Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane nie pozostawiają złudzeń…

Dane nie pozostawiają złudzeń…

2016-09-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
…co do szans na wrześniową podwyżkę stóp procentowych w USA. Opublikowany o godz. 16:00 indeks ISM dla usług poszedł w dół znacznie bardziej, niż oczekiwano – do 51,4 pkt. z 55,5 pkt. Powtórzyła się, zatem sytuacja, jaka miała miejsce w ostatni czwartek, kiedy to ISM dla przemysłu zanurkował poniżej bariery 50 pkt. (49,4 pkt.).
Ostateczny cios dla dolara, podwyżka we wrześniu nierealna

Ostateczny cios dla dolara, podwyżka we wrześniu nierealna

2016-09-06 Rynki po południu
Dzisiejszy odczyt ISM miał wielkie szanse, aby ostatecznie rozstrzygnąć losy wrześniowej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Wiele wskazuje na to, że tak się właśnie stało. Produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych spada regularnie od dwóch lat, ale odpowiada za około 15% PKB, dlatego FED jest w stanie przeżyć słabe odczyty indeksu PMI dla produkcji.

Eurodolar między Niemcami i USA

Eurodolar między Niemcami i USA

2016-09-06 Raport poranny FMCM
Od danych do danych: Między Niemcami i USA – mamy tu na myśli dwa punkty w czasie. Otóż o 8:00, czyli przed paroma chwilami, poznaliśmy dynamikę zamówień w niemieckim przemyśle za lipiec. Z kolei za niespełna osiem godzin, o 16:00, przyjdzie czas na raport ISM dla sektora usług w USA – tj. na indeks ISM oraz indeks aktywności biznesowej.
PLN mocniejszy, ale z ograniczonym potencjałem

PLN mocniejszy, ale z ograniczonym potencjałem

2016-09-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie wczorajszej próby rozegrania mocniejszego złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3392 PLN za euro, 3,8920 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9693 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1809 PLN w relacji do funta szterlinga.
AUD przed jutrzejszą decyzją RBA

AUD przed jutrzejszą decyzją RBA

2016-09-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zwyczajowo w pierwszy wtorek miesiąca odbywa się posiedzenie australijskiego banku centralnego – ten przypada 6 września. Komunikat poznamy o godz. 6:30. Po cięciu stóp o 25 p.b. w sierpniu, tym razem nie oczekuje się zmian na głównej stopie procentowej (1,50 proc.).
EUR/PLN – odwrócenie trendu czy chwilowy pozór?

EUR/PLN – odwrócenie trendu czy chwilowy pozór?

2016-09-05 Raport popołudniowy FMCM
Na głównej parze EUR/USD mamy obecnie ok. 1,1140-50. Jeśli pominąć piątkowy – zupełnie chwilowy, zresztą – wyskok do 1,1250, to od 29 sierpnia mamy konsolidację. Chodzi z grubsza o zakres 1,1125 – 1,12. Biorąc za punkt odniesienia 18 i 19 sierpnia, możemy mówić o umocnieniu dolara, to fakt – ale na razie nie posuwa się ono dalej. \
Zaskakująco słaby ISM dla przemysłu

Zaskakująco słaby ISM dla przemysłu

2016-09-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zaskakująco słaby ISM dla przemysłu oddala szanse na wrześniową podwyżkę stóp
Odczyt Instytutu Zarządzania Podażą był dzisiaj kluczową figurą dnia. Dane z godz. 16:00 jednak wyraźnie rozczarowują – indeks dla przemysłu spadł do 49,4 pkt. z 52,6 pkt. przy medianie na poziomie 52,0 pkt.
Słabe dane z USA, dolar traci. Podwyżki nie będzie?

Słabe dane z USA, dolar traci. Podwyżki nie będzie?

2016-09-01 Rynki o poranku
W ostatnich dniach rynek dyskontował szanse na wystąpienie podwyżki stóp procentowych we wrześniu. Jeśli podwyżka ma nastąpić, to dolar powinien się umacniać i tak się faktycznie stało. Do tej pory większość danych publikowanych z USA w ostatnich dniach potwierdzała taki scenariusz – warto wspomnieć chociażby o solidnym raporcie ADP.
Przemysłowa przystawka

Przemysłowa przystawka

2016-09-01 Komentarz poranny TMS Brokers
W oczekiwaniu na jutrzejszy komplet danych z rynku pracy wydarzeniem dnia będzie odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu, który poprzedza cała seria indeksów PMI. Nie ma jednak co się oszukiwać – dziś publikowane dane to tylko przystawka przed jutrzejszym daniem głównym.
Miesiąc wyzwań, ale bez podwyżki stóp Fed

