Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar zerka na FED

Dolar zerka na FED

2017-02-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Indeks PMI dla przemysłu (rządowy) wyniósł w styczniu 51,3 pkt. wobec 51,4 pkt. w grudniu (szacowano jednak spadek do 51,2 pkt.), a liczony dla usług wzrósł do 54,6 pkt. z 54,5 pkt. Indeksy liczone przez Markit/Caixin poznamy dopiero w piątek (po zakończeniu obchodów Chińskiego Nowego Roku).
Czysty rachunek, stare strachy, uwaga na Fed

Czysty rachunek, stare strachy, uwaga na Fed

2017-02-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed nami dzień bogaty w wydarzenia, które będą trafiać na niepewny grunt. Negatywne komentarze ze strony administracji Trumpa wstrząsnęły dolarem, a szok potęgowały przetasowania portfelowe związane z rozliczeniem miesiąca. Nowy miesiąc oznacza czysty rachunek i nowe możliwości, ale wątpliwości pozostają stare.

Strajk w kopalni miedzi Escondida przegłosowany

Strajk w kopalni miedzi Escondida przegłosowany

2017-02-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Na rynku miedzi wczoraj zdecydowanie przeważała strona popytowa. Mimo nieobecności Chin w globalnym handlu tym surowcem (co na ogół niekorzystnie wpływa na jego ceny), kupujący są silni ze względu na doniesienia docierające z Ameryki Południowej.
Rosnąca presja na EBC, słabnąca na Fed

Rosnąca presja na EBC, słabnąca na Fed

2017-02-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Bez oglądania się na Fed inwestorzy dalej skupują euro, a powodem wczoraj stały się doniesieniami płynące z europejskiej gospodarki. Dane wzmagają presję na EBC, by zmniejszył skalę programu QE. Z drugiej strony w cenie dolara uwzględnione jest zbyt dużo pozytywnych informacji. Stąd niezmienna prognoza jego deprecjacji w krótkim do średniego terminie.
PLN mocniejszy po pakiecie danych makro, rynek czeka na FED

PLN mocniejszy po pakiecie danych makro, rynek czeka na FED

2017-02-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie mocniejszego PLN na bazie słabości dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3193 PLN za euro, 4,0098 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0397 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0334 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czekamy na makro-wieści z USA

Czekamy na makro-wieści z USA

2017-02-01 Raport poranny FMCM
Seria danych: W kalendarium będzie się dziś działo dużo, a będzie to mieć związek przede wszystkim z indeksami PMI. Znamy już publikacje z Chin i Japonii. W Chinach przemysłowy PMI za styczeń wyniósł 51,3 pkt (przy prognozie 51,2 pkt), zaś usługowy 54,6 pkt (zakładano 54,3 pkt).
Popyt wzmógł się w styczniu

Popyt wzmógł się w styczniu

2017-01-31 Komentarz giełdowy DM BOŚ
O ile wczorajsza sesja zdominowana była przez spadki za sprawą zamieszania po dekrecie Donalda Trumpa o nie wpuszczaniu emigrantów, to dzisiejsza rozpoczęła się już w lepszych nastrojach. Indeksy amerykańskie odrobiły wczoraj większość strat z początku notowań, więc również w Europie giełdy zazieleniły się.
Skok na szczyty, skok na minima

Skok na szczyty, skok na minima

2017-01-31 Raport popołudniowy FMCM
W obronie trendu: Trend na eurodolarze, jak pisaliśmy, jest wzrostowy – taki trwa od 3 stycznia. Jeszcze wczoraj, gdy schodziliśmy do 1,0620, mogło się wydawać, że euro ostro traci i za chwilę generalna tendencja zostanie wymieniona na pro-dolarową.
Trump komentuje, dolar traci

Trump komentuje, dolar traci

2017-01-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli osłabienie amerykańskiej waluty miało być jednym z kolejnych punktów programu działań prezydenta Trumpa, to dość dobrze mu to wychodzi. Dzisiaj jeden z jego doradców Peter Navarro w wywiadzie dla Financial Times przyznał, że Niemcy korzystają na „zdecydowanie niedowartościowanym” euro w relacjach handlowych z innymi partnerami, ...
Czy dolar rzeczywiście powinien bać się Trumpa?

Czy dolar rzeczywiście powinien bać się Trumpa?

