Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

2016-12-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty, która kontynuuje ruchy konsolidacyjne z poniedziałku. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4489 PLN za euro, 4,1852 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1260 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3034 PLN w relacji do funta szterlinga.
W nocy mamy dane z Chin

W nocy mamy dane z Chin

2016-12-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O godz. 3:00 poznamy publikacje, które mogą wpłynąć na globalne nastroje jeszcze przed informacjami z posiedzenia FED, jakie zobaczymy w środę wieczorem. Mowa o comiesięcznych odczytach z Chin dotyczących dynamiki produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, oraz inwestycji w aglomeracjach.

Punkty zapalne i ważne momenty

Punkty zapalne i ważne momenty

2016-12-12 Raport popołudniowy FMCM
Włochy, Turcja i nie tylko: Faktem jest, że pierwotne oceny dynamiki PKB Turcji za II kwartał zostały podwyższone – i tamtejszy urząd statystyczny podaje, że było to aż +4,5 proc. r/r, a nie tylko 3,1 proc. r/r, jak sądzono wcześniej. Nie zmienia to jednak faktu, że najnowszy rezultat, za III kwartał, poważnie zasmuca. To bowiem -1,8 proc. r/r.
Dolar stoi wysoko przed FED

Dolar stoi wysoko przed FED

2016-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa/Włochy: Nowym premierem Włoch zostanie dotychczasowy szef MSZ, Paolo Gentiloni. Jego rząd będzie miał poparcie Partii Demokratycznej, oraz Nowej Centroprawicy, a więc dotychczasowych ugrupowań popierających rząd Matteo Renzi’ego.
Dziś ropa, w środę Fed

Dziś ropa, w środę Fed

2016-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Na starcie tygodnia rewelacje dotyczące rynku ropy naftowej przyćmiewają pozostałe segmenty rynku finansowego. Więcej państw zgadza się na ograniczenie wydobycia, co podnosi ceny, ale też oczekiwania inflacyjne, więc rentowności amerykańskich obligacji wspierają USD, zanim jeszcze dotarliśmy do posiedzenia FOMC. Dla złotego jest to mieszany zestaw.
Dolar wspierany przez odczyty. Łatwiejszy handel CNY.

Dolar wspierany przez odczyty. Łatwiejszy handel CNY.

2016-12-12 Poranny Szkic walutowy AFS
Waluta USA wzmacniana jest doniesieniami płynącymi z gospodarki, Europy osłabiona decyzją banku centralnego. Kurs EUR/USD powrócił w rejon minimów z rejonu 1,05 niwelując całość zwyżek z ostatnich dwóch tygodni. Spodziewamy się, że w reakcji na komunikat Fed (pewna podwyżka stóp) dolar straci na wartości i pozostanie w tej tendencji już do końca roku.
Jak wiele już wyceniono?

Jak wiele już wyceniono?

2016-12-12 Raport poranny FMCM
Globalne tematy: To już ten tydzień. Podobnie jak rok temu, Rezerwa Federalna w USA najprawdopodobniej podwyższy stopę procentową, tj. tak zwaną stopę funduszy federalnych. Z zakresu 0,25 – 0,50 proc. powinna ona podskoczyć do 0,50 – 0,75 proc.
Zapowiedzi cięcia produkcji ropy naftowej

Zapowiedzi cięcia produkcji ropy naftowej

2016-12-12 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej jest mocno wzrostowy. Cena amerykańskiego surowca typu WTI rozpoczęła poniedziałkową sesję luką wzrostową, przeskakując z piątkowego zamknięcia w okolicach 51,50 USD za baryłkę do okolic 53 USD za baryłkę. Później notowania ropy WTI przekroczyły nawet poziom 54 USD za baryłkę.
Rynek po EBC i przed Fed

Rynek po EBC i przed Fed

2016-12-10 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolara historia najnowsza: Myśląc o losach eurodolara warto mieć przed oczami nie tylko ostatnie dni, tygodnie czy nawet miesiące – ale ostatnie dwa lata. Ściślej – okres od końcówki stycznia 2015. Wtedy to bowiem wykres głównej pary walutowej osunął się poniżej 1,17 i zaczął formować długoterminową konsolidację, od dołu ograniczaną mniej więcej przez 1,05.
Mocny tydzień

Mocny tydzień

2016-12-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Od pierwszych minut piątkowych notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie sesja zapowiadała się na zdominowaną przez wymiany akcjami Pekao. W finale obrót walorami banku Pekao przekroczył 1,7 mld złotych, gdy w WIG20 udało się zebrać niespełna 2,5 mld złotych, a na szerokim rynku niewiele mniej niż 2,7 mld złotych.
Włoska robota