Miesiąc wyzwań, ale bez podwyżki stóp Fed

2016-09-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Wrzesień będzie obfitował w ważne dla rynków wydarzenia, ale nie spodziewamy się, by był też miesiącem podwyżki stóp procentowych w USA. Będzie ona miała miejsce w grudniu, jeśli nic nadzwyczajnego nie zdarzy się na rynkach i w gospodarce. A co do tego przekonania mieć nie można.
Wyhamowanie spadków na PLN, PMI w kalendarzu

Wyhamowanie spadków na PLN, PMI w kalendarzu

2016-09-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi kontynuację próby stabilizacji kwotowań PLN po niedawnych spadkach. Polska waluta wyceniana jest na rynku następująco: 4,3634 PLN za euro, 3,9139 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9768 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1421 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dzień przed ważnym dniem

Dzień przed ważnym dniem

2016-09-01 Raport poranny FMCM
Rynek eurodolara i nie tylko: Znamy już indeks PMI dla przemysłu Australii za sierpień (spadł z 56,4 pkt do 46,9 pkt), a także analogiczny odczyt dla Japonii (prognoza zakładała 49,6 pkt, było 49,5 pkt, czyli nieznacznie słabiej).
Irak ma wspierać propozycję zamrożenia produkcji

Irak ma wspierać propozycję zamrożenia produkcji

2016-08-31 Rynki o poranku
Premier Iraku – Haidar Al-Abadi powiedział w Bagdadzie, że Irak będzie wspierać propozycję OPEC oraz pozostałych głównych producentów ropy naftowej odnośnie zamrożenia produkcji podczas rozmów, które zostaną przeprowadzone we wrześniu w Algierii na nieformalnym szczycie.
Argumenty za podwyżką stóp się utrzymują

Argumenty za podwyżką stóp się utrzymują

2016-08-31 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar utrzymuje lub powiększa zyski wobec większości walut w reakcji na podtrzymanie jastrzębiej retoryki ze strony Fed oraz nadal solidne odczyty z gospodarki. Złoty słabszy, ale wiele już nie straci. Do 21 września gorący okres na rynkach finansowych.
PLN kontynuuje spadki, ciąży FED i czynniki lokalne

PLN kontynuuje spadki, ciąży FED i czynniki lokalne

2016-08-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji wyceny PLN po ostatnich spadkach. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,3586 PLN za euro, 3,9068 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9722 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1165 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziś poniekąd wstęp do payrollsów

Dziś poniekąd wstęp do payrollsów

2016-08-31 Raport poranny FMCM
W programie ADP: Dopiero w piątek poznamy kluczowe, oficjalne dane z rynku pracy USA, czyli tzw. non-farm payrolls. Ukażą nam one zmianę zatrudnienia poza rolnictwem oraz poza rolnictwem, ale tylko w sektorze prywatnym; do tego poznamy stopę bezrobocia i płacę godzinową.
Słabość złotego na wyczerpaniu

Słabość złotego na wyczerpaniu

2016-08-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty osłabiał się dwa tygodnie. Uważamy, że przy 4,35 wzrosty kursu EUR/PLN zostaną zahamowane. To dobry punkt do aktywizacji popytu na polską walutę. W pobliżu przebiega bowiem 200 – sesyjna średnia i usytuowany jest lipcowy dołek.
Krzywa rentowności USA bardziej płaska

Krzywa rentowności USA bardziej płaska

2016-08-30 Rynki o poranku
Kontrakty na stopę funduszy federalnych wskazują 65 proc. szans na podwyżkę stóp procentowych już w grudniu. Jest to znaczący ruch w górę w porównaniu do tego, co obserwowaliśmy przed piątkowych wystąpieniem Janet Yellen. Wtedy też z niemalże 50 proc. prawdopodobieństwem oczekiwano, że jednak FED w grudniu stóp podwyższać nie będzie.
Rynki w fazie pogodzenia się z podwyżką stóp w grudniu

Rynki w fazie pogodzenia się z podwyżką stóp w grudniu

2016-08-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Utrzymują się zwiększone oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych w USA przed końcem roku dzięki solidnym impulsom płynącym gospodarki. Jednak zachowanie dolara nie przekonuje, by wchodził on w fazę silniejszej aprecjacji. Potencjał wzrostów jest ograniczonych.
FED i krajowe czynniki szkodzą PLN

FED i krajowe czynniki szkodzą PLN

2016-08-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie lekkiej presji na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3422 PLN za euro, 3,8878 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9607 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0825 PLN w relacji do funta szterlinga.