2017-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Donald Trump odwołał w poniedziałek wieczorem Sally Yates, która pełniła obowiązki ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego po tym, jak odmówiła realizacji dekretu prezydenta nt. zakazu wjazdu do USA dla obywateli 7 państw muzułmańskich. Na jej miejsce powołany został Dana Boente.
Chaos z Trumpem w tle

Chaos z Trumpem w tle

2017-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsze dni prezydentury Trumpa to sporo rynkowego chaosu. Nie można go jednak nazwać typowym, klasycznym wybuchem awersji do ryzyka. Motywem przewodnim nadal jest niemrawy popyt na amerykańską walutę idący w parze z obniżeniem się rentowności obligacji skarbowych USA.
Bez wsparcia z Fed dolar nie zyska

Bez wsparcia z Fed dolar nie zyska

2017-01-31 Poranny Szkic walutowy AFS
Choć kupujący dolara mieli wczoraj doskonałą okazję, by poprawić pozycję waluty USA w stosunku do euro, ponieważ znać o sobie ponownie dała Grecja, sił starczyło jedynie na przejściowe umocnienie. Bez wsparcia ze strony Rezerwy Federalnej dolar szybko nie zyska. W cenach bardzo dużo pozytywnych ze sfery gospodarki.
Wyhamowanie wzrostu PLN, odczyt PKB za 2016r. w kalendarzu

Wyhamowanie wzrostu PLN, odczyt PKB za 2016r. w kalendarzu

2017-01-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN wobec zagranicznych dewiz na bazie lekkiego nastawienia risk-off wśród inwestorów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3368 PLN za euro, 4,0545 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0742 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0701 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wieści z Europy kontra eurodolar

Wieści z Europy kontra eurodolar

2017-01-31 Raport poranny FMCM
Niemcy i Strefa Euro: Dziś w programie mamy trochę europejskich danych, stąd tytuł naszego raportu. Tak np. o 7:30 poznaliśmy dynamikę PKB Francji za IV kwartał – był to wzrost o 0,4 proc. k/k, trochę niższy niż poziom 0,5 proc. k/k, którego się spodziewano.
Kolejny wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

Kolejny wzrost liczby funkcjonujących wiertni w USA

2017-01-30 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej zakończył się w miarę neutralnie. O ile w czwartek notowania ropy naftowej wzrosły, to w piątek zniwelowały prawie całą tę zwyżkę. Poniedziałkowa sesja przynosi kontynuację tych spadków, w wyniku czego notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych z powrotem zeszły w okolice 53 USD za baryłkę.
Dolar kontratakuje!

Dolar kontratakuje!

2017-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar w tym roku osłabił się do pozostałych walut G-10 bez wyjątku. Skala start waha się od niespełna 2 – proc. (euro, funt) do około 5 proc. (dolar nowozelandzki i australijski). Ubiegły tydzień to także gigantyczne ograniczenie długiej pozycji dolarowej w danych CFTC – skurczyła się ona o prawie 5 miliardów dolarów i cofnęła do poziomów ostatni raz notowanych przed wyborami prezydenckimi w USA.
Ciekawy tydzień na rynkach

Ciekawy tydzień na rynkach

2017-01-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Najbliższe dni będą obfitować w ważne z punktu widzenia zachowania rynków wydarzenia. W serię cyklicznych odczytów z gospodarek (CPI, wskaźniki kondycji przemysłu PMI/ISM, rynek pracy w USA) wplata się Fed, który w środę, który choć stóp procentowych tym razem nie zmieni, może podtrzymać jastrzębią retorykę komunikatu, co przejściowo umocni dolara.
PLN bez zmian, rynki czekają na BoJ, BoE oraz FED

PLN bez zmian, rynki czekają na BoJ, BoE oraz FED

2017-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych przynosi nieznacznie mocniejszego złotego (głównie względem amerykańskiego dolara). Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,3338 PLN za euro, 4,0440 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0530 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0732 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,828% w przypadku obligacji 10-letnich.
Na eurodolarze jednak trend?

Na eurodolarze jednak trend?

2017-01-30 Raport poranny FMCM
Kwestia wykresu: 3 stycznia, jak pewnie wielu z nas pamięta, na wykresie eurodolara notowano minimum wynoszące ok. 1,0345. Po 23 stycznia, a więc po blisko trzech tygodniach, uformował się opór w pobliżu 1,0770. Następnie, po kilku dniach wahań, wykres zszedł niżej, poniżej 'zero siódemki' – ale dziś rano lokuje się znów wyżej, przy 1,0730.
Dolar w erze Trumpa, funt w erze Brexitu

Dolar w erze Trumpa, funt w erze Brexitu

2017-01-28 Raport tygodniowy FMCM
Technika i fundamenty: Trump to niewątpliwie postać specyficzna. Głównym problemem przy analizie jego słów i czynów są paradoksy, które go cechują, jak też i szczególna atmosfera wokół jego osoby. Z jednej strony to wolnorynkowiec – oczywiście.