impulsem dla CAD-a

2016-09-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas dzisiejszego posiedzenia BOC utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0,50 proc., co nie było żadnym zaskoczeniem. W komunikacie przyznano, że dynamika globalnego wzrostu gospodarki jest niższa, niż oczekiwano i może to mieć negatywne przełożenie na dynamikę eksportu.
Hossa na GPW trwa i nadal ma potencjał

Hossa na GPW trwa i nadal ma potencjał

2016-09-07 Rynki po południu
Za nami kolejna udana sesja w wykonaniu spółek z warszawskiego parkietu. Zieleń zagościła na szerokim rynku, a tym razem najlepiej prezentował się indeks WIG20. Można powiedzieć, że spółki, które powinny być liderami parkietu nareszcie dołączają do reszty stawki. Pojęcie hossa na razie może być użyte wyłączenie w stosunku do spółek małych i średnich.
Wygaszenie odreagowania na PLN, możliwa konsolidacja

Wygaszenie odreagowania na PLN, możliwa konsolidacja

2016-09-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie próbę dalszego odreagowania na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,3280 PLN za euro, 3,8467 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9696 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1602 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,811% w przypadku obligacji 10-letnich.
Niemcy, Polska, Wielka Brytania – co na rynku?

Niemcy, Polska, Wielka Brytania – co na rynku?

2016-09-07 Raport poranny FMCM
Pakiet danych: Jeśli chodzi o rynki zagraniczne, to za nami już odczyt dynamiki PKB Australii za II kwartał – była nieco lepsza od prognoz, bo gdy zakładano +0,4 proc. k/k i +3,2 proc. r/r, to faktycznymi wynikami okazały się wartości +0,5 proc. k/k i +3,3 proc. r/r.
Brak impulsu do określenia kierunku

Brak impulsu do określenia kierunku

2016-09-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ SA
Po wczorajszym wzroście, który nota bene nie był specjalnie skorelowany z sentymentem w Europie, dziś przyszło głównemu indeksowi zmierzyć się z poziomem 1800 pkt. Już w pierwszych kwadransach sesji WIG20 znalazł się w jego pobliżu.