Włoska robota

2016-12-10 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Tydzień zaczął się od przewrotnego dyskontowania wyników włoskiego referendum, a skończył roller-coasterem ufundowanym przez włoskiego prezesa ECB Mario Draghiego. W pierwszym przypadku strach miał tylko wielkie oczy i na drugi dzień nikt już nie pamiętał, że było jakieś głosowanie mogące wykoleić strefę euro.
Draghi ma swoją definicję wygaszania

Draghi ma swoją definicję wygaszania

2016-12-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Posiedzenie ECB było pełne niespodzianek, które w pewnym stopniu skonfundowały rynki. Otrzymaliśmy informację o początku wygaszania QE, ale które według definicji uznawanej przez prezesa Draghiego wygaszaniem nie jest. Netto decyzja ma gołębi wydźwięk, a EUR/USD jest niżej i teraz przygotowuje się do przyszłotygodniowego posiedzenia FOMC.
Stabilizacja po zniżce na eurodolarze

Stabilizacja po zniżce na eurodolarze

2016-12-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszym rozczarowującym komunikacie ze strony Europejskiego Banku Centralnego, notowania EUR/USD mocno skierowały się na południe. Dzisiaj rano emocje po czwartkowej sesji opadły, jednak euro nie odrabia strat. Wartość eurodolara oscyluje w okolicach wczorajszego zamknięcia, w rejonie 1,06.
Magiczny Mario redukuje… i wydłuża

Magiczny Mario redukuje… i wydłuża

2016-12-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Nie zważając na wzrost oczekiwań inflacyjnych Europejski Bank Centralny zapowiedział zwiększenie bilansu do końca 2017 r. o kolejne pół biliona EUR. Więcej niż oczekiwano. Euro ponownie straciło na wartości, a na europejskich giełdach podtrzymane zostały świetne nastroje.
Rozczarowująca współpraca producentów ropy naftowej

Rozczarowująca współpraca producentów ropy naftowej

2016-12-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej upłynęła pod znakiem wzrostów. Notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI powróciły tym samym do okolic 51 USD za baryłkę i dzisiaj rano również utrzymują się powyżej tego poziomu. Z technicznego punktu widzenia, kluczową barierą dla byków są okolice tegorocznych szczytów cenowych, czyli rejon 51,50 USD za baryłkę.
Możliwa próba stabilizacji kursu PLN

Możliwa próba stabilizacji kursu PLN

2016-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowania kursu PLN po ostatnim okresie podwyższonej zmienności. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4370 PLN za euro, 4,1802 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1120 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2597 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek z walutami

Piątek z walutami

2016-12-09 Raport poranny FMCM
Główna para: Najważniejsze już za nami. Nie jeżeli chodzi o ten miesiąc, bo czekamy oczywiście na grudniowe posiedzenie FOMC – ale jeśli chodzi o ten tydzień, to zapewne tak. Oto bowiem wczoraj odbyło się posiedzenie EBC, na którym ogłoszono, że operacja QE zostanie przedłużona do końca grudnia 2017, czyli o dziewięć miesięcy.
ECB miesza na rynkach

ECB miesza na rynkach

2016-12-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pierwsza reakcja euro na informację, że od marca 2017 r. program skupu aktywów zostanie zmniejszony do 60 mld EUR miesięcznie z obecnych 80 mld EUR była pozytywna. Niemniej im więcej szczegółów zaczęliśmy poznawać tym gorzej.
Spadek zapasów ropy naftowej w USA

Spadek zapasów ropy naftowej w USA

2016-12-08 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po dynamicznej zwyżce notowań ropy naftowej w drugiej połowie minionego tygodnia, bieżący tydzień przynosi odreagowanie spadkowe. Wczoraj cena amerykańskiej ropy gatunku WTI zniżkowała o ponad 2%, schodząc tym samym poniżej bariery 50 USD za baryłkę.
Problem wygórowanych oczekiwań

Problem wygórowanych oczekiwań

2016-12-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatnie posiedzenie ECB w tym roku zbiega się w czasie z początkiem procesu czyszczenia pozycji na zamknięcie okresu. EUR/USD jest wyżej, gdyż rynek nosi się z obawami, że prezes Draghi może nie spełnić wygórowanych oczekiwań rynku. Mimo to, patrząc dalej w przyszłość, trudno być zwolennikiem długich pozycji w euro.